Üveysilik Yolu - Marifet Kapısı - Zikirde Yaşananlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

üç renk

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Allah’ı anan kişi,melekleri çağırır.Melekleri kovan kişi kendini kovamayacağından eminmidir.Seyretmek nedir bilirmisin ey kardeşim, bir saat sonra okuyacağın yada iki saat sonra unutacağın bir insanı hayatınına sokmak ve çıkarmak kimbilir nasıl bir imtihandır.Rabbinin dilediği kadarıyla zahire karıştın,erler meclisinde fakirliğinide al çık.Asla sahip olduğun imana güvenme,iman ancak Allah’ı hatırlayacağın kadar değildir,Allahın seni unutacağını sanacağın kadarda olsun.BİZ ancak ALLAH diledikçe başımızı eğeriz,dilimizi söndürürüz!
Hadi sizi konuşalım kardeşlerim,birazda biz dinleyelim ben çok dinlemek istiyorum ?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke inni küntü minez-zâlimin.

Felâk Sûresinin Anlamı (Manası)
« De ki: Yarattığı şeylerin şerrinden, karanlığı çöken gecenin şerrinden, düğümlere üfleyen nefeslerin şerrinden, hasedini açıklayan ve hasediyle hareket eden hasetçinin şerrinden, sabahın Rabbine sığınırım. »

Sıkıntılı anlarımızda tövbe istiğfar etmeli,salevat getirilmeli ve inşirah,duha sureleri çokça Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil-aliyyil-azîm okunmasını bildirildi..

iki evladımı kendi ellerim ile toprağa verdiğimde kabullenemedim!! ONLARI ÖZLÜYORDUM,CANIM YANIYORDU...bende onlar ile ruhlari ile irtibatta geçmek için Metafizik Ve Ötesi ile ilgili kitaplar okuyor ne bulursam tatbik ediyordum..
gece mezara gidip binlerce kere zikir çekiyor illa onlarin ruhu ile irtibatta geçmek, ruhlar alemine gitmeyi deniyordum..bir zaman sonra namazi da, kurani da birakmış ,aklımda beni birakmışti..
artik farklı bir mekanda idim.. etrafımda karartılar uçusuyordu..
hayaller ve gerçekleri ayırt edemiyordum..
sesler, kokular duyuyor,bir elektrik akımını hissediyor Tüylerim diken diken oluyordu...
ruhaniler ile irtibatta girdiğimi saniyordum ama neden kendi evladlarımı hissetemiyor ,göremiyordum taki bir rüyada evladımı görene kadar ve kendime gelmek istedim ama bu sefer ben kendime gelemedim..
akıl melaikelerim beni terk etmişti,6 ay tedavi gördüm ve iyi olunca

sevgili Peygamberimiz Veda Hutbesi’nde; "Size iki emanet bırakıyorum, onlara sarılıp uydukça yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanetler, Allah’ın kitabı Kur’ân-ı Kerim ve Peygamberinin sünnetidir" buyurmaktadır.
Allah’ın kitabı Kur’ân-ı Kerim ve Peygamberinin sünnetine sıkıca sarıldım..

Siz kendi bildiğiniz ölçülerde dini yaşayabilirsiniz bizde aynı şekilde dilediğimiz şekilde dinimizi yaşarız.. bu forumda,Gönül dergahimizda islamiforumlar.net ailesinde herkese Yer var..yeterki her kes haddini ve kendini bilsin yeter..

Rabbimiz soracak mahşer-i kübra da...
Ben hep seninleydim ya sen kulum kiminle idin?

İslâm’ın emir ve tavsiyeleri beş şeyi korumak içindir. Bunlar din, akıl, namus, mal ve candır. ...

Rabbim! ilmimizi, anlayışımızı, imanımızi ve sıdk üzere çoğalt!
Rabbim! gerçeğe erdirdikten sonra kalplerimizi o gerçekten saptırma; bize indinden rahmet bağışla..
Rabbim! Dünyada ve ahirette Sen bizim velimizsin. Bizim canımızi müslüman olarak al ve bizi iyilere kat...amin..

acilangul1

tozduman

Moderatör
Moderatör
Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke inni küntü minez-zâlimin.

Felâk Sûresinin Anlamı (Manası)
« De ki: Yarattığı şeylerin şerrinden, karanlığı çöken gecenin şerrinden, düğümlere üfleyen nefeslerin şerrinden, hasedini açıklayan ve hasediyle hareket eden hasetçinin şerrinden, sabahın Rabbine sığınırım. »

Sıkıntılı anlarımızda tövbe istiğfar etmeli,salevat getirilmeli ve inşirah,duha sureleri çokça Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil-aliyyil-azîm okunmasını bildirildi..

iki evladımı kendi ellerim ile toprağa verdiğimde kabullenemedim!! ONLARI ÖZLÜYORUM,CANIM YANIYORDU...bende onlar ile ruhlari ile irtibatta geçmek için Metafizik Ve Ötesi ile ilgili kitaplar okuyor ne bulursam tatbik ediyordum..
gece mezara gidip binlerce kere zikir çekiyor illa onlarin ruhu ile irtibatta geçmek, ruhlar alemine gitmeyi deniyordum..
bir zaman sonra namazi da, kurani da birakmış artik farklı bir mekanda idim.. etrafımda karartılar uçusuyordu..
hayaller ve gerçekleri ayırt edemiyordum..
sesler, kokular duyuyor,bir elektrik akımını hissediyor Tüylerim diken diken oluyordu...
ruhaniler ile irtibatta girdiğimi saniyordum ama neden kendi evladlarımı hissetemiyor ,göremiyordum taki bir rüyada evladımı görene kadar ve kendime gelmek istedim ama bu sefer ben kendime gelemedim..
akıl melaikelerim beni terk etmişti,6 ay tedavi
gördüm ve iyi olunca
sevgili Peygamberimiz Veda Hutbesi’nde; "Size iki emanet bırakıyorum, onlara sarılıp uydukça yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanetler, Allah’ın kitabı Kur’ân-ı Kerim ve Peygamberinin sünnetidir" buyurmaktadır.
Allah’ın kitabı Kur’ân-ı Kerim ve Peygamberinin sünnetine sıkıca sarıldım..
Siz kendi bildiğiniz ölçülerde dini yaşayabilirsiniz bizde aynı şekilde dilediğimiz şekilde dinimizi yaşarız..
bu forumda her birimize yer
İslâm’ın emir ve tavsiyeleri beş şeyi korumak içindir. Bunlar din, akıl, namus, mal ve candır. ...

Rabbim! ilmimizi, anlayışımızı, imanımızi ve sıdk üzere çoğalt!
Rabbim! gerçeğe erdirdikten sonra kalplerimizi o gerçekten saptırma; bize indinden rahmet bağışla..
Rabbim! Dünyada ve ahirette Sen bizim velimizsin. Bizim canımızi müslüman olarak al ve bizi iyilere kat...amin..

Özür dılerim agla..:, incecik çizgiler ! Afedersin ablacığım..

tozduman

Moderatör
Moderatör
Ablacıgım bunu iyiki paylaştınız ben olsam bende sizin gibi yapardım . Eğer sizi rüyamda görmeseydim size inanmazdım . Ve O gün rüyamda gözleriniizin mavı oldugunu görmüştüm ama size bılınclı olarak sadece gözleriniz renkli mi diye sordum sizde kendınizi tarıf ettınız tam sizi gördüm. Çok üzüldüm Çok güçlüsünüz size hayran kaldım. Allah sizden razı olsun.
Diğer üveys kardeşlerimı gönül sızım ve ben en iyi anlayanlardanız bu konuda ıkımız de çarpıldık ben hafif sıyrılmışım çok şükür. İşte bende bunu anlatmaya çalışıyorum fakat Allah dıyoruz incecik çizgi o zeytin kokularınıda aldım . Ben susuyorum yaraları açtık hep benim suçum benim davetim . Abla özür diliyorum senden bir gönülü alırken diğer yarayı ezdim affet çok özür dılerım..

üç renk

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Kardeşlerim yazılarımızı yayınlamayarakmı doğruluğunuza devam edeceksiniz?

Edit/Yönetim. Ekrem: Selamu aleyküm toprağım hayırlı geceler.
yazılarınızı yayımlama*** doğruluğumuza devam edeceğiz diye bir kaidemiz yok tur da acaba şu anda saat kaç ve bu saatte burada kimi bulacaksınız?
Uykusuzluk ve yorgunluktan gözlerim yazıları ufacık ufacık görüyor, o nedenle daha fazla detayı diğer yönetici kardeşlerimden öğrenebilirsiniz tabi ki şimdi değil, sabah!

üveys88

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Kardeşlerim görüşlerinize saygı duyuyorum ama bizim görüşlerimizi paylaşmamıza neden müsade etmiyorsunuz buna anlam veremiyorum,bizim dinimiz hoşgörü dini değil mi,bizim Mevlanamız ne olursan ol yine gel diyen bir evliya değil mi,kafire hor gözle bakmayın,Müslüman olarak ölmesi umulur denmiyor mu,peki burda Allah'ı ve Resulu sevmekten,sevdirmekten başka gayreti olmayan ve bunu Allah'ın rızası ve sevgisi için yapan insanlardan başka ne buldunuz,Allah'ı zikretmek en güzel şey,bu dünyayı ayakta tutan şey zikir,namaz da bir zikirdir,kelime-i tevhid en büyük kelamdır,La ilahe illallah diyen Rabbimin kalesine sığınır,tevhidle kaleye girmeden sadece esma çekerseniz,sayılı dualar okursanız sorunlar yaşamanız,rahatsız olmanız normal,biz de yaşadık bunları üveys olmadan önce,asıl koruma ise tevhidle oluyor,biz tevhidi bayrak,fatihanın 4. ayetini sancak edinen üveysleriz,derdimiz Allah'a kul,Resule ümmet olmaya çalışmaktır.Yalnız Allah'a kulluk eder ve yalnız O'ndan yardım dileriz,bazıları kula kulluk eder,Allah ile aldatır,gizli şirkin içindedir,belki bilmeden eskiden biz de öyleydik,ne çok günahlarımız,yanlışlarımız vardı,Rabbim bize lutfettiği bu zikirle hayatımızı öyle değiştirdi ki,biz veysel karane zikri ile sadece Allah'a kulluk etmeyi; tövbe için,dua için aracıya gerek olmadığını öğrendik ve insanlara da bunu yaymak istiyoruz.Nerde art niyet nerde kötülük nerde cehalet... Aşktan bahsetmek,Rabbimizin sonsuz cömertliğini,merhametini,kullarına karşı bitmek tükenmek bilmeyen sevgisini ve şefkatini anlattığımız için mi rahatsız oldu bazı arkadaşlar,bir bilenin üstünde bir bilen var,Allah üveyslik yolunda bizlere öğretiyor da öğretiyor,ilmimiz arttıkça yokluğa doğru,hiçliğe doğru gidişat hız kazanıyor,ne kadar aciz olduğumuzu,Rabbimizin büyüklüğünü,güzelliğini her geçen gün daha da iyi idrak edebiliyoruz elhamdülillah,bu zikirle musallat durumu olmaz,aksine birçok kardeşimiz bu tarz rahatsızlıklardan kolayca kurtuldu,yüzlerce binlerce insan yapıyor bu zikri,hepsi de güzellik üstüne güzellik yaşıyor, 1 tane bile zarar gören duymadım görmedim bu yolda,nasıl inkar edelim kardeşlerim
Rabbimizin bize verdiği hediyeleri:güzel kokuları,gaybi bilgileri,salih rüyaları,ayetlerle uyanmaları,tecellileri,şanlı peygamberimizi hem rüyada hem yanımızda gördüğümüzü,ayın yıldızların bize türlü şekillerle ve renklerle adeta selamlar verdiğini,
odamızda karanlıkta yağan nurları,Allah'ın vücudumuza koyduğu mühürleri.... Bütün bunları nasıl inkar edelim,herkes nasibi kadarını yaşıyor bu güzelliklerden ama mutlaka yaşıyor,çünkü Rabbimin vaadi bu ve O asla vaadinden dönmez.Üveyslik seçilmişliktir,üveyslik Veysel Karane Hazretlerinden günümüze kadar ulaşmış dosdoğru bir yoldur,tek farkı ahir zamanda olduğumuz için artık halka açık açık yayılması istenmiştir Rabbimiz tarafından,önceden bireysel olarak vardı yine üvesylik,şimdi ise topluma yayın diyor Rabbim,anlatın diyor marifeti,hakikati,vahdeti vücudu... Burda şeyhlik yok,burda tarikat yok,burda cemaat yok,birbirimize üstünlük yok,bu zikirle Rabbinle baş başasın güzel kardeşim,çok seviyorsun,aslında işin doğrusu; Rabbin ve sevdikleri tarafından çok seviliyorsun,bu zikri yapsanız ne demek istediğimizi kendiniz göreceksiniz zaten,yaşayın ve görün diyoruz,kötü bir şey mi diyoruz,sizin sabah akşam Allah'ı anmanızdan bizim çıkarımız ne olabilir,Rabbimiz Kuran'da demiyor mu sürekli sabah akşam zikredin diye,üstelik bu zikirde yanlış ne buldunuz kardeşlerim,tevbede mi,salavatta mı,Rabbimin güzel kullarına hediye etmede mi yoksa tevhid yani en güzel kelamda mı sorun var,Allah'ı zikredin,zikredin,zikredin... Yaşayın ve görün inşallah kendiniz ne demek istediğimizi. Allah'a en sevgiliye emanetsiniz. (Admin kardeşim Allah rızası için mesajımı lütfen yayınlayınız,bizim buraya yazmamız,sizin bunları okumanız,hiçbir şey tesadüf değil,sizi bu zikre çağıran Rabbimiz,biz sadece vesileyiz,aciz kullarız.İnşallah bunu anlarsınız) bu mesajı yayınla kardeşim senden başka bir şey istemiyorum,lütfen Müslüman kardeşinin şu küçük isteğini yerine getir,unutmayın ki Rabbim dilemese yaprak kımıldamaz,Rabbim dilemese ben asla dileyemem...

tozduman

Moderatör
Moderatör
Allah’ı anan kişi,melekleri çağırır.Melekleri kovan kişi kendini kovamayacağından eminmidir.Seyretmek nedir bilirmisin ey kardeşim, bir saat sonra okuyacağın yada iki saat sonra unutacağın bir insanı hayatınına sokmak ve çıkarmak kimbilir nasıl bir imtihandır.Rabbinin dilediği kadarıyla zahire karıştın,erler meclisinde fakirliğinide al çık.Asla sahip olduğun imana güvenme,iman ancak Allah’ı hatırlayacağın kadar değildir,Allahın seni unutacağını sanacağın kadarda olsun.BİZ ancak ALLAH diledikçe başımızı eğeriz,dilimizi söndürürüz!
Hadi sizi konuşalım kardeşlerim,birazda biz dinleyelim ben çok dinlemek istiyorum ?
Hayırdır kardeşim mahalle değil burasi islam sitesi ağzını dua ile yika !
Edep ya hu !
Konuyu kapatıyoruz.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Allah diyoruz bir şey oldu burada hala yaşa gör diyorsunuz.
Farkindamisiniz biri imtihanini paylaştı ben utanıyorum üzülüyorum siz hiç düşünmüyor musunuz?
Siz hakikaten düşünün ben uyuyamiyorum sebeb olduğumdan.
"Sevgili Allah aşıkları" biriniz de demedi ki başınız sağolsun! Gönül sızım ablam için adminim konuyu kapatalım lütfen kardeşim çünkü konu gündem de olursa hepimiz huzursuz oluruz.
Allah bizi affetsin. Üzdügum insanlar dan Özür diliyorum. Rahmetli olan kardeşlerime Rabbim Ahirette iyi hal nasip etsin. Başımız sağolsun. Selam ve Dua ile

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Arkadaşlar üveysi-zikir konusu ve paylaşımları forumumuzda kapanmıştır. Herkese hayırlı olsun. Daha önce belirttiğim gibi; müslümanım diyen herkese kapımızı açtık. Ancak çoğunluğun rahatsız olduğu paylaşımlar zarar verir. Aklın yolu birdir. Sizlere bir süre kendinizi ifade etme fırsatı vermiş olduk. Bu foruma, vehhabi, ateist, alevi, hoca, islamı hiç bilmeyen, çok bilen, ben hem kemalistim-hem dinciyim diyen, az konuşan, çok konuşan,uçan, kaçan v.s çok kişiler yazdılar. Biz fırsat verdik ama bir yere kadar. Yolumuz belli! Rabbimiz, kitabımız, Peygamberimiz. Geçmişteki evliyalarımız, Allah dostu olarak bildiğimiz kişiler, hocalarımız... Hepsine saygı, sevgi ve hürmetimiz sonsuzdur. RABBİMİZE KUL OLABİLSEK BİZE KAFİDİR.Vesselam. KONU KAPANMIŞTIR...

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Kardeşlerim görüşlerinize saygı duyuyorum ama bizim görüşlerimizi paylaşmamıza neden müsade etmiyorsunuz buna anlam veremiyorum
Değerli kardeşim; islamiforumlar.net sitesi, islami bir forum değil sadece. Her seviyeden insanın yolunun düştüğü bir yerdir. Kozmopolit yapısı olması nedeniyle, buraya yolu düşen ve henüz islamla tanışmamış veya yeni tanışan ya da bazı önyargılarına cevap arayan insanların da uğrak yeridir.

Yazılarınız, islamla yeni tanışanlara, bilmeyenlere zarar verebilir. Yanlış tanıtım olabilir. Bilmeyenler islamı sadece zikirden ibaret, ruhani güçler tarafından; yaptırılan, söyletilen, susturulan v.s bir din olarak algılayabilir. Halbuki islam Rabbimizin bize gönderdiği bir hayat kılavuzudur. Çizgileri belli, doğrular yanlışlar meydandadır. O nedenle sizin yaşadığınızı söyledikleriniz bu aşamada insanları yanıltabilir. Bunun vebali büyüktür. İnş. anlatabilmişimdir....

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hiç kimsenin ruhuyla terbiye edilmiyorum değil bir ruhtan Rabbim den başkasından da asla ama asla yardım istemiyorum..
çizgim her müslümanın yapması ve olması gerektiği gibi zalimin zülmüne karşı çıkmak ve bunu yaparken ruhumu irfanla yükseltmeğe çalışmaktır...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt