Türk halkı, Afrika'nın yanında

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Türk halkı, Afrika'da kronik açlık tehlikesiyle yüz yüze kalan milyonlarca insan için başlatılan yardım kampanyasına, nakit bağışlarının yanı sıra 1 milyon 500 binden fazla SMS'le de destek verdi.
10.Ağustos.2011,12:59:08
afrika
bX2xJ.jpg

smiley.gif

AA muhabirinin aldığı bilgilere göre,Diyanetİşleri Başkanlığı ile Türk Kızılayı'nın, Afrika'da açlık çekenler için başlattığı yardım kampanyası çığ gibi büyüyor.

Kampanyaya büyük ilgi gösteren vatandaşlar, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın başlattığı kampanya doğrultusunda, cep telefonlarıyla Ağustos ayı başından itibaren ''AFRIKA'' yazıp 5601'e numaralı hatta 1 milyon 150 bin SMS gönderdi.
smiley.gif

Vatandaşlar, ayrıca Türk Kızılayı'nın SMS'le bağış topladığı kampanya doğrultusunda 2868 numaralı hatta 492 bin SMS yolladı.

Her SMS'leri karşılığında 5 TL bağışlayan vatandaşların Diyanet İşleri Başkanlığı'nın kampanyasına bağışlarının toplamı, camilerde toplanan paralarla birlikte, 25 milyon TL'yi aştı.
smiley.gif

Kampanya süresince Diyanet İşleri Başkanlığı'na yapılacak bağışların 50 milyon TL'yi bulmasının beklendiği kaydedildi.

Ağustos ayı başından itibaren Kızılay'a gönderilen SMS'ler karşılığındaki bağışlar ise 2,5 milyon TL'yi buldu.
Türk Kızılayına yapılan yardımların toplamı ise 6 milyon TL'yi geçti.
Bu arada, vatandaşlar, cep telefonlarıyla ''2868'' ve ''5601''e 3'er SMS gönderdiklerinde bir fitre, bir iftar parası vermiş kabul ediliyor.
smiley.gif

AA

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Mısır’da şiddetli kıtlığın hüküm sürdüğü günlerde Yusuf (as)’a:
“-Siz, devletin hazinelerine hükmeden bir idarecisiniz. Neden kendinizi aç bırakıyorsunuz?” diye sordular. O ise şu hikmetli cevabı verdi:
“-Karnım tok olursa açların halinden anlayamam diye korkuyorum!”
Oruç; diğergamlık talimidir. Yoksulların ve muhtaçların çektiği sıkıntılardan sadece biri olan açlığı fiilen yaşatarak onların halinden anlamayı temin eder. Böylece gönüllerde merhamet, şefkat ve cömertlik tohumlarının filizlenmesini sağlar. (Osman Nuri Topbaş, Altınoluk Dergisi, Ağustos-2011)

Ramazan ayinda Afrika ya..somali..kenya ya gitmek bir baskadir vesselam..

Hasret

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
eminim türk halkı bu konudada rekor kıracaktır, heleki ramazan ayında. Allah oradaki insanlara yardım etsin, ıstıraplarını dindirsin amin...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
hasret kardesim...Turk ve diger tum musliman ulkelerindeki..kardeslerimiz ..rekoru
kendi capi ve hacminde kiracaktir..
cunku Muslimanin gonlu..merhameti.. vicdani cook genistir Elhamdullilah..
dualariniza bil mukabele kardesim..
adiniz da ne guzel..Hasret.. adini Hasret koydum sevdamin...
hayirli gunler efendim..

Hasret

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
hasret kardesim...Turk ve diger tum musliman ulkelerindeki..kardeslerimiz ..rekoru
kendi capi ve hacminde kiracaktir..
cunku Muslimanin gonlu..merhameti.. vicdani cook genistir Elhamdullilah..
dualariniza bil mukabele kardesim..
adiniz da ne guzel..Hasret.. adini Hasret koydum sevdamin...
hayirli gunler efendim..
harikaa
Bir Anımsın Okuyupta Bitiremediğim, Bir hasretsin Yalvarıpta Hükmedemediğim, Bir Sensin Merhaba Deyipte Elveda Diyemediğim, Bir Tek Bildiğim Var Sensiz Ben bir hiçim.

Buda benden olsunalkis:;:

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
buda benim yurek yanginim.. hasret kardesim.. Size hediyemdir..

ADINI HASRET KOYDUM...
Bazen gurbette degil de gurbet icinizde gibi gibi hisseder ya insan..
Bazen bir eş bazen,bir evlad, bir dost bazen bir anne bazen
bir baba ya da bir sevgili.. hasreti olur ya icimizde..
uzaklara bakıp özlemeyi yada özleneni anariz ya...
bir günde hem güneşin doğuşuna hemde batışına şahit olabiliyor ya insan..
huysuz ve uykusuz günlerin eşiğindeyseniz, açlığınızı susayışınızı özleminize ortak ediyorsanız, uyandığınızda hala özlenen akılda ve aklınız başınızda değilse ya...
susarken çığlıklarınızın duyulmadığına isyan ediyorsanız,hasretin, özlemin sıkıntısını içinizde çekerken bunu dışarıya yansıtmamak bir okadar da zor olur ya..
kedere birde gözyaşı ekleniyor ve damlalar özlenene feryat ederek akıyorsa, eskiyen aslında özlenen değilde sizseniz ve inadına özlenen dahada alevleniyorsa kalbinizde, gece karanlığında sığdıramadığınız bir kalbiniz varsa,
tutamadığınız sarılamadığınız koklayamadığınız anlara kızıyorsanız,geçen zor vakitlerin geçici olmadığını düşünüyorsanız hasret duygusunu biliyorsunuz demektir....
kgüll..,kgüll..,kgüll..,
annem_afganistan.mp4 - YouTube

Hasret

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
teşekkürler, çok güzel

(((__meftun__)))

Kurallara Uymadı
Üyemiz
"Türk Halki" da sonucta gariplerin, mazlumlarin yaninda lakin, dünyada ne kadar müslüman varsa bu anlamda birbirlerine karsi sorumludurlar....
Mes'eleyi "kavim" bazinda degil de "müslümanlarin sorumlulugu" bazindan ele alirsak cok daha hos olur... Elbette Türkiye'deki müslümanlar da gariplerin yaninda yardimlariyla, gönülleriyle ve kalpleriyle... Lakin bütün dünya müslümanlari birbirlerine karsi kardes durumundadir.. Bu hassasiyet unutulmamali... Ve burada bakabilmeli mes'elelre ve buradan sorumlulugumuzu bilmeliyiz..
Dünyanin neresinde olursa olsun bir müslümanin ayagina tiken batsa, bu müslümana en uzak yerdeki diger bir müslüman bu kardesinin acisini ayni derecede hissedebilmeli buyuruyor...
Mesela böyle bir hadisi nasil anlamaliyiz...
Dolayisiyla, irki yaklasimlar ne diyeyim lokaldir genele sail degildir evrensel degildir...
Din kardesligi söylemi evrensel bir söylemdir ve evrensel bir bakistir...
Rabb'im nerede müslüman bir garip varsa,
Türkiye'de,
Afrika'da,
Afganistan'da vs....
Cümlesine yardim etmeyi bizlere nasip eylesin...

Üst Alt