• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Trafik kazasında ölen şehit olur mu?

Plasticwings

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamunaleyküm. Trafik kazasında ölen şehit olur mu? Annem, yalnız yaşayan bakıma muhtaç 90 yaşında ki kayınbabasına bakmak için o gece orada kalıyor. Sabahleyin de hastane sonucunu alıp başka hastaneye kendi doktoruna gitmek için cevizlibağ yanyoldan karşıdan karşıya geçmeye çalışırken 20 yaşknda bi çocuğun kullandığı arabanın şiddetli çarpması sonucu malesef hayatını kaybediyor. Annemin yaraları çoktu, kol kaburga pelvis kemiği kırık ve beyin kanaması geçirdiği yazıyordu raporda. Bu sürücü hız sınırı 50 olan yolda çok hızlı süratli bir şekilde çarpmış ve frene basmamış. Üst geçitten geçmediği için annem suçlu bulundu. Acı çekiyoruz 4 kızkardeşiz böyle acıyı yaşamak çok zor annemiz bizim herşeyimizdi. Benim sormak istediğim annemin şehit mertebesinde olduğunu söyleyen bir hocamız kafamı karıştırdı bu doğru mudur?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam kardeşim. Allah c.c annenize rahmet eylesin. Sizlere sabır ihsan etsin. Hadis-i Şeriflerde bazı durumlarda ölüm sebepleri şehitlik olarak ifade edilmiştir. Mesela Yanarak ölmek gibi. Ancak kaza ölümlerinde böyle birşey yok. Şunu unutmayın ki kişinin dünyadaki ameli onu kurtaracak tek gerçektir. Annenizin amelinin, dünyadaki halinin iyi olduğunu düşünüyorsanız acı çekmeyin. Muhakkak ki amelinin karşılığını görecektir.
Nihat hocamızın ifadesiyle de videodan izleyebilirsiniz.

Plasticwings

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamunaleyküm. Kızlardeşim rüya görmüş. Annem uyuyorken başında ağlayıp "anne değer miydi o yoldan geçmene canınla ödedin, bizi sensiz bıraktın" diye. Annem birden uyanmış "bu soruyu bende çok sordum kendime sonra Allah ın sesini duydum" bana sitem etme benden gidip yine bana geldin"dedi. Diyip Kuran okumaya başlamış çok güzel bir sesi varmış annemin.

Üst Alt