Trafik kazası geçirmek ilahi bir uyarımıdır?

yolcu..

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
selamualeyküm ben bir trafik kazasında ağır yaralandım..Allah a şükür kurtuldum.bana bu olay ilahi bir uyarımıdır..bilgilendirseniz sevinmirm.teşekkürler...

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
selamualeyküm ben bir trafik kazasında ağır yaralandım..Allah a şükür kurtuldum.bana bu olay ilahi bir uyarımıdır..bilgilendirseniz sevinmirm.teşekkürler...

Aleykümselam kardeşim, seni tanımadan olayını bilmeden sana nasıl bir tahminde bulunabiliriz ki? Sana ancak geçmiş olsun diyebiliriz. Allah cümlemizi görünür-görünmez kazalardan muhafaza etsin.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
yaprakdokumu.jpg

Ve aleykum selam Yolcu Hosgeldiniz Buyrun Gonul dergahimiza ...
Neden trafik kazasında ağır yaralandım..Allah a şükür kurtuldum..ama ilk basta neden bu KAZAYI yasadim...?
Neden ?
işte bu soru çok önemlidir. Bir sitem olarak değil, bir cevap ,bir Cozum arayışı olarak sorulduğunda, insanın hayatında çok önemli cevaplar verecektir.
Evet, Allah’ın her işi hikmetlidir, ama hikmetlerini de adalete ve insanların tercihlerine göre verir.
Kimse durduk yere AIDS olmaz, Aidsli birisi ile, cinsel ilişki yada kan yoluyla bulaşır.
Dolayısıyla ya kişinin ihmali yada günahının bir sebebidir bu hastalık. Tesadüf değildir...Kâinatta Tesadüf Yoktur ve basimiza gelen her olayin bir Sebeb-i Hikmetti vardir...

Aslında, kainatta cereyan eden hiçbir hadise manasız değildir. Her nesne ve hadise kendi diliyle bir mesaj vermektedir. Düşüp kırılan bardağın ve devrilen
çaydanlığın dahi kendine göre bir manası vardır.

İnsanın hayatında da, yaşadığı güzellikler, yaptıklarının karşılığı olmasa bile, Allah’ın insanın yaptıklarına ödülleridir.
Ceza konusunda da aynı şekilde düşünmeliyiz.
“Bu bela neden başıma geldi?” diye. Çünkü bizzat Kuran bunun üzerinden ilahi adaleti inşa ediyor.

“Başınıza her ne musibet gelirse, kendi yaptıklarınız yüzündendir. O, yine de çoğunu affeder.” (42/30)

başımıza gelen iyi ve kötü şeylerin sebepleri vardır.
Bu sebeplerin sonucunu yaşarken, iyi bir şey kötüye de dönüşebilir, kötü de iyiye.
İyi şeyler yaşarken, şükretmek yani o fırsatı en doğru şekilde kullanmak, kötü şeyler yaşarken de insana düşen SABIR ve Teffekur ile işin sebeplerini araştırmak ve hatalarımızdan dönmektir...
Bu Kaza Sonucu Belki Rabbim bir cok guzeliklere Hayra ve Nimette de KAPI araliyabilir Su an burada oldugunuz gibi...sırıtık.:,

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
kendimibuldum.jpg

zamaninda Istanbulda bir KIZ Cocugu cok fakir olduklari icin Komsu cocugun ayakabisi calar...
ve aradan bir zaman gecince bu cocuk bir yangin KAZASINDA ayaklari yanar...
Ve Bu KIZ cocugu buyur ama ayaklarindaki YANIK izinden dolayi onun ile hic kimse evlenmek istemez..
O da Amerikada Yasli bir adam ile gorucu usulu ile evlendirilir...
Ve Buraya gelir.. Esi Cook zengin ama Babasi yasindadir..
KIZIN YANIKLARINI hic sorun yapmaz..beraber mutlu yasarlar iken esi bir Kalp krizinde Hakka kavusur..
ve Genc Kadin milyonlari ile ortada kalinca burada ilk kez Musliman okullarin temellerini atar..
Cocuklara Yanlis ile Dogruyu HIRSIZLIGIN kotulugunu, vicdani KUL HAKKINI anlatacak islami egitim yerlerini acar...
Ve Su an kendisi de bir islami okullun muduresidir..
Gordugunuz gibi daha ilk bastan O kazayi gecirmemis olsa idi Turkiyede SIRADAN kahvehaneden perdus bir genc ile evlenebilir ve Burada islami okullar acilmazdi belki..
anliyacaginiz Basimiza gelen Kaza ve Musibetler bazen bizim Yaradilis Gayemiz icin bir HAZIRLIK..donemi de olabilir..

Bir dertli kul idim derman arayan Kalbime...
bir HIZIR gibi indim. Bütün ellerimle Hakk’ın kapısını çaldım...
belâ eliyle çalmadıkça kapı açılmadı...
Bütün dillerle izin istedim hüzün diliyle istemedikçe izin verilmedi...
Bütün ayaklarla O’na giden yolda yürüdüm...
Yokluk ayağıyla yürüyemedikçe RAHMETINE varamadım…
Denildi ki Nefsinden boş ol. Hiç ol da gel..
Yıllarca gayret ettim. Ve bir gün sükût edince baktım ve gördüm ..
derdim bana dermanım imiş
...

yolcu..

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun.gönlünüze sağlık inşallah allah a hakkıyla kul olurum..görüşmek üzre..

ali arslan

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
bende bir şey söyliyeyim. ilk öncelikle kaderinde var unutma Allah kendisini hatirlatmasi için en sevdiklerini bile alir unutma. olayi tam anlatamadin ama olaya göre değişir bu uyari. ama bir ihtimal daha var bu belkide Allaha isyan edip etmiyeceğininde bir sinamasi olabilir öyle değilmi ? Allah sevdiği kullarina gunahlarindan dolayi ahirette aci cekmesini istemediği için dunyada cok aci cektirir zaten halk arasindada gecerli bu insan sevdiğini yerden yere vurur. ben sadece bu konu ile ilgili içimi dökmek istedim saygilarimla ali arslan

Üst Alt