Tövbesini bozan ne yapmalı

mihri

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Tövbesini bozan ne yapmalı bir günah için defalarca tövbe edilir mi?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum Kardesim..
Âlemlerin Rabbi Allah'in Sonsuz affı, Rahmettini ve mağfirettini nasil bir terazi veya 3,5 diyerek bir sayiya sigdirabiliriz ki?
Bir değil bin kere bile bozsanız kapınız o kapıdır. Kapınızı bilin, o kapıdan ayrılmayın yeter. BaŞka gidecek Kapımız mı var..?

Değişmek için çevrenizi .kendinizi düzeltmeniz gerekir. Biraz daha iyi bir çevre bulun, gerekiyorsa evinizi taşıyın.
Bir ilim meclisine katılın. Çok dua edin. Sadece tövbe ile kalmayın... İmaninizi da tazeleyin.. güclendirmeye BAKIN!!

"HATANIN NERESİNDEN DÖNERSEN KARDIR"demek ki Siz su an KAR'dasiniz..Elhamdullilah..
zararın neresinden dönülse kâr değil mi? Hatayı anlayıp düzeltmeye çalışmak da büyük bir erdemdir!!

Pişmanlık tövbedir...Benim de günahlarım var çünkü işliyor sonra da pişman oluyorum...”
Kim işlemiyor ki! ne güzel bir söz! Umut veriyor insana...

“Keşke işlemeseydim!” sözü sessiz bir çığlık halinde kalbin kulağını tırmalar durur. Ne çare olan olmuştur artık!

Bir kara lekedir günahlar...Kul bir günah işlediği zaman kalbinde siyah bir leke meydana gelir...
Tevbe ve istiğfar ile temizlenmezse (ve günaha devam edilirse) kara lekeler çoğalarak kalbi kaplayıncaya kadar istila eder.
İşte bu leke Allahu Teâlâ’nın kitabında bildirdiği kalpleri paslandıran ‘ran’dır.
(Ve Mutaffifin suresindeki bu ayeti “
Hayır! Bilakis işlemeye devam ettikleri günahlar kalplerinin üzerine pas bağlamış (ve kalplerini karartmıştır.) (83/14)

kalbi Damla damla düşer kalbe ve nokta nokta karartır onu. Kalbi körleşenin dünyası da kararır...
Hamd olsun ki Siz Hidayette erenlerden olmussunuz.. Ya Rabb..
Allahım Sen affedicisin,affı da seversin,Mihri Kulunu ,bizi ve cumle Mumin kardeslerimi affet...

Üst Alt