TARAFSIZIZ!! diyerek övünmelerini bazen cook KIZIYORUM..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
asksah.jpg

Bazı insanlarimiz ve basın organları, tarafsız olmakla övünüp,Biiz TARAFSIZIZ!! diyerek övünmelerini bazen cook KIZIYORUM..
Dinimize göre tarafsız olmak mı, yoksa tarafını belli etmek mi gerekiyor?
Tarafsız olmak kötü değil midir? Hak neredeyse, o taraftan olmak gerekmez mi?
iyiler hic bir sey yapmayip bize dokunmiyan Yilan bin Yil yassasin yahuu biz tarafsiz insanlariz derlerse..
kotulugu destek vermis olmazlar mi diye dusunuyorum???
Bence bazen tarafsız olmak çok kötüdür...
Hak neredeyse, ülkenin, milletin menfaati neredeyse, o tarafta olmalı...
Tarafsız olmak, ot, odun olmak demektir.varligi ile yoklugu belli olmiyan.. insan hukmune girmezmiyiz?
bu benim sahsi gorusumdur..
Yapıcıya göre doğru ve iyi olan bir şey, yıkıcıya göre, yanlış ve kötüdür. Yıkıcının fikrinde olmazsak yanlış tarafta oluruz. Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol buyurulmuştur. Bukalemun gibi, ortama uyarak rengini gizlemek çirkindir.
Hakkın, doğrunun, iyinin tarafında olmalı ve tarafsız olmaktan veya tarafsız görünmekten kaçınmalıdır. Bunları birkaç örnekle açıklayalım:
Bir Müslüman dini bir kitap yazıyor. ..
Her dinden bahsediyor. Yalnız İslamiyet haktır, diğerleri bâtıldır!!
diyerek tarafını belli etmesi gerekirken...
tarafsız olmak için, hiç birine bâtıl, yanlış demiyor. Böyle rengini belli etmemenin, renksiz olmanın topluma ne faydası olur ki?
İbrahim aleyhisselam ateşe atılırken, karınca ateşi söndürmek için ağzıyla su taşıyor...
Bu suyla ateş söner mi diyorlar. ..
Sönmese de, ben tarafımı belli etmeliyim, kimden yana olduğumu göstermeliyim diyor...Bir karinca karinca kadar olamiyorsak.. Durumumuz Hazin.. Allah bizlere merhamet etsin..
Demek ki, olaylarda tarafsız değil, doğrunun, iyinin tarafında olmak gerekir...
Velhasili kelam..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Fazla mütevazilik gayedeki hikmeti yok eder..

HAKKI Bilirken susmak bilmezken söylemek kadar cahilcedir...
İnsan dünyada bir Hak'dan, bir de haksız olmaktan korkmalıdır..HAKKI her an savunmalidir...
cunku HAKKI ve HAKKINI savunmiyan HAKKI ile birlikte ONURU nu da kaybeder Velhasili kelam.. buda benim sahsi gorus ve hayat felsefemdir..
Tarafsız derken, müslümanlar bu ifadeyle daha çok "adaletli olma" ya da "adil olma" vurgusuna gönderme yapıyorlardır diye düşünüyorum...hmmnn

(((__meftun__)))

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Iman etmek suretiyle, Mevla Teala'yi birleyenler, O'nun Kitabi'ni ve Rasülü'nü tasdik edenler ister istemez ne "taraf"a amade olduklarini da göstermislerdir... Dolayisiyla müslümanlar taraf olma kibirlenmesi ve böbürlenmesi icersinde olmazlar ama taraf olduklari da bir gercektir... Onun icin müslümanlar yeri ve zamani geldiginde iyi bir lisanla, kirmadan, dökmeden taraf olduklarini hissetirmeliler ve de rahat olmalidirlar... Falanca kinayacakmis, falanca böyle diyecekmisin hesabini asla yapmamalilar... Gocunmanin da ya da komplekse girmenin de bir anlami yoktur... Bugün taraf olma güzelligini muhataplara aksettiremeyen, ne Islam'da yana ne de Islam'dan uzak bir lisanla biraz da edebiyet parcalayanlarin hali bizim camiamizda ziyadedir... Böyle olmamali... Dedigim gibi insan tarafim edebiyati yapmamali ama, yeri ve zamani geldiginde de bu güzelligi, dik durusu muhataplara yansitabilmelidir... Güzel bir konuydu emegine saglik, kalemine kuvvet yüregine saglik dilerim..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allahın resulu sav bir hadisi şeriflerinde en büyük imtihanlardan birnin müslümanın müslüman kardeşiyle olan imtihanı olarak ozamandan bizleri uyarmıştır....
bizler ise resul sav ın emanetlerine tam olarak sarılamadık koruyamadık burada bile bazen birbirmize sahip çıkamayacak kadar acizleşiyoruz...
unutmamız ve kendimize dustur edinmemiz gereken bir ayet var ki oda
maide suresi ayet 54
Ey müminler, içinizden kim dininden dönerse bilsin ki, yakında Allah öyle bir grup ortaya çıkaracak ki, Allah onları sevdiği gibi onlar da O'nu severler...
bunlar müminlere karşı alçak gönüllü, kafirlere karşı onurlu davranırlar...
Allah yolunda cihad ederler, hiç kimsenin yergisinden ve kınamasından çekinmezler. ..
Bu Allah'ın bağışıdır, onu dilediğine verir. Allah'ın lütfu geniştir, O herşeyi bilir.
bizler birbirimize sahip çıkmazsak bize kimse sahip çıkmaz ALLAH BİZLERE MERHAMET ETSİN VE YOLUNDA YAŞAMAYI ÖLMEYİ NASİP ETSİN
Amin..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum..beni KIZDIRANve Bu YAZIYI yazmamin ardindaki sebebim:
Gecen Cuma gunu burada bir Musliman cocugunun Cocuk kuruma servisi tarafindan alinip kilise Siginma evine verilmesi kararinda..
burada bulunan muslimanlarin toplu olup buna karsi cikmasi gerekli iken.. biz insanciliz.. Tarafsiz diyerek kenara cekilmeleri..
beni zaten deli olan.. kisiligimi cildirtti..
Yahu Sen musliman degilmisin.. kimin tarafini kimin safhini tutacagin zaten ortada..
boyle hareket ederek bilmem kimin takdirini alarak bir yere gelecegini mi saniyorsunuz..
ne yaparsaniz yapin siz hala Siz onlarda Onlardir.. bunu degistiremezsiniz bari Aslinizi.. ozunuzu kaybetmeyin..
onu da kaybederseniz ulu orta kimsesiz Sahipsiz yanliz..Kalirsiniz..
Kurtta kusa yem olursunuz en sonunda...Velhasili kelam..

Üst Alt