Şüphelerim var!

gülsem

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamın Aleyküm Hocam.

Şu an o kadar öfkeliyim ki ne yapabilirim diye düşünürken aklıma bu site geldi ve hemen üye olup yazmaya karar verdim. Kendimi bildim bileli sıkıntı mı da sevincimi yazmak beni az da olsa rahatlatmıştır.

Yaklaşık 3.5 yıllık evliyim. 15 aylık kızım var ve 2 ay sonra 1 kızım daha olacak. 2.çocuğa hiç hazır olmadığım bir zamanda yakaladı bu hamilelik beni. Çok zor kabullendim. Allah sağlıklı ve hayırlı evlat versin inşallah gerisi önemli değil. Eşim birkaç ay önce iş değiştirdi. Yapısı gereği herkesle çok kısa zamanda samimi olur, kaynaşır. Bu durum benim hiç hoşuma gitmiyor. Ben her zaman evli olduğu hiç unutmadan mesafeli oldum. Onun da öyle olmasını beklerim ama o öyle değil. Son bi kaç haftadır telefona internete aşırı düştü. O lanet olası telefon elinden hiç düşmüyor. Zaten işi telefon üzerine işte uğraştığı yetmiyor birde evde saatlerce konuşuyor yazışıyor, ben bakmaya çalışınca da köşe bucak saklıyor. Henüz ortada bişey yok ama bu davranışları sinirimi çok bozdu.
Bugün üye olduğu siteye girdim ve mesajlarına baktım. Bi kaç bekar bayan arkadaşıyla yazışmaları var. Ama konuşmayı başlatan hep o olmuş. Karşıdakine bişey diyemem o beni ilgilendirmez. Ama insan evliyle mesafeli olmalı. Yazışmaların saatine de özellikle baktım. Hep geç saatler çoğunda ya ben uyuyor oluyorum yada onun ne yaptığını görmüyorum. Üstelik o insanları evime getirdi tanıştırdı, şimdi gizli gizli konuşma gereği duyuyor. İnşallah bu şüpheler bunlarla sınırlı kalır. Eğer bir yanlışı olursa bilmiyorum nasıl bir öfke patlamasına düşerim çocuklarıma mı üzüleyim kendime mi? O siteye giriş şifresini değiştirdim bakalım bugün giremeyince ne yapacak? Önce bi mesaj atayım dedim sen nasıl bi adamsın diye sonra tuttum kendimi.
İhanetin telafisi olmaz. Kadın için neyse erkek için de odur. Lütfen bana yardımcı olun kiminle konuşacağımı bilemediğim için buradan yazıyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam kardesim..Allah Yar ve Yardimciniz olsun...
ilk once bir sakin olun.. bakin 15 aylik ve karninizdaki bebegi ve kendinizi dusunun..

Daha hic bir sey kesin degil!Yapisi oyle imis..hem Onun ile konusmadan bagirmadan..ortaligi iyice germeden ve KIRICI olmadan akli selim Ona bu tel, internet, o sitelerden cok rahatsiz oldugunuzu soyleyin..
Bazen bu tur seyler aliskanlik da yapabiliyor..
O tip yerlerden kopmasi, ayrilmasi icin ona yardimci olmaya calisin..
O sizin esiniz!!Cocuklarinizin Babasi..ne olursa olsun O cocuklarin su an Babaya ihtiyaci oldugunu hatirliyarak davranin..

İlişkide sadakatsizlik durumunda aldatıldığını öğrenen bir kadın veya, Şüpheye dusen kadin; için açık ya da bastırılmış öfke kaygı bozukluğu ya da depresyon oluşma ihtimali çok yüksek...
O yuzden ilk once Sakin olun!!Sakinleşin Lutfen..
Bu durumda olan bazi Hanim kardeslerim der ki Kafayi yiyecegim...
Kimin icin? deger mi?
Kafayi yerseniz Sen zaten delinin biri idin der Masum iken bir de suclu durumuna dusersiniz...
Ilk once kendi maddi manevi ruhsal sagliginiz onemli..
Ucaklarda dikkat ettiniz mi ucak dusme ihtimali anlatilirken ilk once oksijen maskesini kendinize sonrada cocugunuza takmanizi isterler!
Ben buna hep sasardim bu BATI alemi ne kadar acimasiz diye..
Fakat Bati Dogu degil de en mantikli oldugunu Zaman bana gosterdi..

Su an koruyucu Anneyim.. kendi genc KIZIM da var.. onlara yardimci olabilmem icin ilk once benim cook guclu saglikli ve direncli olmam gerektigini anliyorum..
Siz de esinizi bu cirkin olaydan kurtarmak istiyorsaniz ilk once guclu olmalisiniz!
Seytan onun ayagini kaydirmis. olsa da .Sizin nefsiniz ile de oynamasina Lutfen musaade etmeyin..

Ve lutfen bu konuyu ailenize cevrenizdekilere simdilik anlatmayin!!
Neden mi? Cunku:
Çevreden gelen baskılar da ruh halini fazlasıyla etkiliyebilir!!
Bu baskıyı yaratan çevre özellikle aile tabii. Çoğunlukla geleneksel ailelerde “yuvanı koru” şeklinde yapılan baskı bazen “boşan” dayatmasına da dönebiliyor...
Erkek adamdir yapabilir gibi celiskilere su an hic ihtiyaciniz yok! Sizin icinde bulundugunuz durumu anca Siz ve esiniz anliyabilir ve cozmeye calisabilir....

Kardesim ne siz deli olun nede sevdiginiz esinizi delirtin elinize hic bir sey gecmez!
Aldatilan esler intikam almak icin dusundukleri kadar yuvalarini kurtarmak icin dusunselerdi eminin bir cikar Yol bulabilirlerdi..
Allah esinize hidayet versin diye Dua edin kardesim!nefsine yenik düşme hayat bir imtihan belki de esinin bu durumu ile imtihan edildigini unutma.. ve Seytana uyma..
Dogru olani yap..
esini de kendini de kurtarmak icin Allah a yoneldin Ondan yardim isteeyin..
Seytanin yuvanizi dagitmasina oyle kolaayca izin vermeyin...Sakinleşmeyi bekleyin

Mevlâ görelim neyler.Neylerse güzel eyler.
Sen Hakk'a tevekkül kıl. Sabreyle ve râzı ol.
Mevlâ görelim neyler.Neylerse güzel eyler

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hamile kadın yasadigi olumsuzluklara karsi cok hassas ,gergin ve asabi bir donemin icinde olur...
Hamilelik döneminin sakin ve güven içinde geçmesi, anne ile bebeğin sağlığı açısından büyük önem taşıyor.
Yaşanan stres, acı ve üzüntülü olaylar ise hem bebek hem de annenin sağlığını olumsuz etkiliyor.
bebeğin fiziksel ve zihinsel gelişimini sekteye uğratabiliyor. Problemli bir gebelikde erken doğum riski taşıyabiliyor.
Hatta doğum esnasında bebeğin oksijensiz kalmasına bile neden olabiliyor...

Evet Evliligin ana temeli Güvene dayanir...şüpheler ,suizan ile bir yere varilmaz..
Samimiyet,iletisim dene kadar temiz güzel duygular var ise, suizanda da o kadar kötü, kirli ,KIRICI duygular var...
Fakat biliyorsunuz ki:suçu ispatlanana kadar herkes masumdur ·
Bir Müslüman diğer Müslüman kardeşleri hakkında iyi niyet (hüsnü zan) beslemelidir. Zira bu dinimizin gereğidir.
Ayrıca fitnenin def’i böyle bir tutumu gerekli kılmaktadır. Birbirimiz hakkında iyi düşünmeli ve birbirimize müminler olarak güvenmeliyiz.

"Ey îmân edenler! Sabır ve namazla istiane (özel yardım) isteyin. Muhakkak ki Allah, sabredenlerle beraberdir "
BAKARA - 153

gönüldas

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm gülsem kardesim ve gönül sizim kardesim,
buna benzer bir durumu bende yasadim, ayricaligimiz benim o sürede hamile olmayisimdi. Cok sinirlenip depresyona giriyordum, her iste bir hayir vardir inanin bana, bu durum beni CENABI ALLAH´A yaklastirdi cünkü aslinda bu dünyanin ne kadar degersiz, insanlarininda beni o duruma sokacak kadar degerli olmadiklarini anladim. Asil deger vermemiz gerekene cok nankörlük ettigim aklima geldi ve kendimden utandim, tövbe ederek namaza basladim, onunla dertlesiyor onun sayesinde sakinlesiyor, huzur buluyorum, tevekkül etmeyi ögrendim. beyimlede sakin sakin konusabiliyorum rahatsiz oldugum durumlari, anlayis gösteriyor artik eskisi gibi degil, anlayabiliyor beni ve hakli buluyor. Insallah Yüce Rabbimin islah eylesin hidayet nasip etsin bu dünyada insanin basaramayacagi sey yok Allahin izniyle yeterki basarmak istesin. Yaradana sigin ve bol bol dua et hayirlisiyla hersey düzelir insallah kardesim

Üst Alt