Sözlerin Etkisi

süreyya58

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Zengin ve nufuz sahibi bir adam,çok sayıda seçkin konuğu ziyafete davet etti.Konuklar arasında iyileştirme gücüyle tanınanbir sufi şeyhi,birde fransada eğitim görmüş bir doktor olan sağlık bakanı vardı.Yemekten sonra, ev sahibinin kızının aniden başı dönmeye başladı ve kızı yatağına yatırdılar.
Evsahibi,şeyhten ona dua etmaesini istedi.Şeyh de kızın yanuna gitti ve onun sağlığı için dua etti.

Bu durum sağlık bakanını kızdırdı ve homurdanarak bu tip hurafelere artık inanılmaması gerektiğini söyledi"Günümüzde"dedi,"İnsanları iyileştirmek için vitamin enjeksiyonları,modern ilaçlar ve başka bilimsel yollara sahibiz!Bu tip modası geçmiş saçmalıklar ilerlememizi önlüyor!"

Şeyh bakana döndü ve dediki;"bu günlerde bakan üniformasını eşeklere giydirdiklerini bilmiyordum!" "Böylesine aptal ve cahil bir adam bırakın bakan olmayı,nasıl bir doktor olabilir?"Bakan kızgınlıktan küplere biniyordu.Yüzü kıpkırmızı kesildi ve öfkeden konuşamaz hale geldi.

Şeyh daha sonra yumuşak ve nazik bir sesle,"Bakanım!Lütfen beni affedin.Bu aşağılayıcı sözleri yalnızca bir hususa işaret etmek içinsöyledim.görüyormusunuz yüzünüz nasıl kızardı,kan damarlarınız şişiti,nabzınız hızlandı ve adrenalin düzeyiniz tavana vurdu.Bütün bunlara bir kaç söz neden oldu.Eğer sıradan olan sözler bu gibi fiziki değişimlere neden olabiliyorsa,belkide ALLAH (C.C.)'in kitabından gelen ilahi sözlerde fiziki iyileşmeye sebep olabilir".
KALP NEFİS VE R
UH kitabından
sayfa 135-136

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Emeğine sağlık kardeşim

Üst Alt