Sizin yureginiz hic YARIM kaldi mi?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Sizin hiç yarım kalan bir şeyiniz oldu mu? Yarım kalan bir aşkınız, dostluğunuz, kariyeriniz, sevinciniz...
Hayattan ne çok alacaklıyız aslında.Benim bir çok şeyim yarım kaldı.Bazıları isteyerek, bazıları zorunlu olarak.
İnsanın canını en çok yakan şeylerse yarım kalan aşklar, dostluklar,sevdalar, evladlar olsa gerek...
Çok şeyimiz yarım kalıyor.Hayatımızın yarısı yarım kalanları tamamlamaya çalışarak geciriyoruz...
herşeyim yarım kalır benim...hiç bir şey tam oldu diyemem...
bu nedenle benim gibiler ne sevebilir....ne de hayata biraktiklari yerden devam edebilir... umuttur bazen yarım bırakan...veya birakilan...
bilmediğim bir gün izinsiz girdiğim hayatlardan yine bilemeyeceğim bir gün izinsiz çıkıp gideceğim...yarım kalacak yine birşeyler....
<!-- google_ad_section_end --> <!-- haber bitiş -->

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
sunset-and-her.jpg

aaahhlarım var,arş-ı inletir....vaahhlarım var arz-ı titretir... Amma, ikisinin arasında yar var ya,onu veren baki yarimden haya ederim...
Işte...o içimi kabz ettirir de sabr ederım....hüzün bizim duvağımız,açılırsa baki yardan haya ederim...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
sandal.jpg

AN-I son nefesmişçesine AN-IN SAHİBİYLE yaşa öyleki,
ANda kalmadan hakça ,Hakka yürü ...
hiçlik şuurunun açıldığı ANda ki şuursuzluk , geri dönüşümün olan O ezel yolcuğuna...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayatin çilesine tahammül gerek,degil miki sefa ile cefa müşterek?sizce ağlamak ...icin göz yaşı mi gerek?bazen dertliler de ağlar ama gülerek...(N.F.K)

Ağlamak..Hassas ruhların işidir..demiştin..
Peki ruh nasıl hassaslaşır?..onu demedin..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
resimseli.net-kan-aglayan-gul.gif

Yuregime Sevgiyi naks ettirene O`na kendimi havale ediyorum..
ayrılıklar yara açar yara üstüne ...yağmur ağlar sensizliğe iç çekişime ..
duracağım burada ..gidişini seyredeceğim!
kıpırtısız, sakin gibi görüneceğim..her zaman yaptigim gibi..
icimdeki fırtınalari sadece sadece beni Yaradan bilecek..
Yokluğunun acısını anlat deseler!Annesi babası olmayan yetim bir çocuk gibi,Biçağın saplandığı kalpte ki acı gibi derim...
Akıtır gözlerimden yaşı, sızlatır yüreğimi anlatamam ki.....

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Sonra şöyle bir baktım kendime…Bugün ölsem dedim kaç hatimim var inecek…Ölmeden önce son isteğim acaba yarım kalan hatimlerimin tamamlanması mı olur
yoksa yarım kalan taksitlerimin ödenmesi mi…?
Facebook hesabıma son bir durum bildirimi yapmak mı olur son arzum…Ya da Twitter den son bir mesaj mı atmak isterdim arkadaşlarıma acaba…
Bugün ölsem dedim, birikmiş günahlarımı alsam sırtıma ve huzura doğru yola çıksam…Onun huzuruna…

bu dünyada arayıp durduğum huzuru bulabilir miyim acaba orda? Hesabını verebilir miyim dedim bunca boşa geçen zamanın…
Yanımda bana yoldaş olacak yeni bitirilmiş bir hatim bile yokken, yapayalnız kalmaz mıyım Sıratta?
Alelacele kıldığım namazlar eşlik eder de Burak olur mu bana o incecik köprüde…Kabirde nur olur mu acaba kazasını yapamadığım, yarım kalmış ibadetlerim…

Yok dedim sonra daha hazır değilim ölmeye…
Yok dedim yok, daha ölmeme çok olsun dedim…Telafi edebilmek için birikmiş günahlarımı da çok zamana ihtiyacım var…
Mail kutumda birikmiş mesajlar gibi tek tek ya da toplu olarak tevbe etmeliyim günahlarıma…

Sizin hiç yarım kalmış ibadetleriniz var mi...?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
öldüm, ama haberim yok Annem ve babam var yanımda onlardan öğreniyorum..Bütün her yer ,sessiz,ıssız,bakındıkça tek bir kıpırtı yok etrafta.
Nerede bu insanlar,koşuşturmalar.Çıtta çıkmıyor üstelik.
Büyük bir soğukluk sarıyor bedenimi.Korkuyorum,neler oluyor bilmiyorum.Neden kımıldamıyor ellerim,bacaklarım.Bir yardım isteyeceğim ama ağzımı açamıyorum ki.
Aradan biraz zaman geçince buluyorlar beni.Bir kaç saat olmuş vah vah yazık oldu gencecik ÖLMÜŞ!!!diyorlar..
tüm sevdiklerim,Geliyorlar başıma
-Ahh anneciğim,babacığım.Gözünüzdeki yaşlar benim için mi?Ağlamayın kıyamam.Demek sıra bendeymiş,sizi üzdüğüm için affedin,
sık söyleyemedim sizi sevdiğimi biliyorum.Şimdi söylemek istiyorum ama artık bu beden benim sözümü dinlemiyor ki.
Daha neler vardı yapmak istediğim,yarım kalan işlerim,yarım kalan ibadetlerim,yarım kalan yaşantım.
Ben neden onları vaktiyle yapmadım ki.Off,Off ALLAH'ım çok korkuyorum şimdi...

cglaa16

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Malesef o kadar cok Var ki tamamlamam gereken ibadetim. Allah huzuruna tamamlamıs olarak cıkmayı nasip etsin inşallah.. o yuzden cok korkuyorum olmekten işte.. ruyalarımın anlamı yarım bırakcagım mı gönülsızım, yine içime sıkıntı geldi rüyalarımın anlamı kötümü?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Malesef o kadar cok Var ki tamamlamam gereken ibadetim. Allah huzuruna tamamlamıs olarak cıkmayı nasip etsin inşallah.. o yuzden cok korkuyorum olmekten işte.. ruyalarımın anlamı yarım bırakcagım mı gönülsızım, yine içime sıkıntı geldi rüyalarımın anlamı kötümü?

rüyalarının anlamı kötü değil! Siz dert görmemişsiniz.Halinize şükredin kardeşim bilmiyosunuz ne hastalıklar ne dertler var
Allah cc. başka dert vermesin..Bu yazıyı aşağıdaki rüyaya binaen yazdım..her kes yazdıklarimdan, kendince, kaderince, nasibince hissesini aliyor..

acilangul1

https://www.islamiforumlar.net/ruya-yorumlari-bolumu/28677-ruyada-olmek.html

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Ölüm ne kadar soğuk görünsede bana sıcak,mutlu geliyor,süprizlerden korkmuyormuyum?korkuyorum ama içimde yaradana karşı o sıcaklık merak bana ne diyecek,nasıl davranacak,dünyadaki gibi değil daha yakın olacağım orda bunun heyecanı herşeyi bastırıyor,tek derdim hesap sorduğunda bana kızması:(

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Yarım kaldı bir şeyler her zaman .....

Yarım kaldı, düşlerim..
Yarım kaldı, sevdam....
Yarım kaldı, iyi niyetlerim..
Yarım kaldı, beklentilerim..
Yarım kaldı, keşkelerim....
Yarım kaldı, özlemlerim...
Yarım kaldı, cevapsız sorularım...
Yarım kaldı, çocukluğum....

Düşlerim, gerçeklerim oldu...

Yarım kalan sevdamın yerini, hiç ummadığım anda Allah daha güzeliyle doldurdu....

İyi niyetlerimin yerini, biraz vicdan, biraz da soğukkanlılık aldı...

Beklentilerimi en aza indirip, gerçeklerimle yüzleşiyorum...

Keşkelerim, koca bir HİÇ miş...

Özlemlerim değişmedi! duygusal bir insanım her zaman bir şeylere özlemim var...

Cevapsız sorularıma cevap buldum mu? halen bulamadıklarım var ama kafa yormuyorum onlar için,
her şey Hikmet-i İlahi'den...

Çocukluğum gerçekten yarım kaldı, yaşamadıklarım, yaşayamadıklarım, istediğim olmayan çoğu şey! ne yapalım nasip değilmiş Takdir-i İlahi, ama kendi çocuğuma aynı şeyleri yaşatmamak için gayret ediyorum...
Rabbim yardımcım olsun...........

Velhasıl kelam; herkesin halen içinde yarım kalan bir geçmişi var!

Tek bir şey yarım kalmadı hayatımda;

UMUTLARIM!! onlar her daim var, ve ben yaşadıkça da var olacaklar..........

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Bugün, yüreği yarım kalan bir kadın gördüm dostum....:(

Hani çok umutlanmıştı ya, kocasının o iyi halinin geri geleceğine dair...Hani, ne olursa olsun benim yuvamdır, kocamdır, çocuklarımdır bunlar için sabretmeliyim diyordu..:(

Şu son zamanlarda bazı kardeşlerim şehit eşini kara topraklara verirken, bin bir sancıyla kıvranırken, kimisi de oluruna gideceği yerde eşini çocuklarını yakıp, yıkıyor, görmemek için akşama gözüm görmesin sizi diyor....
Bu ne haldir ya rab? mrhbba..
Bizim aile bağlarımız bu kadar zayıfladı mı?
Kadın gözleri kan çanağı olmuş, memleketine gitmek üzere yola çıktı...Benden dua istedi.....Uzgunnn

Ben dua ediyorum şimdi onun için, sizde edin kardeşlerim iki tane çocuğu var kadının...Onun halini, ağlamaktan kan çanağına dönmüş gözlerini görünce, içime bir sıkıntı düştü, ruhum daralıyor, hiç bir şey yapasım gelmedi, işim vardı onu bile yapamadım! üzüldüm, çok üzüldüm onun haline! Uzgunnn Uzgunnn

Rabbim, inşallah hayırlı bir çıkış kapısı göstersin, herkes hatasını anlasın birbirinin değerini anlasın...Amin... duaa..

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Kardeşim insanlar öyle bir hale gelmiş ki nefsani duyguları yüzünden her şeyi herkesi yakıp yıkıp gidiyorlar bunu yaşayanlardan biri olarak incir çekirdeğini doldurmayan şeyler yüzünden tartışan insanlar gördükçe anlatmaya çalışıyorum. Özellikle çocukları varsa halimi halimizi anlatıyorum, ama yaşamadıkları için kolay geliyor nefislerine uymayı seçiyorlar.

İki insan evleniyor çocuk sahibi oluyorlar sonra boşanacağız o çocuk ne olacak hayır olmaz bir daha dönmem bir daha affetmem bir daha kapısına gitmem. Onun için düzenimi değiştirmem düzenimi bozmam ya çocuk var çocuk ne olacak büyür gider ya çocuk daha o küçücük kalbine bu yük ağır değil mi tek boşanan biz miyiz? Bende hayatımı yaşamak istiyorum.

Neredeyse Allah belanızı versin çocuk o daha çocuk diyesim geliyor, o sabi için sabretmek kendinize çeki düzen vermek zorunuza gidiyor da Allah rızası için kurduğunuz yuvanızı yıkmak boşanmak zorunuza gitmiyor. Neyse kardeşim biliyorsun bu konularda oldukça hassasım.

İnşallah yuvaları yıkılmaz Rabbim yavrularının yüzüne bakar da o sabilerin hürmetine yuvaları yıkılmaktan kurtulur. Bir evlat anasız da olmaz babasız da işte asıl o zaman en çok yarım kalan sadece o çocukların yüreği olur. Rabbim yardımcıları olsun inşallah...

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
İnşallah güzel kardeşim, benim de tek temennim babaları yaptığı hatayı anlasın da aklı başına gelsin diye dua ediyorum...Çünkü, kadın çok iyi niyetli bir insan, seviyorum o kadını, bunları hak etmiyor, çocukları da biri 12, biri de 17 yaşında! küçük sayılırlar kız giderken annesine sormuş;
"Anne biz bir daha dönmeyecek miyiz" diye bu söz benim bile vicdanımı sızlattı, o kadının ciğerini dağlamıştır...

Allah yardım etsin inşallah tekrar mutlu olurlar, bir araya gelirler kardeşim..

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Ben dua etmekten vazgeçtim zaten ne yapsam ilahi kendi bildiğini yapıyor herkesten her şey den çok uzağım yaşıyorum ama sanki rüyada gibiyim bilincim açık hayal mi gerçek mi ayırt edemiyorum bu sefer gerçekten bittigimi hissediyorum.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ben dua etmekten vazgeçtim zaten ne yapsam ilahi kendi bildiğini yapıyor herkesten her şey den çok uzağım yaşıyorum ama sanki rüyada gibiyim bilincim açık hayal mi gerçek mi ayırt edemiyorum bu sefer gerçekten bittigimi hissediyorum.

Selamümaleyküm,gönül Dostum,Her şeyde bir hayır vardır..
...Bir şey hoşunuza gitmediği halde sizin için hayırlı olabilir. Bir şey de hoşunuza gittiği halde sizin için kötü olabilir. Allah bilir, siz ...

Allah’ın seçimini kendisi için seçim kabul etmiş kişidir mü'min. İman bunu gerektirir, teslimiyet bunu gerektirir. Aksi takdirde imandan söz edilemez.

İnsanın bir şeyden hoşlanması ya da hoşlanmaması, o şeyin hayırlı veya hayırsızlığını belirlemez.
Aksine bir şeyin hayırlı ya da hayırsız oluşu, onun sonucunu bilmeye bağlıdır.
Bir şeyin sonucunun ne olacağını, nasıl sonuçlanacağını Allah’tan başka hiç kimse bilemez. Başladığı bir işin sonucunun ne olacağını? Nasıl olacağını bilemeyen bir insanın hayırlıyı hayırsızı önceden tesbit etmesi mümkün değildir.

Sübhanallahi vel-hamdülillahi ve lâ ilahe illallahü vallahü ekber, ve lâ havle ve lâ kuvvete illa billah..
Siz Allah' ın bırakmayın O cc. da sizi bırakmaz
...

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Gönül dostum peki gönlümün istediğini hayırlı kılabilir bizim Rab anlayışımızda her şeye gücü yetmesi var peki niye benimki hep istemediğim cihette sonućlanıyor ne yaptim ben niye huzur ve istediklerim beni terk etmiş durumda

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
GÖNÜL SIZIM ABLAM....
Benim yüreğim yarım kaldı sende!
Benim öğreneceklerim yarım kaldı!
Benim sarsıntıyla uyandıracak kimsem yok!
Benim derdimi anlatacağım, dert yanacağım ablam yarım bıraktı beni!
İnan bana içimde koca bir boşluk var sen olmayınca olmuyor!

Biz birbirinin kirini yıkayan iki el gibiydik, eksiklerimiz fazlalıklarımız gözümüze çarpınca hemen onu temizleme gayretiyle dönüyorduk!

Dön artık foruma abla özletme artık daha fazla!!!..

Üst Alt