sizede birşeyler çağrıştıryorrmu?

fisebilillah

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
ESSELAMU ALEYKÜM VE RAHMETULLAH VE BERAKATÜH

binlerce yıl önceki insanların sapıklıkları

Fahruddin er-Razi ve daha birçok alim sihrin çeşitlerini şöylece belirtmişlerdir;
a) Keldanilerin Sihri: Bunlar yıldızlara taparlar, kainatı idare edenlerin yıldızlar olduğunu, hayır ve şerrin onlardan geldiğini. Semavi güçlerin yerdeki güçlerle birleşmesi sonucu mucizeler meydana geldiğini söylerler. Bunları irşad için (c.c.) İbrahim (a.s.)’ ı gönderdi. Bunlar da kendi aralarında üç sınıf idiler;

1-) Eflak ve yıldızların ebedi olduğunu söyleyenler ki; onlara “Sabie” denilir.
2-) Eflak’ın uluhiyyetine inanırlar. Bunlar her felek için yerde bir put yapmış ve ona hizmet etmiş putperestlerdir.
3-) Eflak’ı ve yıldızları yaratan birisi olduğunu ve bunun onlara yeryüzünü idare etme hakkını verdiğini söyleyenler. Bunlar yıldızları aracı kabul ederlerdi.
b) Ruh Gücüne Dayanılarak Orataya Konan Sihir: Buna göre insan ruhu tasfiye ile icat etme, öldürme, diriltme, bünye ve şekilde değişiklik yapma gücüne ulaşır.
c) Ruhani Varlıklardan Faydalanılarak Yapılan Sihir: Bu da muska yapmak ve cinleri kullanmak gibi şekillerde uygulanır.
d) Göz boyamak şeklinde yapılan sihirdir. Bu da hokkabazlık, el çabukluğu ve benzeri davranışlardır.
İslam alimleri, yukarda saydığımız ilk iki maddede yer alanlara kafir hükmünü vermiştir.

çekim yasası:

insan beyin gücü,pozitif düşünme ve vs. yolllarla evrenle temasa geçebeilirse evren ona ne isterse ne dilerse ihsan edceektir evrenle aranızdaki iletişimi iyi kuararsanız bir fincan kahveden,bir milyon dolara kadar ne isterseniz elde etmeniz pek kolaydır.elde etiklerinizin karşılığında evrene teşekkür ediniz böylece onunla olan iletişi,miniz daha kuvvetli olacaktır ona her an teşekkür ediniz onu anınız pozitif olunuz.eğer böyle olursanız sağlık,kariyer,para ne isterseniz sizin olacaktır,kitabımızın burasında evrenle temas kurup mucizevi şekilde imkanlara kavuşanların hayat hikayelerini anlatacağız.evrenin kerametlerinden bahsedeceğiz.hatta dininizin kitabıda bundan bahsediyor bakın şu ayet bakın bu ayet

kardeşlerime sornmak istiyorum sizede birşeyler çağrıştıyormu?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
kardeşim yazınızı iki defa okudum fakat inan birşey anlayamadım zaten yazıda birçok eksik harf veya kelime var sanırım
mesela: kitabımızın burasında evrenle temas kurup mucizevi şekilde imkanlara kavuşanların hayat hikayelerini anlatacağız. derken hangi kitaptan bahsediyorsun.

hatta dininizin kitabıda bundan bahsediyor bakın şu ayet bakın bu ayet bu nedemek ne manaya geliyor

anlatmak istediğin birşey varsa açık ve anlaşılır olarak anlatmaya gayret et kardeşim
selam ve dua ile

beydeba

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
tam olarak anlaşılmıyor:imkansiz:.maalesef

ferit

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
hemde hiçbirşey anlaşılmıyor aynen bende daha net açıklanmasını tercih ederim.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Sanırım benim anladığım kadanıyla bu kardeşimiz bu konuyu biyerden (ç)alıntı yapmış ve bizlerle paylaşıp sitemizin hocalarına,

(kardeşlerime sornmak istiyorum sizede birşeyler çağrıştıyormu?)

Diyor::komik..

Üst Alt