Siz namazı bırakmayın o da sizi bırakmayacak inşallah

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm dostlar mübarek Ramazanı şerifin güzel ikliminde Rabbimin serin havalarla bize yardım ettiği elhamdülillah ,şu günlerde arkadaşlarımdan sadece Ramazanı şerifte namaz kılıp hemen akabinde bıraktıklarını eski alışkanlıklarına döndüğünü duydum:(Namaz için bir sürü derin derin yazılar yazdık anlattık kulun imanının direği namazın kalıcı olması için Ramazanı şerif vesileniz olsun siz onu bırakmayın oda sizi vicdanınız ile bırakmayacak çağıracaktır her kulluk vaktinde inşallah...Ramazan sadece oruç tutmak aç kalmak değildir diye her ehil kişi uyarıyor, her halimizi de kontrol altına alıp güzelleştirmek için açılan bir manevi kapıdır oruç, aynı namaz ibadetimizi daim amel haline getirebilmemiz için olduğu gibi şimdi kılıyor isek Ramazan dan sonrada devam ettirebiliriz, nefislerimizin bizi alıkoymak için çevirdiği türlü entrikalara kulak asmadan namazlarımızdan kopmamak için savaşalım inşallah. Bu Ramazanı Şerifin de size kazandırdığı namazınız olsun,daim olsun dünya ahiret şerlerinden kurtuluşumuza vesile olsun inşallahduaa..Selametle yerlerin ve göklerin tek sahibine emanet olun selamün aleyküm.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Ve Aleyküm Selam ve Rahmetullahi ve Berekatuhu...

Amin ablacım, güzel duaların için, Allah hepimize yardım etsin nefsimizin zulmünden kurtarsın inşALLAH.

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Aleyküm selam ablacım, daha önce okumuştum konuyu bugün bir tanıdıkla sohbet halindeyken namazla ilgili bir konu geçti. Bende anne babalarımızdan ninelerimizden dedelerimizden çok duyduğum bir söz vardı onu söyledim. Buraya da yazmak istedim.

Derlerdi ki; Namaz adamı yolda koymaz.

Çocukken pek anlam veremezdik ne anlama geliyor ne demek istediler diye meğerse büyüdükçe idrak edebilecekmişiz. Gerçekten de namaz adamı yolda koymaz koymuyorda, kılma niyetimiz farz olduğu ve Allah'a en yakın olduğumuz an olsa da aslında namaz kılanın işini musibette belada şerde bile hayırla neticelendiriyor.

Bu yüzden ablacım kesinlikle haklısın, Allah razı olsun. Nefsimizin zulmünden ve şeytanın oyunlarından kurtulabilmek için Bismillah deyip namaza başlayalım sıkı sarılalım biz namazı bırakmayalım ki oda bizi bırakmasın. Allah'a emanet ol ablacım...

Üst Alt