Sırrını sır eden sırrına sultan olur. Sırrını ifşa eden sırrına kurban olur...

Kardelen

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Katılım
22 Şubat 2011
Mesajlar
101
Tepkime puanı
6
Sırrını sır eden sırrına sultan olur. Sırrını ifşa eden sırrına kurban olur...
Bitecek herşey
Birgün herşey bitecek.
Yorgunsundilsiz ve kimsesiz Ruhunun derinlerinde bir fırtına esecek.
Dokunsa yüreğine bir nefes Ömür bitecek..
Susacak karanlık düşler
Kesilecek sağnak yalnızlık
Düşlerden dört mevsim küsecek
Ellerine gülfesan Ömrüne beşinci mevsim düşecek...
(alıntı)


724b1a095d84862f9e0de58a.jpg


NASILSIN diye sorma! FİLİSTİN gibiyim işte...
Bir yanım İŞGAL edildi, Diğer yanım DİRENİŞTE...


Gör(ün)düğünü görüyor musun?


Kaçırma gözlerini kendi gözlerinden! Bakışlarını umursamaz bir boşluk arıyorsan boşuna... Aynaların hepsi gözlerine tutulmuş... Bakışların en güzeli senin gözlerine dikili. Görmelerin en özeli senin gözlerine göz koymuş unutma... Gözlerinin değdiği her yüz(ey)de senden önce O'nun bakışı var. Senin kendi gözlerini görüşün O'nun senin gözsüzlüğünü görüşünden çok sonra... Senin kendini görmen için bile var olman gerekirken O seni görmek için var olmanı şart koşmadı. Seni yokluğunda gördü senin yokluğunu gördü de görür eyledi görünür eyledi.
O görmemiş olsaydı görmen gerektiğini gördüm diye sevdiklerin karanlıkta kalırdı. O görmemiş olsaydı görünmediğini göründüm diye sevindiklerin yabancı kalırdı.
Gözlerini O'nun bakışından kaçırdığını sanıyorsan kirli bir aldanış bandajıyla kör ediyorsun kendini. Bakışını hesap sorulmaz sanıp da hesapsızca bakıyorsan kendi kendini hiç bulamayacağın talihsiz bir körebe oyunundasın...
Kaçamak bakışlarla avladığın güzellere senden önce O bakıyor. Nasıl olur da zaten O'nun var ettiği yüzlere O'na rağmen O'ndan habersiz bakıyor olabilirsin? Kendi güzelliklerini ve zindeliklerini sergileyerek var olduğunu sanan edep yoksunları yokluklarına acındığı için var edildiklerini nasıl görmezden gelirler? Güzel görünmelerine güvenip O'nun gördüğünü görmezden gelen "frikik verme" ustaları ve beden simsarları kimseler görmezken de herkesin gözü önündeyken de herkesin gözünden yittiğinde de kendilerini göreni nasıl bilmezler?
Bir yere gizleneceğini sanma sakın! O'nun görmesini görmemek için baktığın her yüzde O'nun eşsiz görüşü var... O görmese nasıl güzel olurdu güzeller nasıl güzel görürdü gözler nasıl güzel görünürdü görünenler..
Haince kaydırdığın bakışlarının pervazında O'nun bakışı nöbet tutuyor. Hayır hayır... Kırma aynaları boş yere; baktığın her yerde O'na görünen gözlerin önce sana hesap soruyor.
Baktıklarına bak yeniden... Kendi gözlerinin içine bak bir daha...
Görmek ümidiyle yolunu gözlediğin her şey ancak sana görünür hale gelince değdi gözüne... Gözlerini sana göz göre göre veren hem gözsüzlüğünü gördü hem gözsüzlüğünü göremediğini gördü. Gözlerinin göreceklerini gözlerin görmeden önce gördü de gözlerinin önüne koydu. Yoksa ne ışığa değerdi gözlerin ne de ışık görmene değer güzellere değerdi. Sadece gözlerin değil ışık bile kör kalırdı; O görmeseydi gözlerin görmediğini.
Hâlâ her şeyi retina dediğin ışığa ve renge duyarlı tabaka sayesinde gördüğün iddiasında mısın?
Işığa duyarlı o yüzeyler sebep sadece... Bahane... O dilerse gözsüz de görürsün güzelleri: Hiç rüya görmedin mi? O dilerse ne kadar "açık göz" olsan da göremezsin güzelliği: Gülleri tekmeleyenleri görmedin mi?
O istemedikçe gözden hiç kaçmayacakları bile göremezsin!
Peki kimselere görünmeden yapıp ettiklerinle başlattığın körebe oyununu kazanma ısrarın sürüyor mu hâlâ?
İyi bak gözlerinin içine...
Senin retinan kimsenin retinasına benzemiyor. Biriciksin gözlerinle. Herkesin gözüne değen ışık senin gözüne bambaşka bir açıyla değiyor. Başka görenler gibi değilsin asla! Demek ki senin gözünün içine kimsenin gözünün içine bakmadığı gibi bakmış. Sadece bakmış mı? Hâlâ bakmakta. Retinan her an o biricikliğiyle orada. Gözünün bile kör olduğu yerde. Sadece O'nun her an baktığı yerde. Farkında mısın O şimdi gözlerinin içine yeni/den bakmakta? Sen gözlerini kapatsan da O gözlerinden bakışını ayırmamakta...
Kimseye göstermeden yaptıklarının kimsesiz kaldıklarına emin misin?
Elindeki kudret sandığın kibir zırhını delecek bir bakışın kâinatta peşin sıra dolaşmadığına nasıl bu kadar güven duyabilirsin?
Seni kimse görmeyi bile aklına getirmezken seni görmeyi ve göstermeyi uygun bulan Efendinin huzuruna yüzün yerde çıkmaya utanmayacak mısın?
Aklınla bulamadıklarını vahyin sana emanet ettikleriyle bulmaktan uzak durmaya daha ne kadar devam edeceksin?
Boşuna gizlenmeye kalkma... gözleniyorsun!
Gözlerin açık adresidir O'nun görmesinin...
"Gözler onu görmez; O gözleri görür...." [En'am 103]
Sakın unutma

Senai DEMİRCİ


0be2677b4d54677c5704d5e3.jpg


بسم الله الرحمن الرحيم

Eğer yüreğinizde bir
bulantı, kafanızda bir kuşku hissediyorsanız, varlığınızda bir rahatsızlık,
çevrenizde bir huzursuzluk varsa kader sizi seçmeye çağırıyor demektir.
Ya size uzatılan ipe sımsıkı sarılıp kurtulacak ya da boynunuzda bükülü bir iple
ateş vadisinde dolaşmaya razı olacaksınız..

Rasim Özdenören


Keşke ben zengin olsaydım, hacca giderdim..
Keşke ölseydim, suç işlemeseydim..
Bunlar hep dil illetidir.. İstikamet yolundan insanı çeviren sebeplerdir.
Bunların tedavisi iki edebledir:
1-Ahireti dünyadan daha fazla tercih etmekle, tembellik zincirlerini koparmak ve kalbî zikretmek,
2-İşi zamanında yapmak, ertelememektir..
MEVLANA
 
Üst Alt