Sıkıntıdan kurtulamıyorum

leylak29

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
selamün aleyküm, ben 32 yaşında bir öğretmenim. Nereden başlayacağımı bilemiyorum ama yıllardır içinde bulunduğum sıkıntıdan kurtulamıyorum. Daha doğrusu ne yapacağımı bilemiyorum. 7 yıl önce biriyle tanıştım sosyal anlamda ilk ve hatta tek erkek arkadaşım o oldu. Zamanla ona bağlanmaya aşık olmaya başladım. Atandığım yıl o da benim memleketimde özel bir bankada yeni göreve başlamıştı. Evlenmeyi düşündüğü kız kendisini aldatmış ağır psikolojik tedaviler gördükten sonra ailesi urfada bir iş ayarlayıp buraya göndermişti. Onun teklifiyle arkadaş olduk.

Sadece dost olalım konuşacak güvenecek bir arkadaşa ihtiyacım var derdi. Böylece başladık fakat zamanla aramızda duygusal bir yakınlaşma oldu. Hiç bir zaman seni seviyorum demedi, fakat evliliğe geleceğe yönelik planlar yapıyorduk. Bir gün karşıma geçip ben evlenemem dedi . Sebebini sorduğumda ağzını bıçak açmıyodu.

Dedesiyle tanıştırmıştı beni. Bir gün dayanamayıp dedesini aradım. Evlenmekten kaçma nedeni cinsel konuda problem yaşamasıymış. Yani iktidarsızlık ve zaten geçmişte kız arkadaşının aldatma nedeni de bu imiş. Her neyse bu sorunu problem etmedim. Bu nedenden dolayı onu terk edemezdim. Sıkıntısını benle paylaşmasını bekledim ama hiç bir zaman anlatmadı. Gün geldi ayrıldık. Bir mektupla durumunu bildiğimi,benim için problem teşkil etmediğini her koşulda yanında olmayı kabul ettiğimi yazdım. Fakat buna rağmen gitti.

Ayrılma sürecinde istihare namazı kılmıştım. Onu üzerinde beyaz bir gömlekle gördüm ve ardından bir ses o sana hayırlı olacak dedi. 3 yıl ne ben ne de o birbirimizi aramadık. Ben de hastalandım üzüntüden tüm kaşlarım döküldü. Onca zaman geçmesine rağmen hala iyileşemdim. O gittikten sonra sürekli rüyalarımda görmeye başladım, ilk zamanlar bilinçaltı diye yorumlandı. Ama gördüğüm şeyler anlamsız şeyler değildi. Dedesini arayıp gördüğüm rüyaları anlatmaya başladım ve gördüklerimin boş olmadığını hayatında birebir yaşadığı şeyler olduğunu fark ettim. Beni seviyordu fakat hastalığından dolayı uzak duruyordu. O da özlüyordu ama hayatıma mani olmamak belki başkasıyla evlenir bir yuva kurarım diye benden uzak duruyordu.

Bir kaç kişiyle görücü usulü görüştüm fakat olmadı onlar için istihare yaptığımda hep onu görüyordum. İlginç bir durum daha var. Biz eğitim camiası olarak banka değiştirmiştik. Bir gece rüyada yeni aldığım banka kartının üzerindeki müşteri numarasıyla onu arıyorum. Sabah uyanınca merak ettim ve müşteri numaramın önüne 053 ekleyerek aradım tabi bana ait olmayan bir cep telefonuyla. İnanamadım karşımda o vardı. Meğer benim banka değiştirdiğim süreçte o da telefon numarasını değşitirmiş ve tevafuk ikimizin aldığı numaralar aynı. Arayanın ben olduğumu anlamadı tabi. Zaman geçtikçe daha fazla hissediyorum her an arayacakmış gibi gözüm sürekli telefona kayıyordu. 3 .yılın sonunda bir gece mesaj attı. Bir süre cevapsız bıraktım fakat dayanamayıp karşılık verdim. Tekrar görüşmeye başladık. Çok kötü drumdaydı. Hastalığı konusunda hiç bir ilerleme kaydedememiş, hatta doktor tüm hücrelerin öldüğünü söylemiş. Yine dert etmedim benim için bu rahatsızlığın problem olmadığını son nefesimi verinceye kadar yanında kalmaya hazır olduğumu söyledim ama kabul etmiyor, evlenmekten korkuyor, gitmediği doktor hatta hacısına hocasına kadar başvurmadığı yer kalmamış. Bu durumdan dolayı yüklüce de borçlanmış. Yüzü gülmüyor artık ölümü bekliyor adeta...Ne yapacağımı bilmiyorum. Ben de yıprandım elimi uzatmama rağmen tutmuyor. Git evlen yuvan olsun benden hayır gelmez diyor ama biliyorum ki bunu sadece dili söylüyor. Çaresizliğinden böyle yapıyor. Tavsiyeye ihtiyacım var ve özellikle gördüğüm rüyalar konusunda mantıklı açıklamalara...Karşılıksız bırakmazsanız sevinirim. Şimdiden teşekkür edrim .selametle kalın.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
ayrilikhikayesitzt.jpg

Aleykum selam Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun..
Bu insan gercekten durust imis ki dogru olani yapiyor..

"Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey sizin için hayırlıdır ve olur ki, sevdiğiniz şey de sizin için bir şerdir. Allah bilir de siz bilmezsiniz. (Bakara Suresi, 216)
kardeşim bu Ayeti yaşamımıza düstur edinelim inşAllah.

"ben de yıprandım elimi uzatmama rağmen tutmuyor"
O Sizin yardiminizi istemiyor ustune gittikce onu acittiginizin farkindamisiniz?
Her seyi Zamana Birakin!!Onun icin Dua edin.. Cunku ondaki bu eksiklik bugun olmazsa da bir gun
sorun olacagini kendisi cok iyi biliyor ve bu gercektir!!
kendini bu duruma teslim ettigi surece Sizden Yardim istemedikce Ona Yardim edemezsiniz Onu Rahat BIRAKIN!!!

Bir kahramanın,bir insanin gelip bizi kurtarmasını, işleri düzeltmesini beklememeliyiz.
Biz kendimizi kurtarmazsak ve kurtuluşa layık hale gelmezsek kimse bizi kurtaramaz ve bize yardımcı olamaz.

Hâlbuki yüce Allah “kullar kendi hallerini değiştirmedikçe onların hallerini değiştirmeyeceğini” söylüyor,
“insana çalışmasından başka hiçbir şeyin fayda vermeyeceğini” hatırlatıyor.
Bunu başkasından beklemek akılsızlık ve sorumsuzluktur.
O da bunun farkinda ama kendini değiştirmeye, HAZIR degil..
Siz de Bunu anlayin ve Onu kendi Dunyasinda Duaniz ile Yanliz birakin..
HAZIR OLDUGUNDA ZATEN SIZE KOSARAK INS. GELECEKTIR...
ustune geldikce sanki noksanligini yuzune vuruyorsunuz..
arada bir bir Dost gibi ozel zamanlarda arayip normal davranmaya calisin Siz ona Sevgiden cok
Ona acıyorsunuz hissini veriyorsunuz..bir Erkege bundan daha buyuk bir Zulum ve hakaret olamaz..
Nerden mi biliyorum cunku zamaninda ben de ayni seyleri yasamistim..
simdi geriye donup baktigimda hatalarimi daha fazla idrak edebiliyorum..
Onun zayifliginda kendi varligimi, sagligimi, guzelligimden nasil da Nefsimi tatmin ediyormusum..
asagidaki yasanmis gercek hayat hikayesini okursaniz ne demek istedigimi daha iyi anlarsiniz..
Hayirli Geceler...

https://www.islamiforumlar.net/gonul-sizim/10344-bir-ayrilik-hikayesi.html

Üst Alt