Sigara içince beyin küçülüyormuş

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Sigara içince beyin küçülüyormuş

sigara.jpg

Birçok hastalığa davetiye çıkaran sigara içmeyle beyin küçülmesinin arasında bağlantı olduğu ortaya çıktı.

Neurology dergisinde yayımlanan araştırma için bilim adamları, ortalama 54 yaşındaki bin 352 kişinin 61-67 yaşları arasında beyin yapılarını inceledi ve bu kişilere bilişsel test yaptı. Buna göre beynin küçülmesinin orta yaşlarda diyabet, yüksek kan basıncı, obezite ve sigara içmeyle bağlantılı olduğuna dikkat çeken araştırmacılar, beynin yönetici fonksiyonunun da düştüğü sonucuna vardıklarını belirtti.

Zaman

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah RAZI olsun.. cook guzel.. bilenen bir gercegi bir kez daha paylastiniz..
zaten sigara icenlerin beyni küçülmesi olmasaydi..hic para verip kendilerini zehirler mi idiler?
Parasini el alir.. dumanini Yel alir..
haa sahi Sana da sadece nikotin ve zehri kalir..çook kommiik
burada sigara bir paketi 10 dolar 10 kilo da un..5 dolar..
iki paket icinde 20 kilo un alinabiliyor.. gercekten cook ACI ama gercek.. afrikada ..cocuklar O 20 kilo un ile kac cocuk doyabilir di?hic bunu dusundunuz mu?

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Allah RAZI olsun.. cook guzel.. bilenen bir gercegi bir kez daha paylastiniz..
zaten sigara icenlerin beyni küçülmesi olmasaydi..hic para verip kendilerini zehirler mi idiler?
Parasini el alir.. dumanini Yel alir..
haa sahi Sana da sadece nikotin ve zehri kalir..çook kommiik
Neyani biz şimdi E..mi oldukaassd..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Neyani biz şimdi E..mi olduk efsanelesmis kardes ben bunu anliyamadim.. ama sigara gercekten cook zararli.. ve ben hic hayatimda kullanmadim.. evimde kullandirmadim.. ve sigara icenleri pek akilli bir secim tercih .. aliskanligi edindiklerine de inanmiyorum.. sigaraya alerjim var.. kokusu cook agir.. ben kaldiramiyorum.. vesselam.. bu benim sahsi dusuncem..

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
bizde de sigara içenin ya aklı yok ya parası çok derler... derler de ben kendim 20 yıl içtim bu zehiri... içenin halini çok iyi bilirim...Fakat artık kurtuldum bu meretten Allah ın izniyle...o nedenle içmeyenlerin içenlere karşı halini de anlarım...Sigara içenin hallerini ve sonrasını paylaşacağım sizlerle de henüz tam yazamadım toplasan 3-5 sayfa birşey ama bitiremedim vakit bulup.
En kısa zamanda eklemeyi isterim...o zaman hiç sigara içmeyenler, ikinci değil ilk ağızdan okuyup anlayacaklar içenin halini, ıstıraplarını neler çektiklerini...Bırakmanın ne zor olduğunu...

(((__meftun__)))

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Ben hic kullanmadim....
Sigara akcigerlerin düsmanidir...

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Ben hic kullanmadim....
Sigara akcigerlerin düsmanidir...
Sigara içmemek öyle büyük bir nimet ki, bilmem içmeyenler bunun farkındamı..? Tabii içmeyenler için belki sıradan bir şey gayet normal sigara içmemek...Fakat değil işte dedim ya büyük bir nimet...İçenler bilir..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Serdar kardes.. Allah RAZI olsun..duymak isteriz.. haa o sozde hosuma gitti..
sigara içenin ya aklı yok ya parası çok derler..
sizin agzinizdan duyarsak belki icenlerde hikmetten istifade edebilirler.. ben bu konuyu hic yazamam.. cunku ne tadini nede birakma zorlugunu..
hani Nasredin Hoca damdan duser ya herkes ziyarettine gelir ..
__Hocam nasil dustun.. nasil cook mu canin yandi simdi nasilsin..?
sorularinin tekrarindan bikmis olan hoca efendi..
Lutfen icinizden biri Damdan atlasin da bu Cemaati muslime neye benzedigini anlatsin.. dedigi gibi..
bu benim ilgi ve bilgi alanim degildir..
isin ehline.. yani sizden gercekten bu konuda faydalanmak isteriz simdiden tsk.. efendim..

kgüll..,kgüll..,kgüll..,kgüll..,kgüll..,kgüll..,

haa, hamd olsun param da cook aklim da yok sırıtık.:,ama sigara icmiyorum.. icenlerden de hoslanmiyorum..
zaten caminin etrafinda vakifta.. ve evimin koruyucu evi olmasi nedeni ile sigara izmariti bulunursa ceza yer.. elimden ruhsattim alinir.. o yuzden evimde kultablasi mi diyorsunuz ondan da yok.. hee.dfgtndfgtn

Üst Alt