Şehri Mübarek elveda?

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Şehri Mübarek elveda?
elvedaramazanoho.jpg

Gündüzlerin rahmet idi, Gecelerin nimet idi, Âşıklara vuslat idi, Şehri Mübarek elveda!

Hakkıyla kadrin bilmedik, Pek çok kusurlar eyledik, Nâdim olup tövbe ettik, Şehri Mübarek elveda!

Bugün 23 Ramazan ve sadece 1 hafta kaldı.. Bilebildik mi,yaşayabildik mi,memnun edebildik mi ?
Değişen toplumumuz ne kadar bilinçle yaşadı Ramazan ayını ?
Bir fakiri,yetimi sevindirdik mi acaba ? Gösteriş için değil de Allah rızası için yaptık mı iftar davetlerimizi ?

Ramazan ayında ne kadar oruç tutmayan vardı peki ? Çocuklarımıza sevdirebildik mi Ramazanı ?
Sıcak havaya rağmen kaç kişimiz oflayıp puflamadan elhamdülillah diyerek orucunu tutabildi ?
Peki Ramazanın son günleri yaklaşırken gönlümüze hüzün mü yoksa sevinç mi düştü ?

Bütün bu soruların cevaplarını kendi vicdanımıza bırakıyoruz..
Sayılı gün çabuk gelir geçer diye boşuna demiyorlar, işte bitti ne kaldı geriye !
Rabbimizin bizlere verdiği nimetlere yavaş yavaş şükretmeyi bırakıyoruz maalesef..
Her geçen gün inancımızı,ibadetlerimizi daha çok zedeliyorlar.. Ve biz oynanan bu oyunların hiçbirinin farkında olmuyoruz..
İlk önce ismini şeker bayramı yaptılar,reklamlarla şeker bayramı olarak tanıttılar.
Ben bile küçüklüğümde hep şeker bayramı olarak bilirdim..
Sanırdım ki şeker bayramı sadece şekeri ifade ediyor..
Çocuklarımızın beyinlerinde şeker gibi ifadelerle inançlarını basite indirgiyorlar.
Sonra bayram tatil avantajları çıktı,akraba ziyaretleri bayramlaşma,el öpmeler unutuldu..
Bizler Orucun hakkını veremedik ki bayram yaşayalım !

Neler oluyor bizlere ?
Kimse sahip çıkmayacak mı Rabbinin emrine ? Birisi çıkar oruç bozmayan döner der, diğeri gelir teravihi kaldıralım der…
Peki bu doktorlara ne demelisiniz ? Son günün yeni oruç tutmama bahanesi “ hastalığım var doktor oruç tutma dedi”.. Fetvayı artık doktorlar mı verir oldu ?
Oysa benim bildiğim büyük alimlerimizin söylediğine göre geçici olmayan kalıcı önemli (hastalığı tetikleyici) rahatsızlıklarda sadece oruç tutmama hükmü verilir..
Ama şimdikiler midem bulanıyor,başım dönüyor,kan şekerim düşüyor ıvır zıvırlarıyla oruç tutmamaya cesaret ediyorlar..
Üstelik oruç tutmuyorum ama parasını ödeyeceğim diyerek bilinçsizliklerini göstermiş oluyorlar..

Lütfen değerlerimize,inancımıza sahip çıkalım !
Çocuklarımız artık şeker bayramı değil de Ramazan bayramı geliyor diye sevinsin...
Ve Oruç tutmayan müslüman kalmasın..
Cuma namazlarımız gibi orucu da yavaş yavaş terketmeyelim !
Yoksa Hakk'ın karşısında bunun hesabını veremeyiz !

Rabbim c.c. bize aşkımızı,şevkimizi,inancımızı unutturma ! (Amin)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Elveda ey Rahmet Güneşi Şehr-i Ramazan.Mü'minler için hüsn-ü şehadette bulunmak üzere Rabbin huzuruna gidiyorsun...
Kırık dökük dünyamıza misafir oldun . Yaşanan her ânın kalbimizden birer parça gibi kopup gittiğini ve artık dönmeyeceğini bize defalarca ihtar ettin. Bizi defalarca uyardın.
Sen bize rahmet yüklü bulutlardan daha fazla rahmetle geldin ey Şehr-i Ramazan!
Bizi rahmet dolu kucağına aldın!
Müşfik kucağında bir ay bizi rahmete kandırdın, bizi Kur’ân’ın müjdeleriyle müjdeledin! Bize ebedî saadetin kokusunu getirdin! Bizi Resûlullah’ın (asm) şefaat müjdesiyle coşturdun! Bize Cennetin pınarlarından birer damla hayat kaynağı sundun; Cennete benzeyen lezzetinle aklımızı başımızdan aldın!Berekettin ile geldin..
ins. bize bereketinden nasiplenmis olarak birakip gidersin..Eyy Rahmet ay`i Şehr-i Ramazan
Mağfiret ve Rahmet ayı! Yine gel dünyamıza!
Seni bekleyeceğiz,
Rahmet Güneşi Şehr-i Ramazan!
kgüll..,kgüll..,

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Mağfiret ve Rahmet ayı! Yine gel dünyamıza!
Seni bekleyeceğiz,
Rahmet Güneşi Şehr-i Ramazan!

Duygularımıza tercüman oldunuz...Allah razı olsun

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Üst Alt