Seher Vakti

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
allahhatyazi.jpg

Seher vakti...
Herkes uyurken o saatte ,Rabbi ile olmak ,Allah ın kulunu seçtiğinin bir emaresi, ,Allah ın lütfu.herkes sıcak yatağında uyuyor, sen ebedi sevgiliyle beraber olmanın manevi hazzını yaşamak...Rabbine istiğfar edip kâinat-ın tesbihatını dinlemek...
Seher vakti Sus ve dinle duyacaksın kâinat-ın ve vicdan-ın sesinini..birden kalbin AL-LAH, AL-LAH diyecek ve sen artik başka alemde olduğunu anliyacaksın..

Seher vakti...
Daha gün gelmeden,yerleşmeden sokaklara
buralara bir haller olur,gökyüzü en güzel rengine bürünür
maviyse en mavisi,pembeyse en pembesine ise onun en iyisi, nurani olur...
kuşlar susar sükutun derinliğine doğru kanat çırparak
karıncalar durur beklerhiç bir yaprak kımıldamaz yerinden
her şey herkes kıyamda bekler sanki...
ve bir ses yankılanır semada;ALLAHU EKBER,ALLAHU EKBER! !
ben burada ezan sesini duyamam ,ezan sesi yoktur,ama ben kâinat-ın tesbihatını AL-LA,AL-LAH AL-LAH HU,HU ,YA HAYY ,HAYY dediğini duyarim...

Seher vakti...
Her kapısını araladığında gafletle geçen gecelerimi bana hatırlatarak hayır tokmağı oluyor ve vicdanımı uyarıyor...

Seher vakti aşığa açıla perdedir Ya Hu...
Ne bereketli andır..Rabbim’le yalnız kalmanın gönlünü gözünü başka meşgalelerin almadığı herkesin dinlenmede olduğu an..Bir siz uyanıksınız ve Bir olanla berabersiniz…
Yüreğinizden geçenlerin dilinize gözünüze yansıdığı vakittir..Sadece O’na yönelinebilindiği için belki bereketlidir…hemen her zaman gökler ötesi yolculuğa çağırılanlar

seher vakti yollara dökülenler arasından seçilmiştir...

"Seher Allahın nûrunun aynasıdır.

Seher berraklık ve doğruluk hazinesidir.
Fetih kapılarına Hakkın anahtarıdır.
Hakkın kandili, saadet mumudur…"
MESNEVİ’DEN

Seher vakti...
Şimdi O’nu anmanın ve yalnız O’na kul olmanın tam vaktidir!”
Seherin Vakti aşıkların sırlı mekanı ve zamanıdır ve her Hakka aşina gönülün vazgeçilmez zaman durağıdır.
Bu vakti yakalamak yada tanımak isteyenler önce Hakkı tanımalı ,sevmeli ve aşkı öğrenmelidir...

Her gün ardına düşülen dünya telaşlarının öncesinde "Seher Vakti"yle başlar... En bereketli tohumlar da hep bu vakitte atılır zamanın bağrına.
Rabbim gününüze Seher Vakti bereketi versin inşallah.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
farketmek.jpg

küçük bi pencere var içimizde ufak,,daracık...dünyaya kapalı Allah'a açık ve O pencerenin ,sonuna kadar sadece Seher vakti açıldını hissediyorum...
Nasıl ki, dalgıç denizin derinliğinde gizli olan inciyi çıkarırsa,
Akıl da, kelamın içine dalıp sinede gizli olanı Seher vakti çıkarır ve ancak oradan nasibi kadarını alır.

Hasbunallahu ve ni'mel vekil ni'mel Mevla ve ni'me'n nasîr..
Allah Teala bize yeter O ne güzel vekildir. Ne güzel Mevla ve ne güzel yardımcıdır. o ne güzel hâmi ne güzel güvencedir..;yetimime Allah'ı vekil kıldım...

Ben derdimi ne dostuma söylerim, Nede düşmanıma... Zira; Dostum üzülür. Düşmanım sevinir...
Beni en iyi Rabbim anlar ve bilir...
Sonra Seni tek dinLeyenin , Allah cc.olduğunu Farkediyorsun Eyy Allahım beni Yâkub eyle..

Yâkub A.S ) şöyle dedi: “Ben kederimi ve hüznümü sadece Allah'a arz ederim (şikâyet ederim).
Ve sizin bilmediğiniz şey(ler)i ben Allah'tan (Allah'ın bildirmesi ile) bilirim."
12 / YÛSUF - 86
Ben kederimi de hüznümü de Seher vaktinde sadece Allah'a arz ederim...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Şeytan,Hz. Adem'e (a.s) secde etmediği için cennetten kovuldu Ya Allah'a günde beş kez secde etmeyenlerin hali ne olacak hiç düşündük mü seher vakti..?

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
"Göklerde bulunanlar, yerdeki canlılar ve bütün melekler, büyüklük taslamadan Allah'a secde ederler."

Nahl, 49

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
"Seherde uyanırlar cümle kuşlar,
Dill-u dillerince(1) tesbihe başlar,
Tevhid eyler dağlar taşlar ağaçlar,
Uyan ey gözlerim gafletten uyan!
Uyan uykusu çok gözlerim uyan…"

Üst Alt