Salavat-ı fatih

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
salavatifatih.jpg

SALAVAT-I FATİH
(120.000 SALAVAT GÜCÜNDE)

Allâh ümme salli ve sellim ve barik ala seyyidina muhammedinil fatihı lima uğlika vel hatimi li ma sebeka nasırıl hakkı bil hakkı vel hadi ila sıratıkel müstekıymi sallellahü aleyhi ve ala alihi ve ashabihi hakka kadrihi ve mikdarihil aziym

Manası:
Allâh ım! Kapalılıkları açan,geçmişe son veren,hakka hakikatla destek olan, mahlukatı senin doğru yoluna ileten Efendimiz Muhammed’e, O’nun aline ve ashabına O’nun yüce kadrü kıymetince salat eyle, selam eyle ve O’nu mübarek kıl.

Fazileti ve sırları:
Yüzyirmi bin salavat-ı şerife gücünde olduğu mana aleminde Peygamberimiz(s.a.v.) tarafından bildirilmiştir.
Eski zamanda Kutbül Aktab Ahmed Ticani hazretleri yakaza halinde bu salavatın faziletini Hazreti Resulüllah’a sorar.

Cevaben:
“Bir kimse salavat-ı fatihi bir defa okursa zamanın başından salavat getirenin okuduğu zamana kadar ins ü cinin ve meleklerin getirdiği salavata denk sevap kazanır.Günahları da bağışlanır.” buyurmuşlardır.

Hikmeti:
1.Bu salavat-ı şerife, okuyanı cehennem ateşinden korur.
2.Kırk gün okuyanın tevbesi kabul edilir,günahları bağışlanır.
3.Cuma gecesi bin defa okuyan,Efendimiz(s.a. v.) ile görüşür.

hacı anne

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Allah Razı Olsun Krd

uskumru

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Salavat-ı Fatih okumak herkese nasip olmaz diye okudum arkadaşlar Rabbim Herkese Okumayı nasip etsin.

gonuldostu

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Salavat'ül Fatih

Ömründe bir defa okuyan cehenneme girmez girecekse okuması nasip olmaz.

Allahümme salli ve sellim ve barik ala
seyyidina muhammedinil fatihi lima
uğliga vel hatimi li ma sebega nasıril
haggi bil haggi vel hadi ila sıradikel
müstegıymi ve ala alihi ve ashabihi hagga gadrihi ve migdarihil aziym.

Kaynaklar: es-Savi, el-Esraru’rRabbaniyye,sh:45;Yusuf-u Nebhani,
Efdalü’s Salev

Esra1992

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Ben niyet ediyorum okumaya o halde.. 40 gün okuyup tevbe edecegimm Rabbim kabul buyursunn.. birşey soracagım ama.. Kadınlar özel günlerinde okuyabiliyor mu? 40 gün malum okuyamazsak illaki bir kopukluk olacak.. dua ile..

Zehan

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleykum, Bu salavatımızın yayılması Allah'ın insanlara bir lütfu.Seyyid Ahmet Ticani hazretleri(r.a.) bu salavat için, âhir zaman ümmetine bir müjdedir demiş.
Esra kardeşim salavatı özel halde de okuyabilirsin,kadınlara müsaade edilmiş.

Esra1992

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Saolasın teşekkür ederim zehancıgım niyetini ediyorum ve başlıyorum halde.. Rabbim kabul etsin..

Esra1992

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Şimdi kafama birşey daha takıldı :( 40 gün okuyanın tevbesi kabul olur günahları bağışlanır diyor ya hanii.. 40 gün boynca günde 1 kez mi okunur? kaç kez okunur kii. ben onu çözemedim şimdi.. yoksa diledigimiz kadar okuyabilirmiyiz gün içinde..

Zehan

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Esracığım bu salavatı vird olarak okuyan insanlar sabah akşam 100 'er adet okuyorlar. Tabii isteyen daha fazla okuyabiliyor.Gücün yettiğince oku, bir defa bile okusan büyük fayda...
Salavatı Fatih'in verilmesi:
Kutbul Aktab Ahmet Ticani hazretleri(k.s.)seyyid ve çok faziletli bir anne babanın çocuğu olarak yaklaşık 350 yıl önce Fas'ta Ticani köyünde doğdu.Çocukluk ve gençlik yıllarında bile üstün ahlak ve takvası ile ün yaptı. Öyle ki gençliğinde, zamanındaki 12 tarikat tespihini birden çekiyordu.O kadar Allah ve Resulu sevgisiyle doluydu.Bir gün Resulullah (s.a.v) O'na yakaza halindeyken , 'Ya veledi, şu salavata devam et' diye Salavatı Fatih'i telkin buyurdu.Ve bu salavatı okuyanlara büyük müjdeler verildi...

Esra1992

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
tamamdır anlaşıldı teşekkür ederim zehancıgım :) hayırlı geceler diliyorum :)

Üst Alt