Sabah Namazına Kalkmak için ne yapmalıyım

Zekeriya

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamunaleykum. Bi kaç gündür sabah namazina kalkamıyorum. Sabah namazına kalkmak, uyanmak için bir takim sure okuyup kalkıyordum, şimdi uyanamiyorum.
Gün içindeki namazlarim kirginlikla geçiyor eksiksiz yapmak istiyorum... Ne yapmalıyım?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam kardeşim, alarmını yattığın yerden uzak bir yere koymayı denedin mi?

Zekeriya

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Yakin,uzak herşeyi denedim ağabey...

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Yakin,uzak herşeyi denedim ağabey..
Bu alttaki linkte yazılanlara bak istersen umarım faydası olur.

Zekeriya

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Bu alttaki linkte yazılanlara bak istersen umarım faydası olur.
Allah razı olsun...

Munzevi

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Web sitesi
www.instagram.com
Ve aleykümselam kardeşim. Yatsı namazını Huşu ile ağır ağır kır horozun yem yediği gibi Kıldıktan sonra fazla beklemeden istirahata çekilmeye özen göster. Efendimiz Yatsıdan sonra fazla beklemeden istirahate çekilirdi. yatmadan günlük olarak Kur'an okumaya çalış bunu bir alışkanlık haline getir az da olsa devamlılığını sağla çünkü Allah'a az da olsa devamlılığı olan iş sevimli gelir ve kardeşim şeytanın senin üzerinde en büyük oyunu oynamasını asla müsaade etme, sana sürekli dindar mışsın gibi vesvese vermesine izin verme.

Bu nasıl oluyor Örneğin Sabah namazına kalkmaya çalışırken bunu kendine bir alışkanlık haline getirmeye çalışırken araya sakın Teheccüd gibi üzerine farz olmayan ibadetleri birden eklemeye çalışma. Çünkü Bunlar seni iyice Zorlayacağı gibi hızlı bir şekilde ibadetten soğumana sebep olabilir.
Bunun için yapman gereken Kendini tamamen Ruhen bedenen Sabah namazına odaklaman ilk başlarda bunu kendine bir alışkanlık haline getirme yani alarm kurmadan da artık Sabah namazına kalkabilecek seviye geldiğin zaman artık bu senin bir yaşam tarzın haline dönüşmüş oluyor Ve tabii işin diğer bir boyutunda alarmlarını kurarken daima yatağının uzağında bir yere koyman lazım Çünkü uyku haliyle insan çok hızlı karar alıp yani Şeytan insanı hızlı bir şekilde aldatıp Sabah namazından alıkoyabiliyor.

Yatmadan önce Allah'a Gönülden dua edip sabah namazında el açanlardan olmak istediğini niyaz edeceksin ve daima uykuya dalarken maneviyatı güzel şeyler düşüneceksin. Bunları yaptığın takdirde Allah'ın izniyle Sabah namazlarına Allah'ın huzuruna hazır bir şekilde çıkacaksın inşallah ama sakın bunları yaptığın halde Aksattığın günlerde Pes Etme, devam et sebat et sabret sabah namazına uyanmak için gayret et kardeşim Selamünaleyküm.

Zekeriya

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
7 yaşımda cami imamı"kur'an a ilk geçen camide ezan okuyacak"dediğinde 7gunde elifbayı bitirdim ezan okuya okuya namazlara dikkat ettim 10 yasında düzenli namaz kildim lise üniversite derken askerden yeni geldim şükürler olsun aksatmadm namaz kilmak yemek yemek su içmek gibi birşey benim için hafız olmak istedim orta okuldayken izin vermedi babam bazi sebeplerden dolayi hep o burukluk var içimde simdi 26 yaşmdaym ve bir vakit namazn kazaya kalmasi beni ciddi sarsiyor...bir rüya vesilesiyle(yorumunu merak edip arastrirken )bu siteye girdim hicbir sosyal hesabm yoktur ne bir üyelik ne bir takip buraya üyelik yaptım iyi istifadeli ibretlik paylaşmlar gördüm( ruyamin yorumuna cevap hâlâ gelmedi :) ) uzatmayayim güzel bir ihlas hissettiriyor bu site Allah vesile olanlari yolundan ayirmasin.amin.
İlgilenip zaman ayirmanizdan dolayı teşekkürler buraya demir artik Allah utandrmasin güzel calismalarinizdan istifade etmek duasiyla hayrli geceler...

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
@Zekeriya, kardeşim. Durumunu bilmiyorum ama sorunun uykunun ağır olması veya yetersiz uyku ise bunun çaresine bakmalısın. Erken yatmak veya gün içinde bu eksikliği gidermek gibi... yok alarmın çalıyorda sen kalkıyorsan ve tekrar şeytan seni yatırıyorsa o zaman da dua ile çözüme gitmen lazım. Ayrıca senin gönderdiğin bir rüya yorumu forumda yok. Profilinden kendi mesajlarını görebilirsin.

Üst Alt