Sabah duası..

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
49ObK.jpg

Rahman_ve_rahim_olan_allah'(cc)ın_adıyla Allâhümmec'al salavâtike ve berekâtike ve rahmetike ve re'fetike ve mehabbetike alâ seyyidil mürselîne ve imâmil müttekîn ve kâidil ğurril muhaccelîn ve hâteminnebiyyin seyyidinâ Muhammedin abdike ve resûlike ve nebiyyike imâmilhayri ve kâidilhayri ve resûlirrahmeti Allâhümmebashü makâmen Mahmûdan yağbituhû bihil evvelûne vel âhirûne Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammedin kemâ salleyte alâ İbrâhîme ve alâ âli İbrâhîme inneke hamîdün mecîd ... AMİN

L

Livechillâh

Kayıtsız
Misafir
Allah’ım! Başlayacağın bu yeni gün için senden hayırlar diliyorum ve bugünün içindeki şerlerden sana sığınıyorum,günah işlemekten,bir kuluna haksızlık etmekten, birisinden zulüm görmekten sana sığınırım, korkaklıktan tembellikten,acizlikten, cimrilikten, hastalıktan,bunaklıktan,şirkte<wbr>n,kabir azabından ve diğer dünyevi,uhrev...i kötü hal ve akibetlerden sana sığınırım.

Allah’ım! Bugün yapacağım bütün işlerin ibadet olmasını nasip et.

Allah’ım! Bana helal kazanıp,helal yemeği nasip et.

Allah’ım! Bana son nefeste imanla göçmeyi nasip et.

Allah’ım! Bana hakkı hak,batılı batıl göster;hakka sarılıp batıldan kaçmayı nasip et.

Allah’ım! Beni sevdiğin kullar arasına kat,beni çok sabreden,çok şükreden kullarından eyle,çok çok anayım (zikredeyim) ömrüm sevdiğin,razı olacağın işlerle (amellerle) geçsin.bana ilim ve takva sahibi olmayı nasip et.sıhhat ve afiyette daim eyle.

Allah’ım! Evlatlarımıza da sıhhat ve afiyet,hayırlı işlerinde muvaffakiyet ver, umduklarına nail, korktuklarından emin eyle, kendilerini alim ve salih kişilerden eyle.onlara islamı sevmeyi ve islama hizmet etmeyi nasip et.rızıklarını genişlet, ömürlerini mutlu kıl.her türlü kötü göz ve akıbetten muhafaza buyur.

Allah’ım! Mümin kardeşlerimizden hasta olanlara şifa, dertli olanlara deva,borçlu olanlara eda,sıkıntıda olanlara gönül ferahlığı ver.

Allah’ım! ümmeti muhammedi kafirlerin ve zalimlerin boyunduruluğundan kurtar ve uyanıklık ver.

Allah’ım! Akrabalarımdan ve sevdiklerimden imanla ahirete göçenlere kabir azabı gösterme;mekanlarını cennet eyle. Sağ olanlara sıhhat ve selamet ver.hidayet nasip ederek islamı sevmek ve islama hizmet etmek şerefine nail eyle.

Amin..!

Muvatta

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Yeri göğü yaratan güzel Allah'ım,

Sen ne kusurumuz günahımız varsa affett..Bizi bağışla ve koru..Yardıma ihtiyacı olan insanlara ve bizlere yardım et..Sıkıntıda olanları feraha, hasta olanları sağlığa kavuştur...

Aç olan insanların karnı doysun,açıkta olan insanların evi olsun..

Güzel Allah'ım sen kalbimize isyan ve hainlik sokma..Sen bizi doğru yoldan ayırma..Kötü insanlarla karşılaştırma..

Anne ve babamızı başımızdan eksik etme..Hepimize sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir ömür bağışla..

Amin...

hacı anne

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Ya Rabbi!

Eğer imanıma bir şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmemişsem ihlasla derim ki : Allah'tan başka yaratıcı yok, Hz. Muhammed (sallAllahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer bilmeden Müslümanlığıma küfür karıştırmışsam, derim ki: Allah birdir, Hz. Muhammed (sallAllahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer Allah'ı birlememe şirk girmişse, ben de bunun farkında değilsem ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallAllahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer bilmeden seni tanımamda yanlışım varsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallAllahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer bilmeden amelime riya ve kendimi beğenme duyguları karışmışsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallAllahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer farkında olmadan kalbime küçük ve büyük günahların fitnesi girmişse derim ki: Allah bir, Hz. Muhammed (sallAllahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

İmanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallAllahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ey diri olan!

Ey ebedi var olan!

Ey izzet ve ikram sahibi olan!

Ey gücün, şerefin ve büyüklüğün sahibi olan Allah'ım!

Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!

Ya Rabbi!

Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyle… dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir.

Ya Rabbi!

Ömrümün son zamanlarında, ölüm anında kalbimi ve dilimi imanla doldur. Bana son anda; şehadet ederim ki, Allah birdir ve yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (sallAllahu aleyhi ve sellem) O'nun elçisidir demeyi nasip et.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Allah’ım! Başlayacağın bu yeni gün için senden hayırlar diliyorum ve bugünün içindeki şerlerden sana sığınıyorum,günah işlemekten,bir kuluna haksızlık etmekten, birisinden zulüm görmekten sana sığınırım, korkaklıktan tembellikten,acizlikten, cimrilikten, hastalıktan,bunaklıktan,şirkten,kabir azabından ve diğer dünyevi,uhrev...i kötü hal ve akibetlerden sana sığınırım.

Allah’ım! Bugün yapacağım bütün işlerin ibadet olmasını nasip et.

Allah’ım! Bana helal kazanıp,helal yemeği nasip et.

Allah’ım! Bana son nefeste imanla göçmeyi nasip et.

Allah’ım! Bana hakkı hak,batılı batıl göster;hakka sarılıp batıldan kaçmayı nasip et.

Allah’ım! Beni sevdiğin kullar arasına kat,beni çok sabreden,çok şükreden kullarından eyle,çok çok anayım (zikredeyim) ömrüm sevdiğin,razı olacağın işlerle (amellerle) geçsin.bana ilim ve takva sahibi olmayı nasip et. sıhhat ve afiyette daim eyle.

Allah’ım! Evlatlarımıza da sıhhat ve afiyet,hayırlı işlerinde muvaffakiyet ver, umduklarına nail, korktuklarından emin eyle, kendilerini alim ve salih kişilerden eyle.onlara islamı sevmeyi ve islama hizmet etmeyi nasip et.rızıklarını genişlet, ömürlerini mutlu kıl. her türlü kötü göz ve akıbetten muhafaza buyur.

Allah’ım! Mümin kardeşlerimizden hasta olanlara şifa, dertli olanlara deva,borçlu olanlara eda, sıkıntıda olanlara gönül ferahlığı ver.

Allah’ım! ümmeti muhammedi kafirlerin ve zalimlerin boyunduruluğundan kurtar ve uyanıklık ver.

Allah’ım! Akrabalarımdan ve sevdiklerimden imanla ahirete göçenlere kabir azabı gösterme; mekanlarını cennet eyle.
Sağ olanlara sıhhat ve selamet ver.hidayet nasip ederek islamı sevmek ve islama hizmet etmek şerefine nail eyle.

Amin..!​

Üst Alt