• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyamda Yaradanın sesini duydum

Şaşkinim

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm
Ben rüyamda karanlık boş ne zemini ne etrafı olan sanki gökyüzündeydim.Yerde yatıyorum ve üzerim örtülüydü.Korkuyordum ayağa kalkamıyorum.Derken ayak ucu istikametinden bana doğru devasal bir perde,ne tutan var nede asılı,bana doğru yavaşça yaklaştı ve durdu.Arkasında öyle güçlü bir ışık vardı ki siyah görünen perdenin arkasından etrafa muhteşem bir ışık saçıyordu.Arkasinda yaradanın olduğunu anladım ve o kadar merak ettim ve gormek istedim ki anlatamam.Anladım çünkü öylesine kudretli ve o kadar güzel gür ve değişim bir ses şöyle diyordu;"Dönüşünüz ancak banadır,hepiniz bana döndürüleceksiniz" bir kaç defa tekrarladı ve uyandım.Hocam acaba ben yanlış bir şey mi yaptım?

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Selamün aleyküm
Ben rüyamda karanlık boş ne zemini ne etrafı olan sanki gökyüzündeydim.Yerde yatıyorum ve üzerim örtülüydü.Korkuyordum ayağa kalkamıyorum.Derken ayak ucu istikametinden bana doğru devasal bir perde,ne tutan var nede asılı,bana doğru yavaşça yaklaştı ve durdu.Arkasında öyle güçlü bir ışık vardı ki siyah görünen perdenin arkasından etrafa muhteşem bir ışık saçıyordu.Arkasinda yaradanın olduğunu anladım ve o kadar merak ettim ve gormek istedim ki anlatamam.Anladım çünkü öylesine kudretli ve o kadar güzel gür ve değişim bir ses şöyle diyordu;"Dönüşünüz ancak banadır,hepiniz bana döndürüleceksiniz" bir kaç defa tekrarladı ve uyandım.Hocam acaba ben yanlış bir şey mi yaptım?
Aleyküm selam,
Rüyada gökyüzünde olmanız
İyilik ve kötülüğün temsilidir gökyüzünde olmak.
Rüyada üzerinizin örtülü olması
Evli değilseniz evleneceğinize, bu kişinin sizin için hayırlı olacağına işarettir.
Rüyada korkmak
İyiye işarettir.
Rüyada Allahın Nurunu görmek (şu gördüğünüz ışık Allahın Nuru ola bilir)
Sevaplara, güçlü imana işarettir. Allahın rızasına, şükür sahibi olmasına (kişinin yani) işarettir.
Rüyada Allahın konuşması
Herkese nasip olmayan, çok güzel ve çok mübarek bir rüyadır. Allahın yardımına, bol kazanca, mutlu hayata işarettir.

Rüyada duyduğunuz, "Dönüşünüz ancak banadır, hepiniz bana döndürüleceksiniz"

sözleri, Birkaç ayette geçer daha doğrusu Dönüşüz Ancak Banadır sözleri Allahın ayetindendir, yani bir zamanlar Allah bu sözleri gerçekten buyurmuştur (bakınız: Lokman, 15, Ankebut 8),

"Hepiniz Bana Döndürüleceksiniz" sözleride bir ayettendir (bak: Rum, 11, Yasin, 22)

Yanlış yapmamışsınız, aksine hayırdır.

Üst Alt