• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

rüyamda tabut görmem ne anlama gelir?

M

meyrue

Kayıtsız
Misafir
selamun aleykum.
ismim bedir.yaşım 32.
ben gördüğüm bir rüyayı sizlerle paylaşmak istedim.bu hizmetiniz için şimdiden teşekkür ederim.allah razı olsun.
ben rüyamda açık havada kalabalık bir ortamdayım.sanki bir davette gibiydim.sonra 6 yıl önce vefat eden amcam bir tabuttan çıktı ve bana sarıldı.o an ağlamaya başladım.eski kız arkadaşımın ağladığını gördüm.sonra amcam beni bıraktı.tabutun içinde şiş,tornavida,kalem gibi aletler olduğunu gördüm.hava aydınlıktı.ancak burası mezarlık değildi.insanlar cenaze yerinde gibi değildi.hiç kimsede matem yoktu.dediğim gibi bir davet var gibiydi.sadece eski kız arkadaşımın ağladığını gördüm.aile efradından hiç kimseyi görmedim.hatırlayabildiklerim bu kadar.biraz araştırdım ve açıkçası hiç güzel şeyler okumadım.karamsar bakmaya başladım hayata.gaybı bilemeyiz elbette ama insan ister istemez tedirgin oluyor.bir de siz yorumlarsanız sevinirim.tekrar allah razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum..ve HAYIRLI Cumalar kardesim..
bir sey degil Allah cc. cumlemizden RAZI olsun..
Ruya sizin yorumladiginiz gibi degil...hmmnn

Dun bir arkadasim mail yollu ile sormus ki..
"rüyamda işten kovulduğumu gördum cook tedirginim bugun acaba kotu bir sey mi olacak diye?"
Ben de ona mizahi olarak evet boyle tedirgin, gergin olursan panik atak gecirebilirsin diye saka yaptim..dfgtn
cunku rüyada işten kovulmak hayirlidir..cennetten kovulmadin ya.. cddvb..
demek ki daha guzel ,yuksek bir yere getirtileceksin..ins.
ve dun gece aradi calistigi sirkettin buyuk patronu ona o bolumun baskani, danismani sorumlusu olma teklifini yapmis...

neyse sizin rüyaniza gelelim.. aslinda cook acik ve net de siz gormek istemiyorsunuz sanki...
Rabbim cumlemize Dua eden ve Dua alan Salih kullarindan eylesin..
Herkesin ama herkesin Dua ya ihtiyaci vardir!
Merhum amcaniza da dua edin...onu da unutmayin olurmu ?
bir gun sizi de unutmasinlar..
Hepinizin ölmüşlerine rahmet gelsin İnşallah bizlerde rahmetle anılırız.
Ruyalariniza Hayırdır inşallah diyelim Rabbim HAYRA cikarsin!veya en HAYIRLISINI versin
Rüyada ölmüş birini görmek; ölmüş kisinin yakinlik derecesine gore bir yakinizdan haber alacaginiza..delalettir allahu alem..

Rüyada mezar ,tabut görmek İnsanın iç dünyası manevi hayatıyla ilgili mesajlar verir Nefis Muhasebesi yapmanizi...Vicdan aynasindan kendinize bir bakmaniz icin bir uyari mahiyettindedir!!
İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada mezarlık görmenin üç tabiri vardır:
1-Üzüntü
2-Zindan hapis
3-Sıkıntı
gaybı bilemeyiz amenna ..gaybı anca Allah cc. bilir ama gecmiste yaptigimiz hata, KIRGINLIKLARI anca biz ve vicdanimiz bilir degil mi?hy..
Ruya yorumlama calismalarimi okuyan bilir ki anca vicdan aynasinda gordugum Hak ve hakikata yansitma tutmaya calistigimi Allah sahidim dir..
alma mazlumun ahini cikar aheste aheste...agla..:,

denenmişi denemeyeceksin diye bir söz vardır
yıkıntıların üstüne yeni bir şey kurmak hiçte kolay değildir..
o yuzden ilk once yıkıntıları temizleyip, af ve helalik ile supurup pakladiktan sonra yeni Gonul evini insaa edebilirsiniz Allahu Alem...

dikkat edin tabuttan şiş tornavida kalem gibi aletler cikiyor?bunlar ne ise yarar saniyorsunuz gecmisinizi duzeltip hatalari telafi etmek ile yorumlanir....Fazla da gec kalmayin bence...
Selamet ile Hayra kalin..Allah cc. Yar ve yardimciniz olsun..

Üst Alt