• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

rüyamda muhabbet kuşları gördüm

A

aslan

Kayıtsız
Misafir
selamün aleyküm
merhaba ben 25 yaşında bekar bir erkeğim. rüyamda bir odadaydım ve odada bir sürü muhabbet kuşları vardı etrafa konmuş 2 -3 tanesi uçup duruyordu etrafımda sarı yeşil bir muhabbet kuşu ilk önce gelip koluma konuyor uçup sırtıma konuyor ama kendini çok sevdiriyor şımarıyor çok hareketliydi o uçup bir yere konuyor sonra bi masmavi muhabbet kuşu gelip konuyor, ama yeşil sarı olana sürekli bakıyorum görüyorum odanın içinde, mavi olan muhabbet kuşu da çok güzel konuyor üzerime hareketli güzel ama diğer yeşil olan kadar hareketli cana yakın değil.

Yeşil olanı çok çok daha hareketli cana yakın sonra ben ikisi arasında seçim yapmaya çalışıyorum satın almak için galiba düşünüyorum kendi kendime diyorum yeşil çok güzel çok beğendim ama evde yeşil var bu sefer farklı olsun ne de olsa mavi olanda hareketli biraz yeşil kadar olmasa da, maviyi almaya karar veriyorum, satan adama soruyorum bu mavi muhabbet kuşunun rengi gerçek mi boya mı diyorum oda diyor ki bu gerçek rengi değil boya diyor.

Sonra bir kaç tane daha var biliyorum görüyorum onlarda boya gerçek rengi değil, sonra ben de o sarı yeşil orijinal renkli çok hareketli kuşu sevinerek almaya karar veriyorum. seviniyorum çünkü aslında onu çok istiyorum sadece evde aynısı var diye diyerini almak istiyordum sanki bi bahane arıyordum maviden vazgeçmek için o da oluyor orijinal renkte olmayıp boya olmasını bahane ederek sarı yeşil renkte olan orijinal renkli çok hareketli olanı sevinerek almaya karar veriyorum.

Sonra ben o sarı yeşil renkte olanı kolumu uzatıp çağırıyorum ve gelip koluma konuyor ben kolumu öylece tutuyorum ve annem de kafasının üstüne önce küçük şapka gibi birşey koyuyor tutarken kaçmasın diye o kafasının üstüne koyduğu şeyden dolayı görmüyormuş güya sonra yakalıyor annem avcunun içine alıp bi sepet gibi birşeye koyuyor onu alıyoruz. Bir de ben aylardır dua edip öyle yatıyorum sevdiğim bir kız arkadaşım var onla evlenip birbirimize hayırlı olalım diye bir de iş bulayım diye dua ediyorum. Bu rüyanın anlamı nedir bana yardımcı olabilir misiniz allah rızası için .. utngc..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam Hosgeldiniz kardesim..Hayirli Ramazanlar...
Enes radıyallahu anh anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Rüyada gördüğünüz şeylerin isimlerini, o rüyayı yormada esas alın.
Keza gördüklerinizin künyelerini veya kinaye mânalarını da dikkate alın. Rüya, ilk yorumcuya göre vuküa gelir, öyleyse rastgele kimselere anlatmayın"
Ruyalariniza Hayırdır inşallah diyelim Rabbim HAYRA cikarsin!
Rüyada çeşitli hikmetler vardır. Kimi için bir müjde kimi için bir ikazdır..

Güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen güzel hülyalar görür, güzel hülyalar gören de hayatından lezzet alır. İslâm'a göre rüya üç çeşittir.
1- Salih rüya,
2- Şeytanî rüya,
3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan doğan rüya...
yani bilincalti gormeyi cok arzuladigimiz olaylarida bazen ruyamizda farkli sekilde yasayabimekteyiz...
ne hikmet ise bekar kardeslerim cogunluk ile Muhabbet kuşu gormeleri ne tevvafuk degil mi?
Muhabette sevgi ve aşk-a olan ozlemleri mi acaba boyle duygusal bilinc alti ruyalari mi sergiliyor?
rüyanızda muhabet kuşlari gormek ;alacağınız güzel haberlere talip ve kismetlere delalettir..Allahu Alem...

isterseniz Gel dost rüyalar aleminde gezinelim seninle bugün
Sizin ile birlikte gordugunuz ruyaya ucup Allah-in izni ile tahlil etmeye, yorumlamaya calisalim...
masmavi muhabbet kuşu gelip konuyor..
Gönül kafesi içindeki uçsuz bucaksız aşk aleminde .hayaller aleminde uçmayi birakin da gercek aleme bir bakalim..
gercek alemde o SARI muhabbet kusu gam, keder, istediginiz olmazsa da hangi is olursa olsun onu istemek.. hayattin bir yerinden baslamak gerekli seklinde yorumlanir Allahu alem...
Annenizin duasi ile de ins. cok yakinda size gore olmazsa da bir is imkani bulacaginiza ve unutmayin her zaman bir is KAPISI baska bir sevdiginiz bereket KAPISINI aralar...
Mutluluğa giden iki yol; kendinden çok şey, başkalarından az şey bekle...
Selamet ile Hayra kalin..

Üst Alt