• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada zeytin görmek

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
ZEYTİN: Rüyada zeytin görmek

Bir kimsenin rüyada zeytin görmesi, ilme, hikmete, berekete ve menfaate, güzel rızka, mübarek bir zata ve güzel bir zevceye delâlet eder. Çünkü zeytin mübarek bir meyvedir.

Rüyada zeytin ağacı satın aldığını görmek
, hayır ve menfaate, feyz ü berekete delâlet eder. Zeytin ağacı diktiğini görmek, bol ve geniş rızka işarettir.

Rüyada zeytin ağacının üstüne çıktığını örmek
, çok ve bol nimete nail olmaya işarettir. Zeytin ağacından indiğini veya düştügünü görmek, eldeki nimetin noksanlaşacağına delâlet eder.

Kirmanî demiştir ki: Rüyada zeytin ağaçlarından yaprak toplayıp evine götürdüğünü

görmek, hayırlı rızka ve çok mala delâlet eder.

Günahkâr bir adamın rüyada zeytin görmesi
, iman ve hidayet nuruna ermeye,
tevbeye, ilme ve Kur'ân-ı Kerim okumaya delâlet eder.

Bazı kere de zeytin görmek
, kolay elde edilen mala, helal rızka, sevince ve geçimde genişliğe delâlet eder.

Yine rüyada zeytin görmek veya yemek
, hayır ve berekete işarettir.
Zeytin ağacı görmek, mal, eşya ve şerefli bir kadına da delâlet eder. Rüyada ağaçtan zeytin topladığını görmek, hayır ve berekete delâlet eder.

Nablusî (rh.a.) demiştir ki: Rüyada zeytin yaprağı görmek
, emniyet edilir sağlam bir şeye tutunmaya veya salih kimselere ya da insanların hayırlılarına delâlet eder.

Rüyada zeytin temizlediğini yahut sıktığını görmek
, çetinlik ve meşakkate işarettir. Zeytinin yaprağı ise, işte sabır ve sebata, hastaların iyileşip afiyet bulmalarına delâlet eder.

BORA54

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
ZEYTİN VE YOĞURT

SELAMÜNALEYKÜM ARKADAŞLAR,
RÜYAMDA BÜYÜK BİR İŞTAHLA YEŞİL VE SİYAH ZEYTİN YEMEKTEYDİM,DAHA SONRASINDA İSE GÜVEÇTE YOĞURT GÖRDÜM YOĞURT AKIŞKAN VE TATLIYDI.HAYIRLI RAMAZANLAR...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam..Hayirdir insallah..
Rüyada zeytin görmek, bir çok sekilde tabir olunur; sari zeytin kedere, yesil zeytin mal ve kaybolan mala, siyah zeytin mateme,meşakkate
Rüyasinda zeytin yedigini görmek, dürüst, iyi kimseler için mala, kötüler için ise kedere delalet eder...
artik yorumunu kendiniz yapin..Biliyor muydunuz haram karışan rızıkların bereketi bitirdiğini ?

BORA54

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm.allah (c.c)razı olsun kardeşim.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Rüyamda bu benim ikinci evliliğim eşimin vefat eden eşini gördüm evdeydi ben diyorumki sizin öldüğünüzü söylediler bana diyorum üzülüyorum sonra elimde 3 tane zeytin var 2 siyah 1 sarı eşine uzatıyorum bunları eşim yaptı diyorum tırsık buruş buruş zeytinleri o bana bir zeytin uzatıyor etli dolgun siyah zeytin veriyor böyle gördüm yorumlarsanız çok sevinirim

Üst Alt