• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada yol görmek

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
YOL : Rüyada yol görmek

Rüyada yol ve cadde görmek, hayra işarettir.

Rüyada ferah, aydınlık güzel bir yol görmek hayırlı sevinçlere işaret eder. Yol ağaçlıklı ise kısmettir.

Rüyada tek şerit halinde ve dümdüz bir yol görmek, İslama, hidayete, sıdk ve vefaya;

Büyük ve geniş bir cadde, hidayete, bozuk, arızalı yollar, küfür yollarına işaretle tabir edilir.

Bir kimsenin rüyada yolun dışında yürüdüğünü görmesi, dinde fesada ve bozukluğa işarettir.

Rüyada yol görmek, beş şekilde tâbir olunur:

a) Kocaya gitmiş kadın,
b) Helal kazanç,
c) Doğruluk ve her nefs için takdir edilen ölüm,
d) Sünnet,
e) İslâm.

Rüyada doğru yol görmek, Allahu Teâlâ'nın kitabına, Peygamber-i Zîşan'ın sünnetine veya bir şeyhe ya da bir mürşide uymaya yorumlanır.

Deniz içinde yol görmek, üzüntü, sıkıntı ve darlıktan kurtulmaya işaret eder.

Rüyada yol üzerinde insanlara eza ve cefa veren bir şeyi kaldırdığını görmek, imana, sadaka vermeye, günahlardan temizlenmeye, güzel ve yumuşak huylu olmaya işaret eder.

Yine rüyada yol üzerinden eza veren şeyleri kaldırdığını görmek
, mertebenin yüksekliğine, emir ve nehye, iyilik ve hayra işaret eder.

Bunun zıddına insanların geçeceği yola, diken, taş veya insanları rahatsız edecek bir şey koyduğunu görmek, kötü söz söylemeye, insanları eli ve dili ile rahatsız etmeye, şer ve fena işlere işaret eder.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz...
İslam'a göre rüya üç çeşittir.

1- Salih rüya

2- Şeytani rüya

3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan, etkilenmesi sonucu doğan rüya.

Hiç bir rüya yaşanılan ortamdan bağımsız bir sekilde yorumlanamaz.

Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu mutlaka göz önüne alınmalıdır.

Zaman zaman başkaları ile ilgili rüyalar da görebiliriz; bizi hiç ilgilendirmeyen bir rüya, bir başka yakınımızı ilgilendirebilir.

Bu nedenle, her rüya aynı şekilde tabir edilemez..

Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklı olacaktır.

Bundan dolayı da, rüya yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yansıması farklı olabilir…

Rüyayla amel edilmez. Rüya ve ilhamla elde edilen bilgiler dinin bir emri gibi kabul edilmemelidir.

Görülen rüyaları esas alarak hayatını ona göre düzenlemeye kalkışmak yanlıştır. Çünkü rüyaların doğruluğunu ölçmek ve tesbit etmek mümkün değildir.

Rüyalarda çeşitli hikmetler vardır. Kimi için bir müjde, kimi için bir ikazdır. Kur'an-ı kerimde rüya ve tabiri ile ilgili bilgi vardır.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Güzel rüya müjdedir.) [İbni Cerir]
(Salih rüya rahmani, karışık rüya şeytanidir.) [Buhari]
(En doğru rüya seher vakti görülendir.) [Beyheki]
(Kıyamet yaklaştığında, Müslümanın rüyası ekseriya yalan çıkmaz.) [Müslim]
(Sözü doğru olanın, sadık kimselerin rüyası da doğru çıkar.) [Buhari]
(Gündüz görülen rüyalar doğru çıkar.) [Hakim]
(Kötü rüya gören kimseye söylemesin, şeytandan da Allahü teâlâya sığınsın.) [Müslim]
(Rüyasında hoşa gidici güzel şeyler gören, görüşü isabetli salih birine anlatsın! O da hayra yorsun!) [Beyheki]
(Rüya, tabir ilmini bilen bir dosta veya akıllı bir zata anlatılmalıdır!) [İ.Ahmed]
(Rüya nasıl tabir edilirse, öyle çıkar. Bunun için rüyanızı nasih veya âlime anlatın!) [Hakim] [Nasih, insanlara iyilik tavsiye eden, kötülükten sakındıran, nasihat eden kimsedir.]

ozankv

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada yol görmek

selamün aleyküm

rüyamda oğlum ve annem ile beraber bir arabanın içindeyiz arabayı ben kullanıyorum ankaraya gidiyoruz ama ben dağ yolundan gideceğiz diyorum oğlumda neden diyor hem eski yol sende gör hemde temiz hava daha rahat ederiz diyorum ve dağ yoluna giriyoruz her taraf yeşillik ve çok güzel bir hava vardı birde annem bir kaç gündür rüyasında deste deste para görüyor

Allah razı olsun

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam kardesim Hayirlisi ile yakinda Yola cikiyormusunuz?
Hayirdir insallah
ins. zor da ,olsa hasret gunlerinizde olsa anneniz ve oglunuz ile
Helal kazanç yoluna gidiyorsunuz..
Güzel bir yolda olduğunu gören, hidayete, dünya ve ahirette mutluluğa erişir. Asi ise tövbe eder, İslam’ a döner.
dağ yolunda gidenin,işleri biraz karmaşaya döner.zor SIKINTILI olsa da Sonu hayir ve ferahlik ile sonuclanacagina isarettir..
Hakkinizda Hayirlisi..

Annenize de selamimi soyleyin.bu gunlerde,hepiniz, biraz gergin ve hassas donem geciriyorsunuz..
soz ve davranislarina biraz daha dikkatli olsun ve Sabir ve Dua ile Allah a Siginsin..
Hayirli gunler..

ozankv

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
selamün aleyküm abla

yorumun için Allah razı olsun bir aksilik çıkmaz ise bu ay sonu yurtdışına gidiyorum hakkımda hayırlısı dediğin doğru bu aralar sıkıntı stres fazlasıyla var inş düzelicek herşey annemde bende eşimin davranışlarına anlam veremediğimizden dolayı özellikle annem büyük üzüntü yaşıyor

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam kardesim cumlemizden..
yukarida ki kardesimizin ekledigi ruya Yorumu genel ama unutmayin ki her ruya sadece,ruyayi goren icin ozel ve kisiseldir...
Yol arefesinde boyle bir ruya gormeniz cok normal.. dusunce, endise ve korku ile Umut birlesince ruyaniz boyle cikar..
Sizi anliyorum kardesim.. Allah cc. Sabir versin Size Son yazdigim gonulden nasihatti okursaniz bunlari zaten bekliyorduk..
insanlar en cok üzüntü ,hassas,gergin olduklarinda zaten seytan , vesvese evham kapilari aralaniyor o yuzden SABIR bu gunler icin kiymetli ve gerekli...
aynen ekliyorum..

"Aleykum selam kardesim biliyorum kafaniz cok karisik..
Dun Sizin ruyanizi yorumlar iken ne yazmistim hatirliyormusunuz..
Dikkat edin SABRINIZ ile imtihan ediliyorsunuz diye..
Birakin istediginiyapsin.. cunku O Sizin ona karsi cikmaniz icin ve onun ile tartismaniz icin ugrasiyor..
cunku cook KIRGIN..yani kisisel ALMAYIN.. kadinlar KIZINCA KIRILINCA akil dengeleri de boyle bozulabiliyor..
Siz her istedigini Yapin.. bir gun o yaptiklarindan usanip kendi kendine kizacaktir!!
Ama Siz onu kizdirirsaniz kendini hakli gorecektir.. bu da KIRGIN Kadin psikolojisidir!!
ins Vesile sebepler ile kaderinize boyun egin Allah a Teslim olun !Ve onunuze acilan kapilara girin..
bu ay sonu yurtdışına gidiyorsunuz Hayirli olsun.. herseyin bir sebebi Hikmetti vardir..
o da sizi bir sureligine kaybetsin erkek cocugunun babasiz yetistirmeyi anya yi konyayi gorsun..
Kafaniz kalbiniz karismasin musterih olun.. Kader kendi oyununu birak oynasin.. Okadetin SahibineTeslim olun ve maddi manevi ruhsal Sagliginiza dikkat ederek SABRINIZ ile imtihan edildiginizi UNUTMAYIN..
Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun..
Esinizin de ayni zaman da Seytanin ofkenin elinde Oyuncak olmus.. Rabbim Onu bu Gaflet uykusiundan uyandirsin ins..
Cokca Dua edin.. Herseyin HAYIRLISI kardesim..
Hayirli Cumalar.. "

elifelif

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada çim yol görmek, rüyada yol görmek
Selamun aleykum,
bende bir gun cok dertli bir animda uykuya daldim ve gunluk guneslik bir gunde bir ormanin icinde buldum kendimi. Onumde capcanli yesil cim yol duruyordu sag ayakla basladim yolda yurumeye, bir sure sonra yol ikiye ayrildi bende sagdan gitmeye karar verdim sonra tekrar yol ikiye ayrildi ve yine sagdan gittim. Daha sonra yine yol ayrimina geldim ve bu sefer soldan gitmeyi tercih ettim. Sonra cim yol bir anda bitti. Yolun bittigi yerde goge dogru yukseldim gokyuzunde gunes cok guzel parliyordu gozumu kamastiriyordu. Gokyuzundeyken asagidaki cim yolun tumunu gorebiliyordum icimden dedim ki " eger son yol ayriminda soldan degilde sagdan gitseydim cim yol uzun bir sekilde vedam edecekmis" dedim ve uyandim ama huzurluydum. Anlamini yorumlayabilirseniz sevinirim. hayirli geceler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam Rüyaniz hayr olsun Şu anki ruh haliniz : üzgün hayırdır...
Rüyada yol ve cadde görmek, hayra işarettir.
Rüyada ferah, aydınlık güzel bir yol görmek hayırlı sevinçlere işaret eder. Yol ağaçlıklı ise kısmettir.
Rüyada Çimenli yol Görmek;
yaşanmış ve sıkıntı doğurmuş olayların artık geçmişte kaldığına ve bundan sonraki hayatın mutlu ve huzurlu geçeceğine işaret eder
Gerçek hayatınızda kimi arayışlarda olduğunuzu simgelemesidir. önünüzde fazla seçenek olmadığını ancak bu seçeneklerin hayırlı ve güzel olduğunu işaret etmektedir.

Karar ve Seçimlerinize dikkat edin, hayatınızı şekillendirir

dört duvar

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada yol görmek, rüyada uzun yol görmek.
Selamün Aleyküm. Girmeyi çok istediğim bir iş için istihareye yattım. Rüyamda simsiyah ve çok uzun bir yolda yürüyordum, etrafta başka hiçbir şey görünmüyordu. Kendimi dahi göremiyordum, sadece o siyah ve uzun yol üzerinde yürüyen kişinin ben olduğumu biliyorum. Yol o kadar uzundu ki nihayetinde yolun sonuna geldim ve yemyeşil bir üzüm bağı vardı, üzerinde de bir salkım yeşil üzüm vardı. Üzümü elimle tuttum ama kopartmadan uyandım.

Bu iş için çabalamaya devam etmeliyim acaba? Yorum için Allah razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam, Rüyaniz hayr olsun,herkesin hakkında hayırlısı ne ise O olsun .
Rabbım hayırlara tebdil eylesın,dininiz dünyanız ahiretiniz evliliğiniz için, daha hayırlısı olsun .. Biz bilmeyiz O cc. bilir ..

aslinda bu rüyaniz içinde bulunduğunuz ruh halini yansıtmaktadır..
Yollar hayatımızdaki seçimlerimiz ve başarılarımızdır, aslında hayatın kendisi olan hayat yoludur.
İnsan iç dünyasında yol, bütün bir hayatı boyunca alacağı kararları ve kişinin kaderini ifade eder.

Kişinin rüyasında gördüğü yol ;
yolun durumuna ve şekline bağlı olarak değişik şeylere işaret edebilir.

karanlık yol görmek ;
Yaptığı hatalar, başarısızlıkları, tökezlemeler ,karanlik, umutsuzluk ,İçinizdeki karanlık ,korkular,negatif ve olumsuz düşünceler bunlardan bir an önce kurtulmalisiniz!!!

Rüyada simsiyah ve çok uzun bir yol görmek;
O yolun uzunluğu kadar;Sıkıntı,zorluk,gam ve kedere, kasvette ,darlanmanin ardından,
rahat ,huzurlu ,bereketli ir yaşam süreceğine işaret eder

"Bu iş için çabalamaya devam etmeliyim acaba"
Buna ancak siz karar verebilirsiniz ama rüyanıza binaen

It Will Be Hard But Its Worth It..
zor olacak ama sonunda bu zorluğa değecek..Rabbim en iyisini bilir...

Ben hiçbir zaman yalnız kalmadım, hep beş kişiydik. . .
Ben ve dört duvar . . .
Hz.Yusuf

Üst Alt