• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Yara Görmek

ömr-ü diyar

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada yara görmek islami, rüyada yüzde yara görmek, rüyada çıban görmek, rüyada ayakta yara görmek, rüyada boyunda yara görmek, rüyada sırtta yara görmek, rüyada elde yara görmek, rüyada açık yara görmek, rüyada göğsünde yara görmek

Rüyada, Vücutta görülen yara, çalışmakla elde edilecek mal ve dünyalığa işarettir.

Sağ eldeki yara erkek yakınlardan, sol eldeki yara kadın akrabaları tarafından, ayaktaki yara ekim ve ziraatten, topuktaki yara çocuktan elde edeceği mala;

Akıcı yara nafaka ve diğer ihtiyaçları için çalışma zaruretine,

Karındaki yara mala isabet edecek zarara yahut kendini rahatsız edecek söze ya da çocuk ve torunu tarafından kendine ulaşacak mala işaretle tabir olunur.

Başta görülen yara mal sahibi için sakınılması gereken bir duruma,

Baldır yarası uzun ömre, bacak yarası kavim ve akraba çokluğuna, İki ayağının birden yaralanması bulunduğu yer ve görevde ömür boyu kalmaya,

Kalp ve göğüsteki yara gençler için aşık olmaya, yaşlıyar için üzüntüye, İmam (önder), devlet başkanı ve yönetici konumdakilerin başlarının yahut bedenlerinin herhangi bir yerinin yaralandığını yahut yarıldığını görmesi ömürlerinin uzun olmasına, dostlarının ardına almalarına işaret eder.

Rüyada, yaralandığını fakat kan akmadığını görmek kendine has fazilet ve meziyetlerin su yüzüne çıkmasına,

Yaralandığını ve bu yaradan kan geldiğini görmek eline mal geçmesine ve bu malın faydalarının kendisi üzerinde görünmesine,

Bıçak, demir parçası vs. gibi şeylerle birini yaralamak hata aramaya ve ard niyete,

Korkusundan dolayı birini yaralamak üzüntü ve kedere, yaralanan içinde musibete; Birini yaralamaktan dolayı diyet ( bedel, tazminat) verdiğini görmek düşmanı sevindirmeye ve onun adını ünlendirmeye ya da borcu varsa onu ödemeye işaret eder.

Başka bir tabire göre;
Vücudunun bazı azasında yara olduğunu görmek, yaranın görüldüğü azaya göre yapılır.

Şöyle ki: Yara göğüste ve kalpte olursa, erkek ve kadınların gençleri hakkında aşka, ihtiyarlar hakkında da üzüntü ve kedere işarettir. Yara sağ elinin baş parmağında olursa, rüya sahibinin üzerinetazim gelecek borca ve onun aleyhinde yazılacak protesto ve üzüntüye işarettir.

Kendisinde yara olup aktığını gören kimsenin üzerinde bir borç vardır. Her akıcı yara, rüya sahibinin nafakası ve ihtiyacı için çalışması lazımgelen şeydir.

Bir kimsenin vücudunda veya kamında gördüğü yarası ve ondan kanın çıkması, rüya sahibinin malına isabet edecek zarara yahut onun hakkında rahatsız edici bir sözün söylenmesine işarettir ve söylenen sözden dolayı kendisine sevap gelir. Sağ elinin parmağındaki yara, üzerinde kalacak borca işarettir.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz...

İslam'a göre rüya üç çeşittir.

1- Salih rüya

2- Şeytani rüya

3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan, etkilenmesi sonucu doğan rüya.

Salih rüya olacak olan şeyleri önceden idrak etmekten ibarettir.

Şeytani rüya, insanı korkutup üzüntüden üzüntüye sevk etmek için uyku halinde, şeytanın insanın kalbine verdiği vesveseden ibarettir. Peygamber (sav) şöyle buyurur: Sizden biriniz sevdiği bir rüya görürse o Allah 'tandır. Bunun için Allah'a hamd edip rüyasını söylesin. Hoşuna gitmediği bir rüya görürse o şeytandandır. Şerrinden Allah'a sığınsın ve onu kimseye de açmasın. Yoksa kendisine zarar verecektir.
İnsanın içinde yaşadığı olaylardan doğan rüya ise, bir şeyle fazla meşgul olma sonucunda etkilenerek gördüğü rüyadır...

Rüyalar ve ilhamlar birer ikazdır irşattır. Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklıdır..
Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu da göz önüne alınmalıdır.
O yüzden her rüya aynı şekilde tabir edilemez..
Bazen aynı rüyayı değişik insanlar da görebilir, ancak her insanın ruhu, manevi dünya anlayışı ve yaşamı farklıdır.
Bundan dolayı da yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yorum ve yansıması farklı olabilir…

kale

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada yara görmek

Rüyada yara sıkmak, rüyada yara görmek, rüyada bacakta yaralar görmek, rüyada yaraların güle dönüşmesi rüya tabiri.
Selamın Aleyküm, durumumuzda bir değişiklik olmadı, elimden geldiği kadar dua ediyorum vede uğraşıyorum. Dün gece sabaha doğru bir rüya görmüştüm. Yalnızım bir odada etrafımda hiç bir şey yok, kendime bakıyorum. Diz kapaklarımın altında lekeler farkediyorum, yakından bakınca yaraya benziyor fakat hafiften başları var gibi. Sol bacağımda olan yaralardan bir tanesini sıkıyorum ve içinden yeşil yapraklı başı beyaz tomurcuk çıkıyor ve elimde açılıyor, beyaz bir gül. Kanama veya ağrım olmuyor. Bıraktıktan sonra sağ bacağıma bakıyorum ve yine sıkıyorum çıkartmak için, bu kez aynı şekilde elimde açan bir kırmızı gül oluyor. Bacaklarım yani diz kapaklarımın altı olduğu gibi tomurcuk dolu. Bakıyorum sadece hepsine. Rüyadadan sonra işe gitim ve aynı gün içinde çocuklardan birini annesi uzun zaman sonra görmeye geldi. Bana olan davranışını anlaya bilirim, fakat çocuklarada aynı şekilde davranmsı, beni çok düşündürüyor.
Sitenizin yararını çok gördüm, bunun için tekrara emeği gecen kardeşlerime teşekkür ederim. Allah razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam, durumunuzda bir değişiklik olmadı, elinizden geldiği kadar dua ediyorum vede uğraşıyorsunuz
desenize elinizden geleni yaptıktan sonra, sonucu Allah'tan beklemek,Allah'a bırakmak, O'na güvenmek kulu rahatlatacaktır..
Normal olan, sağlıklı olan dengeli, aşırılıklardan uzak,sorunlar ile de olsa hayatın doğal akışıyla akmak...
Sevinirken de, üzülürken de; çalışırken de, dinlenirken de; kazanırken de, harcarken de ölçülü olmak gerekir.

Hiç bir zorluğun ,hiç bir depremin yıkamayacağı, Hiçbir karın ağrısının durduramayacağı, Her sorunun cevabı... Hayatın anlamı…tek kelime..
Allah Allah Allah Allah O ses hepimizin içinde, en yakınımızda…Boşluğa düşen Allah’a tutunsun..

Rüyada Yara Görmek ;
Sizi,acıtacak, aynı zamanda Sizi şaşırtıp, sevindiren bir olaya yorumlanir..

Bizler yaşadığımız semaya imtihan için geldik ...nefislerimiz böyle bir hazinenin içine girdiğinde hz Allahın lütfettiği nasip ettiği kadar hazineden hakkımızı alıriz.....
sizin de hisseniz o yaralardan rahmet,Lütüf çıkıyor ve o tomurcuklar ahirette açacak olan Cennet çiçekleridir..

Şahitlik yaptığınız kimseler, zengin de olsa, fakir de olsa , kendi aleyhinize veya çocuklarınızın ve yakınlarınızın aleyhine olsa adaletten ayrılmayın..
bu dünyanın birde ahiretti var ...Allah cc. cümlemizden razı olsun.selametle..

acilangul1

kale

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah asıl sizden razı olsun,
dediğniz gibi sadece Allah Allah Allah. Allah için atan bir kalp gibi, gerisini Allah veriyor.
Saygılarımla

sidar34

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada kabuk tutmuş yara görmek.

Hayırlı çalışmalar; Rüyamda dizimde kabuk tutmuş bir yara vardı ben dizime bakmadan sol elimle bu yaranın kabuğunu soyuyordum ama hiç acı hissetmiyordum. Tam diz kapağının üzerindeki bir fındık genişliğindeki bu yaranın tamamını soyuyordum. Allah'a emanet olun...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayırlı akşamlar,Rüyaniz hayr olsun.
Rüyada Yara Görmek;
Rüyada, Vücutta görülen yara, çalışmakla elde edilecek mal ve dünyalığa işarettir.
bazen de Sizi,acıtacak, aynı zamanda Sizi şaşırtıp, sevindiren bir olaya yorumlanir..

Rüyada kabuk tutmuş yara görmek;
Ruh haliniz : düşünceli,endişeli...şifaya murada,huzura kavuşmak için kısa bir zaman gerektiğini simgeler.

Rüyada yarasının kabuk bağladığını görmek;
çektiğiniz sıkıntıların karşılığını almanın zamanı geldiğine işaret eder.

Kurumuş yara kabuğunu kaldırmak ,soymak;
ise kavuşmayı istediğiniz bir dileğiniz konusunda acele ettiğinizi simgeler ,biraz sabırlı olun,
olacak işi bozmayın.selametle..

Üst Alt