• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Ya Latif Ya Allah esmalarını söylemek

hafize06

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm...
Rüyamda;
sarı bir köpek gördüm...Köpekle aramızda 1 metre mesafe vardı yada yoktu...Sürekli havlıyor ve bana saldırmak için fırsat kolluyordu..Korktuğumu hissettim ve Ya Latif,Ya Allah esmalarını okumaya başladım..Bu köpeğin geri çekilmesini sağlıyordu..
Sitenizde arama yaptığımda bu tür rüyaların bilen birine yorumlatılmasını tavsiye etmişsiniz...Bu yüzden yardımcı olursanız çok memnun olurum...Rabbim razı olsun...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
yalatif.jpg

Aleykum selam kardesim hosgeldiniz adiniz da cok guzelmis rah. annemin adini tasiyorsunuz..
Hafize muhafaza edilmis, Saf, temiz, comert..

Lâtif : Lütfedici, gizliyi bilen.
"Allah kullarına lütufkârdır, dilediğini rızıklandırır. O kuvvetlidir, güçlüdür." (Şûra, 19)
En ince işleri en gizli işleri bütün incelikleri ile ve kolaylıkla bilendir. Allah kullarına karşı lütuf sahibidir.
Kulluğunu bilen, vazifesini doğru yapan kullarına çok lütufkârdır...

Ya Latîf güzel ismin gerçek anlamını kavrayabilmek için insanın şükreden bir kul makamına ulaşması gerekir.
Şükür, Allah’a (c.c.) sonsuz bir minnettarlık duygusu duyarak elindeki nimetleri başkaları ile paylaşmakla gerçekleşir.
Allah’a (c.c.) asi olan bir insanın temel sorunu şükürsüzlüktür.

İslam, dünya ve ahiret mutluluğu için çalışan bir dindir. Ahiret mutluluğu kadar dünya yaşamının huzurlu ve verimli geçmesine de önem verir.
şükür makamı vardır. Müslüman birisi üzerindeki nimetleri düşünerek Allah’ın (c.c.) lütuflarına da daima şükretmelidir.

Allah’ı anlamak hayatın bir zorunluluğudur. Ve bu zorunluluk Cennete gitmekten öte bu dünyada yaşamak için lâzımdır!
Hayatın problemleri olacaktır şüphesiz. Problemsiz bir hayatı kim yaşamış?
Peygamberler de büyük insanlar da büyük yerlere gelen insanlar da önlerine gelen problemleri aşarak bu yerlere gelmişler.
Hayatın kanunu bu. Hayattan vazgeçmek yok. Sabırdan vazgeçmek yok. Allah’tan vazgeçmek yok.

Hayatın tüm problemlerinin altından kalkacak güç yine inançta vardır Allah’a sığınmakta vardır Allah’ın şefkat ve merhametinde vardır.

Allah zâlim değildir mutlak adâlet sahibidir. İnsafsız değildir sınırsız merhamet sahibidir.
Duyarsız değildir sonsuz şefkat sahibidir. Kör değildir hadsiz basîret sahibidir.
İlgisiz değildir eşsiz rikkat duyarlılık ve yumuşaklık sahibidir.
Allah cc. Rahman, Rahim ve Lutuf Sahibidir.

Rüyada sarı havliyan köpek görmek ;şirret ve aşırı tamahkar düşmandan görülecek zarara yahut hastalanmaya ve bu hastalik, SIKINTI, zarardan anca Allah-in lutfu ile kurtulacaginiza delaletir .
Hayirli gunler Kardesim..

hafize06

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Çok teşekkür ediyorum...İsmimin analamına yakışır bir kul olabilirim inşallah..
Aslında bu rüyayı gördüğüm gece dua ederek yatmıştım..Rabbim güzel isimlerinden hangisi benim için fayda sağlayacaksa onu bana göster diyerek yattım..Uyuyana kadarda sürekli Ya habirEsmasını çektim...Gecesinde böyle bir rüya gördüm..
Ayrıca mesajınızın içinde şuan yaşadıklarımı ve duygularımı okadar net ifade etmişsinizki sanki yaşadığım hayatın içinde bir yerlerdeymişsiniz gibi...
En çok ihtiyacım olan şeyleri sırasıyla yazmışsınız...Sabır,Allah'dan ümidini kesmemek ve Rabbimin haklı olanın yanında olacağı...
Sizce rüyamda gördüğüm bu esmalrı zikretmeye başlamalı mıyım?
Daha öncede rüyamda Ya Fettah ismini bir hafta boyunca zikretmemi annem söylemişti ve devam ettiğimde benim için çok zor kapılar açılmıştı...
Bu esmaları( Ya Allah-Ya Latif) Zikretmeye başlasam ne kadar zaman zikretmemi tavsiye edersiniz? Çok teşekkür ediyorum Allah razı olsun..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Bir Sey degil.. Yazana degil Yazdirana bakalim...
Değerli Hafize kardeşim siz çok önemli bir zikir ile uyandırılmışsınız.Ruyanizda Size gosterilen Bir lutuf tur..
rüyanizda gördüğünuz bu esmaları zikretmeye başlamalısiniz...

ne kadar sayisi onemli degil ama unutmamak ve adet edinmek icin ben de hergün sabah ve akşam 1000 er ya Latif ve günde 100 salavat ile okurum...
Siz,nasil uygunsa okuyun ama her gun devamli, duzenli okumaya lutfen dikkat edin...Cumlemizden kardesim..
Ey âlemlerin Rabbi olan Allah'ım! Fettah İsminle yakarıyorum Sana; Bize Bana merhamet iyilik ve hayır kapılarını aç! ...
Kalbimizi ve gözümüzü aç Allah'ım!

hafize06

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Evet başladım...
Rabbim izin verirse bir defaya mahsus olarak 16641 defa çekip daha sonrasında sizin dediğiniz gibi 1000 Ya Latif 100 salavat-ı Şerif ile devam etmeye niyet ettim...Rabbim hepimizin dualarını kabul eder hayırlı ve lutuf dolu kapılarını açar inşallah...
Siz nasılki hiçbir çıkar ve menfaat olmadan insanlara yol gösteriyor iseniz Rabbimde size hayırlı yollarından geçmeyi bir ömür nasip etsin inşallah..
Hakkınızı helal edin...

Üst Alt