• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada vurulduğunu görmek

• Konuyu başlatan kedisever
  • Başlangıç tarihi
K

kedisever

Kayıtsız
Misafir
Selam,hayırlı günler. Öncelikle belirtmeliyim ki ben bu rüyayı göreli en az 10 yıl oldu ama beni o kadar etkiledi ki hala çok net hatırlıyorum. Biraz uzun ama kısaltarak yazmaya çalışayım.

Rüyamda bir yeden bir yere telaş içinde ve birazda birileriden kaçarken gözüme bir görüntü çarpar,önce film gibi seyrederim ,bir odada -yatak odası galiba-pencerenin önünde,pencere güneşlikle kapalı ama yoğun bir şekilde ışık vuruyor yani gündüz ,orta yaşlarda siyah takım elbiseli bir adam,aynı yaşlarda ama çok güzel bir kadın bir de sarışın yirmili yaşlarda bir genç kız var,konuşmalarından anne baba ve kızları olduğunu anlıyorum,biraz daha dikkatli dinleyeyim derken birden kadının ben olduğunu anlıyorum diğerleri de eşim ve büyük kızım,ikisi birleşmiş beni suçluyorlar, kızım beni başka bir erkekle görmüş ve babasına söylemiş,ben böyle bir şey olmadığını sakin bir şekilde anlatmaya çalışıyorum ama onlar çok sinirliler,ben çaresizce konuşurken onların nefretini hissediyorum resmen ,sonra eşim birden "tut şunu" diyor ve beni yatağa sırt üstü yatırıyorlar eşim belinden silah çıkarıp sağ yanağımdan vuruyor, kurşunun şiddetini hissediyorum.

Beni orada bırakıp gidiyorlar,ben yatakta öldüğümü düşünüyorum azraili beklemeye başlıyorum,şehadet getiriyorum,dua ediyorum bu arada hiç canımın yanmadığını düşünüyorum ,haksız yere öldürüldüğüm için şehit olduğumu ve onun için canımın yanmadığını düşünüp seviniyorum ama azrail bir türlü gelmiyor bende bekleyerek belki de günaha girerim diye kalkıp ambulansı aramaya giderim,odadan çıkarken kapının koluna ve elime yoğun bir şekilde pıhtılaşmış kan düşer ayrıca kapıyı açınca dar bir koridor ve duvarda asılı küçük bir aynayla karşılaşırım aynada kendimi ve yaralı yüzümü görürüm bir de ev çok tanıdık gelir genç kız iken arasıra gittiğim teyzemin evi gibi gelir,aynı o evin çıkışı gibi dışarı çıkarım ama o sıra oturduğumuz evin sokağına çıkarım sokakta bir taşın üzerine oturup ambulansı beklemeye başlarım.

Öleceğimi düşündüğüm için annemi cepten ararım -ama o sıralar cep telefonunu sadece filmlerde gördüm-anneme durumumu anlatıyorum ve hem kendisinin hem babamın hakkını helal etmesini istiyorum,annem hem hakkını helal diyor hem doğal olarak telaşlanıyor onu sakinleştirip ambulansı beklemeye devam ediyorum.Beklerken uyanıyorum kısa yazarım dedim ama elimde ladan uzattım zamanınızı aldım hakkınızı helal din,yorumunuzu merakla bekliyorum,Allaha emanet olun.
43 yaşında ,bayan,ev hanımı,Ümmühan Dündar

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selam Hayirli geceler..
Yillar gecmis Hayirdir insallah..
Rüya, insanoğlunun hala gizemini koruyan, uykusal düzlemde gördüğü olayların yansımasıdır.

Rüyada Vurmak ve Vurulmak ;İmam Cafer Sadık (a.s) bildirilenlere göre;
Rüyada vurmanın altı tabiri vardır:
1-Şefaat,
2-Mücadele,
3-Çözülemez görülen bir işin çözülmesi,
4-Yolculuk,
Seklinde Yorumlanir Allahu alem..
Kelime-i şehadet ve Duayi dillinizden hic eksik etmeyin..
"En garip ve en çok muhtaç olduğun gün, kabre konulduğun gündür."
Ebuzer Gıffari (r.a.)

Bir kimse bütün ilimleri kendinde toplasa Allah Tealanın rızasına uygun hareket etmedikçe kurtulamaz...kardesim..
Hayirli geceler..

Üst Alt