• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada vefat eden oğlunu görmek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nesi

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada vefat eden oğlunu görmek ne anlama gelir?
Merhaba, oğlum 3 ay önce vefat etti. Rüyada vefat eden oğlumu gördüm ama rüyamda ölmüş olduğunu biliyordum. Ona sarıldm ve ağladım oda benımle bırlıkte ağladı, boynunda ensesınde yakın sağ tarafta dövmeye benzer bırsey vardı. arapça yazı gıbı hıssettm. oyleydı sanırım ama ne olduğunu anlamadm. Siyah renkte değil de amelıyat olmuş izi gıbı vardı arapça yazı, ten rengındeydı. Sonra vefat eden oğluma, yanıma sık sık gel dedım, uzulme zaten bende oraya gelıcem bızımde sonumuz bu dedım. O da sustu vefat eden oğlum yanı. Teyzesı de oğluma sık sık gel annen özlüyor senı üzülüyor dedi. Yanımdan ayrıldı anne ben gıdıcem dedı. Özlemimi gıdermıstım rüyamda. Gıderken görmedim sonra baktığımda değişik bır ınsan oldu, kilolu yüzü yaralıydı. Ben kovmaya calıstım sen de kımsın dıye bagırdım, o da bana altan baktı kötü bırsey yapmamış gıbı. Sonra düşündüm ki o benım vefat eden oglumdu değişk cesıtte gelmıstı. Sonra kovmadım dokunmayın benım oglum dedm ve uyandım. Bu ne anlama geliyor lütfen yorumuzunu beklıyorum.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba başınız sağ olsun ,mekanı cennet olsun. Size de Cenab-ı Allah'tan sonsuz sabır,diliyorum kolay değil evlad bu Can,Canan ...

Rüyaniz Hayr olsun
Rüyada vefat eden oğlunu görmek ;
onu çok sevdiğinizi ve özlediğinizi ifade eder. Bu özellikle kişinin umutsuz veya üzgün olduğu dönemlerde kişinin canlanmasını, kendini güçlü hissetmesini saplayan
latif ve değerli bir rüyadır.

Rüyada Ölmüş Oğlunun Yaşadığını Görmek;
Rüyada ölmüş oğlunun yaşadığını görmek, rüyayı gören kişinin, iş hayatında ve sosyal hayatında çok iyi ve dürüst bir insan olmasına rağmen kendisine ;
çok büyük haksızlıklar yapan ve her zaman hakkını yiyen insanları affettiğine işaret edilir.

"Ona sarıldm ve ağladım oda benımle bırlıkte ağladı"
yeni bir aşamanın başlangıcını temsil eder, gerçek yaşamınızda yeni bir döneme girdiğinizi, bu dönemin aydınlanma, manevi açıdan zenginleşme ve gelişme getireceğini,
hayata daha gerçekçi bir açıdan bakmaya başladığınızı ifade eder.

"sonra baktığımda değişik bır ınsan oldu. kilolu yüzü yaralıydı "
Rabbim en iyisini bilir ama bazi konularda Oğlunuzun ,Elem ve ıstırap çekmesine yorumlanir..

Oğlunuz için Dua edin hayratlar yapin..Kul hakki varsa onun adina helalik isteyin!!
yaşamınızın ,Dini ,manevi yönünü gözden geçirmeniz gerektiğini de temsil ederken, ibadetinize daha fazla özen göstermenizi işaret eder.
İnsan yaşamında iman ve ibadet onun en önemli bileşenleridir, birindeki zayıflık hayatın tüm alanlarını ve vefat eden oğlunuzu da olumsuz etkiler...
Maddi ve Manevi bu iki unsur arasında mükemmel bir denge kurmak arzunuzu gösterir.
Bu nedenle eğer varsa içinizdeki suçluluk duygusundan kurtulmanın çarelerini arayıp, tövbe etmek ve Allah’a sığınıp, ona yaklaşmaya çalışmak gerektiğine yorumlanır...
Allah cümlemizin yardımcısı olsun ..

duaa..

ovul

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm, 72 gün önce 17 yaşındaki oğlumu trafik kazası sonucu kaybettim. Dün akşam rüyamda onu gördüm. Oğlumla pazara alışverişe çıkmışız, eltimin dükkanından iki tane çorap beğeniyoruz. Biri sarı renkte biri açık yeşil renginde. Sarı renkli çorabın üzerinde 113 rakkamı yazıyordu. Yeşilin üzerindeki iki rakkamlı ama suan sayıyı hatırlayamıyorum. Çorapları oğlumun elinden alıp inceliyorum. Sonra birden oğlumun elinde bir kemer görüyorum. Kemeri bana gösteriyor, kemer koyu renkti, uyanmışım. Allah rızası için rüyamı yorumlayabilirmisiniz.Yorumunuz için Allah razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
بِسْــــــــــــــــــمِ اﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم
الَّذِينَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِيبَةٌ قَالُواْ إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعونَ

Onlar ki, kendilerine bir musîbet isabet ettiği zaman: “Biz muhakkak ki Allah içiniz (O'na ulaşmak ve teslim olmak için yaratıldık) ve muhakkak O'na döneceğiz ” derler.

Ve aleykümselam, başınız sağ olsun ,mekanı cennet olsun. Size de Cenab-ı Allah'tan sonsuz sabır,diliyorum kolay değil evlad bu Can,Canan ...

Herhangi bir musibet ile karşılatığınızda...
" İnna Lillahi ve İnna İleyhi Raciun " deyin ve ardından şöyle dua edin..

"Ya Rabbim bana benden aldığından daha hayırlısını nasip et"

Rüyaniz Hayr olsun bu rüyanın çözümlemesi sizin rüyayı gördüğünüz andaki duygusal durumunuza yakından bağlıdır..
Rüyada vefat eden oğlunu görmek ;
onu çok sevdiğinizi ve özlediğinizi ifade eder. Bu özellikle kişinin umutsuz veya üzgün olduğu dönemlerde kişinin canlanmasını, kendini güçlü hissetmesini saplayan
latif ve değerli bir rüyadır.
Oğlunuz için Dua edin hayratlar yapin..
yaşamınızın ,Dini ,manevi yönünü gözden geçirmeniz gerektiğini de temsil ederken, ibadetinize daha fazla özen göstermenizi işaret eder.

"Biri sarı renkte biri açık yeşil renginde. Sarı renkli çorabın üzerinde 113 rakkamı yazıyordu"

biliyorum bir anne evladını kaybedince sanki kendini kaybeder..ama siz yine de isyan etmeyin Dua edin yoksa kendinizi fiziksel, ruhsal olarak hasta edip kendinize zarar verebilirsiniz..kimseyi de kendinizi de suçlamayın...
Dinimizde Uğursuzluk diye birşey yoktur kader vardır ve kaderinde bir sebebi hikmeti vardır...

Kulun çocuğu öldüğünde, Allah(cc) meleklerine, "Kulumun evladının ruhunu aldınız mı? " diye sorar.
Onlar "Evet"derler.Allah (cc) "Onun gönlünün meyvesinin ruhunu aldınız mı?"buyurur.
Melekler "Evet" derler.Allah(cc) "Kulum ne dedi?" diye sorar.
Onlar "Sana hamd etti ve 'İnna lillahi ve inna ileyhi raciun' dedi" derler.
Bunun üzerine Allah(cc) şöyle buyurur:
"KULUM İÇİN CENNETTE BİR KÖŞK YAPIN VE ONA HAMD KÖŞKÜ ADINI VERİN..
SELAMETLE..

Berıvan1

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ruyada vefat eden Oglumu görmek

Selamun aleykum, ben 12.12.2016 da oglumu bır tumorden dolayı kaybettım, 2014 yılında da hastalanmıstı. Onu sureklı ruyamda goruyorum doktorlar bıze soylemıstı bır ay ancak yasar, o kadar sure verdıler ve bır ay sonra kaybettıkk. Ruyam soyle oglumu ruyamda ıyı, yuzu guzel ve durumunun ıyıye gıttıgını goruyorum. Bende soyle dıyorum, demek benım olum ıyılesıyor olmıyecek bunu doktorlara bıldırmem gerektıgını soyluyorum. Mesela oglum olmeden 3 ay once yuruyemıyordu ve onu her ruyamda gordugumde yuruyor durumu cok ıyı, gıtıkce ıyılestıgını goruyorum. Ben ıtalya da yasıyorum ama oglumu turkıye ye esımın koyune gomdum yakın değılım ona. Hep dusunuyorum oglum benım yolumu gozluyormudur, ozluyormudur. Gomduğumuden berı onu gormeye gıdemedım. Allah kısmet ederse 07.28.2017 onu gormeye gıdecem tesekkurler.

B

Burak Mellek

Kayıtsız
Misafir
Rüyada vefat eden oğlunu görmek.
Merhaba ben 18 ay önce 23 yaşında oğlumu kaybettim, onu rüyamda gördüm çok mutluydu bana sarıldı, bende ona sarıldım. Oğlum seni çok özledim yarınBda gel tamamı dedim, gelirim anne dedi ama o kadar mutlu o kadar neşeliydi ki anlatamam. Onu genelde çocuk haliyle görüyorum bir yaşlarındaki haliyle bunun anlamı ne. Teşekkürler saygılar.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba Dostum,Başınız sağolsun, İnna Lillahi ve İnna İleyhi Raciun " Allahtan Geldik Allâha Döneceğiz deyin ve ardından şöyle dua edin..

"Ya Rabbim bana benden aldığından daha hayırlısını nasip et"

Rüyaniz Hayr olsun bu rüyanın çözümlemesi sizin rüyayı gördüğünüz andaki duygusal durumunuza yakından bağlıdır..

Rüya "sadece bir rüya " ve gerçek değil diyerek geçmeyin Eğer ruhlar alemine inanıyorsan, olanları açıklamak daha kolaydır. Oğlun seninle güçlü şekilde birlikte. O sadece Alem, mekan form şekil değistirdi..yani bedeni öldü ruhu değil ..

ölen insanlari, rüyada görmek dikkate alınması gereken önemli bir işarettir. Bu tip rüyalar bir mesaj, tavsiye veya gereksiz sorunları önlemek ve hatalar yapmaktan kendimizi tutmak için anlaşılması gereken uyarı ile gelir...
Bazen de bu tip rüyalar depresyon ya da onlara karşı suçluluk duygusu var olabiliyor..

ölü insanlar bizim rüyamizda nasil görünüyor bu da cok -önemli..

onu rüyamda gördüm çok mutluydu bana sarıldı, bende ona sarıldım. Oğlum seni çok özledim yarınBda gel tamamı dedim, gelirim anne dedi ama o kadar mutlu o kadar neşeliydi ki anlatamam. Onu genelde çocuk haliyle görüyorum bir yaşlarındaki haliyle

Allahu alem o ahirette mutlu ve bir cocuk kadar masum ve Özgür ..
Ne Yapiyorsun bilmiyorum ama devam et ki Oğlun tekrar rüyana gelsin..

İnsɑnlɑrın, kendi ruhlɑrındɑn mutlɑkɑ söküp ɑtmɑlɑrı gereken iki şey : İmɑnsızlık ve bencilliktir
duaa..

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Rüyada vefat eden oğlunu görmek nasıl yorumlanır?
55 gun once 18 yasinda oglumu kaybettim. Oglum evde yanimda beraber oturuyoruz ama onun oldugunu biliyorum, sen oluyorsun diyorum seni biraz opup koklayim dedim, bir tren kazasi gecirdin dedim gulumsedi birsey soylemedi. Sonra hicbir sey soylemeden yatti ve ben belini ufeliyorum ama ben ufeledikce belinde yagmur damlasi gibi su oluyor.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Selamunaleykum, ben 27 yasinda bir bucuk yil once oglumu kaybettim ve oglumu olmeden once hep cocuklugunu goruyordum ruyamda ve oldukten sonra da hep cocuklugunu goruyorum. 2 gun once yine ruyamda 5 yaslarinda disarda oyun oynuyordu hic olmemis olarak biliyorum ve ben cagriyorum, oglum gel artik acikmadin mi diye geliyor kosarak ama ustu basi elleri kir icinde, ben de bir isle ugrasiyorum, oglum ablan seni yikasin diyorum. Oglum hic konusmuyor sadece gozleriyle anne sen yika diyor gibi. Ben anliyorum tamam ben yikayim oglum dedim. Ben hep oglumun cocuklugunu gordugum icin bir hocaya sormayi dusundum beni bu konuda aydinlatirsaniz Allah sizlerden cok razi olsun cunku cok canim yaniyor, oglum bir an bile aklimdan cikmiyor cok ozluyorum, hep kuran okuyup yolluyorum Allah kabul etsin insallah. Acimin telafisi asla olmuyor simdiden tesekkurler.

Seyitim

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyamda merhum oğlumu gördüm

Selamün aleyküm , rüyamda 8 ay önce vefat eden 2 yaşındaki oğlumu gördüm ..

Cuma yani bugün Sabah namazının tam vaktinde , bir odaya giriyorum , oğlum ortada küçük çocuk sandalyesinde oturuyor , etrafında birkaç kişi ve eşim var , onlara gülümseyerek bakıyor (tebessüm) ..
o sırada eşim bak baban geldi diyor , hemen fırladı sandalyeden,bende onun izasına çöktüm , baktı bana ve sakalımı okşayarak “babacıım çok güzel olmuşsun”dedi ..

Oğlumun vefatına kadar sakal bırakan biri değildim ve hayrıca dini açıdan da ciddi anlamda kendime bir düzen verdim ..

Rüyanın ayrı bir anlamı var mı sizce .. ?

Teşekkürler hayırlı Cumalar..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt