• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Tuz Görmek

cratec

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada tuz boşaltmak, rüyada tuz görmek, rüyada tuz doldurmak rüya yorumu.
Selamün Aleyküm. Rüyamda kaşıkla bir çuvala tuz boşaltıyordum. Tuzu boşalttıkça kaşık yeniden tuz doluyor ve ben tekrar döküyordum. Bunun tabiri nedir? Allah razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun
Rüyada tuz görmek;
oldukça hayırlıdır ve bereket ile zevk, ağız tadıdır.. Hayatın Tadı Tuzu Sizin bakış açınızda dir..

Rüyamda kaşıkla bir çuvala tuz boşaltmak;
işinize ,tahsilinize ehemmiyet ve gayret verdiğiniz takdirde istediğiniz yere ulaşabilirsiniz

Rüyada kaşık görmek;
sevgi ve arzuları ,kapasitenizi simgeler, bu konularda bir açlığınız olduğunu gösterir..

Yaşlı usta, çırağının sürekli her şeyden şikayet etmesinden ,olaylara negatif bakmasindan bıkmıştır. Bir gün çıragını tuz almaya gönderir.
Hayatındaki her şeyden mutsuz olan çırak döndüğünde, yaşlı usta ona, bir avuç tuzu,bir bardak suya atıp içmesini söyler.
Çırak, yaşlı adamın söyledigini yapar ama içer içmez ağzındakileri tükürmeye başlar. Tadi nasıl ? diye soran yaşlı adama öfkeyle acı diye cevap verir.

Usta kikirdeyerek çırağını kolundan tutar ve dışarı çıkarır. Sessizce az ilerdeki gölün kıyısına götürür ve çıragına bu kez de bir avuç tuzu göle atıp, gölden su içmesini söyler. Söyleneni yapan çırak, ağzının kenarlarından akan suyu koluyla silerken, usta aynı soruyu sorar:Tadı nasıl?

Ferahlatıcı diye cevap verir genç çırak.Tuzun tadını aldın mı? diye sorar yaşlı adam, Hayır diye cevaplar çırağı.
Bunun üzerine yaşlı adam, suyun yanına diz çökmüş olan çırağının yanına oturur ve şöyle der:
Yaşamdaki acılar tuz gibidir, ne azdır, ne de çok. Acının miktarı hep aynıdır. Ancak bu acının şiddeti, neyin içine konulduğuna bağlıdır..

Acın olduğunda yapman gereken tek şey acı veren şeyle ilgili hislerini genişletmektir. Onun için sen de artık bardak olmayı bırak, göl olmaya çalış.”der..
Negatif bir zihinle, pozitif bir hayat yaşayamazsınız…..

Hayatta bir kaşık olmayı bırak,kepçe olmaya çalış..akıl ,gönül ,idrak Kabınızı , Kalıbınızı ,kapasitenizi genişlettin!!
hayata dair kararlar alabilme cesareti ,özgüveninde saklıdır.

Başkalarına problemlerinizi anlatmayı bırakın çünkü insanların %20’si probleminizi umursamıyor, buna emin olun kalan %80 de probleminiz olduğuna seviniyor.
Aslında doğmak ve yaşamak ,insan olmak!!o kadar büyük bir şans anlatamam ,ancak bunun farkına varabilmek bazen kolay olmuyor.
Ya , bulunduğunuz konumdan memnun olun ya da memnun değilseniz değiştirmek için 1 dk bile beklemeyin..

her damla su ve tuz deryada bir hu dur ..........
Yarabbim Sen sinelerin özünü bilensin. Ben nefsimin şerrinden . Aklım ,kalbim ve ruhumla sana sığınırım..amin..
selametle..

acilangul1

cratec

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun. Yorumlarınız cidden tam oturuyor. Bildiğim kadarıyla tabir yapabilmek için karşıdaki kişiyi bilmek lazım ama siz bilmeden yapıyorsunuz. Nasıl yapıyorsunuz bilmiyorum. Ancak inşallah bilinçaltı tarzında bir rüya değildir. Özellikle bu aralar müjdeli bir habere çok ihtiyacım var. Allah razı olsun tekrardan. Allah sizi de Firdevs cennetine alsın.

J

jora

Kayıtsız
Misafir
Rüyada tuz görmek

Ruyamda yemek yiyorum annem tabagima tuz döktü, ben de sanki başka alamam dedim kalktm. Tabak alıp yemek koyacam uyandım bu arada annem vefat edeli 20 yıl oldu. Yorumlarsanız memnun olurum sagılarımla.

Üst Alt