• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada tesbih görmenin tabiri

ödsa

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
merhaba bundan 6-7 sene önce gördüğüm bir rüyayı anlatmak istiyorum hala gözümün önünde beyaz parlak bir perde bu perdeden sabret diye bir ses geldi daha sonra perdeden sonra soytarı kılıklı cüce gibi bir varlık güya o şeytanmış gülüyordu sonra avucumu açtım elime peygamber efendimizin tesbihini verdi bir el ama o tesbih sonra haç işareti gibi oldu ne anlama gelebilir cevaplarsanız sevinirim Allah razı olsun

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba Kardesim Hosgeldiniz Nasil oldunuz...
Allah kaybedigimiz annelerimizin mekanlarını cennet
eylesin...
zaman ile acısıda hafifliyor insan ilk senelerde bir turlu alisamiyor.. kabulenemiyor.. bu bir isyan degil insani bir evlad olma duygusudur..
Kardesim insan hayatti boyunca her sey ile imtihan edilebilir.. evladi, esi, ailesi ile annesini kaybedebilir..
ama unutmayin her imtihanin bir Hikmetti sebebi vardir...
her zaman daraldiginizda, bunaldiginizda Sabir ve Dua ile Allah a Siginin ondan yardim dileyin..
Allah cc. sabredenler ile beraberdir...
Ruyaniza hayirdir ins. diyelim Rabbim Hayra cikarsin..

Hayat bir sahnedir. Herkes yaşadığı hayatı oynayan bir artisttir. Bu sahneyi yaratan bizi bu sahneye getiren bize bu rolü vermiş.
Rolü beğenip beğenmemek bize düşmez. Verilen rolü en iyi şekilde oynamak Hayatti vereni O Allah cc.RAZI etmektir bize düşen.

insanın dünyasında Çıkmaz sokaklar vardır. İçimizdeki inişler yokuşlar coğrafyadan daha çoktur... Depremler, yagmurlar. firtinalar, kasirgalar..
bazen dort mevsimi bir anda yasayabiliyoruz...yasadiklarimiza degil Yasattana Hamd ve sukur ediyoruz ki her sey gecici, agrilardam SIZIlarda, hastalik ve SIKINTILAR da...
Dermansız sanılan dertler çıkmaz sokaktır. Halbuki insan yol mühendisi gibi olmalıdır. Mühendisin karşısına bataklık çıkarsa etrafını dolaşır.
Dağ çıkarsa tünel açar yoluna devam eder. Nehir çıkarsa köprü yapar. Yol bitti diyen 'kendi ulaşımını durdurur'.
İnsanı çıkmaz sokağa düşüren kendi düşünceleridir.
en bazen diyorum ki kendi kendime "Yok. Ben bu hastalıktan kurtulamam..." İşte kendi kendimi çıkmaz sokağa soktum. Sonra diyorum ki; "Niye iyileşmeyeyim?
Şifa Allah'tan" Şimdi çıkmaz sokaktan çıktım. Her çıkmaz sokak açılır. Yeterki biz istemeyi, sabretmeyi, tevekkul etmeyi bilelim...
insan Elbette çıkmaz sokaklar ile de imtihan edilir..ama unutmayin bu Çıkmaz sokaklar karsisinda nasil davranip tepki verdigimiz kime siginip
kimden yardim istedigimiz de bizim imtihan sonuclarimizdir...
Her akşam yatsı namazını kıldıktan sonra "Bugünkü hayatım nasıl geçti?" Bugun Ben Allah icin ne yaptim..sorusuna cevap aramalıyız.
Günahlarımızı hatalarımızı tespit etmeli onlara tevbe etmeliyiz.
bunu yapmasak Hayat perdesinden sonra soytarı kılıklı cüce gibi bir varlık o şeytan bizi kaldirdi aldatti diye halimize güer ve Sevinir...

Rüyada tesbih görmek çok güzel haberler alınacağına işarettir.
Tesbihin kopması veya tanelerinin dağılması üzüntü verecek haberler alınacağına yorumlanır.
ayrica eninde sonun da Hayatınızı manevi yonden değiştireceginize Allah cc. rahmet ve hidayettine nail olup Zikir ,ibadet ehli olacaginiza delaletir..
Hayirli Aksamlar..

ödsa

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
ilk günlerdeki gibi değil tabiki ama anneden ayrı olmak çok zor yorumunuz için teşekkür ederim duanız için de amin inşallah öyledir. Allah sizden razı olsun yaptığınız çok güzel rüya yorumuyla kalmayıp verdiğiniz akıllar ve olduğunuz destek... Allah'a sığınıyorum O olmasa zaten bu hayata tutunmak zor olur ölülerimizin ardından. Yüce Rabbim olmasa nasıl atlatırdım bilmiyorum.Hemen hemen her gece annem rüyalarımda zaten bu sizce bilinç altı mıdır rüyalarda ölülerle ruhlar görüşebiliir diye bir yazı okumuştum

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Cumlemizden kardesim...
evet bilinç altı dir..
Benim rah.annemin istanbulda cok buyuk bir evi var..evin onunde asma uzum yapraklari ile cevrilmis altinda da bir minder bulunurdu..
rah.annem butun yaz boyunca havalar soguyana kadar orda oturur, kur`an okur, elinde tesbihi ile gullerini ve kus seslerini dinlerdi..
Ben istanbulla gittigimde Beni orda bekler, karsilar ilk yorgunluk kahvemizi orda icerdik..
annem felclenince ama gorme engelisi olunca bile bakicisi tarafindan oraya cikartilirdi..
15 kasim 2008 de rah. annemi kaybedigim gunun ertesi anca cenazeye yetismistim.. ev kocaman hic kimse yok.. ben oglusum ve melekler ile annemin evinde kalmistim..
Ablamlar onlarin evine davet ettiler kendi evimde yani esimden kalma evimde var orda..yook istemem annem de kalacam demistim...agla..:,
orda kaldigim her gece uyanip disari asma agacinin altina baktigimda rah. annemin elinde tesbih ile oturup bana tebessum ettigini goruyordum..
o vefat etmisti.. ama ben o kadar cok ozluyordum ki onu kalbimde, aklimda hayalini kurup ruyalarimda onu yasatiyordum..
bunlar hepsi hasret ve cook gormek istedigim icin ..
yani sizin her gece ruyanizda gordugunuz gibi goruyordum.. ilk 6 ay sonra bir daha goremez oldum.. simdi arada bir ya gorurum , ya gormem...
Bunlar hepsi gececek ama insanin yas tutma donemini yasamasi gerekli...
bir ablam anneme karsi biraz sabirsiz ve kotu davrandigi icin annemi kaybedince sakinlestirici ilac almaya baslamisti.. bunlar sagliksiz annemi kaybetmisim, yanliz yetim kalmisim,..icim yaniyor aglamam, mahzun olmam.. cok normal.. insan olmanin sartii..
niye kendimi ve duygularimi ilac ile bastirayim ki Rabbim bu duygullari yasamamizi istemese idi bu duygu ve gozyasini bize vermezdi....
neyse kardesim.. Allah annenize mekani Cennet etsin ve Size de Sabir versin her daraldiginizda Bana yazip dertlesebiliriz..
Annesi olanlar bizi anliyamaz..
bir evlad acisi iki anne acisi insani derinden sarsar..
selamet ile Hayra kalin...

duaa..

ödsa

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
çok teşekkür ederim Allah sizin de annenizin mekanını cennet eylesin inşallah evet annesi olanlar anlayamaz :( Allah razı olsun sizden

Üst Alt