• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Sivilce Görmek

ömr-ü diyar

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
islami rüyada sivilce görmek islami, rüyada alnında sivilce görmek, rüyada sivilce görmek ne anlama gelir, rüyada yüzde sivilce görmek, rüyada sivilce sıkmak görmek

Rüyada her tarafınızda sivilceler oluştuğunu görmek, utanacak bir iş yapmaktan dolayı herkesten çekinmeye işarettir.

Bir başka rivayete göre de; bir kimse rüyasında vücudunda sivilce çıktığını, sonradan yarılıp sarı su veya irin aktığını görse, kurtuluş ve zafere kavuşur.

Rüyada vücudundaki sivilce, yara veya çıbandan kan aktığını gören kimse onlardan akan kanın kuvveti ve çokluğu kadar mala kavuşur.

Rüyada görülen vücuttaki fazlalıklar (sivilce, yara, çıban v.s) sahibine zarar vermedigi takdirde nimet ve hayrın çoğalmasına yorumlanır.

Rüyada yüzde sivilce görmek, birtakım sorunlarla ve sıkıntılarla karşılaşmaya yorumla tabir olunur.

Rüyada görülen sivilceler, sevinçle meydana gelecek zenginlik ve sermayenin süratle artacağına işarettir.

Sivilceler zulüm görmeye veya cezanın çekilmekde olduğuna da yorumlanmaktadır.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz...
İslam'a göre rüya üç çeşittir.

1- Salih rüya

2- Şeytani rüya

3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan, etkilenmesi sonucu doğan rüya.

Hiç bir rüya yaşanılan ortamdan bağımsız bir sekilde yorumlanamaz.

Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu mutlaka göz önüne alınmalıdır.

Zaman zaman başkaları ile ilgili rüyalar da görebiliriz; bizi hiç ilgilendirmeyen bir rüya, bir başka yakınımızı ilgilendirebilir.

Bu nedenle, her rüya aynı şekilde tabir edilemez..

Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklı olacaktır.

Bundan dolayı da, rüya yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yansıması farklı olabilir…

Rüyayla amel edilmez. Rüya ve ilhamla elde edilen bilgiler dinin bir emri gibi kabul edilmemelidir.

Görülen rüyaları esas alarak hayatını ona göre düzenlemeye kalkışmak yanlıştır. Çünkü rüyaların doğruluğunu ölçmek ve tesbit etmek mümkün değildir.

Rüyalarda çeşitli hikmetler vardır. Kimi için bir müjde, kimi için bir ikazdır. Kur'an-ı kerimde rüya ve tabiri ile ilgili bilgi vardır.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Güzel rüya müjdedir.) [İbni Cerir]
(Salih rüya rahmani, karışık rüya şeytanidir.) [Buhari]
(En doğru rüya seher vakti görülendir.) [Beyheki]
(Kıyamet yaklaştığında, Müslümanın rüyası ekseriya yalan çıkmaz.) [Müslim]
(Sözü doğru olanın, sadık kimselerin rüyası da doğru çıkar.) [Buhari]
(Gündüz görülen rüyalar doğru çıkar.) [Hakim]
(Kötü rüya gören kimseye söylemesin, şeytandan da Allahü teâlâya sığınsın.) [Müslim]
(Rüyasında hoşa gidici güzel şeyler gören, görüşü isabetli salih birine anlatsın! O da hayra yorsun!) [Beyheki]
(Rüya, tabir ilmini bilen bir dosta veya akıllı bir zata anlatılmalıdır!) [İ.Ahmed]
(Rüya nasıl tabir edilirse, öyle çıkar. Bunun için rüyanızı nasih veya âlime anlatın!) [Hakim] [Nasih, insanlara iyilik tavsiye eden, kötülükten sakındıran, nasihat eden kimsedir.]

zeynep seda

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada sivilce

Selamünaleyküm..
Size erkek arkadaşımın rüyasını yazacağım. Rüyasında onun evindeymişim babasıyla tanışmaya gitmişim arkadaşımla beraber. Arkadaşım duşa girip çıkıyormuş. Sonra ben girip çıkıyormuşum yüzümde kollarımda büyük büyük her yerimde sivilce çıkıyormuş. Babası beni eczaneye götürüp daha sonrada eve bırakacakmış. Merak ettim anlamını yorumlarsanız çok sevinirim, teşekkürler. acilangul1

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam..Hosgeldiniz kardesim..
Hayirdir insallah...
Rüyada Sivilce görmek;Bugunlerde yasadiginiz stress ,endise, kaygi ve gecici SIKINTI ya,
ifade etmeniz veya açığa çıkmak için gereken bir şey olduğunu gösterir...
ayrica Rüyada sivilce görmek; benlik saygısı ve öz-imajı ile ilgili konular hakkında bilgi verir.

vücudunda sivilce çıktığını görmek gerçek yaşamınızda bir olay, bir durum ya da ilişki içinde sık sık kendinizi beceriksiz olduğunuzu
düşündüğünüzü veya kendinizi gelişmelerin dışında hissettiğinizi gösterir...

Önemli olan başkalarının sizi nasıl gördüğü değil, sizin kendinizi nasıl gördüğünüzdür...
Herkes senin nasıl göründüğünü bilir; Ama çok az insan nasıl olduğunu hisseder...bunu hisseden Sizi gercekten Sevendir!!
Hayirli gunler..

acilangul1

yağmur1

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada sivilce görmek

Merhabalar. Rüyada sivilce gördüm. Hatırladığım kadar sizi bilgilendireceğim. Rüyamda uykudan uyanıyorum , yüzümü yıkamak için lavobaya gidiyorum. Aynaya baktığımda gözümün beyaz kısmında yani (gözümün içinde sivilce) çıktığını görüyorum panik yapıyorum. Erkek arkadaşımla hastaneye gidiyorz lakin bi türlü muayene olamıyorum. Rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim iyi günler...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhabalar. Rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada yüzde sivilce görmek;
birtakım sorunlarla ve sıkıntılarla karşılaşmaya ,gereksiz stress ve sebepsiz kırgınlıklara tabir olunur.

"gözümün içinde sivilce) çıktığını görüyorum "

rahatlamak, Stressden kurtulmak istiyorsaniz:ufkunu ,kalıbını, hacmini akil ve idrakini biraz genişlettin!insanlara ve olaylara Bakış açınızı değiştirin!!çaresiz değilsiniz care SİZSİNİZ..
biraz da kendi kendinizin doktoru olun!!!
öfke, Stress ile kalkan;Yüksek tansiyon ve hastalık ile yatağa oturur yada etrafinda olan her kesi BIKTIRIR...sırıtık.:,
iyi günler...

bernakılıç

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada sivilce görmek

Selamün aleyküm, benim bir sınıf arkadaşım var,yüzünde izler, sivilceler falan var. Birde sürekli üstünü kapamaya çalışır. Rüyamdada stajda ona sarılıyorum ve onun yüzündeki küçük küçük sivilceler benim yüzüme geçiyor. Aynaya bakıyoruz, benim yüzüm berbat sivilce dolmuş, onunkiler ise silinmişti. Hayırdır inşallah, şimdiden çok teşekkür ederim yorumunuz için allah razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümsela,Rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada yüzde sivilce görmek;
birtakım sorunlarla ve sıkıntılarla karşılaşmaya ,gereksiz stress ve sebepsiz kırgınlıklara tabir olunur.

Kınamayınız Kınadığınız Şey Başınıza Gelmedikçe Ölmezsiniz Hadisi, Bu hadiste de ifade edildiği gibi, insanların kibirlenmesi, başkasına karşı kendini üstün görmesi ve başkasını kınaması gibi,büyük sözler konuşması doğru değildir ve bir gün kendi başına gelmesi de muhtemeldir...

büyük konuşmak Allaha karşı gelmek gibi birşey neyin ne olacağını Allah bilir ben hayatta bunu yapmam etmem dersin Allah öyle birgün getirirki yapmam dediğini yaparsın onun için mantıklı konuşmak lazım yani düşün taşınin yarin büyük konuşmalarinizin kurbani olmayin...selametle..

hayatım

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada sivilce görmek

Merhaba hayırlı günler, ilginç bir rüya gördüm hayır olsun inşallah diyerek başlıyorum. Rüyamda ablamın sırtının üst kısmında büyük sivilceler olduğunu görüyorum, sıralı şekilde çıkmış bende krem sürüyorum o esnada sivilcelerden birisi patladı, içinden pirinç taneleri ve bezelye çıktığını görünce şaşırdım. Rüyamın manası nedir? şimdiden teşekkür ediyorum.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhabalar. Rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada Sivilce Görmek;
rüyada görülen sivilce kişinin bir sıkıntısını ,stresse sembolize eder...

Rüyada sırtında Sivilce Görmek;
Geçim sıkıntısına alamettir...
birtakım sorunlarla ve sıkıntılarla karşılaşmaya ,gereksiz stress ve sebepsiz kırgınlıklara tabir olunur. ..

Rüyada sivilce görmek ;
Sizde ki benlik saygısı ve öz-imajı ile ilgili konular hakkında bilgi verir.. sahip olduğunuz kimi ön yargılardan hemen uzaklaşmanız gerektiğini işaret eder...

Rüyada pirinç ,bezelye görmek ;
Sıkıntılar sonrası zengin olacağına berekette işaret eder. Hayırlı mal, mülk, paradır. Başarı ve dostluklara işarettir. Mal ve para sahibi olmaya işarettir. başarının ve güzel dostlukların ispatıdır.selametle..

Seher vakti

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamın aleyküm ben rüyamda yüzümün kızarık olduğunu ve yanaklarımın sivilce ile dolduğunu gördüm, telefonda ablama söylerken aynada sivilcelere bakıyordum o da sakin uğraşma diyordu ama çok şaşırıyordu. Sizce anlamı ne cevaplarsaniz çok sevinirim.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Rüyada sivilce görmek

Rüyamda göz altım yuzumun çevresi sivilce içindeydi alnimda yoktu kulaklarimin çevresinde cenemde de sivilce yoktu. Aynaya bakıyordum ne olmuş benim yüzüme diye, ne anlama geliyor ?

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Rüyada sivilce görmek

Selaminaleyküm çok sık rüya görmem ama bu gördüğüm rüya aklımdan çıkmıyor. Sabaha karşı gördüm sağ omzunun altında bir tane sivilce çıkmış ben onu sıkıyorum içinden bir sürü iltihap çıkıyor, ben sıkıyorum kollarımdan iltihap akıyor. Birde bakıyorum ki bi tane daha sivilce varmış onu da sıkıyorum sıkıyorum içinden iltihap akıyor, sıkıyorum tekrar bu da neyin nesi diyorum, ben sıktıkça akıyor.

A

Abdllhsalim

Kayıtsız
Misafir
Selamın aleyküm rüyada rüya sahibinin sırtında çıkan bir sivilcenin ailesinden biri tarafından sıkılması ve irin çıkması ne manaya gelir açıklarsanız sevinirim teşşekkürler.

Deniz@

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Hayırlı günler. Rüyamda aynanın karşısında sivilce görünümlü küçük bir beyazlığı anlımda sıktım içinden kocaman uzun ete benzeyen bir parça çıktı elimi dolduracak kadar vardı ben onu aldım ve suyun altında yıkamaya başladım ne olduğunu anlamaya çalıştım ama onu anlımda çıkarken hiç canım acımadı. Şimdiden cevabınız için sağolun.

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Hayırlı günler. Rüyamda aynanın karşısında sivilce görünümlü küçük bir beyazlığı anlımda sıktım içinden kocaman uzun ete benzeyen bir parça çıktı elimi dolduracak kadar vardı ben onu aldım ve suyun altında yıkamaya başladım ne olduğunu anlamaya çalıştım ama onu anlımda çıkarken hiç canım acımadı. Şimdiden cevabınız için sağolun.
sana da iyi gunler insAllah kardesim benim,

ruyada sivilceyi sikmak (patlatmak) mujdeli bir habere isarettir.hayirli gunlere de isaret olarak yoruluyor.

sivilcede normal hayatimizdada patlatiriz (yani bazilari) ve icinden oyle seyler cikar. beyazimsi seyler.

onu ruyada gormek hayirli gunlere, hastaliktan kurtulmaya isarettir.

onu temizlemis (yikamissin) buda digerleri gibi hayra yorulur kardesim. dua ile

Üst Alt