• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Sigara İçen Birini Görmek

ömr-ü diyar

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada sigara içen birini görmek, rüyada sigara içmek, rüyada sigara içildiğini görmek, rüyada sigara içtiğini görmek, rüyada sigara almal, sigara dumanı görmek

Rüyanızda bir başkasını sigara içerken görmek bu kişinin size zarar vereceği anlamına gelir..Eğer dumanı yüzünüze üflerse sizi sevmeyen sizden hoşlanmayan birinin sizin için kötülükler düşündüğünü gösterir.

Rüyada sigara içmek, sünneti terketmeye veya sıkıntılı günler geçirmeye işarettir.

Rüyada kendisini sigara içerken görmek, bir erkek için, karşılaşılacak bir çok zorluktan sonra başarıya ulaşılacağını belirtir.

Orta yaşlı ise, bozmak zorunda kalacağı iyi bir arkadaşlığa işaret eder;

Bekar bir kız rüyada sigara içmek varlıklı bir kişiyle evlenmeye işaret eder.

Evli bir kadın için üzüntülü ve sıkıntı verici günlerin yaklaştığına yorumlanır.

Sigara almak yeni planlar içerisinde olduğunuzu işaret eder. Yeni planlar yapacaksınız. Gelecekte birçok işiniz yolunda gidecek ve birçok hayaliniz gerçekleşecek.

Sigara dumanı sıkıntıdır.

Rüyada birisine bir sigara ikram ettiginizi veya birinden bir sigara alarak yaktığınızı görmek, yeni bir iş kurmak arzusunda oldugunuza veya evinizi başka bir yere nakletmek istediginize isarettir.

Rüyada sigara içtiğini görmek; eğlenceye olan düşkünlüğünüze, dostlar tarafından bir davete çağırılacağınıza, sigarayı attığını görmek; kötü bir haber alacağınıza işarettir.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz...
İslam'a göre rüya üç çeşittir.

1- Salih rüya

2- Şeytani rüya

3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan, etkilenmesi sonucu doğan rüya.

Hiç bir rüya yaşanılan ortamdan bağımsız bir sekilde yorumlanamaz.

Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu mutlaka göz önüne alınmalıdır.

Zaman zaman başkaları ile ilgili rüyalar da görebiliriz; bizi hiç ilgilendirmeyen bir rüya, bir başka yakınımızı ilgilendirebilir.

Bu nedenle, her rüya aynı şekilde tabir edilemez..

Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklı olacaktır.

Bundan dolayı da, rüya yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yansıması farklı olabilir…

Rüyayla amel edilmez. Rüya ve ilhamla elde edilen bilgiler dinin bir emri gibi kabul edilmemelidir.

Görülen rüyaları esas alarak hayatını ona göre düzenlemeye kalkışmak yanlıştır. Çünkü rüyaların doğruluğunu ölçmek ve tesbit etmek mümkün değildir.

Rüyalarda çeşitli hikmetler vardır. Kimi için bir müjde, kimi için bir ikazdır. Kur'an-ı kerimde rüya ve tabiri ile ilgili bilgi vardır.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Güzel rüya müjdedir.) [İbni Cerir]
(Salih rüya rahmani, karışık rüya şeytanidir.) [Buhari]
(En doğru rüya seher vakti görülendir.) [Beyheki]
(Kıyamet yaklaştığında, Müslümanın rüyası ekseriya yalan çıkmaz.) [Müslim]
(Sözü doğru olanın, sadık kimselerin rüyası da doğru çıkar.) [Buhari]
(Gündüz görülen rüyalar doğru çıkar.) [Hakim]
(Kötü rüya gören kimseye söylemesin, şeytandan da Allahü teâlâya sığınsın.) [Müslim]
(Rüyasında hoşa gidici güzel şeyler gören, görüşü isabetli salih birine anlatsın! O da hayra yorsun!) [Beyheki]
(Rüya, tabir ilmini bilen bir dosta veya akıllı bir zata anlatılmalıdır!) [İ.Ahmed]
(Rüya nasıl tabir edilirse, öyle çıkar. Bunun için rüyanızı nasih veya âlime anlatın!) [Hakim] [Nasih, insanlara iyilik tavsiye eden, kötülükten sakındıran, nasihat eden kimsedir.]

chdr

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada sigara içen birini görmek

rüyada başkasının sigara içtiğini görmek ruyada sigara icen birini gormek
Esselamu aleyküm, rüyamda bir kafede oturuyoruz ablam servis yapıyor ve herkese çay dışında her şey veriyor çay yasak.
Birine böğürtlenli çay veriyor sonra beni yerimden kaldırıyorlar, ben başka yere oturmaya geçiyorum orda birde görüyorum ki sigara içmeyen annem ve teyzem sigara içiyor ve soruyorum neden sigara içiyorsunuz diye. Birisi diyor ki şeker hastalığından sonra sigara içmek normaldir öyle bir etkisi var! ve annem şeker hastası, sonra sinirlenip onlara ben akşama kadar yokum diyip çıkıyorum, arkama bakıyorum annem sinirle başka bir kafeyi dağıtıyor ve annemi ordan atıyorlar, ben annemi durdurmaya çalışıyorum orada.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam, rüyaniz Hayr olsun
Rüyada sigara içmek;
sünneti terketmeye veya sıkıntılı günler geçirmeye işarettir.

"bakıyorum annem sinirle başka bir kafeyi dağıtıyor ve annemi ordan atıyorlar, ben annemi durdurmaya çalışıyorum orada. "
anneniz,sıkıntı ,stressli bir süreç geçirdiğine yorumlanir..Bu günlerde fazla üstüne gitmeyin diye bir ihtar rüyasidir..
anneniz ve teyzeniz arasındaki ilişkide bir gerilme olarak da yorumlanabilr selametle..

Üst Alt