• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada sıçrayarak koştuğunu görmek

Deruni

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleyküm,

Rüyamda beraber araştırma yaptığımız bir arkadaşımla beraberdim. Bilmediğim bir evdeyim, ev oldukça aydınlık ve odanın her yeri cam, güzel bir bahçeye bakıyor. Arkadaşım araştırma konumuzla ilgili soru sormak için benim yanıma geliyor. Oturuyoruz, bilgisayarda çalışmaya başlıcaz, ben "çay içer misin?" diye soruyorum. Olur diyor. Temiz bardak yok. Ben bardak yıkamak için acele ile yanından ayrılıyorum. Neden bilmiyorum ama dışarıya çıkıyorum. Dışarısı sanki küçük bir ada mahallesi. Sağlı sollu güzel evler var, ve dar bir yolu var. Yol yokuş yukarı. Güya oturduğum ev bu yokuşun altında. Ben sebebini bilmediğim bir neden dolayı bu yolda koşmaya başlıyorum. Yokuşun sonuda bir yere gidiyorum. Sonra, yokuşun bir yukarısına bir aşağısına bu dar yolda koşmaya başlıyorum. Ama o kadar hızlı koşuyorum ki, inanamıyorum, kendim bile şaşırıyorum. Koşarken bazen sıçrıyorum ayaklarım evlerin düz duvarları üzerinde yana yatık bir şekilde koşmaya devam ediyorum, bir sıçrıyorum yola bir şıçrıyorum düz duvara... Bir iki defa bu dar yokuş yolda bir aşağı bir yukarı böyle koşuyorum. Yolun üst tarafında yolu kaybeder gibi oluyorum ama sonra doğru yolu buluyorum. Yolun aşağısında oturduğum eve doğru koşuyorum, tekrar yukarı koşuyorum vs. Bir yandan da arkadaşımın beni beklediği ve beklettiğim endişesi içimde. En son yolun aşağısına böyle koşarken yolumu tekrar şaşırıyorum, yol üstünde çok gösterişli bir villa görüyorum, niye bilmiyorum biraz bocalıyorum. Sonra eve giderken yolumu şaşırıyorum, küçük bir nehir görüyorum, üzerinde ızgara gibi tahta bir köprü var. Üzerine çıkıp yolun diğer tarafına geçerken dengede durmaya çalışıyorum ve bu sırada uyandım.

Mümkün olduğu kadar açıklayıcı yazmaya çalıştım. Umarım çok uzun olmamıştır.

Allah sizden razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam ve Hosgeldiniz kardesim...nickiniz hos ama size mussadeniz ile derin degil deruni,diye hitap edebilirmiyim?
cunku deruni:içsel,bazen uhrevi bazen maneviyat bazen
idrak anlamında kullanılır. ... mana daha derin bir anlam taşır...
Ruyaniza hayirdir ins. diyelim lakin araştırma yaptığıniz arkadasinizin ismini yazmamissiniz...ve sadece is arkadasiniz mi yoksa Gonul kaymasi da var diyebilirmiyiz?
bu bilgileri bilmeden Ruyayi eksik yorumliyabilirim diye o bolumu gececegim..tmm.
ruyada Sıçramak:Rüyada bir yerden diğer bir yere sıçradığını görmek, bir mevkiden bir başka mevkiye geçmeye delâlet eder...
Selamet ile Hayra Kalin hayirli geceler kardesim..

Deruni

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleyküm Gönül sızım,

Oncelikle bu hitabınızdan onur duydum, nickimi eger mumkun ise deruni olarak değiştirebilirim.
Arastirma yaptigim arkadaşım bayan, bir gonul kaymasi soz konusu degil.

Ruyami buna gore tekrar yorumlayabilirseniz cok sevinirim.

Selamet ile, hayirli geceler...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ruyaniza Hayirdir insallah diyelim....temkin ü tedbir sükûnet, ve sabır ile islerinizde acele etmeyin...
Dinlenmek icin de insallah vaktiniz olacagi seklinde yorumlanir..Allahu alem...
Her şeyin uygun bir zamanı vardır. Bu zamanı
bilmek, kollamak gerekmektedir. Terazi var, tartı var; her şeyin bir vakti var....
Selamet ile Hayra kalin...

Deruni

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm Gönül sızım,

Deruni nick'ini cok sevdim, bunun icin cok tesekkur ederim size:)

Yorumlariniz icin Allah sizden razi olsun, selamet ve hayir ile.

Üst Alt