• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada şeytan görmek

imam1986

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada şeytan görmek rüyada şeytanı kovmak rüyada şeytandan korkmak rüyada şeytandan kaçmak rüyada şeytanla kavga etmek rüyada şeytan öldürmek

Selamun aleykum, rüyamda bir caminin içinde kalabalık içindeyim, insanların çoğu şeytanı zikretmeye başlıyor. ilk başta onlara tepki gösteriyorum benim de peşime düşüyolar, sonra onlara tepki göstermekten vazgeçiyorum sonra peygamberimiz geliyor bana üzerinde Allah Muhammed yazan bir madalyon gibi birşey veriyor sonra o madalyonu şeytanı tespih eden insanlara tutuyorum şeytanı tespih etmekten vazgeçip bana doğru eğiliyolar, sonra o madalyonu onların üzerinden çektikden sonra yine şeytana tespih ediyolar sonra insan şeklinde şeytan karşıma gelior ve madalyonu şeytana doğru tutuyorum ve şeytan yok oluyor ve o kalabalık şeytana inanmaktan vazgeçiyor yeniden Allahu tealaya tapmaya başlıyolar.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam..
Kovulmuş Şeytan'ın şerrinden Allah' a sığınırım.
Rahman ve Rahim Olan Allah' ın Adı ile...

Ne zaman şeytandan bir kötü düşünce seni dürterse (hemen) Allah’a sığın.
Çünkü O işitendir, bilendir.” (7/A’raf, 200)
İnsan, ne zaman şeytanî bir tahrikle karşılaşırsa, hemen Allah’a sığınmalıdır.
Allah’ın nimetinin büyüklüğünü, azabının şiddetini düşünerek hayatında kötülüğe yer vermemelidir.
Allah’a sığınış budur. Allah, gönülden kendine bağlananları bilir. Kendisine sığınmak için söylenen her sözü işitir. İnsanın görüş ufkunun genişlemesi, Allah’a teslimiyetle olur.

rüyada şeytan görmek Rüyada görülen seytan, hilekar, haris, lakaid, din ve dünyaca düsmanidir.
ayrica Rüyada Şeytan Görmek Yalan ve şehvete, sahte mutluluklara delaletir..
Cevrenizdeki seytan gibi insanlardan ve nefsinizin serrinden her An Allaha siginin seklinde ruyaniz yorumlanir...Allahu Alem..
Hayirli geceler...

Floral

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selam. Ben bu gün rüyamda şeytan gördüm. Sevdiğimin evindeydim. O da uyuyordu. Uyandı ve beni gördü. "Beni orada da rahat bırakmıyordu, burada da bırakmıyor" dedi. Bana yanımda birisi vardı,git,bir şey söyleme diyordu. Ben tam gidecekken onun şeytan olduğunu fark ettim. İnsan kılığındaydı, ama ben onu fark edince şeytani gülüşler falan attı. Ben de içimden "Bu şeytan, beni kandırıyor. Eğer gidersem,mağlup olmuş olurum (yani onu kaybetmek gibi) sonra kalıp sevdiğime her şeyi anlatıyorum. Ne anlattığımı hatırlamıyorum. Ama iyi oluyor sonunda.
Lütfen,tabir eder misiniz? Hatırlarsanız,bir başka rüyamda da en yakın arkadaşımın kılığında benim sevdiğime gitmeme mani oluyor,yapamıyıncada yine kendi yüzünü gösterip uyan,uyan diyordu. Ben de uyanmamıştım. Onu bulmuş ve sarılmıştık.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayirli Cumalar.. Hayirdir insallah..

İnsan ne zaman şeytanî bir tahrikle karşılaşırsa hemen Allah’a sığınmalıdır.
Allah’ın nimetinin büyüklüğünü azabının şiddetini düşünerek hayatında kötülüğe yer vermemelidir.
Allah’a sığınış budur. Allah gönülden kendine bağlananları bilir. Kendisine sığınmak için söylenen her sözü işitir. İnsanın görüş ufkunun genişlemesi Allah’a teslimiyetle olur.

rüyada şeytan görmek Rüyada görülen seytan hilekar haris lakaid din ve dünyaca düsmanidir.
ayrica Rüyada Şeytan Görmek Yalan ve şehvete sahte mutluluklara delaletir..

Sevdiğiniz ile aranızda Şeytan gibi insanlar olduguna isarettir..Allahu Alem..
Cevrenizdeki seytan gibi insanlardan ve nefsinizin serrinden her An Allaha siginin seklinde ruyaniz yorumlanir...

duaa..

Floral

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selam aleyküm. Nasılsınız? Ben rüyamda okuldaydım. 2 tane sınıf arkadaşımla koridorda yürüyorduk. Ben öğretmenler odasına girdim. Sonra sınıfa geri döndük. Ben "Ben ***(sevdiğim) görmedim. O da beni görmedi" diyordum. Sınıf arkadaşlarımdan bir tanesi hayır, o seni gördü, sen öğretmenler odasına girince sana bakıyordu" dedi. Sonra halamın kızı bana "evet, evet, doğrı söylüyor. O seni gördü dedi" Ben de "Bir dakika. +++(halamın kızı) köyde. Sen +++ olamazsın" dedim. Onun kolundan tutuyordum. Ben böyle deyince o da durdu. Sonra şeytana çevrilmeye başladı. Şeytanmış. Şeytanın kolundan tutduğum için kendimi garip ve kötü hiss ettim. "Bismillahir rahmanir rahim" deyip uyanmak istiyordum. Amma diyemedim. Uyandım. Yine besmele söylemek istiyordum, amma söyleyemiyordum, sanki, dilim lal olmuş gibi. Zorla da olsa besmele çektim ve şehadet getirdim, ama yine de açık söyleyemiyordum. Kardeşim benimle uyumuştu o gece. O sanki yorganı yukarı tutmuşdu. Ben aşağı çekmek istiyordum plmuyordu. Bir yandan yine besmele çekiyordum. Oyuncağa sarılarak uyumuştum. Oyuncağa baktım, o da bi garipgözüküyordu. Annem geldi. "Ne oldu?" diyordu. Sonra yeniden uyandım. Rüya içinde rüya görüyormuşum yani. Uyandım, besmele çektim ve şehadet getirdim. Sonra oyuncağıma baktım, yine bi garip gözüküyordu. Tekrar bakınca normaldi ama. O an gerçekten mi uyandım yoksa yine mi rüya görüyordum, onuda bilmiyorum.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleyküm selam Fidan kardesim Siz bir nevi karabasan yaşamışsınız...
Karabasanın, insanın uyanışı esnasında fiziksel,ruhsal bedeninin aynı zamanda bir araya gelmediklerini ve birinin dışardayken
(tam olarak bedene girmemiş halde) diğerinin bedene dönmüş olduğunu biliyorum.
Odayı hisseder, görürsünüz, hatta dokunduğunuzu da hissedersiniz, yatakta olduğunuzu da... Fakat bağırsanız sesiniz çıkmaz,
bağırıyorsunuz,fiziksel bedeninize aynı uyarıyı gönderemiyorsunuz.
"Bismillahir rahmanir rahim" deyip uyanmak istiyordum. Amma diyemedim. Uyandım. Yine besmele söylemek istiyordum, amma söyleyemiyordum, sanki, dilim lal olmuş gibi. "
bu sebepten ötürü fiziksel bedeninizi hareket ettiremezsiniz.

Karabasanın temel nedenleri:
1-Kan dolaşımındaki düzensizsizlikler
2-Psikolojik gerginlikler.
3-Sırt üstü yatmak
4-Düzensiz uyuma saatleri; şekerlemeler, çok veya az uyumak
5-Fazla stres .gerginlik,deprasyon,korku,
6- Ani çevre/yaşam tarzı değişiklikleri ve travma

Rüyada şeytan görmek;amaçlarınıza ulaşabilmek için doğru olmayan, haksız, kötü yolları veya metodları denemenin size faydadan çok
zarar getireceğini bilmeniz gerektiğini ifade eder.
Bu rüya aynı zamanda sizi doğru yoldan çıkarmaya çalışan kişiler olabileceğini ve onun dediklerini yapmak isterse
yaptıklarını yapıp onun yolundan gitmekten sakınmanız gerektiğini temsil eder.

Şeytandan korkmak, şeytandan korktuğunu görmek çevrenizde bulunan iki yüzlü, kıskanç, kötü kalpli kişiler olduğunu
ve onların size endişe verdiklerini ifade eder.
Kovulmuş şeytanın şerrinden ALLAH'a sığınırım...

duaa..

gzdee-

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada şeytan görmek, rüyada şeytan çarpması

Merhaba Gönül Sızım paylaşımın için Allah razı olsun.
Ben dün gece bir rüya gördüm, rüyamı tam hatırlamıyorum tam şeytan içime giriyordu çarpılıyodum ki rüyamda dua etmeye başladığım anda uyandım. uUyandığımda Euzü billahi mineşşeytanirracim bismillahirrahmanirrahim diyodum ve bismillahirrahmanirrahim diyip durdum uyandığımda.

Acaba bu rüya ne anlama geliyor? Umarım cevap verirsiniz. Şimdiden Allah razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam..

Ne zaman şeytandan bir kötü düşünce seni dürterse (hemen) Allah’a sığın.
Çünkü O işitendir, bilendir.” (7/A’raf, 200)
İnsan, ne zaman şeytanî bir tahrikle karşılaşırsa, hemen Allah’a sığınmalıdır.
Allah’ın nimetinin büyüklüğünü, azabının şiddetini düşünerek hayatında kötülüğe yer vermemelidir.
Allah’a sığınış budur. Allah, gönülden kendine bağlananları bilir. Kendisine sığınmak için söylenen her sözü işitir. İnsanın görüş ufkunun genişlemesi, Allah’a teslimiyetle olur.

rüyada şeytan görmek Rüyada görülen seytan, hilekar, haris, lakaid, din ve dünyaca düsmanidir.
ayrica Rüyada Şeytan Görmek Yalan ve şehvete, sahte mutluluklara delaletir..
Rüyada Şeytan Görmek;
Rüya sahibinin hak yolunu terk ederek, maddi kazanç elde etmesine işaret eder. Ya da böyle bir kişiyle iş birliği içinde olmasına yorulur.

Cevrenizdeki seytan gibi insanlardan ve nefsinizin serrinden her An Allaha siginin seklinde ruyaniz yorumlanir...Allahu Alem..
Hayirli geceler...

batuhan230

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Azrail kılığına girmiş şeytan görmek

Rüyamda ben babam ve azrail veya şeytan evin salonunda oturuyorduk. Salonun bir kanepesinde babam uzanıyordu. Bende bir kanepede oturuyordum. Azrail mi Şeytan mı bilemediğim biri de sandalyede oturuyordu. Bu Azrail mi Şeytan mı bilemediğim şey yanlış bilgiler veriyordu. İlk ben yaratıldım diyordu ama azrail olduğunu söylüyordu. Hasan Hüseyin Hz. Ali'nin oğulları olanın birinin öbüründen daha iyi olduğunu söylüyordu. Kanepede babamda yanlış söylüyorsun deyip karşı çıkıyordu. Bu azrail mi şeytan mı bilemediğim şey benim yanıma geldi oturdu bir iki şey sordu o sırada kan ter içinde ben uyandım. Ne olduğunu neye vesile olduğunu gerçekten çok merak ediyorum. Hiç bir rüya tabiri sitesinde bununla ilgili birşey gören olmamış.

YÖNETİM/EDİT:
Kuralları okuyun lütfen.

Beniadem

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm rahman ve rahim olan Allahın adıyla. Şeytanın vesvesesinden sabahın aydınlığının Rabbine sığınarak başlarım. Rüyamda hanımımla uyuyoruz. Hanım benim vucudumda gercektende ağırıyan bir yerime avuç içiyle dokunup birşeyler diyor uyanıyorum ne okuduğuna kulak veriyorum, önce besmele sanıyorum ama iyice kulak verimce hanımımın bismişeytan, bismişeytan dediğini duyuyorum ve ona sen ne diyorsun derken bir yandan da Allahü Ekber diyerek bağırmaya başlıyorum o da boğazıma sarılıp beni boğmaya çalışıyor ve korkuyla uyanıyorum.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam rahman ve rahim olan Allahın adıyla. şeytanın vesvesesinden sabahın aydınlığının Rabbine sığınarak başlarım.rüyaniz Hayr Olsun

Rüya da temel prensip; güzel rüya Rahmani, kötü rüya şeytanidir..
Bir hadis-i şerifte, eşlerin arasını açmak ve yuva yıkmak şeytanın en sevdiği işler arasında zikrediliyor..
Ailenizi kendinize ,kalbinize yakın tutun...

3 kısım rüya vardır :
1-Peygamberlere has gerçeğin aynası, işareti rüyalar.Bu salih ve hak rüyaları, sırasıyla evlilayalar, salih kullar ve diğer insanlar da; durumlarına/nasiplerine göre görebilirler.

Görülen rüyaya bakılır, dine uygunsa şükürle alınan işaret/ikaza göre durum belirlenir.Burada dikkat edilmesi gereken ölçü, dine uygunluğunun kontrolüdür.
Bunu anlamak için de kişinin ''iyi derecede'' dini bilgiye sahip olması gerekir.
Şeytanın rüyaya hile ile girme ihtimalinin önüne ancak bu şekilde geçilebilir.
şeytanın oyununa gelmeyin............

2- Bilinçaltı rüyaları.(Nefsin konuşması)Bunların bir ucu psikolojik rahatsızlığı olanlara dayanır.
Ruhsal hastalıklara müptela olan kişiler, geceleri de kâbuslar görürler.Bu tip ruhsal çöküntü içinde olanların rüyalarına şeytan çok daha kolay karışır.

Diğer ucu ise her normal insanın günlük yaşamda etkilenip, düşündüğü olayların geceye yansımasıdır.Bu tür rüyaları birilerine anlatmak gerekmez, üstünde de durulmaz.Anlatılan da iyiye yormalıdır.

3- Şeytani rüya dediğimiz, (hulm) şeytanın girdiği rüyalardır.Kişiyi üzmek, korkutmak ya da olmaz zamanda
gusül almasına sebep, zamanını çalmak maksatlıdır.
Bu ise kesinlikle kimseye anlatılmaz

Üzücü rüya gören uyandığında soluna üç kez tükürüp (gibi yaparak) eüzü-besmele çekerek; şeytandan ve şeytani işlerden Allah'a sığındım der.

Allah'ım evlerimize huzur ver..Gönüllermize nur ver.. Eşlerimizve çocuklarımzla aramızdak sevgiyi artır. amin,

zekidamar

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada içine şeytan girmesi rüyada şeytan görmek tabiri.
Selamun Aleyküm rahman ve rahim olan Allahın adıyla. şeytanın vesvesesinden sabahın aydınlığının Rabbine sığınarak başlarım.
Ben rüyamda bir tarafa bakıyorum, şeytanın duvar kosesinden bana baktığını goruyorum cok insan vardı yanımda, sıraya giriyoruz. Elbise miydi, neydi almak için sıraya girdik. Sonra seytan kardeşimin mi, baskasının mıı tam hatırlamıyorum içine giriyordu. Şeytan vücudundaydı, elimi vücuduna atarak çıkarıyordum, şeytan benim içime giriyordu, anneme diyordum şeytan benim içimde, annem anlamıyordu. Şeytan içime girdi diyordum anlamıyordu. Sonra etrafımdaki insanlar bana yardım ediyordu şeytanı çıkarmak için. Ben Allahu ekber bismillahirahhamanirahim çekiyordum üst üste, çıkmıyordu bagırıyordum. Şeytanın yuzu gozumun onune geliyordu en sonunda eşhedimi getiriyordum, eşhedimi tam bitirmeye yaklaşınca zorlanıyordum ama yinede soluyordum. eşşedimi bitirdigim gibi uyandım sanki gerçekte yuzu hala gozumun onune geliyordu gozum kapalıyken. Rüyamı yorumlarmısınız simdiden tşk ederim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam rahman ve rahim olan Allahın adıyla. şeytanın vesvesesinden sabahın aydınlığının Rabbine sığınarak başlarım.
Her insan, rüyalar vasıtası ile, can'ıyla bağlantı halinde. Eğer biraz tefekkür ederse bir bakıyor ki Rüyasi,bir davranışı ile ilgili uyarıları, düzeltmeleri gelmiş.
her Rüyanin cevabi, Yorumu kendi yaşantınız içinde olduğunu unutmayınız.

rüyaniz Hayr Olsun
Rüya da temel prensip; güzel rüya Rahmani, kötü rüya şeytanidir..

Rüyada şeytan görmek;
amaçlarınıza ulaşabilmek için doğru olmayan, haksız, kötü yolları veya metotları denemenin size faydadan çok zarar getireceğini bilmeniz gerektiğini ifade eder. Bu rüya aynı zamanda sizi doğru yoldan çıkarmaya çalışan kişiler olabileceğini ve ister onun dediklerini yapmak isterse yaptıklarını yapıp onun yolundan gitmekten sakınmanız gerektiğini temsil eder.

Rüyada İçine şeytan girdiğini görmek;
Bir manevi boşluk içinde olduğunuzu, çevrenizdekileri küçük düşürmekten zevk almak, kişinin ayıbı açıklamak gibi kötü huylarınız olduğunu ,yaptığınız kötülüklere artık bir son vermeniz gerektiğine işaret eder.....

hayatınızda yolunda gitmeyen kimi şeylere artık bir son vermek için bir şeyler yapmanın zamanının geldiğini ve bunun aslında sizin elinizde olduğunu simgeler.

-ALLAH ım şeytanın ve nefsimin şerrinden sana sığınırım göz açıp kapatıncaya kadar bile bizleri nefsimize uydurma amiin
RABBİM SENİN CENNETİNTEN KOVMUŞ OLDUĞUN ŞEYTANIN VE ŞEYTAN KILIKLI İNSANLARIN ŞERRİNDEN SANA SINIRIM ( AMİN)
Cumamız hayırlı Olsun.........

Volkan07

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada şeytana felak ve nas okumak

Selamın aleyküm, rüyamda bir hastanede bir insanla konuşuyorum ve cinsiyetini hatırlamıyorum, daha sonra bana hastaneye bomba koydugunu ve patlatacağını söylüyor bende sen şeytansın diyorum, felak ve nas surelerinden bazı ayetler okuyorum. Karşımdaki kişinin gözleri kıpkırmızı oluyor ve bana saldırmaya çalışıyor. Ben daha şidedli bir şekilde Allahım yarattığın şeylerin kötülüğünden sana sığınırım, insanların ilahını insanların melikine sığınırım diyorum, şeytan bana birşey yapamıyor, ellerinden tutuyorum ve onunla konuşuyorum, ona Allah sonsuz güç ve kudret sahibidir, sonsuz merhabet sahibidir sen Adem as a secde etmediğin için cennetden atılmadın mı Allah dan bağışlama dile, Şüpesiz Allah bağışlayandır dedim. Şeytan da bana sen Allaha 5 vakit seçde ediyormusun dedi (Allah beni affetsin ben 5 vakit namaz kılmıyorum arada namaz kılıyorum) bunun üzerine cevap veremedim ve elimden kaçtı ve bombayı patlattı. Hocam rüyamın yorumu nedir gerçekden şeytanla konuştum mu yoksa hayal ürünü bir rüyamıdır. Allah a emanet olun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam rahman ve rahim olan Allahın adıyla. şeytanın vesvesesinden sabahın aydınlığının Rabbine sığınarak başlarım.
Her insan, rüyalar vasıtası ile, can'ıyla bağlantı halinde. Eğer biraz tefekkür ederse bir bakıyor ki Rüyasi,bir davranışı ile ilgili uyarıları, düzeltmeleri gelmiş.
her Rüyanin cevabi, Yorumu kendi yaşantınız içinde olduğunu unutmayınız.

rüyaniz Hayr Olsun...
Gördüğünüz rüya, gerçek yaşamınızda bir arınmaya, üzerinizdeki olumsuz duygular ve kötü düşüncelerden uzaklaşmaya şeytan ve şeytan gibi insanlardan,Allah'a sığınmaya namaz kılmaya ihtiyacınız olduğunu simgelemektedir..

Gerçek şu ki, iman edenler ve Rablerine tevekkül edenler üzerinde onun (şeytanın) hiçbir zorlayıcı-gücü yoktur.
Nahl Suresi, 99-100

Rüyada şeytana felak ve nas okumak ;
yatmadan önce temiz abdestli olarak her gece
E'ûzü Besmele ile Fâtiha Felak nas Âyetelkürsî okumayi da ihmal etmeyin..

Rüyada Nas ve felak süresini okumak;
gerçek yaşamında tüm belalardan uzak kalacağına, murada ermeye, şerefli, saygın bir yaşam sürmeye ..
-bazen de Akıl, idrak iradenizin hakkını vermeniz sabıra işaret eder..

Rüyada Nas ve felak süresini okumak;
okuyan veya dinleyen kimseyi Hak Teala (C.C.), hasetlerin ve kötülerin şerrinden emin kilar, O halkin, halk da onun şerrinden emin olur.
Bir başka rivayete görede: Rüyada Nas süresini veya ondan bir parçayi okudugunu veya Üzerine okundugunu görmek,
rüya sahibinin arzu ve isteklerinin gerçekleşmesine ,şeytanin kötülüklerinden emin olmaya işarettir.Allah a emanet olun.

Üst Alt