• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada sevdiğim cocugu görmek

birseydicektim

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selam ben serra
Geçen gün rüyamda aşık olduğum kişiyi gördüm. okuldaydık koridorda bana bakıyordu ve bende ona bakmaya başladım. daha sonra ***nin en yakın iki arkadaşı geldi birisi bana serra bir şey sorabilir miyim dedi bende tabii sor dedim hemen atladı ve serra ben seni 3 yıldır seviyorum benimle çıkar mısın dedi o kadar çok mutluydum ki ayaklarım titriyordu bunu çok iyi hissettim. Bu zamana kadar kimseyle çıkmamış utangaçın biri kızlarla fazla samimi olmayı sevmiyor sınıflarımız falan da farklı eskiden bana bakıyordu arkadaşlarımda rüyalarında serra biri sana çıkma teklifi ediyordu ama yüzünü hatırlamıyorum dediler SENCE BU NE DEMEK?
14yaşındayım öğrenciyim cevaplarsan çok sevinicem :))

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba Ben de tam Sana bir sey diyecektim..
Ruyanizi tabir etmeden once biraz muhabet edelim isterseniz genc kardesim..
Bildiginiz gibi rüyalar üç türlüdür.
Biri şeytanîdir. Bu tür rüyalarda şeytanın telkiniyle korkutucu ürkütücü utandırıcı sahneler yaşanır...
Kâbuslar karabasanlar..gibi..insana vesvese..
SIKINTI verirler sanki...

İkincisi boş hayâllerden ibâret. Kurânımızın tâbiriyle “edgasü ahlâm” yani “hayâl demetleri.” Ciddi bir anlamları yok bunların .. İnsanın hayâl gücü türlü tasvirler yapar...
mesela Tv de gordugumuz ucak kazalari soygun gibi olaylardan etkilenip Günlük olayları ve görüntüleri çeşitli biçimlerde bir araya getirir kurgular. Bazen yıllar önce aynı vakitlerde yaşanmış hâdiseleri hatıra getirir sonraki olaylardan derlenmiş ayrıntılarla süsler...

Bazen de ruh dünyandaki dalgalanmalar rüyalarına yansır.
Meselâ öfkeyle yatarsan uykun boyunca kavgalar edersin. Düşmanlık duygularıyla doluysan rüyanda köpekler yılanlar kovalamacalar görürsün...
veya sevdigini Kirip kirildigimizda ruyamizda Onun ile baristigimizi ..vicdanimizin derinliklerinde soylemek isteyip soyliyemediklerimizi haykirir o sekilde davraniriz..
Mide hararetiyle yatmışsan rüyana dereler çaylar pınarlar akar.misali...

Kimi ruhbilimcilerin “bilinçaltının dışavurumu” diye tanımladıkları bu tur rüyalar bu türden olsa gerek.

Geldik üçüncü kısım rüyalara. Bunlara “sâdık rüya” denir...
yani hic dusunmeden akla hayale getirmedigimiz farkli guzel salih olan ruyalardir...

Rüyada sevdiğin kişiyi görmek;insallah Hayirlisi ile Ondan bir sekilde belki haber alirsiniz...Facebook teks mesaj hic olmazsa Ruyalarda bulusursunuz..

Insanlara kendimizi zorla sevdirip kabul ettiremeyiz...
Eğer insanlara olmaları gerektiği gibi davranırsak onlara yapabileceklerini görmeleri için yardimci oluruz..
Sizin kalbinizdeki murad istek oldugu gibi Rabbimin de sizin icin en guzeli olan bir plani kaderi Takdiri var..
Hakkinizda Hayirlisi olani icin dua edin..kardesim..
RABBİM HAKKINIZDA HAYIRLI OLANI NASİP ETSİN

birsen

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
sevdiğim

Öncelikle Selamın Aleyküm size rüyamı anlatmak istiyorum. Ben rüyamda okulun önünden bir arkadaşımla yürüyordum sonra sevdiğim çocuğu gördüm, arkadaşlarıyla oturuyordu. Görmezden geldim arkadaşımla yürümeye devam ettim, sonra yollarımız ayrıldı ben tek başıma yürümeye başladım. Arkaya baktığımda sevdiğim çocuk ile arkadaşı beni takip ediyordu ama arkamı döndüğümde takip etmekten vazgeçmişlerdi. Sevdiğim çocuğun üstünde siyah bir ceket yanındaki arkadaşının üstünde ise kıpkırmızı bir ceket vardı ben sonra sessiz biçimde gözyaşı döktüm. Sonra yine yolumda tek başıma yürümeye devam ettim. Rüyamı Allah rızası için yorumlarmısınız?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleyküm selam tabiki Allah rızası için Rüyanı yorumlarım..
Hayirdir insallah..cok ilginc bir Rüya...
erkeklerin fitrattinda kadının peşinden koşmak arzusu vardir....kadin ve kizlarin peşlerinden koşmasından rahatsiz olur ve degerini yitirirler...
kaçan kovalanır kovalanan kaçar ..
Neden sevdiğim insan ona ilgi gösterdiğimde kaçıp gidiyor... ve neden onunla ilgilenmediğim zaman,gizemli oldugumda her zaman yanımda..
Ben mi hata yapıyorum, onlar mı..benim degerimi bilmiyorlar..
bugunlerde kafanizin karışık olduguna delalet eder...

çok sevsen bile belli etmediğin sürece devam edersin yoksa kaptırıyorsun zayıf taraf oluyorsun..ne yazık ki böyle hastalıklı bir nesilin devam eden yaşayanlarıyız... ...

Rüyada kırmızı ceket görmek;o kisinin romantik bir aşk yaşayacagi..
Rüyada siyah ceket görmek;mal. gam, keder ve olgunluktur...sevdiğiniz çocuk, arkadaşınin etkisinde olduguna isarettir...

Rüyada sessizce gözyaşı dökmek ;Çok iyi sayılır. Bu kimse bütün sıkıntılarından kurtularak rahat eder.
Bu rüya ayrıca sevinç ve neşe olarak ta yorumlanır.
İnsan gözyaşı döktüğü şeye sevinir...Rabbim en iyisini bilendir..

Eğer insanlara olmaları gerektiği gibi davranırsak onlara yapabileceklerini görmeleri için yardimci oluruz..
Sizin kalbinizdeki murad istek oldugu gibi Rabbimin de sizin icin en guzeli olan bir plani kaderi Takdiri var..
iyi gunler...

birsen

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada sevdiğim çocuk

Selamın aleyküm gönül sızım hocam,
Size bir rüyamı anlatmak istiyorum.Rüyamda sevdiğim çocuk ve yanında iki arkadaşı vardı ,arkadaşının teki kızdı.Aralarında bir şey konuşuyorlardı,galiba beni sevdiğini söylüyordu ,ben öyle seziyordum.Sevdiğim çocuk üzgündü.Konuşmaları bittikten sonra yanındaki kız yanıma geldi elimdeki aynayı ittirdi ve bana kıskanç bir ifadeyle resmen çemkirdi.Allah rızası için rüyamı yorumlar mısınız?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleyküm selam gönül Dostum Hayirdir insallah..her duydugunuza inanmayın araştırın lütfen...
Rüyada sevdiğin kişiyi görmek;insallah Hayirlisi ile Ondan bir sekilde belki haber alirsiniz...Facebook teks mesaj hic olmazsa Ruyalarda bulusursunuz..

iyi gunler...

günay

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada sevdiğim çocuğu görmek

Selamün aleyküm. Ben kübra bugün gördüğüm rüyadan çok etkilendim. Rüyada evde evimin önündeyim, sevdiğim çocuk oluyor. Onun arkadaşı biraz ileriye beton döküyor. Sevdiğim çocuk ile ben yolda yürüyoruz. Mum ve güllerle kalp yapılmış ve bana evlenme teklifi ediyor. Daha sonra ben üniversiteyi kazandığım yerde oluyorum o arkadaşlarıyla beraber bir yerde oluyor. İki kez arkadaşlarının yanında olduğu için yanına gidemiyorum. Arkadaşlarım var git gibisinden şeyler söylüyor. Sonra yakın bir arkadaşım çocukluk arkadaşım beni seviyor oluyor. Biz onunla şimdi aynı şehirde okuyoruz. O beni seviyor ve şarkı çalan bir yere götürüyor. Dans ediyor benimle bana hayran hayran bakıyor. Çok merak ediyorum ne demek bu rüya. Kalktığımda çok üzüldüm. Sevdiğim çocukla konuşmuyoruz artık. Evlenme teklifi etmesi çok etkiledi...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleyküm selam kübra Rüyaniz Hayr olsun inş.

aşık olunan ,sevdiğin çocuğu rüyada görmek garip bir şeydir bu. eğer aşık olduğunuz kişiyle gerçek hayatta beraberseniz sorun olmaz. normal bir rüya olur sizin için.
ancak platonik yada ayrilmiş olduğunuz kişiyi rüyanızda görürseniz, hele bir de rüyanızda beraberseniz, ertesi sabah uyanınca gün boyunca melankolik dolaşmanıza sebebiyet verir.

herşey o kadar gerçektir ki rüyanızda... birden görüntü gider, uyanmışsınızdır.
gülüyorsunuzdur kendi kendinize. uzun zamandır olmadığınız kadar mutlusunuzdur. ancak gerçek birden kafanıza vurur.
herşeyin rüya olduğunu anlamaya başlarsınız. biraz önceki mutluluk hafif bir acıya, üzüntüye yerini bırakmıştır .
Bu yaşta bu tip rüyalar bilinçaltının dışa vurumudur..

rüyada evlenme teklifi aldığını görmek;gerçek yaşamınızda çok sevineceğiniz bazı gelişmeler olacağını müjdelemektedir..

Eğer hayatı tüm olumsuzluklarına karşın iyi duygularla karşılar ve enerjimizi iyiye ve güzelliğe yönlendirir isek Mutlu ve Huzurlu olacağimiza inanıyorum..
Hayat her şeye ragmen;yaşamaya ve yaşanmaya değer.

Bilmem ki mum tükendiğinde ışığı nereye gider? Kaybolur mu? Gerçekten tükenir mi?
Mum!.. Küçük, birkaç santimlik bir hacme sahip olurken koskoca bir alanı aydınlatıyor?
Peki, mum bulunduğu alanda vakarlı bir asker gibi ağır ağır tükenirken hangi mesajı verir, hangi sesin içinde kaybolur?

Mum tükenirken sesini kime nasıl işittirir.....ve nasil bir tecrübe edinmistir kim bilir...

Bu bir pervanenin aşkıdır ..Aşkı uğruna can veren pervanenin aşkı. Ama öbür taraftan mum da yanar. Onun aşkı da, acısı da kendincedir.
Önce can ipliğine bir ateş düşer ve yanmaya başlar mum… Sonra içindeki o yangını söndürmek için gözyaşı döker. Ateşi su söndürür.
Ama mumun gözyaşları onun ateşine daha da bir güç verir, elemi arttıkça artar. Ve erir can ipi, sevgilinin yolunda yok olana dek...
hayırlı akşamlar..

minayildiz

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm Gönül Sızım, nasılsın, iyisindir inşallah... :) ben de iyiyim ablaciğım :D elhamdülillah deliliğe devam :) :D bir gün tam delirsem de Türkiye'den senin olduğun ülkeye firar etsem orada timarhane'ye yatırsalar beni ziyaretime gelirmisin ablam? :D :D

minayildiz

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Ablacığım mesajımı yazamamışım :p :p gerçi mobilden girip yazdım ama ne hikmetse telefonum kafayı yemiş :D
Bir de kavuşmuşum ki ablamaaa oooh miss :D

Sen de hiç demiyor musun ablacığım,eyvallah gelirim de ziyaretine,eeee mesaj nerede diye_? :D :p

Yine de duani eksik etmemişsin,Allah'ına kurban ablacığım :D Bugün pek bir deliyim kusuruma bakma :)

Ablacığım ben de rüyamda gönlümü kaptırdığım'ı gördüm.. :rolleyes:
Ruyamda okuldayız koridorda yürüyorum onun olduğu sınıfın yanından geçiyorum sınıftan müthiş neşeli sesler geliyor herkes şen şakrak gülüşmeler konuşmalar filan... Sonra içeri bakıyorum herşey çok güzel herkes neşeli ama gönlümü kaptırdığım'ı görüyorum,bir yere oturmuş,sessiz sedasız,hüzünlü bir hali var.Kimse ile muhatap değil. Onun bu halini görünce içim burkuluyor rüyada. Kalbimin acıdığını hissediyorum. Rüyam bu ablacığım,yorumlarsan sevinirim. Bir de bu arada sınıfın yanından geçiyorum ya,sınıf sol tarafıma düşüyor hani. Rüyada bunu özellikle fark ediyorum,bir mesaj olabilir :)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleyküm Selam Gönül Dostum;Eyvallah gelirim de ziyaretine,eeee mesaj nerede ...ben de diyeceektim zaten...sırıtık.:,
"Bugün pek bir deliyim " Eyvallah..Hepimizin;deli ,dolu, divane ,melankolik olduğumuz günler var..

Rüyaniz Hayr olsun inş.
rüyasinda hüzün içinde bulunan Sevdiğini gören kimse ferah ve sevince erisir..hüzünlü kimse ise:Yalnız ve Melankolik depresyonda olmasina yorumlanir..
mutluluk ve hüzün, insanın kimyasını dengede tutan;insanı geliştiren olgunlaştıran insan yapan özellikleri kazandıran iki duygu..
mutluluk ile hüzün arasındaki ilişki sıcak ve soğuk arasındaki ilişkiye benziyor. mutluluk(sıcak) uyuşturur, hüzün(soğuk) diri tutar..insani..

Satır arası kadar kısa ve dar alanlara sıkıştı artık yaşamlarımız. Yine bu satır aralarında yaşanıyor hüzünlerimiz yada mutluluklarımız..
Satır arası alınan nefesler kadar hayatımız ve satır araları kadar da kısa artık yaşantılarımız.
satır arası yaşanılan bir hüzün. Kıymetini bilmek lazım, iyinin, hüznün ve güzün..
Selametle Deli Kız ..

esraaa

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Sevdiğim çocuğu görmek

Merhaba.Benim sevdiğim bir çocuk var.Sanırım bir aralar oda benden hoşlanıyodu.Ama şimdi tartıştık ve küstük.Rüyamda onu okulda gördüm.Ben telefonuma bakıyordum birden önüme çıktı ve şöyle söyledi '' Sen beni kıskandırıyordun sıra bende'' daha sonra onu beni kıskandırırken gördüm.Ama rüyamda onu gördüğümde sanki aşık olmuş gibi hissetim gerçekten! bu rüyanın bir anlamı var eminim bana yardım edin..
not : Benim şuan bir sevgilim var ama artık onu sevmiyorum

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba "Benim şuan bir sevgilim var ama artık onu sevmiyorum "
Ahh benim cahil kardeşim Sevdiğimize her kizdiğimizda onu kıskandırmak icin başka biri ile olsak biz stress ve deprasyondan hiç çıkamayız..
Zamane Gençliği,kendinizi geliştirmeye, düzeltmeye calişmanız gerekir iken Sizler Bahane ve Sevda, kıskandırmak oyunlarinda yine en büyük duygusal zarari yine Siz görüyorsunuz..

Rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada Sevdiğin çocuğu görmek; sizin kendinizi olduğunuz gibi kabul ettiğinizi yani kendiniz ile barışık olduğunuzu,ve olanlardan ders aldığınızı belirtir...

"Sen beni kıskandırıyordun sıra bende''
sizin, metodunuz ile sizi vuracağını simgeler Selametle...

merve korea

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada sevdiğim çocuğun arkası dönük sigara içtiğini görmek.

Merhabalar, rüyamda sevdiğim çocuğu gördüm. Sonra yanında bir kız vardı. Bana bakmadan yanındaki kızla beraber okulun avlusuna girdiler. Arkadaşlarıyla beraber, hepsi aynı anda sigaralarını yaktılar. O sırada bende çok şaşırdım çünkü o sigara içmezdi. O sıra kızıl saçlı, siyah giyinmiş bir teyze yaklaştı. Birden bire yere düştü ve can çekişiyodu. Bende tedirgin oldum ve bağırmaya başladım. Sonra bir eve gittim.Orda da bizim okulda bir çocuk vardı ve acı çekiyordu. Ben kapalı bir insanım ama rüyamda başım açık bir şekilde erkeklerle konuşuyordum. Sonrada uyandım.
Zamanınızı ayırip okuduğunuz ve cevapladığınız için teşekkürler.Hayırlı günler...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba rüyamiz Hayr olsun
sevdiğin çocuğun, stres ve sıkıntı yaratan durumda olmasina yorumlanir..
"Ben kapalı bir insanım ama rüyamda başım açık bir şekilde erkeklerle konuşuyordum"
Rüyada Kapalı Birinin Kendisini Açık Görmesi;

kişinin işleyeceği bir günaha veya önemli bir iyilikten sonra hataya düşmeye ibadetlerinde birtakım eksikliklerin bulunduğuna veya tesettürüne yeterince önem vermediğine yorumlanmaktadır.

Sadece başı kapatmak yetmiyor!Kalbini de iç dünyasını da tesettüre girdirmelidir..nefis mücadelesini gerektirir..selametle..

Zeynepzeyna

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada sevdiğim çocuğu görmek

Rüyamda sevdiğim çocuğun kolunda onunla kavga edeceğim yazıyordu ve gerçekleşti. Onun kolunda bir sürü tokada vardı. Sonra ben onun yüzünü okşadım, üstümde kısa bir etekle sınıfı terk ettim ve (gerçekten de oldu ayrıldım) öncede ondan vazgeçmeye çalıştım ve kararımdan döndüm. Rüyamda bir kadın gördüm saclarının yarısı mavi yarısı kızıldı (ki bu yanlış bir karar oldu) Son rüyamda ise elimde bir bant gördüm o sınıftaydım sonra biri bana eski kitaplar yollamıştı onlara baktım arasından bir şiir, çıktığım şiiri. Sandım memleket Aşkı ile ilgi olduğunu gördüm. Acaba bana kısaca özellikle son rüyamı yorumlarmısınız diğerleri zaten az çok belli.

G

Gece Kuşu

Kayıtsız
Misafir
Rüyamda 4 yıldır sevdiğim çocuğun ben kaçarken beni yakaladığını gördüm. Daha sonrasında bırak beni işim var dedim. Beni bırakmadı karşısına alıp duvara yasladı beni. Sonra ne oldu dedi. Bende elimdeki beyaz kumaşla yüzümü kapatıyordum. Elimdekini çekti ve ben hüngür hüngür ağlarken yanağımı okşadı. Yanağımı okşarken benim ona baktığım gibi bakıyordu. Bakışından çok hoşlanmıştım. Seviyor gibi bakıyordu. Sonra ise uyandım. O rüyayı tekrar görebilmek için 1 saat yatakta can çekiştim. Uyurum belki yine görürüm diye. Olmadı ne uyuyabildim ne de o rüyayı görebildim. Anlamı nedir. Ne işaret eder bu rüya. Biri ne olur cevaplasın.

Dilekk1

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyamda komşum ve sevdiğim çocuğu gördüm dışardaydim oda üst katta pencere de bana bakıyordu, yüz ifadesi gülmüyordu yani normal diyelim. Ama tuhaf olan alt katta da tanımadığım biri vardı o erkekte bana bakıyordu gülümseyip el sallıyordu. Bunu bana yorumlar mısınız çok merak ediyorum...
YÖNETİM/EDİT: Rüya tabircisi kardeşim.. Bu mesajı cevaplamayalım. Mesajı yazan forumdan atıldı... (Turab)

Üst Alt