• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada sesler duymak

htugan

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleyküm rüyamı yorumlar iseniz çok sevinicem Allah rağzı olsun. geçenlerde dini bir rüya gördüm rüyamda bir hoca birşeyller anlatıyordu ve ben dinliyordum sanki mesaj veren bir içerikte oku ,oku ,oku diye bir ses ve rüyamda odamın duvarında bir çerçeve dini arapça birşeyler beliriyor gibi oldu sobra uyanır gıbı oldum bir ses daha oku diyınce irkildim bi anda uyandım saat sabahın 6 sı ben namaz kılmıyordum normadle ılk aklıma gelen şey namaz oldu ve gittim sabah namazını kıldım ve rüyanın etkısıyle namaza basladım halen kılıyorum yaklasık 2 haftadır yorumlarsanız çok sevinicem.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam Hosgeldiniz kardesim Cok Hayirli bir ruya gormussunuz..
Hayidir insallah..
Rüyada vaaz dinlemek ise hayır ve menfaat elde etmeye, doğruluğa ve imana işaret eder...
ikra' (oku) diye baş ladığı için İkra' sûresi de denir...(Alak)
Rüyasinda Alak suresini okudugunu veya okuyan bir kimseden dinledigini gören kimse, Allahu Teala tarafindan Kuran hükümlerine göre riziklanir.
Düzgün konusan biri olarak meshur olur. Ameli ve ahlaki güzel ve tevazu sahibi olur.

Rabbinin adıyla oku!. Yani onun yüce adıyla, "Allah" yüce ismi ile başlayarak oku.
ins. bundan boyle her Hayirli ise Allah-in Adi ile basliyarak okul ve hayattinizda da cook basarili , Ameli ve ahlaki güzel bir insan olmaniz icin sanki size bu ruya bir uyari bir Cagri seklinde yorumlanir.. Namaza devam edin kardesim Sizi her kotlukten nefis ve Seytanin serrinden koruyacaktir..
Hayirli Gunler...

badee

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada sadece ses duydum

selamünaleyküm.ben birgün rüyamda bir ses lisans, gemi,yol kelimelerini söyledi.görüntü yoktu sadece bir ses duydum bana bu üç kelimeyi söyledi.bende merak ettim.kafama takıldı vardır bir hayır herhalde diye düşündüm.şimdiden çok sağolun.Allah razı olsun

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
selamünaleyküm.ben birgün rüyamda bir ses lisans, gemi,yol kelimelerini söyledi.görüntü yoktu sadece bir ses duydum bana bu üç kelimeyi söyledi.bende merak ettim.kafama takıldı vardır bir hayır herhalde diye düşündüm.şimdiden çok sağolun.Allah razı olsun
Aleyküm selam kardeşim.
rüyanız hayırlara vesile olur inş.
duyduğunuz ses size gelecek bir zamanda deniz yolu ile uzun bir yola çıkacağınızı bildirmiş, bence siz şimdiden hazırlığınızı yapın.
Birzamanlar bende kara, yol, direksiyon diye bir ses duydum,
o sesi duyduktan bir hafta sonrasından sonra karayolunda tam 35 yıl kamyon ve otobüs direksiyonu salladımçook kommiik

Güzel kardeşim siz nereye hangi konuya cevap yazdığınızın farkındamısınızcddvb..

nurten

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm hayirli aksamlar.
Rüyamda biri gel arkamdan gel diyor ve ben arkasindan gitmeye basliyorum, gitmeye degil aslinda cikmaya basliyorum merdivenler bembeyaz her taraf bembeyaz bu öyle bir beyazlik ki hayatimda hic böyle güzel bir beyazlik görmedim. Önümde bir kadin oda hem gel diyor hem merdivenleri cikiyor ama yüzünü görmek istiyorum bir türlü arkasindan yürüdügüm ve merdiven cok genis ve müsait olmasina ragmen bir türlü firsat bulup yüzünü göremiyorum sadece sesi yok ama bana hep gel diyor.
Kadin hac kiyafeti gibi bembeyaz bir elbise ama sanki ipekten hafif ucusuyor, hep arkadan görüyorum onu merdivenleri önümde cikarken icimden bir yüzünü görsem. Merdivenler dik degil rahat cikisli icimden daha cikicazmi acaba derken birde bakiyorum bulutlarin yanindayim. Aman Allahim bu ne güzellik demeye kalmadi bir ses takva, takva ,zillet yada onun gibi bir kelime ama ses erkek gür o zaman cok kotktum ve sen takvalisin takva zilet diyor ,bak diyor assagiya bak, bakiyorum icimden dünya ne kadar kötü cirkin diyorum.
Gördügüm yer istanbul sözde taksim meydaniymis (ben istanbulu pek tanimiyorum) siyah beyaz bir görüntü cok üzülüyorum. İcimden insanlara aciyorum orda yasadiklari icin burasi ne kadar güzel (o güzelligi size anlatamamcok güzel bir yer) ama o an diyorum ben öldümmü acaba o ses beni ürkütüyor o takva kelimesi iste o an diyorum ben öldüm oan sicriyorum korkudan bir baktim elim ayagim titriyor dudagim kurumus.
lütfen bana bu rüyamin ne anlama geldigini bana ne anlatmak istedigini yazabilirmisiniz ,simdiden cok tesekkürler, saygilarimla.

Burak2233

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada ses duymak

Esselamun Aleyküm
Şimdi biz dershane arkadaşlarım ile şakalaşıyorduk, ileriden 10 yaşlarında çocuklar bize taş atmaya başladı bizde şaka anlamında ufaktan atıyorduk onlara. Ondan sonra gökten sanki atlı askerler geçermiş gibi Ya ALLAH Ya RABBİ diye ses duyduk çok büyük bir sesti ama bu sesi 3 5 kere duyduk. Ondan sonra ses gittikten sonra biz şaşırmıştık rüya orada bitti hocam ne tür hikmetleri vardır bu rüyanın?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
aleyküm selam Gurbetci kardesim..hayirli aksamlar..
Bugün ettiğiniz bütün dualar göklere yükselip tek tek kabul olup üzerinize sağanak gibi yağsın inşallah.
Kadir Geceniz mübarek olsun...

Hayirdir insallah..
Merdiven çıkmak her taraf bembeyaz ;hayır ve kurtuluşa,hidayet itibar ve şerefe, makam ve mevkiye, rızık ve nimete delalettir..
takva ehline veya böyle kimselere yaklaştığınıza alamettir..

Takva elbisenizi giymenize isarettir..
"Aman Allahim bu ne güzellik"

Kul takvâya ne kadar erebilirse, kalpte Kur’ân’ın derinliklerine o nispette mecralar açılmaya başlar.
Duygular zarifleşir, incelir, nefsanî arzular uzaklaşır, böylece kul Allâh’a yakınlaşır.
Cenâb-ı Hak, onun “gören gözü, işiten kulağı, akleden kalbi” olur. ..
Böyle kullar, açan çiçeklerin, öten kuşların, meyveli ağaçların hepsinin lisanına âşina olurlar.
Onlardaki zarafet, incelik ve güzelliği, rûhânî hayatlarına Çiçekler gibi ince ruhlu, meyveli ağaçlar gibi ikram sahibi olurlar.
ve onlar Alemi bambaska güzellikleri ile idrak edip görürler..

Ebû» Zerr (r.a.) Rasû»lullah (s.a.s.)’ın kendisine şöyle dediğini nakletmiştir: “Nerede olursan ol, Allah’tan ittika et. (Ona karşı saygısızlıktan sakın).
İşlediğin bir kötülüğün arkasından hemen bir iyilik yap ki, onu yok etsin. İnsanlara güzel ahlâkla muamele et."

duaa..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleyküm selam Burak kızlardan ve kırıcı şakalardan uzak durun!!yoksa Kaderin Size taş atmasina maruz kalirsiniz!!

Rüyada Gaipten Ses Duymak;
Kişinin rüyasında gaipten bir ses duyması aynen rüyada olduğu gibi tabir edilir. Gaipten, bilinmezden gelen sesin kişiye verdiği mesaj veya söylenen şey bu rüyanın tabirinde belirleyici olacaktır.
Alma Mazlumun Ahını Çıkar Aheste Aheste..olarak yorumlanir..
kendine gel kendine yoksa acınla baş başa kalırsın..kissadan hisse hikmetten, keramette...

acilangul1

wops

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada ses duymak

Rüyada sesler duymak, rüyada ses duymak, sesle birlikte yürümek rüya tabiri.
Selamünaleyküm, foruma yeni üye oldum 7 yaşlarındayken gördüğüm bir rüya 22 sene sonra devamlı aklıma gelmeye başladı ve forumunuzdan da bir yorum almak istedim. Önce biraz kendim hakkında bilgi vereyim. Okumayı erken öğrendim 6 yaş civarında kuran Öğrenmeye başladım fakat ergenlik sonrası gerektiği kadar üzerine düşemedim. Şimdi rüyamı anlatayım.
Karanlıkta bir sesle birlikte yürüyordum. Ses bana korkma diyordu. Bir süre yürüdükten sonra çok büyük ucu bucağı gözükmeyen bir yere çıktık. Çok kalabalıktı fakat çevredekiler insan değildi. Önümde gözümün görebileceği her yeri kapatan bir perde vardı. Arkasında çok huzur veren bir ışık. Neredeyiz diye sordum ses, (Sübhânallah) Allah (C.C)'un huzurundayız dedi. Sonra belki bir bina kadar yüksek bir Kuran-ı Kerim getirdiler ve kendimden büyük bir kalem koyup yaz dediler. Hangi ayet olduğunu hatırlamıyorum bir ayet yazmamı söylediler. Yazmaya Başladıktan Sonrasını hatırlamıyorum ya da uyanmıştım.
Allah (C.C) cümlemizden razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam, Rüyaniz Hayr olsun
Rüyada Gaipten Ses Duymak;
Kişinin rüyasında gaipten bir ses duyması aynen rüyada olduğu gibi tabir edilir. Gaipten, bilinmezden gelen sesin kişiye verdiği mesaj veya söylenen şey bu rüyanın tabirinde belirleyici olacaktır.
Eğer gaipten gelen ses rüya sahibine güzel şeyler söylüyorsa bu rüya hayırlara yorulur ve kişi için rüyanın hikmetli olduğu tabir edilir.
"Ses bana korkma diyordu. Bir süre yürüdükten sonra çok büyük ucu bucağı gözükmeyen bir yere çıktık. "
Hayat yolunda giderken kaybolursanız, kaybolduğunuzu anladığınız an,Allah (C.C)'iın huzuruna varıp derdinizi anlatin!!hani insan en yakın dostu ile sevincini üzüntüsünü paylaşınca “ohhhhh be rahatladım içimi döktüm,boşalttım” der ya işte öyle yapmaya çalışın..
sizi Yaratan Yüce Allah’a derdinizi,en gizli sırlarınızı açıklayın…
O’na çok ihtiyacınız olduğunu samimi olarak belirtin hemen kucak açacaktır inanın.

Cenab-ı Hak hadis-i kudsîde “Size şah damarınızdan yakınım.” buyuruyor. Bize düşen bu yakınlığı anlamak ve yaşamak… Kulluk bu yakınlığı anlamaya çalışmak değil midir zaten ? Selametle...

byosi38

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada sesler duymak, rüyada ses duymak, rüyada ayak sesi, insan sesi duymak tabiri.
Selamun Aleykum. Başlıga ne koyucagımı bilemedim. Ben 1 ay tek yaşadım ve o süre içinde bir olay başıma geldi, bir rüya gördüm. Taksideyim, taksici sarhoş. bende yanında oturuyorum, yolda gidiyoruz, yolun sag tarafı ormanlık. Sarhos oldugundan dolayı ormanlıga sapıyor kaza yapıcagımızı anlıyorum, durdur diyorum ben inicem. Durduruyor ben inerken bir akrabama selam söylememi istiyor. Ben indikten sonra adam kaza yapıyor ve ölüyor, hemen uyanıyorum, sesler duyuyorum. evin içinden geliyor sesler, mutfaktan. Ayak sesleri o kadar yakın ki, dolapların açıldıgını duyuyorum. Neyse komşudan geliyodur diyip tekrar yatıyorum. Yine aynı rüya ve sonrasında yine aynı sesler. O kadar yakınlasıyorki o sesler kafamı uzatıp bakıyorum, hırsızdır geçse birisi kalkıp saldırıcam o derece yakın. 4 defa aynı rüya ve sonrasında bu olay oldu. Sonunda abdest alıp Kuran okudum.Bir daha olmadı. Bir rüya daha paylasmıstım, cevaplandırdınız. Bunun da sebebini söylermisiniz ? Çok teşekkür ederim. Allaha emanet olun.

Üst Alt