• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada şarkı dinlemek

yakupnwo

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada şarkı duymak rüyada şarkı söyleyen birini görmek rüyada türkü dinlemek rüyada şarkı dinlediğini görmek
Selamun Aleyküm kardeşlerim. Rüyamda Babamın bizim dükkanda müşteriler içerdeyken yüksek sesle şarkı dinlediğini görüyordum, hem çalışıyor müşteriye bakıyordu hemde bilgisayardan şarkı geliyordu. Bu şarkı yabancı bir şarkıydı benim sevdiğim şarkılardan bir tanesiydi sesi yüksekti.

Yardımlarınızı bekliyorum Allah sizden razı olsun İnşAllah.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam kardeşim Rüyaniz Hayr olsun..
Müzik öyle bir ilâçtır ki,ama hangi tip Müzik.?
Müziğin insan üzerindeki etkilerini bilen atalarımız, müzikten yararlanmış; yorgun, ruhi dengesi bozuk, mikrobik olmayan hastalıklarda müzikle tedavi yoluna gitmiştir...
Müzik her arac gibi ;kullanmasını bilenlerin işine yarar, bilmeyenler de zarar görür.
“Müzik ruhun gıdasıdır” diye acaba gerçekten müzik ruhun gıdası mıdır? Nefsin gıdası mıdır? Hangi müzik ruhun gıdasıdır?
Bugün öyle müzikler vardır ki, insanların cinsi duygularını harekete geçirir, eğlenceye çılgınlığa götürür. Kötü alışkanlıklar edinmesine neden olur. Böyle bir müzik ruhun değil, nefsin gıdası olur.

Ruhla nefis arasındaki farkı bilemeyenler, insanı gıdıklayan, nefsini tahrik eden müziğe, ruhun gıdasıdır derler.
insanda nefis ayrı, ruh ayrıdır. Bunların gıdaları da farklıdır.
Nefse hitabeden, nefsi tahrik eden müzik, ruhu öldürür. İnsanî, ahlâkî duyguları köreltir.

Ruhun gıdası olan müzik, ruha hitabeden, Allah'ı hatırlatan, insanda yüce duyguların oluşmasına vesile olan müziktir. Önemli olan husus, ruhla nefsin istek ve ihtiyaçları farklıdır.

Ruh Allah'ın istediği ve beğendiği şeyleri ister, onlarla tatmin olur. Nefis ise, şehvete hitap eten, zevk ve keyif veren geçici şeylerden hoşlanır.
Bunun için bir insanın ruhu tatmin olursa, o insan yücelir, huzura erer.. Bir insan da nefsini besler ve ona uyarsa, o insan da mutsuz olur.
Günah yoluna kolayca sapar. Çünkü her iyi duygu insanın ruhundan, her kötü duygu da nefsinden gelir.

Rüyada şarkı dinlemek ;şarkı melankolik ise; elem, keder yaşayacağınıza ve gözyaşları dökeceğinize yorumlanır.
Rüyada gürültülü patirtili, yabanci şarkı dinlemek;Onu çileden çıkmasına sebep olan olaylar yaşıyacağına, içinden
çıkılmaz durumlara düşeceğine ve kararsız kalacağınız yorumlanir...

Sesini değil mânâyı yükselt..
biraz yoğun, biraz sıkıntılı günler geçiriyorum şu sıralar.. uzun zamandır kendimi ihmal ediyorum, farkındayım.
negatif enerjimi hayatım içinde bol miktarda kullanınca,günlerimi beyhude geçirince deprasyona girip İçimden çığlıklar kopuyor, avazım çıktığı kadar susuyorum ..
konuşsam da sussamda Sen beni duyarsin Rabbim!!!

yakupnwo

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Anladım sağol rüyada gördüğüm şarkı yabancıydı fazla vurgulu değildi ama sesi yüksekti hatta müşteri içeride olduğu için ben babamı uyarmak istedim. normalde babamda benim dinledigim şarkıları hiç ama hiç sevmez hayret etmiştim zaten. sonlarda bir yerde o şarkının bağırma ben rock dinledigim için o şarkının sonunda bağırma kısmı geliyordu orası 1 2 saniye çalıyordu. sonra sesini kısıyordu babam kökten kısıyordu sesini. haşa Allah'a isyan olarak dinlemem o şarkıyı içimi dökme amaçlı dinlerim normalde.. bir sorum daha olacak çileden çıkan benmi olacam babammı anlamadım?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Anladım saol rüyada gördüğüm şarkı yabancıydı fazla vurgulu değildi ama sesi yüksekti hatta müşteri içeride olduğu için ben babamı uyarmak istedim normalde babamda benim dinledigim şarkıları hiç ama hiç sevmez hayret etmiştim zaten sonlarda biyerde o şarkının bağırma ben rock dinledigim için o şarkının sonunda bağırma kısmı geliyordu orası 1 2 saniye çalıyordu sonra sesini kısıyordu babam kökten kısıyordu sesini haşa Allah'a isyan olarak dinlemem o şarkıyı içimi dökme amaçlı dinlerim normalde.. bir sorum daha olacak çileden çıkan benmi olacam babammı anlamadım?

kafası müşterlerle dolu olan Babanizi Siz çileden çıkarmayin da ..sırıtık.:,

yakupnwo

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Siz babanizi çileden çıkarmayin da ..sırıtık.:,

:D Aslında benim babamla aram çok iyi değil de niye iyi değildi, benim abim var üniversite okuyor küçüklüğümde ayrımcılık falan yapıyordu ben haksızlıga tahammül edemeyen biriyim beni azarlardı mesela onu azarlamazdı eşit davranmıyordu. neyse ne kadar doğru ben mi yanlışım Allah bilir ben ilkte sevinmiştim ya ayrıca ben 1günde üst üste 3 rüya gördüm ilk iksini namaza kalkmadan diğerini sabah namazından sonra gördüm ses dışarıya kadar geliyordu tam hatırlamıyorum ama baya yüksekti. ben bir kaç defa o şarkının önünde ağlamıştım normalde bu tür şeyleri kimseye söyliyemem öyle biri değilimde :)) bilemedim kafam karıştı 3 rüya birbirine bağlantılı olabilirmi onuda bilemedim birinde göz yaşı diğeri şarkı dinlemek diğeri ise abdest almak kafam karıştı baya..

yakupnwo

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
kafası müşterlerle dolu olan Babanizi Siz çileden çıkarmayin da ..sırıtık.:,

:D Saol kardeşim Allah senden razı olsun.. rüyalarım için diyebilecegim tek şey imtahan.. Rabbim isyan etmekten beni kendi nefsimden korusun. amin. yardımların için tekrardan teşekkür ediyorum hayırlısı olsun Allah'a emanet ol tekrardan Allah razı olsun senden kardeşim Selametle..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Bir dertli kul Yakup idim derman arayan Kalbime...
ve bir gün buhrana girip,Hakk’ın kapısını çaldım...
Bütün dillerle izin istedim, hüzün diliyle istemedikçe izin verilmedi...
Bütün ayaklarla O’na giden yolda yürüdüm...
ama bir türlü Ona varamadım…
Denildi ki ;Çıkar nefsini aradan, kalır sana Yaradan
Yıllarca gayret ettim. çocuk gibi Ağladım..
Ve bir gün baktım ve gördüm ki;
derdim,bana derman imiş ..
"Doğrusu güldüren de ağlatan da O'dur "Necm Ayet :43

Sen başına gelen bir dert içinde ALLAH diyorsan, O sana kendisini zikrettirmek için bu derdi vermiştir,hepimiz gibi.
Gaye seni kendisiyle meşgul etmektir.
Ne kadar uzun sürsede gece biter,acı diner,kriz geçer ve zorluk son bulur.
Başımıza gelen her imtihanda ALLAH diyebilmek ve çare,derman,şifa bulabilmek duasıyla....amin.

https://www.islamiforumlar.net/gonul-sizim/14011-imtihan-dunyasi.html

yakupnwo

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Bir dertli kul Yakup idim derman arayan Kalbime...
ve bir gün buhrana girip,Hakk’ın kapısını çaldım...
Bütün dillerle izin istedim, hüzün diliyle istemedikçe izin verilmedi...
Bütün ayaklarla O’na giden yolda yürüdüm...
ama bir türlü Ona varamadım…
Denildi ki ;Çıkar nefsini aradan, kalır sana Yaradan
Yıllarca gayret ettim. çocuk gibi Ağladım..
Ve bir gün baktım ve gördüm ki;
derdim,bana derman imiş ..
"Doğrusu güldüren de ağlatan da O'dur "Necm Ayet :43

Sen başına gelen bir dert içinde ALLAH diyorsan, O sana kendisini zikrettirmek için bu derdi vermiştir,hepimiz gibi.
Gaye seni kendisiyle meşgul etmektir.
Ne kadar uzun sürsede gece biter,acı diner,kriz geçer ve zorluk son bulur.
Başımıza gelen her imtihanda ALLAH diyebilmek ve çare,derman,şifa bulabilmek duasıyla....amin.

https://www.islamiforumlar.net/gonul-sizim/14011-imtihan-dunyasi.html

Aynen. Sana sonuna kadar katılıyorum herşey imtahan. sen bitanesin yaw :D

karabasan

Kurallara Uymadı
Üyemiz
rüyada şarkı söyleyenleri görmek

Selamun Aleyküm ;
değerli hocam ben rüyamda bulunduğumuz şehirde üç arkadaşımla geziyoruz, sarhoş gibiler ve birbirlerine sarılıp şarkı söylüyorlar, eğleniyorlar. bende onlar kadar bağırmadan onlara bir iki metre uzaklıkta onlara şarkılarında eşlik ediyorum. aslında bende keyif alıyorum, o anda bulunduğumuz sokağın diğer köşesinde başka bir sokağın başında bir dükkan var oraya bir adam giriyor daha önce ceza yatmıştım oradan tanıdığım bir baş gardiyan, sonradan baş gardiyanlıktan atıldı, normal gardiyan yaptılar. hemen yanımdakiler onu tanıyor bir tanesi peşinden dükkana girip onunla konuşuyor, sokak uzak olmasına ve dükkanda olmalarına rahmen onları duyuyorum yanımda konuşuyor gibiler ve gardiyan ona belinde emanetle tehtit eder gibi konuşma filan diyor. ben gardiyan beni görmesin diye duvarın kenarına saklanmış öyle bakıyorum onlara neden saklandığımı bilmiyorum. sonra bana bakar gibi oluyor ben hemen sokaktan hızlıca uzaklaşıyorum. şimdiden yorumunuz için teşekkürler hocam.

Üst Alt