• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

rüyada şarap içmek

yusuf06

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
selamın aleyküm hayırlı günler

rüyamda önce bir şişe şarap içtiğimi gördüm ve bu sade gitmez diye fındık almaya niyetlendim fındık yerine fıstık aldım ve onunla içtim içerkende içten içe sızı duyuyordum okadar yapdığım şey boşa gidecek (hayırlar ,ibadetler)şişenin dibinde az birşey kaldı.daha sonra çıktığım iş yerinde hırsızlık olduğu haberi geldi iş yerinin güvenliğinden beni ve hüseyin adında ki arkadışımı sorumlu tuttular özge ismindeki patronun kızı kızgın bir ifadeyle bundan sonra kim ne yaparsa izin alsın gibi cümleler işittim fakat burası çok net değildi.

Musa diye bir arkadasımla telefonda konuşurken hani dedim ben zaten işten sallantıdaydım fakat hüseyine yazık oldu diye söyledğimi net hatırlıyorum rüyamın bu bölümü bukadar.oğuzhan diye bir arkadaşımla sanki bir uçağın yükseliğinde bir eğlence aletine bindik ben çok korktum korkum yükseklikten değildi ben şimdi alkol içtim dedim arkadaşıma hem 40 gün tövbem kabul olmaz hemde ölüm anında tövbemde kabul olmaz diye içim içimi yedi ölecemde imansız gidecem veya Allah beni affetmez diye bu şekiilde uyandım.
adım yusuf, yaşım 26, bekarım

şimdiden teşekkür ederim sizlere Allah rızası için çalısanları Allah rahmetiyle kuşatsın yardımcıları olsun hoşçakalın

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam Hosgeldiniz Yusuf kardesim..Oglumun adasi..Guzel insan...Her Yusuf benim icin Yusuf Yuzlu kadar guzel ve masumdur...
Ruyaniza Hayirdir insallah diyelim.. Rabbim Hayra cevirsin..lakin Ruyalarda hayat gibi birbirinin devami ve arayisidir O yuzden ilk ruyaniz ile baslayip bu ruyaniz ile yorum yaparak bitirmek istiyorum..musaadeniz ile..

"masallah ruh haliniz ve yasayisiniz ve bundan sonra ne yapacaginiz hakkinda oldukca kararsiz bir donem yasamaktasiniz sanirim...
ama ne olursa olsun Temkin ve Tedbir Ya Hu...bunu unutmayin...
akliniz cok karisik ve birazda baski ve stressli gergin oldugunuzda lutfen hic bir konuda karar vermeyin
Ruyanizda "yapimi tamamlanmamış bir yola girdim " demisiniz
Yol Hayat cizginiz.. su an aklinizda olan yapmayi plandiginiz fikir ve dusunceler...
ama tamamlanmamis.. yani yapmaya kararli oldugunuz bir icraat zamani degil..her seyin bir zamani var.. ama o yapilamiyan mevzu sizi baska bir yone tesvik edecektir...
Bir kimse kan aldığını veya kan aldırdığını görse :üzerine bir şey emanet edilir. Yahut kendisine şartlı olarak bir vesika verilir yahut evlenir...Allahu alem..
Tegmen olan arkadasinizin ismini bilmedigim icin siz yazmadiginiz icin bir genelleme olarak yorumliyacagim..
Size bir tuzak kurulduğunu görmek iş kariyer sağlık ya da kişisel bir ilişkide aradığınızı bulamadığınıız hayal kırıklığı yaşadığınızı ifade eder.. butun bu stresli ve SIKINTILI donemde Sabir ve Dua ile Allah`a siginin kardesim..insallah bunlar da gececek Ya Hu...
rüyada Belediye otobüs görmek:Bereket ve yeni devlet isi veya memurlugu ile Tabir edilir Allahu alem...
Bize anlık mutluluklar yaşatan ama uzun vadede mutsuzluğumuzun esas kaynağıdır ego... Öyle şeyler vaad eder ki onun esiri olmamak elde degil sanki ama unutmayin ki..
Yusuf as da Zindan gecerek hükümdar olmustur.. Selamet ile Hayra kalin.. "

Akıl ,İman "Nefsin, vicdanin yapman gereken dogrullari bildigi halde bir turlu aklin nefsini asip imana ulasamadiginda boyle Stressli, buhran ve celiskiler yasariz..
Rüyada şarap içmek, dünyada kuvvet ile birlikte fitne, ser, düşmanlık ahiret işlerinde ihmale, bir rivayete göre, Cenab-ı Hakk’a ; karşı günah işlemeye delalet eder...Allahu Alem..

Her müslüman, cennet ve cehenneme inanır. Cehennemden kurtulmak, cennete girmek isteyen akıllı kimsenin ölüme hazır beklemesi gerekir.
Çünkü Peygamber efendimiz,(Akıllı kimse, kendisini hesaba çekip ölüm için hazırlanan kimsedir) buyuruyor.
Bir şey için hazırlanmak, onu sık sık hatırlamakla olur. Hatırlamak ise, hatırlatıcı şeylere bakmakla, onları yapmakla mümkündür. Genel olarak bütün insanlar ölümden gafildir.
Bir âyet-i kerimede, (Hesap görme zamanı yaklaşmasına rağmen, insanlar gaflet içinde, bundan yüz çeviriyorlar) buyuruluyor. (Enbiya 1)
Dünyanın faydasız zevklerine aldanan, ölümden habersiz yaşar. Ölümden bahsedilince, nefret eder.
Peygamber efendimiz, (Kim ölümden nefret ederse, Allah da ondan nefret eder) buyuruyor. Allahü teâlâ da, (Kendisinden kaçtığınız ölüme mutlaka yakalanacaksınız) buyuruyor. (Cuma 8)

Guzel Yusuf Yuzlu kardesim bu ruyaniz Size bir uyari mahiyyettinde cook gec olmadan o gaflet uykusundan uyanmak icin Allaha cokca yonelin...
İnsan bir çok yanlışlıklarla yüz yüzedir. Genelde o, nerelerde ve neden dolayı ve ne tip yanlışlar yaptığını kaba taslak kestirir. Fakat asıl önemli olan, bu yanlışlarını terk etmesidir.
Bunları terk etmede nefse hakim olmak oldukça önemlidir.
Bunu başarmak için de yapılacak ilk iş, nefsi tanımaya çalışarak, onu eğitmektir.

Nefsi eğitmenin en kestirme yolu, şehvet ve lezzetlere karşı direnerek nefsin zebunu olmamadır.
Onu eğitmek için, çok sevdiği oyun ve eğlence (dünya) ye de fazla dalmamak gerekmektedir..
Nefsi eğitmek, onun şerrinden emin olmak, gerçekleri görmek ve Allah sırlarına ermek için ilk once imaninizi guclendirmeye ,ilim, salih ameller isleyip Hakka yaklasmaya calismaniz gerekli..
Nefse hakim olma konusunda manevî güç kazanmak için Allah’a yönelme ve O’ndan yardım dilemek gerekmektedir. Allah’a yönelen kişi, O’nun koruması altına girer, kuvvet bulur, emniyette kalır; ona güç şeyler kolay gelir.
Musa as. hayattini okursaniz Yusuf as. öldükten sonra Musa as. gelmistir.. Yani Siz kendiniz ve Sizden gelecek HAYIRLI bir nesil yetistirmek istiyorsaniz degismek zorundasiniz.. mekaninizi,arkadas cevrenizi gerekirse Yusuf Medresesi ne gireceksiniz.. baska careniz yok..

Hidayet Allah'tandır. Ancak kişi cüz'i iradesi ile hidayeti Allah'tan istemelidir. Nasıl ki rızık Allah'tandır, ancak kul cüz'i iradesi ile rızkı talep etmelidir ki rızka kavuşabilsin....
Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun..

Üst Alt