• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada saçların dökülmesi

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
Rüyada saçlarının döküldüğünü görmek, elindeki bir şeyi kaybedeceğine veya tanıdıklarının gözünde değerinin ve gerekliliğinin azalacağına işarettir.

Rüyada başın kel kalacak şekilde saçlarının döküldüğünü görmek herhangi bir sebepten malına gelecek zarara işaret eder.

Rüyada kendini kel olarak görmek para sıkıntısına işaretle tabir olunur.

Rüyada kel bir kadın görmek tanıdıkları arasında çıkacak bir fitne işaretçisidir.

Tanımadık kel bir adam görmek, dert ve sıkıntı habercisi olarak yorumlanır.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz...
İslam'a göre rüya üç çeşittir.

1- Salih rüya

2- Şeytani rüya

3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan, etkilenmesi sonucu doğan rüya.

Salih rüyalar hem müjdeleyici hem de korkutucu olabilir. Bu tür rüyalar manevi özellik kazanır ehline tabir ettirilmesi gerekir.

Rüya yorumlamak ile rüya tabir etmek aynı şeyler değildir. Tabir etmek tabircinin o an kalbinde hissettiğidir. Yorum ise daha çok nesnelere verilen anlamdır.

Hiç bir rüya yaşanılan ortamdan bağımsız bir sekilde yorumlanamaz.

Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu mutlaka göz önüne alınmalıdır.

Zaman zaman başkaları ile ilgili rüyalar da görebiliriz; bizi hiç ilgilendirmeyen bir rüya, bir başka yakınımızı ilgilendirebilir.

Bu nedenle, her rüya aynı şekilde tabir edilemez..

Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklı olacaktır.

Bundan dolayı da, rüya yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yansıması farklı olabilir…

Rüyaların bir kısmı anlamlıdır. Bir kısmı ise anlamsızdır.

Rüya tabirleri-yorumları uzmanına sorulmalıdır. Herkesin rüya tabiri (yorumu) yapamayacağını aklımızdan çıkarmamalıyız.

Rüyalarda çeşitli hikmetler vardır. Kimi için bir müjde, kimi için bir ikazdır. Kur'an-ı kerimde rüya ve tabiri ile ilgili bilgi vardır.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Güzel rüya müjdedir.) [İbni Cerir]
(Salih rüya rahmani, karışık rüya şeytanidir.) [Buhari]
(En doğru rüya seher vakti görülendir.) [Beyheki]
(Kıyamet yaklaştığında, Müslümanın rüyası ekseriya yalan çıkmaz.) [Müslim]
(Sözü doğru olanın, sadık kimselerin rüyası da doğru çıkar.) [Buhari]
(Gündüz görülen rüyalar doğru çıkar.) [Hakim]
(Kötü rüya gören kimseye söylemesin, şeytandan da Allahü teâlâya sığınsın.) [Müslim]
(Rüyasında hoşa gidici güzel şeyler gören, görüşü isabetli salih birine anlatsın! O da hayra yorsun!) [Beyheki]
(Rüya, tabir ilmini bilen bir dosta veya akıllı bir zata anlatılmalıdır!) [İ.Ahmed]
(Rüya nasıl tabir edilirse, öyle çıkar. Bunun için rüyanızı nasih veya âlime anlatın!) [Hakim] [Nasih, insanlara iyilik tavsiye eden, kötülükten sakındıran, nasihat eden kimsedir.]

maaden

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada saç dökülmesi

Selamünaleyküm,
Şu an 24 yasındayım, üniversite öğrencisiyim ve saçlarım yanlardan biraz biraz dökülüyor, çok kafaya taktığım bir konu değil. Ama rüyamda aynaya bakıyordum ve elimle saçımı tararken bir tarafa doğru, saçımın döküldüğü yerler baya ilerlemişti. görünce çok şaşırmış ve üzülmüştüm. Rüyamı yorumlarsanız sevinirim...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam hosgeldiniz kardesim..
Hayirdir insallah.
Hepimizin günlük yaşantısında az yada çok maruz kaldığı stressin kalp sağlığı için çok tehlikeli bir etken olduğu hepimiz biliyoruz artik!
Stress sadece kalbe zarar vermekle kalmıyor aynı zamanda saç dökülmesi, cilt yaşlanması ve erken çökme gibi olumsuzluklarada neden oluyor.
Stress,beden sağlığı açısından olduğu kadar ruhsağlığı açısındanda insanları olumsuz yönde etkiliyor, stressli kişilerin çevresindeki insanları kırdıkları
sürekli huysuz ve uyumsuz oldukları gözleniyor.

Bir arkadasim (erkek) bana yazmiski Kel oldum piskolojim bozuldu
ehh saclarini da stres den kaybetmistin ya ANLIYANA!!..

Rüyada saçının döküldüğünü görmek; kendinize saygı ve bulma konusunda bir sıkıntı ,gecici gam, keder yaşamakta olduğunu simgeler.
stress ve ruhsal sıkıntılardan kendinizi kurtarmasaniz..saglik sorunlari yasiyabilmenize delalettir..

Ruh bilimciler depresyonu açıklarken iki nokta üzerinde odaklanırlar. İlki bizim olaylara ve duygularımıza nasıl anlamlar yüklediğimizdir.
Olayları nasıl yorumladığımız ve nasıl başa çıktığımız bilimsel terapi dediğimiz tedavi şeklinin anahtar noktalarıdır...
Korku, panik atak, fobi, depresyon, tüm bunlar zihnin var ettiği sahte bir gölgeden ibarettir. Sahte olanın farkına vardığın an!!
hakikat ortaya çıkar işte o senin öz varlığındır.

"birini seversen özgür bırak geri dönerse senindr, dönmezse zaten hiç senin olmamştr ki"

"Emin olun; Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez".
Bazen Zamandan başka çare kalmıyor insana o yuzden kendimizi yipratmaya degmez..
Ortamınızı istediklerinizi değiştiremiyorsanız düşüncelerinizi ve kendinizi değiştirmelisiniz...
zorla guzelik olmaz yoksa bu caresizlik ve imtihan Sizin değiştirir, olumsuz mutsuz yapar..
başarısızlık korkusundan,Negatiflikten uzaklaşin...yoksa Sizi bu duygular YIPRATIR....
Kendinize gelin bu sene olmuyorsa ins. Seneye Allah cc. Saglik, huzur versin her sey zamani geldiginde olur...

Allah cc.Yar ve yardimciniz olsun.Hayirli,stressiz, huzurlu gunler..
her seyin Hayirlisi icin Dua edin...

okyanuss

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada Saç dökülmesi

rüyada saç dökülmesi rüyada saçları dökülmesi saç dökülmesi rüya tabiri

Hayırlı günler ablacım, rüyamda saçımın ortadan tam Tepesi ve arkadan bir kısmı dökülmüştü normal bakınca belli olmuyordu döküldüğü. ben baya şaşırıyordum. Saçlarım kıvırcıktır ve normalde insanlar beğenir bende nazar değdiğini düşünerek üzülüyorum Sadece alnıma dökülen kısmı var. Baya zamandır öyleymiş ben yeni farkediyorum. Bir de geçenlerde teyzem beni ve kuzenimi yolda yürürken görmüş. Teyzem önümüzden gidiyormuş ve yerde gördüğü altınları toplatıyormuş bizde onun gösterdiği altınları yerden tek tek alıyormuşuz. Yerde bi sürü altın oluyormuş. Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim :)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayırlı günler Okyanus Yüreklim Hakkini helal et tatilde idim gelince de sizin rüyanizi fark edememişim..
rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada saçının döküldüğünü görmek;Stress, deprasyon gereksiz endişe,kendinize saygı konusunda bir sıkıntı yaşamakta olduğunu ;
gelecekle ilgili çok derin bir endişe taşıdığınızı simgeler.
Önemli bir rüyadır ve mutlaka dikkate alınmalıdır...Okyanus Yüreklim;gönlünü geniş ve ferah tut!!

Hayatta,Hic birsey ve hic kimse icin fazla üzülmeye degmez..
"Her şey gelip geçici ey gönül. Bak, az önce aldığın nefes bile geldi geçti. Sen baki olana razı ol..

Rüyada altın görmek, birkaç şekilde yorumlanır. Altın görmek ümit, iyi sıhhat demektir yada rüyalarda altın ile ilgili herhangi bir şey görmek, maddi, manevi ve
sağlık yönünden istenilen şeylerin gerçekleşeceği, çevreden iyilik ve yardım görüleceği bir döneme girildiğini gösterir.

yeterki Hayat yolundaki engelere ve TAKINTILARA takılmayın...

yildiz tuba

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada sacinin dökülmesi

Selamun aleyküm, rüyamda aynanın karşısında sacimi tariyordum, taradikca saçlarım dökülüyordu. Birde sacimdan bitler düşüyordu, dökülen saclarimin üzerinde bitler ucuyodu. Sonra birden sevdiğim insanı gördüm ona beni neden aramadigini sordum o da böyle olmasi gerektiğini söyledi ve birden uyandim... Uyandigimda sabah 9 du simdiden teşekkür ederim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümrüyaniz Hayr olsun..
Rüyada saçının döküldüğünü görmek;
Stress, deprasyon gereksiz endişe,kendinize saygı konusunda bir sıkıntı yaşamakta olduğunu ;
gelecekle ilgili çok derin bir endişe taşıdığınızı simgeler.

gönlünü geniş ve ferah tut!!
Şimdilik her Şeyi zamana Bırakın..her ne gördünse sende var olandır karşına çıkana ibretle bak ,
ya suretinde ,ya meşrebinde izlerine bul Şimdilik böyle olmasi gerektiğini bil. selametle..

Üst Alt