• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Ravza-ı Mutahhara'yı görmek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nila_y

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm

Gece uyandığımda hala gördüğüm rüyanın etkisi altındaydım.

Rüyamda kendimi hacca gitmiş olarak görüyorum. Kabeyi tavaf ediyorum çok şükür, Ya Rabbim bu isteğimi kabul ettin hacca geldim, Kabeyi gördüm diyorum. Kabeye o kadar yakınım ki ellerimi duvarlarına sürüp yüzüme sürüyorum. Efendimizi görmeyi arzu ediyorum. Kabenin duvarından bir kapı açılıyor ravzaya giriyorum. Allah'ım buraya hiç kimse giremiyordu beni kabul ettin deyip şükrediyorum ve namaz kılıyorum. Ve ansızın uyandım. Rüyamı yorumlarmısınız.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
aleyküm selam boyle ulvi, guzel bir ruyayi sozlerim yorumliyamaz kalbim dille gelsede keske haykirabilse...
bunu anliyabilmeniz icin o cennet mekanda bulunmaniz o mubarek yere gitmeniz gerekli...
ins. niyettim odur ki oglumun sunnetinden once sevgili peygamber efendimiz sav. orada tekrar ziyaret etmek..

Allah Resulu şöyle buyurur: "Evimle minberim arası, Cennet bahçelerinden bir bahçedir" oraya gittiginizde ruhunuz,
yureginiz Huzur dolar sanki saadet devrinde imis gibi kendinizi farkli bir mekanda hissedersiniz.. artik Siz yok olur sadece ruhaniyettiniz kalir...

Hac veya umre yapmak amacıyla Medine'ye gelen kişi, temiz elbiseler giyer, güzel kokular sürünür, salavât-ı şerife getirerek Mescid-i Nebi'ye
"Bâbü's-Selâm" veya "Bâb-ı Cibril" denilen kapıların birinden girer.
İki rekât "Tahıyyetül-Mescid" kılar. Eğer namazı imkan bulursa Resulullah (s.a.s)'ın mihrabı yanında, mümkün olmazsa
minber veya mihraba yakın bir yerde, bu da mümkün değilse "Ravza-i Mutahhara" denilen kabr-ı saadet ile minber arasında kalan kısımda kılar.
Burada yer bulunamadığı takdirde Hz. Peygamber (s.a.s) zamanında yapılan Mescidin herhangi bir yerinde kılmak efdaldir.
Bu da mümkün olamıyorsa, Mescidin sonradan genişletilen kısımlarında uygun bir yerde kılınabilir.

Tahiyettül-mescidden sonra, bu saadete erişmesi sebebiyle iki rekât da "şükür namazı" kılar ve istediği duaları yapar.
Sonra da tevâzu ve âdâbına uygun olarak Hz. Muhammed (s.a.s)'in kabr-i saadetine yaklaşıp başı hizasında durarak,
Resulullah'ın kendisini gördüğünü ve sözlerini duyduğunu düşünerek selâm verip dua okur...
RAVZA-İ MUTAHHARA, ruhların arzda ziyaretgâhı, Meleklerin uğrağı, Velilerin feyz kaynağı, Cennet'in arzda görünür bahçelerinden biridir...

iste boyle bir kutsal mekana girip şükredip ve namaz kılmanizi ben gibi aciz bir muhacir bu Rüyayı nasil yorumlayabilirim..
SIR İÇİNDE SIR...Hikmet icindeki hikmetti ..nasil dile getirebilirim ki..

YA RABBl :ŞEFAAT-I RESULULLAH'ı bize nasib eyle..
bu ruyayi goren kardesimize de aynen ruyasinda yasadigi gibi O mekana gelmesini nasip eyle onu kabul buyur Yarrabbi..amin...

nila_y

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Hayırlı geceler bu gece ne güzel gecedir ne manalı gecedir.Rabbim bir Ramazana daha biz kullarını eriştirdi şükürler olsun.Bu vesile ile Ramazan ayınızı kutluyorum inşallah hayırlara vesile olsun.Ayrıca bu güzel bilgiler ve yorumunuz için Allah sizden razı olsun inşallah.Hakkınızı helal ediniz.Hacca gitmeyi,Kabeyi tavaf etmeyi,Medine'de Peygamber Efendimiz S.A.V ziyaret etmeyi,Efendimizin o güzel gül kokusunu içime çekip hissetmeyi çok istiyorum.İnşallah Rabbim bunu bana ve arzu eden bütün müslümanlara nasip eder.Şimdiye kadar ki rüyalarımda hep yola çıkıyordum ama ulaşamıyordum.Bu son rüyamdan öncekinde de Kabeyi uçaktayken görmüştüm onu gördüğüm anda içimi farklı bir ruh hali kaplamıştı sanki Kabe nurların ve ilahi bir ışık demetinin içindeydi.uyandığımda o tatlı ve tarifi imkansız bir heyecanın içindeydim.

Bu son rüyamda size de anlattığım gibi orada olmak rüya da olsa müthişti.O duyguları sözlerle ifade etmek ise tam anlamıyla imkansızdı.Sadece şükrediyordum orada olmayı bana nasip ettiği için.Uyandığımda ise rüyanın devamını görmek için hemen uyumaya çalıştım ama o kadar etkilenmiştim ki sürekli gördüklerimi tekrarladım.Bir anlık dalmalarımdan sonra bile her gözümü açtığımda ne olur devamını göreyim diye dua ettim.

Okuduğum kadarıyla sizde O cennet mekana gitmek arzusundasınız Rabbim inşallah nasip eder.Rüyalarımızda bile o mekanlarda olmak bu kadar büyük haz verirken orada olabilmenin hazzını hayal bile edemiyorum.Rabbim o mübarek toprakları ziyaret etmeyi bizlere de inşallah nasip eder.

Bu mübarek Ramazanın da hepimize hayırlara vesile olmasını Yüce Allah'tan dilerim.

Hayırlı geceler Allah'a emanet olunuz ve hakkınızı helal ediniz.

Karamino

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyamda ravza-i mutahharadayim ve yanımda yasli bi kadın var onunla birlikte oraya gidiyoruz. Sonra oradan ben çıkıyorum ama hangi kapıdan girdigimizi bulmaya çalışıyorum ve diyorumki buranın da bir suru girişi var. Hangi kapıdan girdik acaba. Sonra disaridayim sevgilimle telefonda konusuyoruz ve diyorum ki, ananenin terlikleri yok. Kadını dışarı çıkartamıyorum diyorum. Uyandım, bu arada sevgilimle yeni ayrıldık.

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Rüyamda ravza-i mutahharadayim ve yanımda yasli bi kadın var onunla birlikte oraya gidiyoruz. Sonra oradan ben çıkıyorum ama hangi kapıdan girdigimizi bulmaya çalışıyorum ve diyorumki buranın da bir suru girişi var. Hangi kapıdan girdik acaba. Sonra disaridayim sevgilimle telefonda konusuyoruz ve diyorum ki, ananenin terlikleri yok. Kadını dışarı çıkartamıyorum diyorum. Uyandım, bu arada sevgilimle yeni ayrıldık.
Ravza-ı Mutahhara yı görmek,
Dindarlaşdığına, gittikçe dinini dahada sevdiğine delalettir.
Eski sevgili olayı ise başarısızlığa delalettir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt