• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada peygamberleri görmek ve anlamları

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Mesajlar
825
İlk önce peygamberlerden bahsedeyim, peygamberler Allah c.c tarafından gönderilen insanlardır. Bu insanların bazılarına kitap indirilir. Örneğin Hazreti Muhammed efendimize s.a.v Kur-anı Kerim indirildi, ve O da bu kitap sayesinde Müslümanlara doğru yolu gösterdi, böylelikle bazı kimseler iman etmiş oldular.
Peygamberler 2 yere bölünürler,
1.Nebi 2.Resul.
Nebi ve Resul ikisi de, dini insanlara bildirseler, İman Ediniz! Deseler bile aralarında fark vardır.. Bu fark nedir? Resul olan Peygambere kitap verilir. Nebi olan peygamber ise, Resulün getirdiği kitaba da İman eder ve insanları İmana davet eder.

Ruyada Resul olan atamız (birinci) ademi a.s görmek : İlmin ve guzelligin artmasına işarettir.

Ruyada Resul olan İdrisi a.s görmek : Takvya işarettir.

Ruyada Nebi olan Turklerin atası ve İnsanların/İnsanlığın ikinci atası Nuhu a.s görmek : Berekete ve sıkıntıların bitmesine, gitmesine işarettir.

Ruyada Nebi olan Hudu a.s görmek : Duşmana galip gelmeye işarettir.

Ruyada Nebi olan Salihi a.s görmek : Onu hor görenlere galip gelmeye işarettir.

Ruyada Nebi olan İbrahimi a.s görmek : İşlerde sıkıntıya işarettir. Yalnız bu delil bir az zayıftır. Çoğu Muabbir, ruyada İbrahimi a.s görmenin tabirini şöyle izah eder : akla, ilime, guzellige, berekete, şana, şerefe, Rabbe aşka, hicrete ve s. Gibi bereketleri vardır..

Ruyada Nebi olan Lutu a.s görmek : İşlerin kolaylaşmasına, yolculuğa işarettir.

Ruyada Hem Nebi hemde Resul olan İsmaili a.s görmek : Makam, şeref yukseleceğine, değerinin bilineceğine işarettir.

Ruyada Peygamberlerin atası Nebi olan İshakı a.s görmek : Bolluğa, şana, berekete, makam yukselişine işarettir.

Ruyada Nebi olan Yakupu a.s görmek : Eğer kişi ibadet ediyorsa, Rabbe c.c yakın olduğuna işarettir.

Ruyada Nebi olan Mısırın Kralı Yusufu a.s görmek : Ruyayı gören kişi hapise vs. duşecek ve özgurluğune kavuşacağına işarettir, bereket kaybına, ve ya bereket kazancına işarettir.

Ruyada Nebi olan Eyyubu a.s görmek : Duşmanların kişiye galip gelmesine, sonra kişinin duşmanlarına galip gelip salim ve sağ kalmasına işarettir.

Ruyada Nebi olan Peygamberlerin Hatibi Şuaybı a.s görmek : Dolandırılmaya, sonra hakkını geri almasına, mutluluğa işarettir.

Ruyada Resul olan Kuranda en çok bahsedilen Peygamber Musayı a.s görmek : Mutlu hayata, zalimlere galip geleceğine ve buyuk bir sevaba işarettir.

Ruyada Nebi olan Musanın a.s kardeşi ve yardımcısı Harunu a.s görmek : Halkın sevgisini kazanmaya, kafire galip gelmeye işarettir .Aynı zamanda önderliğe ve üne.

Ruyada Resul olan İsrailoğullarının kralı, İsrailin Hukumdarı Davudu a.s görmek : Ruyada Davudu a.s gören, guzelliklerle dolu bir hakim, önder ve ya iyi bir başkan olur. İnsaflı, hayırlı bir kişi olur.

Ruyada Nebi olan Davudun a.s oğlu İsrailin hukumdarı, Tarihin en zengin adamı Suleymanı a.s görmek : Ruyayı gören kişi, cennete gideceğine bir mujde, dunyada makam ve mevki yuksekliğine işarettir. (Kadınlar için hayırsızlığa da işaret oluyordur.).

Ruyada Nebi olan Salihlerden olan Eyyubun a.s'ın oğlu Zulkifl a.s görmek : Bir kimseye kefil olmaya işarettir.

Ruyada Nebi olan Yunus a.s görmek : Kederden sonra mutluluğa işarettir.

Ruyada Nebi olan İlyası a.s görmek : Hastanın iyileşmesine, iyi haberlere, mutluluğa, ferahlığa işarettir.

Ruyada Nebi olan İlyasın a.s yardımcısı Elyesayı a.s görmek : Zor işlerin kolaylaşacağına işarettir.

Ruyada Nebi olan Meryemin koruyucusu Zekeriyayı a.s görmek : Hayra işarettir. Dileklerin kabulune işarettik.

Ruyada Nebi olan Zekeriyanın oğlu, İsanın a.s mujdecisi "Yahya" adının ilk sahibi Yahyayı a.s görmek : Mujdeye, takvaya işarettir. Özelliğe aynı zamanda korunmaya işarettir. (Bela ve afetlerden.).

Ruyada Resul olan İslamda İkinci en Önemli Peygamber olarak kabul edilen İsayı a.s görmek : Rabbe yakın oluşa, yani rıza kazanışa, yolculuğa, ibadete, bolluğa, adalete, kutsal bir kişiye, ve s. gibi bereketleri vardır. İbrahim a.s gibi bu ruyanında çok manası vardır.

Ruyada Resul olan, İslamda en Önemli İlk peygamber olan, peygamberlerin sonuncusu olan, alemlere, ve tum insanlığa rahmet olarak gönderilen, Son Kutsal kitabı getiren, İslam Devletinin Kurucusu, İsmi göklerde Ahmed, yerde Muhammed olan Rüyası tüm rüyalardan hayırlı olan Efendimizi (sallallahu aleyhi ve alihi ve sellem) görmek : İblis, Şeytan Peygamberimizin (S.a.v) kılığına giremez onu gören kesin görmüştür, yalnız bir kişi Efendimizi (S.a.v) tanımadığı için, İblis, Şeytan bir başka kılığa girip kendisini (haşa) Efendimiz (S.a.v) diye tanıta bilir, sizi uyarayım, Rüya manası,
En hayırlı rüyaların ilkidir O nu görmek,
Ruya hayırdır, kesinlikle sıkıntı ve kederden kurtulmak demektir. Ve ya, kimilerine göre CENNET in MUJDESİ dir O nu görmek..
 
Üst Alt