• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Peygamber Efendimizin görülmesi

yesil

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
ramazanın son gününde peygamber efendimizi gördüm bir uçurum vardı ucurumun ucunda harabe ev vardı o eve çıkmak istedim ama oraya ulaşamıyordum o anda peygamber efendimiz geldi ve oraya çıktı benım ulaşamadım şeye ulaştı yanıma geldi ben içimden düşündüm ne diye hitap edeyim diye efendimiz diye hitap ettim sarıklı siyah sakallı sakalı fazla uzun deildi yüzünde acı cekmiş bir ifade vardı çok net gördüm yüzünü başka rüyalarımdada kuranı ezbere bilmedim halde ezbere kurani kerim okuyordum başka rüyamda felak ve nas surelerini okuyordum sanki yattım yere bir şey gelmiş onu kovmuştum başka rüyamda esmaül husneyi arıyordum kursünün üstünde yazılanları arıyordum başka rüyamda 3 gün önce kıyamet kopmaya başlıyordu siyah dumanlı falan ve ben o esneda fatihayı okudum sonuna kadar dün gecede cuma namazı kılıyordum cevabınızı beklıyorum gene yazdım ama cevabını yazmadınız.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam Hosgeldiniz kardesim..Uyeliginiz Hayirli ve Daim olur ins..
Ruyalar kurallara uymadiginda siliniyor..
Rüyayı yorumlamak için rüya ve içeriği hakkında olduğu kadar RÜYAYI GÖREN KİŞİ hakkında da mümkün olabildiğince detay bilmek gereklidir.
Ayrıca selamsız sabahsız mesajlar da siliniyor. Mesajaına başlarken selam vermeyi bilmeyenlerin mesajlarını siliniyor.

Rüyayı gören kişinin ismi yaşı mesleği cinsiyeti nerede yaşadığı gibi bilgiler olmadan ben rüyayı en doğru şekliyle nasıl yorumliyabilirim..
Biz burada sadece Ruyayi yorumlamiyor ..
Ruyayi goren kisinin icinde ruh halini ve icinde bulundugu sart ve kosullarda bir arayis icinde oldugunu ruya dilli ile okuyup Ona icinde bulundugu
caresiz veya kararsiz konumunda Allah-in izni ile Yardimci olmaya calisiyoruz....
Bize boyle bir imkan ve hizmet Vesilesini nasip Eden Allaha cokca sukr olsun..Elhamdullilah.. Her sey o`nun izni ve hukmu ile olmaktadir...
Neden mi cevabini Kur`an-i Kerim ile cevapliyalim isterseniz..

Rahman Rahim olan Allah'ın adıyla
1.Asra andolsun;
2.Gerçekten insan ziyandadır.
3. Ancak iman edip salih amellerde bulunanlar birbirlerine hakkı tavsiye edenler ve birbirlerine sabrı tavsiye edenler başka.
insallah birazdan Ruyanizi Yorumliyacagim..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam Rabbim Ruyanizi Hayra cevirsin ins..
bazen insan Dis dunyasinda yasadigi olumsuzluklar İnsanın sürekli içinde ic dunyasini da etkileyip yaşadığı olaylardan
doğan bilincalti rüyalarda gorebilmekteyiz..
insan dis dunyasini ins. Allah-in izni ile degistiginde ic dunyasi da degisip Ruyalarda farkli gorulecektir..

Rüyada ev görmek ahirete yorumlanir..Rüyada bir uçurum kenarinda oldugunu görmek dunyevi veya uhrevi bir tehlike içinde bulunduguna delalet eder..

Allahu Teala çok açık ve net bir şekilde anlaşılan Kuranı kerimi bize rehber olarak göndermiş ve Hz Muhammed s.a.v efendimizide baş öğretmenimiz kılmıştır.
Kuranı kerimde bir ayeti kerimede "Kim kuran ve sünnetlere bağlı kalırsa o kurtuluşa erendir." buyuruyor

Ruyanizda gordugunuz Ayet ve Sureleri manasi ile okuyup anlamaya calisin...

rüyada kıyametin koptuğunu görmek bir uyari bir ikaz gorevini de yapmakta..
Ilk once ins. Kendimizi degistirelim..ve Rabbim de icinde bulundugumuz ortamin mekanin durumunu degistirir..
Hic bir rüya yasanilan ortamdan bagimsiz bir sekilde yorumlanamaz.

ALLAH cc.İNSANLARI ZORLUKLARLA DENEMEKTE ancak hiç kimseye güç yetirebileceğinden fazlasını yüklememektedir.
ALLAH samimi kullarına bir zorluk verdiği zaman ondan çıkış yolunu da açar;

"İnsanın önünde ve arkasında kendisini ALLAH'ın emrinden koruyan takipçiler ( melekler ) vardır.
Hiçbir toplum KENDİ NEFİSLERİNDE OLANI DEĞİŞTİRMEDİKÇE ALLAH ONLARIN DURUMUNU DEĞİŞTİRMEZ.
Şayet ALLAH bir toplum hakkında bir kötülük isterse artık onu geri çevirecek kimse de yoktur. Onlar için ALLAH'tan başka bir koruyucu da yoktur."
Rad suresi 11 ayet.
Hayirli Aksamlar...

Üst Alt