• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

rüyada para saymak

sealıfe

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
es selamun aleykum verahmeturullahi
gönül sızı ablam.

rüyamda yer sofrasında oturuyorum. önümde sulu bir şekerleme var.rahmetli amcamın eşi zeynep anam geldi.
benim maddi sıkıntılarım olduğnu duymuş. cebindeki bütün paralarını dağınık bir şekilde sofraya koydu.tam 87 lira vardı.
ben bu demir bozukları al dedim. 2 lira bozuk vardı.bu kadar para az diye ben almadım. sofradan kalktım. ablam
Allah (c.c.) senden razı olsun..sağlığına dua cıyız.
şeref,bursa,turizm,evli,bir çocuk.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykum Selam Hosgeldiniz Gonul Dostum..
Hayirdir insallah...
"rahmetli amcamın eşi zeynep anam geldi.;'"Zeynep ananizi ruyalarinizda devamli gormenizde bir sebebi hikmetti olmali...
Tekrar miras, koy ,gecmis ,ile gelecek bir bag..bir kopru ne oldugunu bir anliyabilsem Allahim...
Ruyada Para: Her konuda güçlülük demektir..
ahh kardesim helal az para cook haram paradan bereketli ve guzeldir..
Faiz mi İstersin? Bereket mi?
İnsanların malları içinde artsın diye fâizle her ne verirseniz, Allah katında artmaz.
Ama Allâh'ın rızâsını isteyerek her ne zekât verirseniz; işte bunu yapanlar sevaplarını kat kat artıranlardır." buyurulmaktadır.

Fâiz mevzuu, günümüzde Müslümanların büyük bir kısmının içinde olduğu ve gayet normal gördüğü bir konu... Fâiz günümüzde;

"Şartlar onu gerektiriyor, ne yapabiliriz ?
"Fâizden kim kendisini kurtarabilmiş de biz kurtaralım ?

"Zarûretler haramları mübah kılar, günümüzde fâiz, haramlıktan mübahlığa geçmiştir."
mazeretleri ile câiz görülmeye çalışılsa da, bu ifadeler aslâ Cenâb-ı Hak tarafından mazeret olarak kabul edilmeyecek bir büyük günahtır.
Fâizle malın arttığını zannedenler bilmeli ki; rızık aslâ değişmez. Kimse kimsenin rızkını yiyemez.
Kişi, rızkını yemeden de ölmez. O zaman ezelde belli olan rızkı, helâl yoldan kazanmak da elimizde, haram yoldan kazanmak da.

Bereket, az malın çok faydalı olmasını, çok işe yaramasını sağlar. Az bir mal, bereketli olunca, çok kimsenin rahat etmesine, çok iyi işlerin yapılmasına yarar.
Bereketli olmayan çok mal vardır ki, sahibinin dünyada ve âhirette felâketine sebep olur. O hâlde malın çok olması değil, bereketli olması istenmelidir.

sealıfe

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah (c.c.) razı olsun gönül sızı ablam.
abla pek rüyadan bir şey anlamadım.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Kardesim maddi SIKINTI cektigini,ama bunun cozumunu yanlis yerlerde aradigini..köyünuzun ve akrabalar, baba ve miras gibi
bir yerde az ama bereketli bir yardim ,para aramaniz gerektigi seklinde yorumlaniyor..
rahmetli amcamın eşi zeynep anam geldi.;'"Zeynep ananizi ruyalarinizda devamli gormenizde bir sebebi hikmetti olmali...
sizin bu zeynep ana ile ne gibi bir baginiz var? hak hukuk, sut, mal birligi ortakligi..
O iyi bir insan..biraz daginik, cenesi dusuk fazla konusan biri ama Size yardim etmek istiyor..
siz en son ne zaman onun yanina köyünuze gittiniz?

Ruyada Para: Her konuda güçlülük demektir..
ahh kardesim helal az para cook haram paradan bereketli ve guzeldir..
Faiz mi İstersin? Bereket mi?

sealıfe

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
teşekkürler abla.

es selamun aleykum verahmeturullahi
abla zeynep anam amcamın eşi. köyde yaşıyor. birbirilerimizle bağlarımız çok kuvvetlidir. sülalemizin şu an en büyüğüdür. ben sıkıntılarımı ona aksettirmedim, kardeşim söylemiş. Allah (c.c.) a şükürler olsun, ben sıkıntılarımı baya çözdüm. gönül sızı ablam zeynep anam tam bahsettiğniz gibi. çenesi baya düşük, otoriter olmayı sever.
Allah azze ve celle sizden razı olsun.

Üst Alt