• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada otobüsle yolculuk yapmak

sealıfe

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
ES SELAMUN ALEYKUM VERAHMETURULLAHİ

Günaydın abla.fazla rüya yorumu göndermekten utanıyorum beni affet.

Abla rüyamda orhan diye bir arkadaşımızla otobüsle yolculuk yapıyoruz. Otobüs dolu. Otobüstekilerin çoğu zengin, kıravatlı ve kültürlü insanlar, aralarında konuşuyolar. Şoförün üzerinde elbiler eski saçı sakalı birbirine karışmış, baya dağınık birsiydi. Biraz yolculukdan sonra arkadaşımla biz bir yerde indik. Geçmemiz gereken yerde 2 küçük delik var, arkadaşım diğerinden geçti, ben geçicem sırada arkadaş kürekle kömür atıyor benden tarafa kömür tozundan ben geçemiyorum. seslendim, sonra kesti ve ben geçtim. Bir eve geldik, biz misafir olarak eve girdik. Biraz sohbetten sonra 2 asker geldi. kaç kişi olduğmuzu sordular, ev sahibi asım amca zayıf birisi. 4 kişiyiz dedi. 2 misafirimiz var dedi. bize dört kişilik akşam yemeği için erzak verdiler. Bir parça kek ve uzun bisküvili çikolata, yedikten sonra, evden gitmek için çıktım. ve dışarıda bizim mehmet usta eşi ise tartışmış. kayın pederi ile dışardalar. çocuklarını ve eşini bırakmış. beraber yola koyulduk.
Allah (c.c.) razı olsun

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
ilkezan.jpg

Ve Aleykum selam..est Kardesim ..Siz Benim Gönül Dostumsunuz..

"mümin aynı delikten iki kere geçmez "
müslümanın aynı hatayı iki kez yapmaması değil; aynı hataya ,ayni oyuna iki kez düşmemesi gerektiğinin bilincini aşılayan hadis seklinde anlliyorum..
niye mi bunu simdi yazdim her zaman tedbir ve Temkinli olun diye..

Hayırdır inşAllah;
Rüyada otobüs görmek:uzun zamandır görüşemediğiniz eski dostlarınızla görüşeceğinizi bildirir.
insanlarin maddi degil manevi gucu ve mazlum olanlarin yaninda yer alin...ki ŞÜPHESİZ ALLAH MAZLUMLARIN YANINDADIR !!

dikkat edin: "Otobüstekilerin çoğu zengin kıravatlı ve kültürlü insanlar aralarında konuşuyolar. Şoförün üzerinde elbiler eski saçı sakalı birbirine karışmış baya dağınık birsiydi. "
O zengin Yolcularin hic bir etki ve gucu yok.. Şoför nereye gotururse onlar oraya gitmekte..
yani burada o yolcular sizin nefsiniz de Şoför de daginik, aciz, ruh ve benliginiz seklinde de yorumlanir Allahu Alem..

"Tövbe bineği, şaşılacak bir binektir. Bir solukta aşağılık dünyadan göğe sıçrayiverir. "
Mevlana
Dünya bir binek arac gibidir!!Onu kontrolunde tutmayi bilirsen Seni istedigin Yere göturur!!Dizginleri kacirirsan Nefsinin kölesi ve Sen onun bineği olursun..
o yuzden insanlar Dünyanin altinda ezilmekte.. Selamet Ile Hayra Kalin..

Üst Alt