• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada ölü görmek

Yekbu_tenebu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada ölü görmenin tabiri, rüyada ölü görmek konusunu içerir. Rüyada ölü görmek islami rüya tabiri ve sizlerden gelen yorum istekleri. Selamun aleyküm hocam.
Ben 22 yaşında bekar ve çalışan bir bayanım. Dün uyumadan önce bir dua okudum ve güvenmediğim bir kişinin askında güvenilir mi güvenilmez mi olduğunu rüyamda görmek için. (Bu insana güvenmemi gerektiren bazı sebepler var ve o ısrarla sana asla zarar vermem hep yanında olacağım diyor.)
Dua: "ela ye'lemü men halak. Vehüve'l- latifü'l habir" 7 defa okuyanın öğrenmek istediği şey rüyasına giriyormuş. Bende okudum ve şöyle bir rüya gördüm;

Bu güvenmediğim kişinin babası olduğunu düşündüğüm bir ölü gördüm, donmuştu. (Savaş sırasında sözde ölmüş ve şuan devam eden bir savaştı rüyamda) Bu kişi sevdiğim biri olduğu için onun babasını yanıma aldım, çaldım aslında. (Ölü minyatür gibiydi ve taşınması kolay bir bebek bir karınca gibi birşeydi. Bir ölü defterinden koleksiyonundan almıştım. Bir çok ölünün bedenin olduğu eski tozlu bir odadan sadece onun babasını çaldım ve kimseye anlatmadım, gizliden eve götürdüm sakladım onu) Bu ölü çok tozluydu onu her çevrişimde bir böcek gibi bir haşere gibi şeyler çıkıyordu (7 hayvan çıktı ama ne olduğunu hatırkamıyorum) Bedeninden ve o bedenin ısısı yükselip (donu çözülüp) yavaş yavaş kötü kokmaya başlıyor ve ben korkuyorum tiksiniyorum. Ölüden kimse görmeden kurtulmaya çalışıyordum.
Rüyamda güvenmediğim kişiye ve aileme karşı üzgün, korkmuş ve çaresiz hissediyordum kendimi. O da gülümsüyordu yüzü aydınlıktı benden biraz uzaktı. keyfini bozmak istemediğimi hissediyordum. Onu sevdiği tekrar hissettim rüyamda.

(Normalde de onu çok seviyorum her konuda önemsiyorum değer veriyorum ona. Onu kaybetmek istemiyorum ama o bana aşık olduğunu söylüyor kendisi evli. Bu beni korkutuyor ben onun herşeyine razıyım ama eşini aldatması beni üzüyor ve onun dostluğunu kaybetmekten çok korkuyorum :( onunla sırf bu nedenden aram açılacak diye korkuyorum )

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun
Rüyada ölü görmek;
gerçek yaşamınızda çevrenizde fazlasıyla negatif enerjiye ve sadece kendi nefsini düşünen kimseler olmasina yorumlanir..

eşini aldatan biri yarın Sizi de bir başkası ile aldatır...gelip sizi bulan erkek, yarın birgünde siz varken gidip başkasını bulabilir...ve bulacaktir...
O insana güvenip Hayat yoluna sakin ha!!!Çıkmayın..
O insan imanli, vicdanli ,karakter sahibi ,Allah tan korkan insan olsa eşini aldatmaz!!

22 yaşında bekar ve çalışan bir bayanın evli bir insan ile ne işi olur??
evli olduğun kişiye beslenen duygular bitebilir. o zaman gidersin efendi efendi şerefinle boşanırsın sonra ne halt yersen yersin .
başkasini seviyorsan da Onun ile evlenirsin!!
Böyle bir aşkla mutlu olma hayali kurup eşlerini aldatan ne yardan ne serden geçmek istemeyen birileri mutlaka mutsuz olacaktır.alma mazlumun ahını.........
Kendine saygısı olan,kişiliği sağlam bir erkek eşini aldatmaz.Eğer evlilikte sorunlar varsa yollarını ayırırlar.

Hani 39 yaşın da olursun kendine göre birini bulamazsin vs.. Haram yol , şeytani bir iş İnsana haram yol ile Olduğu yerde yerde durarak,deprasyona girer
olmak istediğin yere ,huzura, varamazsın.Kendinize gelin Kendinize....

eşini aldatan erkekler mi suçlu yoksa evli erkekle beraber olan masum oyunlarini oyniyan bayanlar mı ?
bu durumda suçlu kim..? evli olan erkekle birlikte olan kadında suçludur, eşini aldatan erkekde suçludur..
birisine suçu yükleyip diğerini aklamak doğru değil.

Tencere dibin kara, seninki bende kara hesabı ikiside suçlu...Allah bunu yapanları ıslah etsin...
Kimsenin yuvasında mutsuzluk rüzgarları estirmesin...yuva yıkanın yuvası olmaz .İhanet başlı başına bir ahlaksızlık zaten bana göre.
Evli-bekar, kadın-erkek ne farkeder ki? Herkes nefsine, zaaflarına hakim olmasını bilecek!yoksa Rabbim bunun hesabini sormaz mi saniyorsunuz..?

Yekbu_tenebu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Gönül sızım beni yanlış anladınız ben böyle bir ilişki kesinlikle istemiyorum. Aşkımdan ölsemde asla asla böyle bir ilişki yaşamam! Ben onu arkadaş,dost, akraba, ailem gibi görüyorum ve seviyorum. Yakışıklı adam evli olmasaydı belki onunla gönül bağlarımız birleşirdi ama o evli! Ben eşiyle çok mutlu olsun istiyorum gerçekten. Ona güvenmek derken bir dost bir arkadaş olarak yoksa ondan istediğim aşk değil!

Rüyamda öğrenmek istediğim ona güvenip güvenmeyeceğim konusunda emin olmak, öğrenmek istedim. Yoksa asla asla eşini aldatmasını istemiyorum sürekli kızıyorum eşini hoşlandığı için, onu önemsemediği için ama o ısrarla eşini sevmediğini ve onunla yaşamak istemediğini söylüyor. Ben eşi için çok üzülüyorum bçve bunu ona da söylüyorum ama o sen bilmiyorsun diyor. Hakaret ediyorum, dini anlamda konuşuyorum ama yok anlamıyor. O beni sevdiğini söylüyor ama ben ona aşık olamam, onunla bir ilişki yaşayamm! Dostluğunu kaybetmek istemiyorum hepsi bu

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
"Ona güvenmek derken bir dost bir arkadaş olarak yoksa ondan istediğim aşk değil! "
evli bir erkeğin bekar bir bayanla paylaşacağı ne olabilir..evli bir erkeğin sorunlarini kendi Ailesi ve eşi ile konuşmali...

Ateş ile barut arkadaş olamaz. bir ihtimal daha var!!Taraflardan biri mutlaka bi his besliyodur karşısındakine karşı.Ama aşk ama kullanma hissi bilemem.
O yüzden ne olur ne olmaz evli olan karşı cinsten uzak durmakta yarar var.

"eşinden hoşlandığı için, onu önemsemediği için ama o ısrarla eşini sevmediğini ve onunla yaşamak istemediğini söylüyor."
ve tekrar onun ile yaşiyor..
af edersiniz sözleri ve davranışlari neden farklı ..?
Dostluğunu neden kaybetmek istemiyorsunuz..?
O Size Dost, arkadaş gözüyle bakmıyor !! kendinizi kandirmaktan, Nefsinize uymaktan vaz geçin.

'Bu kişi sevdiğim biri olduğu için onun babasını yanıma aldım, çaldım aslında."
"Size ait olmayan şeyleri almayın ve ahlak kurallarına uyun." (Aliya İzzetbegoviç).
söylediğim gibi size ait olmayan şeylerin peşinden gitmek kendinizi aşağılamaktan başka bir şey değildir..

"7 hayvan çıktı ama ne olduğunu hatırkamıyorum"
Nasıl göklerin 7 tane katı varsa, nefsiniz de bu kademelerden oluşur..

"yavaş yavaş kötü kokmaya başlıyor ve ben korkuyorum tiksiniyorum. Ölüden kimse görmeden kurtulmaya çalışıyordum. "
zaman gelecek Rabbim bilir ama bu insandan tiksinip kurtulmaya alışacaksıniz..
kokusu gerçek yüzü sonradan cikacak...
Eşlerini aldatan ya da aldatma yoluna giren kocalara ,insanlara güvenebilirmisiniz...?

https://www.islamiforumlar.net/ruya-yorumlari-bolumu/32925-ben-soyledim-soyleyecegimi.html

Yekbu_tenebu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Hocam allah sizden bir değil bin defa razı olsun inşallah. Yaşayacaklarımı birer birer yazdınız ve beni aydınlatınız onunla konuşmamak beni üzecek, onunla ilgilenmeyeceğim için çok üzülüp, kendimi suçluycam ama inşallah bana çok kırılmaz ( belki de bu söylediklerinize dikkat etmeyip yaşasaydım dediğiniz şeyleri an be an yaşıyacaktım iyi ki sormuşum size. Söyledikleriniz çok mantıklı ve bir çok şüphemi doğruladınız. İnşallah onunla aram çok kötü olmaz çünkü gerçekten önemsediğim, şu zor günlerde değer verdiğim dostluğuna güvendiğim insanlardan biriydi. Lütfen. Benim için dua edin hocam(sizi tanımadan çok sevdim siz her seferinde, her rüya yorumunda bir kurtarıcı olduğunuzu dülündürüyorsunuz bana ve söyledikleriniz yön veriyor bana. Ne desem az kalır sizin için. Allah sizinde değerli insanları başımızdan, başımdan eksik etmesin inşallah. Beni tanımıyorsunuz ama ben çok yeniyim bu hayatta hatta yapmaktan öyle korkuyorum ki anlatamam. Ama sizin sayenizde yanlış yapmaktan kurtuluyorum bazı durumlardan.) allah sizi başımızdan eksik etmesin sağlık sıhhat versin. Siz benim kurtarıcımsınız. Siz seviyorum

Hocam sizi veren Allah'ıma şükürler olsun ki sizin için ne desem hep az kalıyor gözümde hocam. Siz son olarak birşey soracağım; ben bundan sonra nasıl davranıyım ona sizce ? (Biliyorum saçma ve gereksiz bir soru soruyorum ama onun kalbini kırmak onunla aramı bozmak istemiyorum ) çapkın ama gerçekten değerli biri eşi ile görücü usulü evlenmiş ve eşi ondan yaşça büyük o yüzden sevmediğini söylüyor bu tutumu yanlış ama eşine herşeyi anlattığını söylüyor(onu aksattığını bile saklamıyor) ve dürüst davranıyor bana.koruyup kolluyor bçveriyordu iş yerimden. Bugün hiç konuşmadım onunla yorumunuzu bekledim. Öve yine bekliyorum hocam nasıl davranmam gerek ona?

Ben özür dilerim okumamıştım linki "ben söyleyeceğimi söyledim" kusura bakmayın soru sorarak sizi yordum. Hakkınızı helal edin. Ben kendim düşünüp ona göre karar vereceğim. Hayırlı geceler

Yekbu_tenebu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüya yorumunuz aynen doğru çıktı gönül sızım hocam. Ben nelerde demişim öyle ne kadar cahile konuşmuş sizi ikna etmeye çalışmışım. Kusura bakmayın. Siz haklıydınız ben bugünlerde bir kez daha anladm sözlerinizin doğruluğunu. Keşke hiç olmasaydı ama oldu :(
Zamanınız çaldığım için üzgünüm. Hakkınızı helal edin.

Üst Alt