• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada ölmüş kayınpederini görmek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G

gizem su

Kayıtsız
Misafir
Selamın Aleyküm Hocam.

Allahın rahmeti üzerimize olsun diyerek sözlerime başlamak istiyorum.

Hayır olsun inşallah. Rüyamda eşimin ailesinden ve iş arkadaşlarımın da olduğu bir alanda eşimin babasını görüyorum (bir kaç ay önce kaybettik nur içinde yatsın). Kendisini çok severdim ve öldüğü günden bu yana onu hatırlamadığım birgün olmadı diyebilirim. Hala yokluğuna alışamadık. O ev, o aile onun varlığıyla bütündü şimdi onun yokluğu öyle hissediliyorki. Çok erken ayrıldı. Kızım ve doğacak bebeğim onun gibi bir insanı tanıyamadı. Allahım onun yaşayamadığı ömrü eşime aileme kalanlara versin inşallah. Rüyamda dediğimin gibi yakın çevremin olduğu insanların arasında birden onu görüyorum ve koşarak boynuna sarılıyorum. Sonra etrafıma bakıyorum onu benden başka gören farkeden var mı diye. Ama sanki o kalabalıkta görünmez gibiyiz, kimse ne onu nede beni farketmiyor. Çok güzel güleryüzlü olarak gördüm. Sonra birden evimizi görüyorum eşim odasında uyuyor ve bende kayınpederime ayakkabısını veriyorum ama tuhaf olan onun aykkabısının yanında eşimin de 2 çift ayakkabısını ona veriyorum bunları giymiyor diyerek. O da bana sarılıyor ve sonra gidiyor. Açıkçası biraz da tedirgin oldum rüyamdan sonra kimseye anlatamadım önce siz yorumlayın istedim. Yorumunuzu sabırsızlıkla bekleyeceğim. Hayırlara çıkar inşallah.

gizem su
yaş 27, çalışan
Sivas

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam..Hosgeldiniz..kardesim.
kayinpederinizi boyle guzel ve HAYIR ile anmanizdan dolayi Allah cc. Sizden RAZI olsun..
Galiba Onu en cok da ozliyenlerden birisi de Siz siniz..
kayinpederinize dua edin...insallah kurtulusa erenlerden olur!!
Kayınpeder de insanın babası mesabesindedir. Bu sebeple rüyada kayınpeder görmek hayır ile tâbir olunur.
Yine bu rüya hiç ümit edilmeyen yerden gelecek rizka muhabette nail olmak ile yorumlanir..
Bebeginizin cinsiyettini biliyormusunuz? ins. Erkek olursa Dedesi gibi iyi ve guzel bir insan alacagi seklindede yorumlanir..

"eşimin de 2 çift ayakkabısını ona veriyorum bunları giymiyor diyerek. O da bana sarılıyor ve sonra gidiyor."

giymemis O sadece Sizi kutlamak bir mujde icin gelmistir.. Bebeginiz ile ilgili.. ins. mert bir babayigit olsun..
esinize,ailesine ve akraba ve SILA-I Rahim anne babaniza saygida kusur etmeyin ama adaleti ve Hakyoldan da ayrilmayin kardesim..
Bir insani kamil Güneş gibidir iyi ve kötü ayrımı yapmaz her şeye ışık olur...
Hayirli gunler.. mujdeli haberini de bekleriz..

omer12

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada rahmetli kayınpederi görmek

Selamünaleyküm,

Öncelikle böyle bir site yaptığınız için teşekkür ederim.

Bugün (cumartesi) yorgunluktan biraz erken yattım ve gece yarısını biraz geçtikten sonra sıçrayarak uyandım. Buna sebep gördüğüm rüya idi. Son birkaç aydır eşimden ayrıyım, ayrılmak istememiştim ve tüm barışma çabalarım ortamın dahada gerilmesine neden oluyor. Eşime büyü yapıldığından şüpheleniyorum, o nedenle 4 yıl önce rahmetli olan kayınpederimi rüyamda görünce, ki rüyalarımı pek hatırlamam yada rüya görmem, bu nedenle rüyamı sizlerle paylaşmak istedim. Bazı kısımlarını net hatırlamasam da rüyam şu şekildeydi;
iki katlı eski önünde hemem duvarına bitişik büyük bir ağaç olan bir eve akşamdan sonra geliyoruz ben abimle alt katta kalacağım kayınvalidem ve kayınpederim üst katta kalacak. Yattıktan sonra nasıl oluyorsa kayınpederim benim evllik ile ilgili problemlerimi alt katta kalan abim ile görüşüyor ve ben bu sıarda üst katta onu bekliyorum, kayınpederim yanıma geldikten sonra bana sabretmem gerektiğini aksi halde bu evliliğin bozulacağını söylüyor ve bana verilen saatin büyülü olduğunu, iyi ki geri vermişsin diyor. Ben ona saati geri vermediğimi arabanın torpidosunda olduğunu söylüyorum.
Yorumlarınız için şimdiden Allah razı olsun...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam Hayirdir insallah..
Rüyada ölü görmek hayra yorulur. Ölmüş insanların rüya aleminde söyledikleri dogru olarak çıkar...
Kayınpeder de insanın babası mesabesindedir. Bu sebeple rüyada kayınpeder görmek hayır ile tâbir olunur.
Yine bu rüya, hiç ümit edilmeyen yerden gelecek rizka, muhabette nail olmak ile yorumlanir..

"kayınpederim yanıma geldikten sonra bana sabretmem gerektiğini aksi halde bu evliliğin bozulacağını söylüyor ve bana verilen saatin büyülü olduğunu "

Allah cc. ona rahmet etsin size cok guzel ve dogru bir sey soylemis... Rüyada ölmüş birini görmek ölüden haber gelmektir..
Ölmüş kisinin yakinlik derecesine gore bir yakinizdan haber alacaginiza..
Hani bazen ölüler bize ruyamizda bir sey soylerler ya dogru mudur? Buyuk bir ihtimal ölüler bizim gibi yalan soylemezler.
Onlar bizim gibi genis bir alanda, her turlu yalan dolanin oldugu bir mekan da degil... Hakki ve gercegi gordukleri icin soyledikleri de dogrudur... Allahu alem..

Sabir, dua ve simdilik her seyi zamana birakin... zaman en buyuk nimet, hakim, hüküm ve hekim dir...
ZAMAN HERŞEYİN İLACIDIR.

Rüyada arabanin torpidosunu görmek; sizin daha doğrudan ve dürüst, samimi, ve acik duygularla hareket etmeniz gerektiğini işaret eder
Torpido da failik çağrışımlar vardır, erkeksi saldırganlık yada güç olarak görülür.
Kadinlari tatli dil, sevgi ve sabir ile anca yumşatabilirsiniz..

Allah'ım Bana Değiştirebileceğim Şeyleri Değiştirebilmem İçin Güç,
Değiştiremeyeceklerime Katlanabilmem İçin Sabır..
İkisini Birbirinden Ayırabilmem İçin de Akl-ı Selim İhsan Eyle...
amin..

Mevlâ görelim neyler. Neylerse güzel eyler.
Sen Hakk'a tevekkül kıl. Sabreyle ve râzı ol.
Mevlâ görelim neyler. Neylerse güzel eyler..
Hakkinizda Hayirlisi icin Dua edin..

Hayirli geceler..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayirli geceler efendim...

Anlaşıldığı kadarı ile mücadeleyi tek başınıza veriyorsunuz, eşinizin ailesiyle irtibata geçerek problemi çözmeyi deniyorsunuz.
Bu yöntemle olayın üstesinden gelmeniz oldukça zor.
Çünkü aile, kızlarının yanında yer alır, bütün hatayı sizde görür, suçu sizin üzerinize atar. Onların gözünden mağdur edilen kızlarıdır.
Dolayısıyla bu yolla eşinizin ailesine tesir edemezsiniz.

Bu arada biraz geride durun, sizin yerinize başkaları devreye girsin. O ailenin kabul edebileceği, sözlerini dinleyebileceği kişi/kişiler aracı olsun.
Bir de o ailenin çevresinden ulaşabileceğiniz birisi varsa, o kişiden destek alın. Bu kişiler sizi, eşinizi ve ailesini dinler, bir çözüm üretirler.

Buradan eşinize ulaşmak için açık bir kapı bulabilirseniz, hatanızı kabul ederek yeni bir sözleşme yapın, şahitler huzurunda söz verin, aileyi yaşatmak için bir gayret içine girin.
Baktınız buradan da bir sonuç çıkmıyor, bir çözüme ulaşamadınız, artık eşinizin davranışlarına göre kendinizi ayarlayın.
Mahkeme safahatını uzatın, bu arada uzaktan da olsa eşinize bazı sürprizler yapın, imkânlar nispetinde nelerden hoşlanıyorsa ona göre bazı sözler verin.
Bütün bunlara rağmen yapacak bir şeyiniz kalmamışsa, geriden geriye olayın seyrini takip edin. Mü'mince bir tavır sergileyerek
Kur'ân'ın da bir çare olarak gösterdiği üzere,

"Ben işimi Allah'a havale ediyorum. Hiç kuşkusuz Allah kullarını görmektedir" (Mü'min, 40:44) der, mütevekkil bir şekilde sonucu bekleyin.

Sonucu da beklerken gecmisi, hata ve eksiklerinizin de muhasebesini YAPIN!!!
Neden olaylar buraya kadar geldi?
Neyi farkli yapabilirim gibi kendinizi bir vicdan suzgecinden gecirin...
Siz kendinizi değiştirmedikçe Allah cc. da icinde bulundugunuz ortam ve sartlari değiştirmez..
Siz kendinizi güzel, olumlu, hayirli, iyi yönde değiştirin ki Rabbim de icinde bulundugunuz sart ve ortami değiştirsin...
Bakış açını değiştirmekle başlayin işe.
Yeter ki, boğma kendini kendi ellerinle... kendi nefsinde ve kibrinde, cehalettinde, karanliginda boğulma..
İllaki olacaksan, Allah'ın takdirine teslim ol!
Teslim olma ümitsizliği fısıldayan şeytanın nefesine!

Hayat, bir yol mutlaka açar, kendinde bir yol bulmak isteyene.
Allah yardimciniz olsun..

CGL

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleyküm

Bir yakinim rüyasında vefat eden kayınpederini odanın içi dolusu paraların üstünde yatıyor görmüş
Vefat edeli 3 hafta oldu yorumlarsanız sevinirim

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Selamun aleyküm

Bir yakinim rüyasında vefat eden kayınpederini odanın içi dolusu paraların üstünde yatıyor görmüş
Vefat edeli 3 hafta oldu yorumlarsanız sevinirim
Hayırlara müjdelere işarettir. Kayınpederi iyi ve imanlı birisiydise, belkide cennetlik olmuştur. Çünkü para hayra yorulur. Ve ölmüş yakınınıda bollukta görmüş.

• Beğen
Tepkiler: CGL
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt