• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada ölmüş eşini diri görmek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

karadayı

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
18.ocak 2013 te eşim vefat etti , 15 gün sonra kalabalık bir ortamda bana sarılıp seni çok özledim diye kulağıma fısıldadı, bırak bu kalabalıkta ayıp dedim, ancak olsun ben seni çok özledim, ayp olursa olsun dedi ondan sonrasını hatırlamıyorum; yorumlarsanız sevinirim

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum Hayirli geceler.
Başıniz sağolsun Mekanı cennet olsun. Allah size ve
ailenize sabır versin.
Kardesim lutfen bir daha selamsiz ,kelama baslamayin..
bu seferlik cevapliyorum..cunku aciniz taze..ama kuralarimizi okursaniz gorursunuz..
Ruyaniza Hayırdır inşallah diyelim Rabbim HAYRA cikarsin!
Rabbim cumlemize Dua eden ve Dua alan Salih kullarindan eylesin..
Herkesin ama herkesin Dua ya ihtiyaci vardir!
Merhumeye dua edin...unutmayin Onu ..olurmu ?
bir gun sizi de unutmasinlar..
Hepinizin ölmüşlerine rahmet gelsin İnşallah bizlerde rahmetle anılırız.
bu bilinc alti bir ruya da olabilir..

Ecel gelirse bu cana baş ağrısı bahane..
Ecel saati şaşmaz…
“Zamansız öldü! Genç yaşta gitti!” gibi cümleler ne kadar anlamsız aslında. Sevdiklerimizi bizden alan şeyi bazen deprem sanıyoruz
bazen bir kaza bazen bir hastalık. Elbette insan tedbirini almalı. Ancak tedbir alırken bile ecel saatinin şaşmayacağını unutmamalı.
Sevdiğini kaybeden insanlar gidenin zamansız değil eceliyle gittiğini bilerek arkasından ağıt yakmaktan çok dua etmelidir...

Yarabbi! Ömründe ölümünde hayırlısını nasip et.
Yarabbi! Kaldıramayacağımız bir yükü yükleme omuzlarımıza.

Ecel gelince cana..Baş ağrısı bahane
Mezar taşıma yazsınlar..Bugün bana yarın sana!

Rüyada ölmüş birini diri görmek ;yakın zamanda iyi haber almaya işaret eder,ayrica özlemleri, hasretleri simgeler
Hayirli geceler..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Celina1984

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada ölmüş eşini görmek

Merhabalar,

Ben rüyamda vefaat eden eşimi gördüm. Rüyamda ama vefaat etmemişti. Aylardır yoğun bakımda idi, ama kendine gelmisti, beni görmek istemiyordu. Hemşireye dedi ki ben 100 de yüz iyileşeyim sonra karşısına çıkıcam. Ve bu beklemek cok zor geliyordu. Sonunda eşim beni yanına çağırdo ama çok değişik gözüküyordu, çok kilo almıştı, ama ona sarıldıktan sonra eski yüzüne dönüştü geri. Ve ben ona sordum neden bukadar zaman benı beklettığini. Cevabını tam hatırlamıyorum ama, dedi ki galiba, sabrını denemek istedim. Onun beni kabul etmesi beni çok sevindirdi, bana inandığını gösteriyordu. (Ailesi beni suçluyor). Ve onun kafasında hep daha dikiş izi vardi. Ben bu rüyayi gördügümde yine cok etkilendim, çünkü sanki gerçekci gibi geldi. Uyandığımda hayal kırıklığından ağladım. Şimdiden hepinizden Allah razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhabalar
Başıniz sağolsun Mekanı cennet olsun. Allah size ve ailenize ve ailesine sabır versin.

Ruyaniza Hayırdır inşallah diyelim Rabbim HAYRA cikarsin!
Rabbim cumlemize Dua eden ve Dua alan Salih kullarindan eylesin..
Herkesin ama herkesin Dua ya ihtiyaci vardir!
Merhuma dua edin...unutmayin Onu ..olurmu ?
bir gun sizi de unutmasinlar..
Hepinizin ölmüşlerine rahmet gelsin İnşallah bizlerde rahmetle anılırız.

bu bilinc alti bir ruya da olabilir..
eşinizin ölümü hakkinda kendinizi suçlamayın!!baska insanlar ne söylüyorsa, bunları dikkate almayın ve önemsemeyin...
Siz ve vicdanınız her şeyi doğru yaptığınıza inanıyorsanız mesele yok!
Allah cc. ve eşiniz Sizden RAZI ise kalbiniz mutmain olsun...
eşinize hakkınızı helal etmeniz icin bir uyari ruyasi sanki ..Rabbim her seyin en iyisini bilendir..

Ecel gelirse bu cana baş ağrısı bahane..
Ecel saati şaşmaz…
“Zamansız öldü! Genç yaşta gitti!” gibi cümleler ne kadar anlamsız aslında. Sevdiklerimizi bizden alan şeyi bazen deprem sanıyoruz
bazen bir kaza bazen bir hastalık. Elbette insan tedbirini almalı. Ancak tedbir alırken bile ecel saatinin şaşmayacağını unutmamalı.
Sevdiğini kaybeden insanlar gidenin zamansız değil eceliyle gittiğini bilerek arkasından ağıt yakmaktan çok dua etmelidir...

Yarabbi! Ömründe ölümünde hayırlısını nasip et.
Yarabbi! Kaldıramayacağımız bir yükü yükleme omuzlarımıza.

Ecel gelince cana..Baş ağrısı bahane
Mezar taşıma yazsınlar..Bugün bana yarın sana!

Rüyada ölmüş birini diri görmek ;yakın zamanda iyi haber almaya işaret eder,ayrica özlemleri, hasretleri simgeler
Hayirli gunler..

haticenur

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada vefaat eden eşi diri görmek

Babaannem rüyasında yeni vefat eden dedemi görmüş. dedemin sırtında gri montu varmış. Babaanneme bişey mi veriyomuş yoksa alıyor muymuş babaannem anlamammış. BU RÜYAYI YORUMLAR MISINIZ?

umudum

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada ölmüş eşini görmek

Selamunaleykum esim oleli 55 gun oldu. Bugun ruyamda olen esimin morktaki halini gordum, yuzu beyazdi, sanki isik vardi. Hic konusmuyor, kipirdamiyordu ve sonra ayri bir sekilde de gordum. Yanima geliyor guya dirilmis, bende ona tokat atiyorum sonra ozur diliyorum yorumlaya bilirmisiniz teşekkurler.hy..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Başıniz sağolsun Mekanı cennet olsun. Allah size ve ailesine sabır versin..
Rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada ölü görmek;
sevilen birinin geleceğini haber verir. Ölü diri getirir derler ama burada farkli...
rüyada ölmüş olan eşine tokad vurmak;
Rüya sahibinin eşi için hayırlı kimse olacağı, Onun arkasında olup eşinin her kararına saygı duyarak, onu yapacağı anlamına gelir..

bu bilinc alti bir rüya da olabilir..eşinizi kaybedikten sonra bu tip duygusal,yoğun rüyalar görmeniz normal..
kendinize ve acınıza biraz zaman verin !!kabullenme ile acınız biraz azalacaktır..Güçlenmek için acı çekmek durumundasınız; bundan daha basit bir yöntem yoktur.
Bu yüzden kendinize ağlamak için de fırsat ve bir iyileşme müddeti verin.

acının bir süresi yoktur. Bazıları düzelmek için bir aya ihtiyaç duyarken diğerleri için bir yıl bile yeterli olmayabilir. Acı çekmenin doğru ya da yanlış bir yöntemi yoktur;
ortada yalnızca acı ve kederiniz vardır.bunu da ancak sabır ,zaman ve namaz/dua ile (Allah'tan) yardım dileyin...

eşinizin ölümü hakkinda kendinizi suçlamayın!!başka insanlar ne söylüyorsa, bunları dikkate almayın ve önemsemeyin...
Siz ve vicdanınız her şeyi doğru yaptığınıza inanıyorsanız mesele yok!Allah cc. ve eşiniz Sizden RAZI ise kalbiniz mutmain olsun...
eşinize hakkınızı helal etmeniz icin bir uyari rüyasi sanki ..Rabbim her seyin en iyisini bilendir..
Gördüğünüz rüya hayırlı bir rüya olup, hakkınızda güzel gelişmeleri müjdelemektedir...

Her işte bir hayır vardır… Amma olduğu hal ile amma neticesi ile. Bu müthiş müjdeyi düşünüp;başımıza gelen müsibetleri bir cezalandirma değil bir hediye cihetinde kabul edip
“Ya Sabır” diyerek tevekkül etsek, bize zor gibi görünen ama pek kıymetli “sabır” ağacının altında gölgelensek bu sırtımızda hissettiğimiz koca dünya yükünü
ne taşımak zorunda kalacağız nede bu can-ı gönül Sultanını içinde barındıran gönüllerimizi daraltacağız.

Ben de evladimi,eşimi kaybettiğimde bu duygu ve acı tecrübeyi yaşadım ne hissediğinizi cok iyi anliyorum...
evladimi kaybettiğimde bunda asla!!hayır olamaz diye isyan etmiştim..ama yanilmişim!!Her Şerrin İçinde bizim için Gizlenmiş Mutlak bir hayır vardı..
Eğer oğlumu kaybetmeseydim yetimlere Annelik yapmaz bir yetimi evladlik almazdim!!Peygamber efendimiz sav. komşusu olmaya talibim!!

Hayır ve Şer Ancak ALLAH'TANDIR! Her Şerrin İçinde Sizin için Gizlenmiş Mutlak bir hayır vardır!bunu şu An anlayamazsınız !!
Allah yar ve yardımcınız olsunLâ Tahzen! Innallâhe Meassabirin. (Üzülme Allah sabredenlerle beraberdir

acilangul1

umudum

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Sizinde basiniz saolsun, allah sabrini arttirsin. Çok sağolun, tesekkurler yorum icin. Esim öldüğü gun namaza basladim, kapandim. Çok gec kaldim yap derdi yapmazdim. Allah affetsin, simdi onun istedigi gibiyim insallah allahin cennetinde kavusacağız.

kadersiz gelin

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada vefat eden eşini görmek

Selamınaleykum, öncelikle ilgilenen herkese çok teşekkür ederim Allah razı olsun. Ben 3 aylık evli bir bayanken eşimi kaybettim, şimdi 25 gün oldu vefat edeli ve 2 kez rüyamda gördüm kaybettiğim eşimi. İlk rüyamda bir kaldırımda oturmuş beni kolunun altına almış "sana doymadım ama ben ağlamıyorum sende ağlama" dedi ve beni alnımdan öptü 2. Rüyamda ise ölmediğini öğreniyorum ve onu arayıp buluyorum, yaşıyor ama benden saklandığı için ona kızıyordum. Benimde rüyalarımı yorumlarsanız çok sevinirim Allah'a emanet olun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Başıniz sağolsun Mekanı cennet olsun. Allah size ve ailesine sabır versin..
Rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada ölmüş birini diri görmek ;
yakın zamanda iyi haber almaya işaret eder,ayrica özlemleri, hasretleri simgeler

Rüyada ölmüş eşini görmek;
bilinçaltı bir rüya olarak yorumlanabilir ya da ölmüş eşinizin sizden dua beklediğine rivayet edilir.
Bazen yakın zamanda alınacak çok sevindirici haber olarak yorulmasına rağmen bazen de kıymetli bir hediye alınacağına delalet eder. Aynı zamanda rüyada ölmüş eşini görmek hane içinde yaşanan anlaşmazlıkların, sıkıntıların son bulacağına...

Bu tip duygusal,yoğun rüyalar görmeniz normal..
kendinize ve acınıza biraz zaman verin !!kabullenme ile acınız biraz azalacaktır..Güçlenmek için acı çekmek durumundasınız; bundan daha basit bir yöntem yoktur.
Bu yüzden kendinize ağlamak için de fırsat ve bir iyileşme müddeti verin.

acının bir süresi yoktur. Bazıları düzelmek için bir aya ihtiyaç duyarken diğerleri için bir yıl bile yeterli olmayabilir. Acı çekmenin doğru ya da yanlış bir yöntemi yoktur;
ortada yalnızca acı ve kederiniz vardır.bunu da ancak sabır ,zaman ve namaz/dua ile (Allah'tan) yardım dileyin...

eşinizin ölümü hakkinda kendinizi suçlamayın!!başka insanlar ne söylüyorsa, bunları dikkate almayın ve önemsemeyin...
Siz ve vicdanınız her şeyi doğru yaptığınıza inanıyorsanız mesele yok!Allah cc. ve eşiniz Sizden RAZI ise kalbiniz mutmain olsun...

Her işte bir hayır vardır… Amma olduğu hal ile amma neticesi ile. Bu müthiş müjdeyi düşünüp;başımıza gelen müsibetleri bir cezalandirma değil bir hediye cihetinde kabul edip
“Ya Sabır” diyerek tevekkül etsek, bize zor gibi görünen ama pek kıymetli “sabır” ağacının altında gölgelensek bu sırtımızda hissettiğimiz koca dünya yükünü
ne taşımak zorunda kalacağız nede bu can-ı gönül Sultanını içinde barındıran gönüllerimizi daraltacağız.

Hayır ve Şer Ancak ALLAH'TANDIR! Her Şerrin İçinde Sizin için Gizlenmiş Mutlak bir hayır vardır!bunu şu An anlayamazsınız !!

Allah yar ve yardımcınız olsunLâ Tahzen! Innallâhe Meassabirin. (Üzülme Allah sabredenlerle beraberdir
selametle..

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Rüyada ölmüş eşini görmek

Selamünaleyküm kafami çok karıştırdı bu rüya. 3 sene önce eşim vefat etti üç kızım iki oğlum var. Ruyamda ortanca kızımla ölmüş eşim el ele tutusup uzaklara doğru gidiyordu iki defa arkalarini dönüp baktı ve gittiler.

Y

Yonca Gül

Kayıtsız
Misafir
Merhaba,
Vefat eden eşimin adına; cami bahçesine zeytin alıp bağışladım. Sabaha karşı rüyamda da kendisi kabrinin içinde "Bana ne oldu? Kaldır beni" diyerek elini uzattı. Öyle baktım, elini tutmadım. Uyandım.
Bu rüyamla ilgili yorumunuz nedir?

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Merhaba,
Vefat eden eşimin adına; cami bahçesine zeytin alıp bağışladım. Sabaha karşı rüyamda da kendisi kabrinin içinde "Bana ne oldu? Kaldır beni" diyerek elini uzattı. Öyle baktım, elini tutmadım. Uyandım.
Bu rüyamla ilgili yorumunuz nedir?
Yavaş yavaş ömrunuz bitecek iken, ömrunuz arttı. Hayra, işlerde başarıya işarettir.

Y

Yonca Gül

Kayıtsız
Misafir
Merhaba,
Rüyamda vefat eden babamın evine gidiyorum. Üvey annem bana daha önceden ekmek vermiş, vefat eden eşimde "Al o ekmekleri geri ver, sana nasıl ekmek vermiş görsün" diyor. Evden tam çıkarken bakıyorum ayaklarımda çorap yok, çıplak ayağıma çorap giymeye çalışıyorum. O sırada 38 yaşındaki kızımın küçük halini görüyorum ve onun ayağında da çorap yokmuş. Ona da çorap giydirmeye çalışıyorum.
Öyle uyandım.
Rüyamla ilgili yorumunuzu alabilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Merhaba,
Rüyamda vefat eden babamın evine gidiyorum. Üvey annem bana daha önceden ekmek vermiş, vefat eden eşimde "Al o ekmekleri geri ver, sana nasıl ekmek vermiş görsün" diyor. Evden tam çıkarken bakıyorum ayaklarımda çorap yok, çıplak ayağıma çorap giymeye çalışıyorum. O sırada 38 yaşındaki kızımın küçük halini görüyorum ve onun ayağında da çorap yokmuş. Ona da çorap giydirmeye çalışıyorum.
Öyle uyandım.
Rüyamla ilgili yorumunuzu alabilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.
Baba evine gitmek hayırdır.
Rüyada Üvey anneyi görmek hiçte hayır değildir.
Ölmüş eşini görmüşsün, eşinin mezarını ne sıklıkla ziyaret ediyorsun?
Etmiyorsan mezarına gelmeni bekliyor, ona dua etmeni bekliyor.
Çorap giymemek sıkıntıdır.
Kızını küçük görmen büyük bir dostluğa işarettir.

Eşini yakın bir zamanda düşündüysen bu bilinç altı rüyası ola bilir.
Ha düşünmedim bu yakın zamanlarda öyle gördüm der isen,
eşin senden dua ve mezarını ziyaret etmeni bekler.
Vesselam.

Y

Yonca Gül

Kayıtsız
Misafir
Baba evine gitmek hayırdır.
Rüyada Üvey anneyi görmek hiçte hayır değildir.
Ölmüş eşini görmüşsün, eşinin mezarını ne sıklıkla ziyaret ediyorsun?
Etmiyorsan mezarına gelmeni bekliyor, ona dua etmeni bekliyor.
Çorap giymemek sıkıntıdır.
Kızını küçük görmen büyük bir dostluğa işarettir.

Eşini yakın bir zamanda düşündüysen bu bilinç altı rüyası ola bilir.
Ha düşünmedim bu yakın zamanlarda öyle gördüm der isen,
eşin senden dua ve mezarını ziyaret etmeni bekler.
Vesselam.

Bilinçaltı rüyası sanırım. Çünkü vefat eden eşimi haftada en az iki kere ziyaret ediyorum, her gün de dua ediyorum.
Cevabınız için çok teşekkür ederim

isimsizĺlojbnk

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ruyada olmus olan esimi canlı görüyorum, bizi kandirmis oluyor. Aslında ölmemiş, kavga ediyorum bu çocuk 1.5 yaşında babasız kaldı nasıl yaparsın hiç mi ozlemedin nasıl dayandin diye kavga ediyorum, yorumlarmisiniz?

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Ruyada olmus olan esimi canlı görüyorum, bizi kandirmis oluyor. Aslında ölmemiş, kavga ediyorum bu çocuk 1.5 yaşında babasız kaldı nasıl yaparsın hiç mi ozlemedin nasıl dayandin diye kavga ediyorum, yorumlarmisiniz?
elbette yorumlarız. rüyada ölmüş eşi görmek güzel bir müjdeye işarettir.
ama bu nefsani, yani bilinç altı rüyasıda ola bilir.
yani eşinizi çok düşündüğünüz için rüyanıza yansımış olabilir. ayrıca eşinizin kabrini ziyaret edip dua etmeniz gerek.

ölmüş eşinizle kavga etmeniz, sizin huzursuzluğunuzu temsil eder.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt