• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada okul görmek tabiri

A

azkaban

Kayıtsız
Misafir
Esselamü aleyküm hayırlı sabahlar. Ben şöyle bir rüya gördüm. Okuldayım. Öğrenciler ve öğretmen benimle dalga geçiyor. Öğretmeni tam hatırlamıyorum ama iyi davranmıyordu bana. Ben de onların söylediklerine takılmadan gülüp geçiyorum.

Sonra farkediyorum üzerimdeki giysiyi ters giymişim. Demek bu yüzden bana böyle dediler diyorum. Ama sonra bir bakıyorum her gördüğüm kişinin üzerindeki ters giyilmiş. Kardeşime söylüyorum takmıyor beni. Sanki onların üzerindeki önemli değil de asıl benim üzerimdeki önemli. Bunun üzerine üstümü değiştirecek bir yer arıyorum. Tuvalete giriyorum ama sonra vazgeçiyorum orası pis diye.

Sonra dışarı çıkıyorum. Park gibi bir yere geliyorum orada ayakkabımı bırakıyorum. Bıraktığımı girdiğim apartmanın kapısından geçince anlıyorum. Aaa ben orada ayakkabımı unuttum yolu çıplak ayak geldim diyorum. Ayağıma bakıyorum bacağımın diz altında bir kısmı açık. Altımda etek var. Ben eteği biraz kaldırmışım. "İnanmıyorum böyle mi geldim?" diyorum. Aklıma yolda gelirken ayaklarımın kum içinde kaldığı ve yoldan geçen bir erkeğin bana baktığı geliyor.

Ayakkabı olsaydı kapalı olurdu bacağım diye düşünüyorum (NOT: Kapalı biriyim o yüzden böyle düşünüyorum.). Sonra "Neyse artık kaldı ayakkabı orada." diyorum. Merdivenlerden çıkmaya başlarken bir arkadaşımı(kız) görüyorum, yanında küçük erkek kardeşi ile birlikte. Erkek çocuk bana ayakkabılarımı veriyor çok mutlu oluyorum "Allah razı olsun." diyorum. Apartmanda evin kapısının önüne geliyorum ve bakıyorum kapı kilitli. Üstümü değiştiremeyeceğim tüh diyorum. Sonra arkadaşım ve onun kardeşi ile bir odaya geçiyoruz. Odada iki kanepe var diye aklımda. Kanepenin bir ucuna ben diğer ucuna onun kardeşi yatıyor. Bacaklarımız birbirine dolanıyor. Uyucaz ama dolandığı için uyuyamıyorum. Sonra bacaklarımı düzeltmek için izin istiyorum. Çekiyorum bacağımı ama o bir bacağıma sarılıyor. Ben de böyle uyuyabiliyor herhalde diyip uyumaya geri dönüyorum. Rüyam bu kadar.
Balıkesir'den Sinem Özdemir - Öğrenci - Yaş:18 - Bekar - Bayan

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykum selam.. Hayirdir insallah..
Rüyada okul görmek, kültür bakımından yeni ve engin olanaklarla karşı karşıya kalacağınıza işarettir.
Ayrica insanlarin Sizin hakkinizdaki fikir ve dusuncelere de pek TAKILMAYIN..
Allah-in izni ile Siz guzel ve Dogru olan bir YOLDA siniz..
Bazi davranislariniz bazilarina ters gelebilir.. ama O onlarin gorusu..
insallah siz her gun daha fazla olgunlasip, kendinizin ufak, tefek hatalarida duzelteceksiniz seklinde yorumlanir..

Her geçen gün insana yeni birşeyler kazandırır..ogrettir!
kimi zaman ufak kazançlardır bunlar. Kimi zaman ise kalıplaşmış fikirlerinizi yada hayata bakış açınızı tamamen değiştirecek türden şeyler...
Her seyin bir bedelli olur da Hayat okullunun bedeli olmaz mi?
Bedel odiyerek ogrendiklerimize tecrübe denir.
bazen bu tecrübeler ağır bedeller ödenerek kazanılır.ama her Tecrube cook degerlidir...

Okul hayatında sınavlar önceden haber verilerek yapılır ve notumuz yüzümüze söylenirdi.
Oysa hayat okulunda insanlar bizi habersizce "sınava çekiyor" ve ve yargılarını genellikle içlerinde tutuyorlar...
veya arkamizdan malesef soyluyorlar..

Okul hayatında soruların tek doğru cevabı vardı. Hayat okulunda kişiye göre değişen doğru cevapları bilmeniz gerekiyor.

Okul hayatında önce dersimizi öğrenir sonra sınava girerdik. Hayat okulundaönce sınavca çekilip sonra "dersimizi alıyoruz."

Hayat okullu bana neler ögretti..sırıtık.:,
Kendimi neşelendirmek istediğim zaman en iyi yolun başka birini neşelendirmeye çalışmak olduğunu öğrendim.

-İyi kalpli olmanın mükemmel olmaktan daha önemli olduğunu
Hayirli gun ve HAYIRLI bayramlar kardesim..

acilangul1

A

azkaban

Kayıtsız
Misafir
Allah razı olsun sizden yorumunuz için çok teşekkür ederim... :)

Bu arada Allah'ın izniyle size bir şey sormak istiyorum. Ben açıkçası bu rüyayı şöyle gördüm. Uyumadan önce bir arkadaşımla tartıştım gibi oldu. Arkadaşımın erkek arkadaşı yani sevgilisi var. Onunla bu konuyu çok konuştuk kendisi de biliyor ama hala sürdürmeye devam ediyor bu ilişkiyi. Dün de yine konusu açıldı. Yine kötü olduğundan vs bahsettim. Bu konu hakkında konuşmak istemediğini söyledi. Ben de ya onun telefon numarasını ver ya da onu bu kadar önemli yapan ne onu söyle dedim. Çünkü sevgilisi de bunu yapıyorsa iyi değildir benim gözümde. Eğer sevgilisinin numarasını verirse hiç yoktan belki o görür de bırakır, akıllanır diye düşündüm. Onunla hiçbir şekilde iletişime geçmeni istemiyorum. Üstüme geliyorsun haktır bu falan yazmış. Ben cidden çok üzülüyorum onun için. O benim çok çok iyi bir arkadaşım. Onun böyle kötü işler yapmasını istemiyorum. Tamam ben de kötüyüm ve nice kötülükler yapıyorum ama bari o yapmasın istiyorum... O gece de istihare yapmayı düşünüyordum. İnternette Abdülkadir Geylani hazretlerinin istiharesi gibi bir şey buldum onu uygulayacaktım. Saat de biraz geç olmuştu ve ben yazıcıdan çıktı aldığım kağıdı bulamadım. Aramak için de çok uğraşmadım. O yüzden 2 rekat istihare kılıp Allah'a kendimce elimden ne kadar geliyorsa öyle yalvarmaya çalıştım. Durumumu göster, neye ihtiyacım var falan hepsini göster lütfen diye... Bu rüyadan başka bir rüya daha gördüm balina ile ilgiliydi ama tek balina var aklımda. En iyi hatırladığım bu. Birkaç gündür de rüyalarımı hatırlamıyorum zaten. Umarım o dünkü rüyam doğru rüyadır. Kim bilir içinde ne kötülükler vardır ama siz onları yazmamışsınızdır… Ben size arkadaşımı soracaktım. Onun sevgilisine Facebook’tan mesaj atabilirim diye düşünüyorum. Arkadaşım yapma dedi. Ama bunu onun iyiliği için yapmak istiyorum. Sizce ne yapmalıyım? Şimdiden Allah razı olsun...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum ve Size HAYIRLI BAYRAMLAR..
bizde Bayram Yarin ama yine de telasimiz var.. ama Sizin bu sorunuzu gorunce cekip gidemedim...
Cunku anladim ki bazi seyleri anlatamamisim..Siz daha cok gencsiniz dogruyu yapiyorum diye kas yapayim derken goz cikartmiyalim..degil mi benim aceleci biraz da SABIRSIZ genc, samimi kardesim..
evet Ruyanizi acikca yazamamistim niye mi onu da soyliyeyim..
asil meslegim insan..ve cocuklar, gencler ile ilgili...
O yuzden her ruya aslinda kisinin icinde bulundugu durum ortam ve bilinc alti yasadiklarini da sergiler..
ve sanki kendinden Kendine kacis gibi bir arayis bir ciglik Allah a giden yollu nefsi istemesede vicdani ile aramakta sanki..
Biliyormusunuz aslinda burada Ruya Yorumu soran kardeslerime ruyalarinin Sadece Allah-in izni ile Kirmadan incitmeden Fazla ozellerine girip karismadan
korkutmadan elimden geldigince sadece Ruyayi soranin anliyabilecegi kapali mecazi kelimeler konusarak Yorumlamaya calisiyorum..
Cunku Yorum Soran kardeslerimiz Beni Bilmez Ben de Onlari O yuzden onlarin O gunku Ruh hallerini tam kestiremedigim icin onlari ..O gun gercekleri duymaya hazirlar mi beni gercekten dogru anliyabilirler mi?
samimiyetime sadece Allah RIZASI icin HAKKI Sabri ve insanligi guzeligi onlari Kurtulusa cagirdigimi duyabilirler mi?
Her kes kendi mesrabi kabi ve kalbi vicdani ilmi bilgisi imani kadar anliyabiliyor..

O yuzden bazen zorlaniyorum..inanin hissedip gorduklerimi dusunduklerimin cogunu malesef yazamiyorum..
hep yazdiklarim Gonlumun sansurden elekten gecirip eklemek zorunda kaliyorum..

Siz de Bu arkadasinizin ustune fazla gitmeyin..Onun icin cokca Dua edin ve Her zaman ona deyin ki Ben Senin dogru olani, vicdanin ve imanin, ruhunun sesini duyup dogru olani yapacagindan eminim...
Cunku gordugum kadar su anda yasadigi bazi olumsuzluklar ve yanlizlik..bazi arayislar icinde..
Siz onun ustune gittikce bu sefer Sizden de kacip daha kotu seylerde yapabilecek Ruh halinde..
Onun gercek arkadasi iseniz SADIK iseniz Yaninda olun!!ve ne yapmasi gerektigini degil..neyin dogru oldugunu arada bir tum kalbiniz ve samimiyettiniz ile fisildayin...
Bizler her zaman dogru olani yapmasak da Dogrunun yaninda ve destekcisi olmaliyiz..
Hayra vesile olan hayri islemis gibidir..
bakin aslinda size sunlari yazmistim mesajimi anlatamamisim..

Okul hayatında soruların tek doğru cevabı vardı. Hayat okulunda kişiye göre değişen doğru cevapları bilmeniz gerekiyor.

yani Hak ve Dogru tektir ama bu erkek arkadasi olmasi onun icin su an yok sadece arkadasim, yok, onun destegi, iyiligi var!!yok iste cook Yanlizim...
Zaten kotu bir sey yapmiyorum ki sadece birbirimize destek oluyoruz diyerek nefsi ona bu yanlisi dogru gibi gosteriyor...

kişiye göre değişen doğru cevapları bilmeniz gerekiyor...
yani ona bunu dogru oldugunu gosteren sebeplerin kaynagini bulursaniz anca bu yaptiginin yanlis oldugunu anlatabilirsiniz..
siz dogruyu yanlis haal ve davranislar ile ispatlamaya, yardimci olmaya calisiyorsunuz..usulunuz ters.. ayni ruyanizdaki elbiseniz gibi...

"Sonra farkediyorum üzerimdeki giysiyi ters giymişim. Demek bu yüzden bana böyle dediler diyorum. Ama sonra bir bakıyorum her gördüğüm kişinin üzerindeki ters giyilmiş. Kardeşime söylüyorum takmıyor beni"

yani cevrenizdekilerin cogu bu yanlisda.. ama onlari duzeltebilmek icin ilk once kendi elbisenizi, nefsinizi, davrnis ve huyunuzu ters olan nefis cilbabini elbisesini cikarip duz giymeniz gerekli...
Siz kendinizi ,huyunuzu, suynuzu, insanlara yaklasim seklinizi, degistirmedikce Allah cc. Sizin etrafinizdaki ortam ve sartlari degistirmez...

Okul hayatında önce dersimizi öğrenir sonra sınava girerdik. Hayat okulunda önce sınavca çekilip sonra "dersimizi alıyoruz."

Siz kendi okul hayattindan dersinizi almissiniz birakin O da kendince kendi bildigince dersini alsin..
anca o zaman akillanir..

Rüyada balina gormek;yemine delalet eder. Balina görmek, salih kimselerin mabedine, üzüntü ve kedere, yetkinin gitmesine, sinirlenmeye delalet eder...
Balina buyuktur ama Sorumlulugu daha da buyuktur..
altindan kalkamiyacaginiz islerin altina girmeyin..
Her seyi simdilik Zamana birakin ..
Hayirli Gunler.. Sizi Tanidigima sevindim Bana Beni hatirlattiniz..cddvb..sırıtık.:,
HAYIRLI BAYRAMLAR...

kgüll..,

A

azkaban

Kayıtsız
Misafir
Sizden Allah yar ve yardımcınız olsun. Duygulandım açıkçası çok güzel, açıklayıcı yazmışsınız. Evet benim de bir sürü hatam var. Hatası olan insan nasıl çevresindekileri o hatalardan kurtarabilir ki? :( Sizin de bayramınız mübarek olsun abla yorumun için ellerine aklına sağlık. Çok çok çok teşekkür ederim... :)

Bir şey daha sormak istiyorum şimdi aklıma geldi. Bu arada da hakkını helal et abla çok soru soruyorum gibi geldi. Rüyamda üstümü değiştirmeye düzeltmeye çalışmıştım eve gidecektim ama kapı kilitliydi. Bu da kötü anlama geliyor herhalde??? :( istediğinizi söyleyebilirsiniz ben alınmam veya kötü olmam. Az buçuk yanlışlarımın farkındayım hiç sorun değil...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
304375_542074509141244_456771626_n.jpg

Cumlemizden kardesim... Ahh canim Gunahsiz kul var mi ki? O
yüzden Rabbimin Rahmet, aff ve magfiret kapisinda her an bekliyenlerdeniz..
dedim ya Bana beni hatirlattiniz.. gunahlarimiz derya kadar olsa yine de Biz niyet edelim degiselim,degismek icin bir yerden basliyalim..
kendimize, Rabbimize karsi samimi olalim.. Acalim yuregimizi bizi Yaradan dan yardim istiyelim..
cunku Nefis icimizde guclu bir hayvan.. onu bazen tek basimiza terbiye edemiyoruz..
O yuzden Allahim ne olursun bu gunahkar muhaciri bir An da oldsa Nefsimin eline birakma diye cok Rabbime siginirim..
Hakkin, Dogrunun yaninda yer alalim...Rabbim Affına Sığınalim..
Seni kirdi isem affet ..sadece siz sordunuz ben de oldugu gibi yorumlamaya calistim..
gercekler ile yuzlesmek her babayigidin hakki degil...
herkes ruyalarda sadece duymak isteedigini duymak icin yazarsa o zaman her kes kendi ruyasini yorumlayip yasasin..

"ama kapı kilitliydi"

Her adımda her yaşta ve yeni bir yaşantıda açıp adımladığımız kapıların herbiri ise bizim için bizden öte bir takdirin takdim ettiği güzelliklerle ve farklı iklimlerle doludur..

Hayat değişkendir hep hiçbir zaman durgun bir göl gibi yahut sağlam bir dağ gibi değil...
Hep ufukta dağılıveren bulutlar gibi ya da rüzgarla savrulan bir yokuştan akan toprak gibi toz gibi değişken farklı ve hep yeni serüvenlere gebe...
Tedirginlikle girdiğimiz kapılar da bizi emniyet içinde El-Emin olanın izniyle emin beldelere çıkarıyor..
Güzel soluklar aldırıyor..Çünkü tüm bu sofraların tüm bu kapıların ve ardındakilerin Rabbi çok ama çok seviyor kullarını..

Kapı…dendi mi hep “ümit” koşup gelir...
Kapı ümittir; ümit kapıdır. Çalmayı bilelim yeter ki…
Çalmanın vurmanın bir notası vardır. Kapılar açılmak içindir.
Hazır acizliğimiz var ya… Sonsuz dua kapısı…
İhtiyacı bitmeyenin RAHMAN kapısından başka gideceğimiz yer var mı?
Hayirli geceler...

anladiniz mi Siz ilk once Rahmanin KAPISINA varmalisiniz ki her sey duzelsin.. akliniz, nefsiniz duygulariniz ile
Benlik KAPISI acik oldukca Rahman KAPISI kilitli idi...

her ne gördünse sende var olandır karşına çıkana ibretle bak ,
ya suretinde ,ya meşrebinde izlerine bul...ve Rahman KAPISINA yonel...

A

azkaban

Kayıtsız
Misafir
rüyada okul görmek tabiri

Allah razı olsun yorumunuz için. Hiç kırılmadım veya üzülmedim. Hatta bazı şeyleri az çok farketmeme vesile oldunuz teşekkür ederim abla...

Üst Alt