• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Nişanlandığını Görmek

ömr-ü diyar

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada nişanlandığını görmek, rüya tabirleri nişanlanmak görmek, rüyada tabiri nişanlanmak, rüyada tanımadığınız birisiyle nişanlanmak, rüyada nişanlanacağını görmek, rüyada birinin nişanlandığını görmek, ruyada nişanlandığını görmek, rüyada nişanlanmak ne demektir, rüyada nişanlanmak islami, rüyada nişanlanmak, rüyada yüzük takmak, rüyada nişan yüzüğü görmek, takmak, rüyada sevgiliyle nişanlandığını görmek, rüyada kızının nişanlandığını görmek

Rüyada nişanlandığını görmek beklenen fırsatın geleceğine yorumlanır.

Rüyada tanımadığınız birisiyle nişanlanmak, güzel bir haber alacağınıza işarettir. Nişanın atılması pek iyiye yorulmaz.

Rüyada tanıdık biri ile nişanlanmak; sıkıntı ve üzüntü yaşayacağınıza yorumlanır.

Rüyada bir nişana giden kişi yeni şeyler öğrenecek, yeni insanlarla tanışacak demektir. Rüyada nişanlandığını görmek beklenen fırsatların yaklaşmasıdır..

Rüyada tanımadığınız iki insanın nişanlandığını görmek; mutlu ve huzurlu olunacağına işarettir.

Rüyada görülen nişan töreni, sevinç ve sürura, refah ve mutluluğa işaret eder.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz...
İslam'a göre rüya üç çeşittir.

1- Salih rüya

2- Şeytani rüya

3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan, etkilenmesi sonucu doğan rüya.

Hiç bir rüya yaşanılan ortamdan bağımsız bir sekilde yorumlanamaz.

Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu mutlaka göz önüne alınmalıdır.

Zaman zaman başkaları ile ilgili rüyalar da görebiliriz; bizi hiç ilgilendirmeyen bir rüya, bir başka yakınımızı ilgilendirebilir.

Bu nedenle, her rüya aynı şekilde tabir edilemez..

Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklı olacaktır.

Bundan dolayı da, rüya yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yansıması farklı olabilir…

Rüyayla amel edilmez. Rüya ve ilhamla elde edilen bilgiler dinin bir emri gibi kabul edilmemelidir.

Görülen rüyaları esas alarak hayatını ona göre düzenlemeye kalkışmak yanlıştır. Çünkü rüyaların doğruluğunu ölçmek ve tesbit etmek mümkün değildir.

Rüyalarda çeşitli hikmetler vardır. Kimi için bir müjde, kimi için bir ikazdır. Kur'an-ı kerimde rüya ve tabiri ile ilgili bilgi vardır.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Güzel rüya müjdedir.) [İbni Cerir]
(Salih rüya rahmani, karışık rüya şeytanidir.) [Buhari]
(En doğru rüya seher vakti görülendir.) [Beyheki]
(Kıyamet yaklaştığında, Müslümanın rüyası ekseriya yalan çıkmaz.) [Müslim]
(Sözü doğru olanın, sadık kimselerin rüyası da doğru çıkar.) [Buhari]
(Gündüz görülen rüyalar doğru çıkar.) [Hakim]
(Kötü rüya gören kimseye söylemesin, şeytandan da Allahü teâlâya sığınsın.) [Müslim]
(Rüyasında hoşa gidici güzel şeyler gören, görüşü isabetli salih birine anlatsın! O da hayra yorsun!) [Beyheki]
(Rüya, tabir ilmini bilen bir dosta veya akıllı bir zata anlatılmalıdır!) [İ.Ahmed]
(Rüya nasıl tabir edilirse, öyle çıkar. Bunun için rüyanızı nasih veya âlime anlatın!) [Hakim] [Nasih, insanlara iyilik tavsiye eden, kötülükten sakındıran, nasihat eden kimsedir.]

maaden

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada nişanlanmak

Selamunaleyküm, ben üniversite öğrencisiyim. Teyzemlerde kalıyorum. Teyzemin üç tane kızı var ve en küçüğü haric diğerleri il dışında. Bir ara en küçük kızı ile konusmustuk ve bunun bir arkadaşı var sınıftan. iyi bir kız oldugunu, ahlaklı biri oldugunu söylüyordu ve bizi tanıstırmak istedi. tanısıyorduk zaten ama o şekilde hiç konusmadık. Rüyamda değişik bir evdeydim. Bu kızın ailesi gelecekti, tabi benim ailemde. Nişanlanacağız, ama ben istemiyordum. Teyzemle konusuyorduk, babamları nasıl alacagımı söyledim. Araba lazım dedim. ( ben kocaelideyim, babamlar malatyada ) normalde istanbula inmeleri gerekiyor ucakla ama rüyamda sanki edirneye ineceklermiş gibi konusuyoruz ve arabayla oraya gidip onları alamam gerektiğini söylüyorum. Sonra birden babamları görüyorum ve onada nişanlanmak istemediğimi söylüyorum. Çok utanıyordum ve çok üzülüyordum karşıdakini kırdıgım için ama ömür boyu bu şekilde olmaz diye de düşünüyordum. Sonra babam biraz kızar gibi oldu, sonra kızın ailesi duydu olayı ve onlarda şaşırdılar biraz. Rüyam bu şekildeydi. yorumlarsanız sevinirim. Allah razı olsun.

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
Aleykümselam maaden. Rüyan hayra çıksın inşallah. Rüyanda nişanlanacağını fakat bunun için isteksiz olduğunu görmüşsün. Rüyanı hayırlı olarak yorumlamak istiyorum. Nişan konusunda isteksiz olman sıkıntıların sana uğrayacağı yada çok yakınından geçeceği, fakat senin bundan ya çok az yada hiç zarara uğramadan kurtulacağına işaret ediyor. En doğrusunu Rabbim bilir.

İnşallah sıkıntılardan uzak kalacağını veya var olan sıkıntılarının hafifleyeceğini müjdeleyen bu rüyan senin için hayırlara açılan kapı olur. Hayırlı günler.

Nurulkulub

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ruyada nişanlandığını görmek

Selamünaleykum, bugun aslinda her genc kizin uyandiginda sevincle anlatabilecrgi ve sevinecegi bir ruya gormus olsamda bu benim icin ayni hissi tasimam hususunda soz konusu degildi. Bu ruyayi gormem bir bilinc alti mi bilmiyorum. Yanliz bu ruya ile icimdeki aciyi fark ettim. Daha olsa da olur dedigim bir durumda aslinda ne kadar yikilabilecegimi hissettim. Soyle ki, ruyamda nisanlandigimi ve guzel bir mavi elbise giydigimi gordum. Henuz daha hazirlanma asamasindaydim ve pencereden davetlilere baktik, buyuk bir kalabalik fatiha okuyordu. Aralarinda on yildir sevdigim ama bir arada bulunmamamizin hicbir zaman nasip olmadigi, belkide zamana biraktigimz ama birbirimizden emin olmadigimiz sevdigimi gordum, yuzu asikti bir yol buldum ve halini hatrini sordum, zoraki guluyor ve zoraki cevap veriyirdu. Arada kevser suresini okudu bana, sonrada kalktik, ben giderken ardima dondugumde bir aralik ona baktim kendini tutmaya calisiyor ama buna muvaffak olamiyordu, aglayip duruyordu kosede. Ben de onun da aslinda bana birtakim hisleri hissettigini hissettim ve bende agladim, nisani bozmaya karar verdim ama bunu bir tek ben ve kardesim biliyordu. icerden sevdigimin ablasinin sesini duydum, biz aslinda istiycektik onu diyordu. Daha sonra aşkimin acisi ve gozlerimin yasiyla uyandim. Unutmaya ve olmasada olur dedigim kimseyi bugun ruyamda bu vaziyeyte gormememin yorumu nedir diye sormak istedim. Simdiden tesekkur ederim, hakkinizi helal edin.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykümselam Nurulkulub Rüyan hayra çıksın inşallah Bilinçaltı bir rüya da olabilir..
Rüyada duyulan acı;
Sevgi ,şefkat ve kendinizi arayışınıza işaret eder..
Farklı şey yapıyorsun; büyük bir huzursuzluk içinde isen bilki;
Zihnin seni bir tarafa çekiyor, kalbin başka bir tarafa çekiyor, bedenin de başka yere ve Sen nerdesin..?

Evlilik Konusunda acele etmeyin Ruhsal, duygusal olarak hazır olmadığınıza yorumlanir..

"aglayip duruyordu "
Bu insan kendisi de ne istediğini bilmediğini stress, deprasyon arasinda gel-gitlerde olmasina yorumlanir...

Rüyada Kevser Suresi Okumak Okuduğunu Görmek;
yeminin tutulacağına, hak edilen güce, iyi gelire, imrenilen bir birlikteliğe, akrabalarla mutlu olmaya yorumlanir..

Ya nasip der kabullenirim, bilirim çünkü hayırlısını verir Yaradan!. Hakkınızda herşeyin hayırlısını dileyin.. selametle..

duaa..

misalnur

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
ruyamda nişanlandığımi gördum

Ben rüyamda hiç tanımadığım birisi ile nişanlanıyordum. Ama o kadar çok mutluydum ki. Herkes çok mutluydu. Nişanlımın gözlerinin içi güluyordu, tabi benimki de. Etraftaki herkes çok mutluydu. Bir tek bonemin rengini hatırlayabiliyorum, açık kahveydi. Rüyamı yorumlarsanız çok mutlu olurum. Teşekkürler.

YÖNETİM/EDİT: Öncelikle kuralları okuyun lütfen.

Tuğba1332

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada nişanlandığını görmek

Rüyada nişanlanmak, nişanlandığını görmek tabiri.
Selamn aleyküm Beni yakın bir tanıdığım bir aşiret ağasının oğluyla nişanlanırken görmüş rüyasında. Bir valiz dolusu altın getirmişler. Bir broş da ona hediye etmişim. Başımda siyah bir örtü üstümde siyah bir tayt varmış, rüyayı gören ablam git giyin senin nişanın ne bekliyorsun demiş. Bende mevlid okunsun sonra giyineceğim demişim, babamda valizle altını kaldırın ev çok kalabalık diyormuş, çok büyük mutfaklı bahçeli dublex bir evde yaşıyormuşuz.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleyküm selam Rüyaniz hayr olsun
Rüyada nişanlandığını görmek;
bekar için evlenmeye; evli için, yeni bir yaşam, yeni bir çevre anlamına gelir.

Rüyada tanıdık biri ile nişanlanmak; sıkıntı ve üzüntü sonrasi ferahlik yaşayacağınıza, tanımadık biri ile nişanlanmak ise tedbir ve temkinli olmaniz gerektiğine işaret eder.
emin olmadiğiniz kimselere Gönül kapınızı AÇMAYIN..

Sabreden derviş muradına ermiş..Her şeyin bir zamanı, gökler altında her işin bir vakti var..
İyice tanımadan hiçbir insana bağlanmayin!!!iyi niyetli bir şekilde sırlarınızı kimseyle paylaşmayın..
selametle..

kanvegulgulve

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
ruyada nisanlandigi gormek

Rüyada nişanlanmak, nişanlandığını görmek.
İyi günler. Rüyamda tanimadigim birinin ailesi tarafından istenmistim ve hemen aksaminda küçük bir nişana benzer tören yapildigini gördüm. nisanlandigim kisiyi tanimiyorum ama herhangi bir duygu beslemiyorum sadece içimden iyi bir insan olduğunu geciriyorum ama zaten ciddi bir durum olmamasinin rahatligi içindeyim. hemen aksaminda bana hediyeler getiriyorlar iki tane altin bilezik takiyorum ama yine bir korku duymuyorum kendi kendilerine gelin güvey oluyorlar. Akşamki küçük organizasyonda ikimizin annesi de yok ama küslük gibi değil gelenek olarak olmamalari gerekiyormus gibi. Hatta halam ve amcamda evimizin balkonunda sohbet ediyorlar. Ben yanlarına gidince amcam sanki onlar bize misafirliğe gelmiste ben yanlarina cikmamisim gibi bozuk atiyor halbuki hayirli is var içerde.

Neyse, aksam eve geliyorum annem neler olduğunu anlatmami bekliyor ama öyle baskasinin töreni kadar bir merak içinde. önce elimi yüzümü yikayip ustumu değiştirmek için izin istiyorum sonra gelip bilezikleri falan gösteriyorum . annemde biraz tebessüm var benim ilgilenmedigimi biliyor ama bu durumdan gururlaniyor sanki bak kizim büyüdü gibi. ama onunda konuya çok bir ilgisi yok. Sonra son olarak diyorum ki boyle iste anne bir suru hediye yapmasinlar soyle onlara, iyi hoş boylede bi 6-7 sene beklerlerse bakariz artik iyi insanlar diyorum (tip okumak istediğim için aklimdan bu süreyi geciriyorum). Annemde kizar gibi ama gülüyor. sonra diyor ki acaba başka bir nedeni mi var istememenin (gulerek söylüyor imayla). Gerçek hayatimda liseden tandigim tip fakültesinde okuyan birine asik oldum lise son siniftayken o da beni sevdi ama o iyi bir tip fakültesini kazandı ben sinava tekrar hazirlandim. sanirim birazda beni beklemek için ilk sene hazirlik okudu. Fakat ben bu senede yanina gidecek kadar iyi bir sonuç alamayacagim. bu yüzden sinava tekrar hazirlanmak istiyorum. ailemde karsi cikiyor vebeni uzuyor baska okul yazmam konusunda. annemle rüyamda 'acaba başka bir sebebi mi var ' diye bahsi gecen kişi o. Gerçek hayatta da öyle birinin varligindan supheleniyor annem ama somut bir bilgisi yok. Kisacasi ben tekrar sinava girmeyi göze aldim annemler karsi cikiyor ama bana zorla birşey yaptırmazlar sadece biraz uzuyorlar beni. ben ise sadece bu sene gerçek okuluna başlayacak arkadasimin beni unutmasindan korkuyorum. yanina gitsem bile seneye ya beni sevmekten vazgecerse diye korku içindeyim ve su an tek arzum seneye o okulda olabilmek. rüyamda annemin o imayi yapmasiyla son olarak 'anne sanki bilmiyorsun ' gibi takiliyorum gulusuyoruz.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
İyi günler. Rüyaniz hayr olsun.
Rüyada nişanlandığını görmek;
beklenen fırsatın geleceğine yorumlanır.

Rüyada tanıdık biri ile nişanlanmak;
sıkıntı ve üzüntü yaşayacağınıza yorumlanır.

Rüyada bekar birinin nişanlandığını görmek;
yakın zamanda öğrenilecek mutlu edici değişimlere, gönül ilişkilerinde huzura, tez zamanda öğrenilecek mutlu edici havadis öğrenmeye alamettir..

Tanımadığınız bir insan ile nişanlandığını görmek
;
mutlu ve huzurlu olunacağına ,yeni başlangıçlar yapacağınıza ve mutlu günlere güzel bir haber alacağınıza yorumlanır.

Ya nasip der kabullenirim, bilirim çünkü hayırlısını verir Yaradan!. Hakkınızda herşeyin hayırlısını dileyin.. selametle
..

Mogren

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Es selamü aleyküm sevgili kardeşlerim. Bir rüya için biraz vaktinizi alacağım hakkınızı helal edin. Rüyamda arkadaşımın nişanlısının bir arkadışıyla nişan eğlencemiz olacağını gördüm. ( Bu kızla tanıştım, 1 defa görüştüm arkadaş ortamında ama sadece sohbet muhabbet amaçlı.) Bende bu nişan işini istemiyorum ama herkes kız bekliyor hadi diyor bana. Bu eğlence olacağı sırada şu an evlenmek için görüştüğüm kızı gördüm. Onu görünce hemen bu nişan eğlencesine katılmayacağımı belirtip evlenmeyi düşündüğüm kızın yanına gittim. Tavırlarını tam hatırlayamıyorum, aklımda kalan sadece annesi ile ne yapacağımı izlemesiydi. Yardımcı olursanız sevinirim.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Selamun Aleyküm. Dün rüya gördüm ve nişanlamıştım. Çok mutluydum ama tedirgindim. Sanki olumsuzluklar oluşacakmış gibi rüyamda mutlulugumu yasayamiyordum. Nişanlandığım kisi ise erkek arkadaşımdı, nasıl yorumlarsınız hocam.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Rüyada nişanlanacağını görmek

Selamun aleyküm rüyamda nişanım olucakmış fakat ben kına kıyafeti giymişim son anda değişiklik olmuş sanırım. diyorum ki millete nişanım olacağını söylemeyi unutmuşum hemen üstümü değiştirmeliyim diyorum yani yanlışlıkla kına kıyafeti giydim sanırım insanlara da söylemeyi unutuyorum nişanlanacağım kişiyi görmedim ama şuan konuştuğum beyfendiyle nişanlanacağımı biliyordum anlamı nedir söylerseniz çok sevinirim.

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Selamun Aleyküm. Dün rüya gördüm ve nişanlamıştım. Çok mutluydum ama tedirgindim. Sanki olumsuzluklar oluşacakmış gibi rüyamda mutlulugumu yasayamiyordum. Nişanlandığım kisi ise erkek arkadaşımdı, nasıl yorumlarsınız hocam.
Aleyküm selam. Nişanlanmak büyük bir fırsata işarettir. Sizin olumsuzluklar olucak diye tedirgin olmanız ise, gerçek hayatta da stresli, tedirgin olduğunuza işarettir.

Rüyada nişanlanacağını görmek

Selamun aleyküm rüyamda nişanım olucakmış fakat ben kına kıyafeti giymişim son anda değişiklik olmuş sanırım. diyorum ki millete nişanım olacağını söylemeyi unutmuşum hemen üstümü değiştirmeliyim diyorum yani yanlışlıkla kına kıyafeti giydim sanırım insanlara da söylemeyi unutuyorum nişanlanacağım kişiyi görmedim ama şuan konuştuğum beyfendiyle nişanlanacağımı biliyordum anlamı nedir söylerseniz çok sevinirim.
Aleyküm selam. Hastalıktan şifa bulmaya, kötü günlerin bitimine işaret edilebilir.

Es selamü aleyküm sevgili kardeşlerim. Bir rüya için biraz vaktinizi alacağım hakkınızı helal edin. Rüyamda arkadaşımın nişanlısının bir arkadışıyla nişan eğlencemiz olacağını gördüm. ( Bu kızla tanıştım, 1 defa görüştüm arkadaş ortamında ama sadece sohbet muhabbet amaçlı.) Bende bu nişan işini istemiyorum ama herkes kız bekliyor hadi diyor bana. Bu eğlence olacağı sırada şu an evlenmek için görüştüğüm kızı gördüm. Onu görünce hemen bu nişan eğlencesine katılmayacağımı belirtip evlenmeyi düşündüğüm kızın yanına gittim. Tavırlarını tam hatırlayamıyorum, aklımda kalan sadece annesi ile ne yapacağımı izlemesiydi. Yardımcı olursanız sevinirim.
Aleyküm selâm. Helâl olsun. Nişan eğlencesi hayırlı birşeydir, sevinmeye işarettir.
Evlenmek için görüştüğünüz kızı görmeniz, çok mutlu olmaya işaret edilebilir. Kısacası kötü bir rüya görmemişsin kardeşim. Hayrolsun inşAllah. Selâmetle.

Üst Alt