• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada namaz kılmak

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada namaz kılmanın yedi tabiri vardır:
1-Emniyet,
2-Mutluluk,
3-İzzet,
4-Makam,
5-Kurtuluş,
6-Murat,
7-Eksiklik.
Bir yanda iman bir yanda Nefsin verdiği vesvese...Nefsini temizleyen hakiki imana kavuşur.Çünkü nefs, Allahü teâlâ ile kul arasında en büyük perdedir...

Şeytanın namazı engelleme metodları …
1) Kul namaz kilmak isteyince, ona vesvese veririm. Henüz vakit var, mesgulsün, isini bitir, sonra kilarsin, derim
2) Namazini geciktiremezsem, insan seytanlarindan birini yollarim ve namazini geciktiririm
3) Onu da yapamazsam, o kula namazda musallat olurum. – Saga bak, sola bak, – derim, bakinca da yüzünü oksar, alnindan öperim. Sonra da „
namazin bozuldu” diye vesvese verir namazdan cikaririm
4) Saga sola baktiramazsam, yalniz basina namaz kildiginda yanina giderim. Cabuk kilmasini emrederim. Horozun yem yedigi gibi cabukca kildiririm
5) Bunu da yaptiramazsam, cemaâtle namaz kilarken, basina bir gem takarimm vebasini imamdan önce secde ve rükûya götürürüm ve namazini bozarim.
Allah ise böylelerini kiyâmette esek basli olarak hasreder, diyor
6) Bunu da yaptiramazsam, namazda parmaklarini cikirdatmasini emrederim. Böylece beni tesbih eder
7) Miskinlere, zavallilara giderim, namazi birakmalarini emrederim. -Namaz size göre degil, siz rizkiniza bakin, isinizde calisin derim
8) Hastalara giderim, hastaya zorluk yoktur, iyi olunca kilarsin derim. Hattâ, hastayi isyân ettirir, küfre bile sokarim

rüyada ettehiyyatü okumak;Tabiri çok hayırlıdır !!Evinizin bereketi ve bolluğunun artacağına işaret eder.
ahhh bir de vesveseli bir şekilde okumasa idiniz...sırıtık.:,

Ettehiyyatü Duası
OKUNUŞU:
Ettehiyyâtü lillâhi vessalevâtü vettayibât. Esselâmü aleyke eyyühen-Nebiyyü ve rahmetüllâhi ve berakâtüh, Esselâmü aleynâ ve alâ ibâdillâhis-Sâlihîn.
Eşhedü en lâ ilâhe illallâh ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve Rasûlüh
ANLAMI:
Dil ile, beden ve mal ile yapılan bütün ibadetler Allah’a dır. Ey Peygamber! Allah’ın selamı, rahmet ve bereketleri senin üzerine olsun. Selam bizim üzerimize ve Allah’ın bütün iyi kulları üzerine olsun. Şahitlik ederim ki, Allah’tan başka ilah yoktur. Yine şahitlik ederim ki, Muhammed, O’nun kulu ve Peygamberidir.

yakupnwo

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Sağol Allah razı olsun ablacım. yanımdaki ateistin anlamı nedir? ayrıca ben ona islamı anlatmaya çalışıyordum yani ettehiyatü'yu okurken vesveseleniyordum,doğru oldumu yanlışmı oldu gibisinden. o yanımdaki ateist nefsim olmasın. :D

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Sağol Allah razı olsun ablacım. yanımdaki ateistin anlamı nedir? ayrıca ben ona islamı anlatmaya çalışıyordum yani ettehiyatü'yu okurken vesveseleniyordum,doğru oldumu yanlışmı oldu gibisinden. o yanımdaki ateist nefsim olmasın. :D

Cümlemizden kardeşim..Bak Şimdi sevdim seni...aynen yanındaki ateist nefsin idi..
İnsanlar sadece, inandık demeleriyle bırakılacaklarını mi saniyorlar...insanlar farkinda değil ama insanlar, en çok da;
İmani ile İmtihan ediliyorlar!!!İmtihanı başaranların imanı daha güçlenir..kaybedenler ise...
hy..
acilangul1

yakupnwo

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Cümlemizden kardeşim..Bak Şimdi sevdim seni...aynen yanındaki ateist nefsin idi..
İnsanlar sadece, inandık demeleriyle bırakılacaklarını mi saniyorlar...insanlar farkinda değil ama insanlar, en çok da;
İmani ile İmtihan ediliyorlar!!!İmtihanı başaranların imanı daha güçlenir..kaybedenler ise...
hy..
acilangul1

Aynen. :D Bu dünyada herkez farklı, farklı biçimde imtahan edilir. kimisi maddi, kimisi manevi.. kimisi zengin, kimisi fakir.. çok güzel bir söz vardı; "Eğer bir gün çok büyük bir derdin olursa, Rabbine dönüp derdim var deme. derdine dönüp benim büyük bir Rabbim var de!"
aslında bütün dertlerimizi bi kenara koyup dönsek Rabbimize şükretsek, dua etsek ne dert kalır.. ne tasa. her secdeye gittigimde, ne kadar huzurlu oluyorum.. öyle bir huzur veriyorki dünyadaki herşeyi unutuyorsun.. okadar güzelki anlatamıyorum.. ama sen anlamışsındır :D

yakupnwo

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleyküm, rüyamda namaz kılmak için benim her zaman gittiğim mescide geliyordum, abdest alıyordum, fakat abdesti yarım alıyordum, yani kolları yıkamadığımı hissediyordum. Daha sonra tekrar oturup namaz kılmak için abdest aldım. Bu sefer düzgün alıyordum. Dışardan benim yaşlarımda 3 kız geldi, ben namaz kılmak içinabdest alırken birşeyler söyleyip gittiler. Daha sonra cemaat ile kılmak üzere namaza durdum. 1. rekaat geçtikten sonra, ön tarafta hafif bir gülme oldu, yanlış kıbleye doğru kılıyormuşuz meğer, sağa dönüp kıbleyi düzelttik. Rüyamda tam emin değilim ama hoşlandığım bir kız var, oda ordaydı galiba, ön taraflarda ama tam hatırlamıyorum. Kıblenin yanlış tarafa olması benim suçum değildi. Namaz kılmak için cemaate uymuştum. Abdest alırken hızlı almaya çalıştım, çünkü ayağı kalkıp namaza durmak üzereydiler.

Kusura bakmayın yön olarak yönü söylemedim; yönümüz sol tarafa doğruydu. yani kıble düzdü biz sola doğru namaz kılıyorduk. konuma eklenirse çok sevinirim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam ,Gönül Dostum rüyaniz Hayr olsun..
"abdest alıyordum, fakat abdesti yarım alıyordum, yani kolları yıkamadığımı hissediyordum. Daha sonra tekrar oturup namaz kılmak için abdest aldım."
Vesvese, zararlı olan şüphe, kuruntu demektir. Hadis-i şerifte, (Vesvese şeytandandır. Abdest alırken, guslederken ve necaset temizlerken, şeytanın vesvesesinden sakınınız!) buyuruldu. (Tirmizî)
Vesveseden kurtuluş çaresi, hangi meselede vesvese ediliyorsa dinimizin o konudaki hükmünü iyi bilmektir. İyi bilen vesvese etmez..

"3 kız geldi, ben namaz kılmak için abdest alırken birşeyler söyleyip gittiler "
sizi nefis ve vesvesenin birlikte Sizi rahatsiz etmelerine yorumlanir..

eksik ve yanlış yanlarınızı tamamlamaya ve düzeltmeye çalişmaniza yorumlanir..kendinizi ve Düşünceleriniz değiştikçe ,geliştikce ,geleceğiniz de değişir
Hayatınızı yönlendirin. Ne eksikse yaşamınızda ona kanalize olun..Hayattinizda Maddi, Manevi dengeyi sağlayin..
Hadi Bakalım Kolay Gelsin

yakupnwo

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Ve Aleykümselam ,Gönül Dostum rüyaniz Hayr olsun..
"abdest alıyordum, fakat abdesti yarım alıyordum, yani kolları yıkamadığımı hissediyordum. Daha sonra tekrar oturup namaz kılmak için abdest aldım."
Vesvese, zararlı olan şüphe, kuruntu demektir. Hadis-i şerifte, (Vesvese şeytandandır. Abdest alırken, guslederken ve necaset temizlerken, şeytanın vesvesesinden sakınınız!) buyuruldu. (Tirmizî)
Vesveseden kurtuluş çaresi, hangi meselede vesvese ediliyorsa dinimizin o konudaki hükmünü iyi bilmektir. İyi bilen vesvese etmez..

"3 kız geldi, ben namaz kılmak için abdest alırken birşeyler söyleyip gittiler "
sizse nefis ve vesvesenin birlikte Sizi rahatsiz etmelerine yorumlanir..

eksik ve yanlış yanlarınızı tamamlamaya ve düzeltmeye çalişmaniza yorumlanir..kendinizi ve Düşünceleriniz değiştikçe ,geliştikce ,geleceğiniz de değişir
Hayatınızı yönlendirin. Ne eksikse yaşamınızda ona kanalize olun..Hayattinizda Maddi, Manevi dengeyi sağlayin..
Hadi Bakalım Kolay Gelsin

Saol ablacım. fakat namaza dururken yanlış kıble yönünde, yani kıblenin sol tarafına doğru cemaat ile kılıyordum.. daha sonra ön taraflardan 2, 3 kişi gülerek, kıbleyi gerçek yönüne dönüyorlardı. ilk secdeden kalktıktan sonra tabi. namazı bozmadan tüm cemaat kıbleyi gerçek yönüne doğru kılmaya devam ediyorduk. bunun anlamınıda merak ediyorum. benim burdan çıkardığım yorum şu; yanlış yollardan doğru yola geçecem inş. herşeyin en iyisini Rabbim bilir. veyahut şuda olabilir; bir insanın sayesinde dinime daha çok bağlanacağım veya biri yüzünden ibadetimi gevşeteceğim fakat, daha sonra düzelteceğim yorumunu çıkardım Cenabı Allah herşeyin en iyisini bilir. bu sadece bir ihtimal, sadece bir yorumlama yaptım :D

kdrsng

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamın Aleyküm, Rüyamda cemaatle beraber namaz kılarken bir anda cemaatin kıblenin tersine doğru döndüğünü gördüm. Ben de heyecanla ayakkabılarımı alıp çıkarken caminin yıkıldığını sadece iki adet kolonunun kaldığını ve cemaatten kimsenin kalmadığının gördüm.Şimdiden allah razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam La havle vela kuvvete illa billâh
Allahim !!ülkemin ve dinimin üzerinde oynanan oyun ve hainlere karşı Ülkemin Huzurunu Koru
Ümmeti Muhammedi koru ya Rabbim İslam alemine yapılmak istenen kötülüklerden koru..
ALLAH'ım bizi ahir zaman fitnesinden koru ..amin..

Rüyaniz Hayr olsun
"cemaatin kıblenin tersine doğru döndüğünü gördüm "
farkli, farkli yorumu vardir..

Cemaatin,İslamiyet'ten uzaklaştığına, şeriata uygun olmayan bir iş yaptığına delildir.
Bazen de kişinin,İslam'ı arkasına almış olur. Bir rivayete göre, eşinden gayrı bir kimse ile yakınlaşır.
Bir mescit halkını kıbleden başka bir tarafa dönerek namaz kıldıklarını görmek ;,
O yerin devlet başkanının işinden uzaklaştırılacağına Hükümet değişeceğini,alnı secdeye olan liderin gidip onun yerine İslam'ı arkasına almış bir liderin gelmesine de delalet edebilir..

rüyada caminin yıkılması;
caminin yıkıldığını görmek; İslama karşı çıkan bir topluma işaret ..eder.

Rüyada cami nin YIKILMASI size bir uyaridir.Camiler Allahın el cami esması yani insanın beden arzı dir..
ibadetinize maneviyatınıza,hissiyatiniza,Hayat tarzınıza dikkat edin...yoksa beden arzınız Yıkılabilir....

İslam Dini İnsanlığa Beş Şeyi Korumak İçin Gelmiştir.Bu beş şey; din, akıl, nesil, mal ve can'dır...

Rabbim cümlemize hidayet nasip etsin İnşallah zaman ahir ZAMAN...

duaa..

ruyamruya

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün Aleyküm ablam,uzun zamandır girmiyordum. Pek konu paylaşımındada bulunmadım ama rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim..
Rüyamda ben namaz kılmak için hazırlanıyordum, üstümde şu an üstümde olanlar vardı, eşarbımı takmıştım ama üstümdeki kısa kolluydu, ceketimi giyecektim salona geçtim. Birden bir ses geldi ve dendi ki bugün ölecek 6 kişi burda namaz kılacak gibi bir şey. Namazda ben izliyorum bir baktım bende onların içindeyim. Sonra hep beraber namaz kılıyoruz. Gram eşliğinde et yenebilir hayvan etlerinden kendimizin ne kadar verceğimizi soruyor, o ses o ses sordukça gram olarak söylüyoruz,100 gram 200 gram gibi. 2.rekatın secdesindeyim Allahım diyerek bir çığlık atıyorum, ağlıyorum hüngür hüngür. Beni affet diyorum, sana gelicem diyorumm, secdede çok uzun süre kalıyorum o kadar kalıyorum ki ben secdedeyken birşeyler yapıyorum ama secdedeyim aynı zamanda başka bir mekandayım. Orada rabbena adında kuş mu bilmiyorum ama bir hayvan o var birde küçük bir dinazor var onun içinde ve yeniyor.. Sorduğumda rabbena nın eti olmadığı ancak o dinazor gibi olan hayvanın içinde yendiği söyleniyor(annem söylüyor) ben pek anlamıyorum içinden alıyorum rabbena yı kendi beslediğim 3 kedime ayırarak yediriyorum, annem naptığımı neden kendim yemediğimi soruyor..ben birşey demiyorum...

Rüya böyle bitiyor hatırladığım kadarıyla..Ama öyle bir Allahım diye bağırmışım ki ağlaya ağlaya uyanınca 10dakka düşündüm rüyayı gerçekmiş gibi gerilmişim..
Çok Allah Razı Olsun Abla,Allah sana ne Muradın Varsa Versin İNŞALLAH :)

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm; sabah namazından sonra yattığımda bir rüya daha gördüm hayırdır inşallah.

Rüyamı çok kısa hatırlıyorum rüyamda evde namaz kılıyorum ve namaz bitirmek üzereyken gaz geliyor sıkıyorum, namazı bitirip dua ederken tutamıyorum ve kaçıyor sonra kendimi bir anda bir hizarın başında sunta veya başka birşey mi tam anımsayamıyorum, kesim yaparken gördüm ve uyandım. Tabiri nedir acaba?

çalıkuşu27

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Namaz Kılmak

Rüyada namaz kılmak, rüyada namaz kıldığını görmek.
Selamün Aleyküm. Rüyamda sevdiğim adam (Şu anki durumumuz ondan kaynaklı engeller sebebiyle belirsiz.) evimize gelmişti. O, ben, annem ve babam beraber oturuyor, sohbet ediyorduk. Güya anne ve babamın aramızdaki durumdan haberi vardı, bu yüzden biraz utanıyordum. Ona bakıyordum, o da utanıyordu ama hepimiz neşeliydik, muhabbet güzeldi. Sonra ben birden kalkıyorum; "Ben ikindi namazını kılayım." diyorum. Banyoya gidip duru suyla eksiksiz bir abdest alıyorum. Sonra mescit gibi bir yere çıkıyorum, içerde namaz kılan birkaç kapalı kadın var. Onlarla beraber ikindi namazını kılıyorum. Sonrasında sabah namazına uyandım. Şimdiden teşekkür ederim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam, Rüyaniz hayr Olsun.
RÜYADA NAMAZ GÖRMEK ;
İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada namaz kılmanın yedi tabiri vardır:

1-Emniyet
2-Mutluluk
3-İzzet
4-Makam
5-Kurtuluş
6-Murat
7-Eksiklik.

Rüyada ikindi namazı kıldığını görmek ;
Hüzün............
gerçekleşmesi zor kimi arzu ve isteklerinizin olduğunu buna rağmen çabalarınızdan vazgeçmezseniz bunların gerçekleşeceğine, gerçekleşmesi zor bir sürecten geceğinize yada altına girdiğiniz büyük sorumluluğun sizi çok yormuş olduğuna işaret eder...

çok güzel bir söz vardı; "Eğer bir gün çok büyük bir derdin olursa, Rabbine dönüp derdim var deme. derdine dönüp benim büyük bir Rabbim var de!"
aslında bütün dertlerimizi bir kenara koyup dönsek Rabbimize şükretsek, dua etsek ,O c. dan istesek,ne dert kalır,ne tasa....
Birini seviyorsanız o'nu Allah'tan isteyin. Kalpler Allah'ın elindedir ..ama siz yine de sadece hayırlısını isteyin ve her daim Ayetel Kürsi okumaya devam edin. selametle..

ersp

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada camide namaz kılmak

Selamun aleyküm
Ben devlet memuruyum. Tayin olup olmayacağım hakkında cuma akşamı hacet namazı kıldıktan sonra uyudum. Rüyamda bir camideydim ve namaz kılacaktım. Namazı kıldıran imam değil benim amirimdi Siyah bir ceket vardı üstünde. Birde camide bir çok kişi vardı ve hepsi başka başka işler yapıyolardı. Rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam, Rüyaniz hayr Olsun.
İstihare, bir kimsenin yapmak istediği bir şeyin kendisi için hayırlı olup-olmayacağı konusunda bir işarete kavuşmak maksadıyla yatmadan önce iki rekat namaz kılarak Allah’a dua etmesidir. İnsanlar, bazen kendileri için önemli bir karar verecekleri veya bir seçim yapacağı zaman dünya ve ahiret bakımından kendileri için hangisinin daha hayırlı olacağını kestiremezler. Bunu anlayabilmek için istişare ederler ve Allah’tan yardım dilerler.

Tayin olup olmayacağım hakkında istihare yapılmaz!!
Rüyada camide olduğunu görmek;

hayırlı bir rüyadır,cami ,cemaat,Dua,bereket..
ama her kes sadece kendi işine,kendi çıkarına bakıyor .siz sde adece hakkınızda hayırlısı için Dua edin. selametle..

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada namaz kılmak.

Selamün aleyküm abla, sabah bir rüya gördüm, Rabbim hayırlara getirsin inşallah...

Rüyamda bir evdeyim benim evimmiş, 3. veya 4. kat falan camdan dışarı bakıyorum. Yağmur kar atıştırıyor bunlarla birlikte balon köpüğü gibi şeylerde yağıyor. Sonra camdan çekilip seccademi serip namaz kılmak için duruyorum, vakit namazı mı yoksa değil mi hatırlamıyorum. Namaz kılarken annem kardeşlerim kızım geliyor, masanın üzerinde pasaport bilet ve gerekli evraklar var. Ben namazımı kılarken biri ayağımı gıdıkladı bir anda güler gibi oldum, namazı bozmadan devam ederken bunlar ne nereye gidiyorsun diye sordular. Namazı bitirdim, pasaport bilet yurtdışına gidiyorum dedim. Bir taraftanda tedirginim kendi kendime bilet saati yaklaşmış uçağı kaçıracağım derken uyandım. Tabiri nedir ablacım?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam rüyaniz Hayr olsun..
1-Emniyet,
2-Mutluluk,
3-İzzet,
4-Makam,
5-Kurtuluş,
6-Murat,
7-Eksiklik.
Bir yanda iman bir yanda Nefsin verdiği vesvese...Nefsini temizleyen hakiki imana kavuşur.Çünkü nefs, Allahü teâlâ ile kul arasında en büyük perdedir..

Rüyada tedirgin olmak;
içinde bulunduğunuz ruh haliniz..

Pasaport herhangi bir geçiş dönemini temsil eder..selametle..

zekidamar

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleyküm gönul abla. Öglen ezanına 1 saat kala uykuya daldım. Ruyamda namaz kıldıgımı goruyordum. 4 farz -4 kaza namaz kılmıstım, tekrar 4 rekaat namaz kılacaktım, 2 rekat kıldım, 2 rekat kalmıstı. 1 kisi beni cagırdı namazı bırakıp yanına gittim. Yüzünü de gordum, ama tanımıyordum siyah tenliydi, arap cocugu gibiydi. Bana bilet lazım diyordu, programa katılacam diyordu. nihat hatipoglu icin mi diyordum, o da oyle birsey evet diyordu. Ben internetten bakarım ama zor diyordum. Sonra ben namazımı ondan boyle kıldım diyordum, arkadasım da sen sadece kendine dua etmiyorsun dedi, ben herkes için dua ediyorum dedim, o da sen bize mi dua ediyorsun dedi aglamaklı oldum hatta içten agladım uyandım.
Teşekkürler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam rüyaniz Hayr olsun..inançlı ve dini vecibelerini yerine getiren bir insanmısınız bilmiyorum ama hayatta bazı şeylerin telafisi ve kazası olmaz..Çünkü zamanı geçmiştir her şey zamanında en güzel ve makul, Kabul olandır..

1-Emniyet,
2-Mutluluk,
3-İzzet,
4-Makam,
5-Kurtuluş,
6-Murat,
7-Eksiklik.
Bir yanda iman bir yanda Nefsin verdiği vesvese...Nefsini temizleyen hakiki imana kavuşur.Çünkü nefs, Allahü teâlâ ile kul arasında en büyük perdedir..

Rüyada ağladığını görmek ;
büyük olasılıkla gerçek hayatta karşılaştığınız,yada içinde olduğunuz olumsuz durumların, duygularınız üzerindeki negatif etkisini gösterir.
yaşamınızdaki sizi üzen olaylardan daha ziyade bunların neden olduğu olumsuz duyguların bir serbest bırakılmaya, dışa vurulmaya, onlardan uzaklaşıp duygusal dengeyi yeniden kazanmak için bir şeyler yapmanız gerektiğine yorumlanır ve bunun önce güvenli bir şekilde korkular ve hayal kırıklıklarını unutmak gerektiğine tabir edilir.
Rüyada ağlamak, üzüntü, korkuları ve hayal kırıklıklarını üzerinden atmak için kullanılan bir yöntemdir. Aynen uyanık yaşamda olduğu gibi rüyada da ağlamak iyidir.selametle
..

zekidamar

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Hocam elhamdulillah çok şükür inançlı biriyim ve dini vecibelerimi yerine getirmeye calisan bir insanim. Dört dört luk bir insan degilim ama olmaya çalışıyorum Allah in izniyle olacaz, hepimiz olacaz inşallah. Allah im sen bizi doğru yoldan saptirma, kalan ömrümüz de bizi çirkin yola saptırma amin.... Elhamdulillah. Rüyami yanlış yazdım 4 farz 4 kaza degil 4 ayrı 4 ayrı kıldım. Ben kendim farz kaza yazdım normal olarak 4 ayrı 4 ayri kılıyordum farz ve kaza diye kilmiyordum.
Normal hayatta zor günler yasiyorum beni ayakta tutan Rabbim dir. Benim Allah im var Allah i düşününce hersey düzeliyor yemin ederim... Allah razı olsun hocam.

Üst Alt